Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 15:05:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете....- 2 част  (Прочетена 272495 пъти)
 
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #15 -: март 30, 2006, 12:17:36 »

Ето и от мен предложение, бях го намерила някъде и ми стои на РСто:

Любовта е чудно нещо
идва без да пита
чувстваш-става ти горещо
и сърцето се оплита.
В този ден тъй свят ,тържествен
всички ний ликуваме
повод имаме божествен
сватба да празнуваме.
Името на булката-жената в бяло,
приказно красива.
Името на младоженеца-вечно неин изцяло.
Двойка тъй щастлива.
Тя -съпруга,Той-съпруг,
влюбени един в друг.
"Аз съм с теб" изричайте
и много се обичайте.
Желаем ние от сърце
много здраве,младост,
скоро бебе на ръце
и безкрай семейна радост.

 kiss2
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 30, 2006, 12:48:06 »

Подсетихте ни, че нямаме статия за кумовете. Много благодарим за което. Ето вече я има
http://www.svatbata.bg/articles/kumove.html  air_kiss  kiss2
Активен
gabbi
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #17 -: април 04, 2006, 14:01:37 »

Ще съм изключително благодарна, ако някой тук сподели свежа идея за тост на кумовете.

Сватбата е в събота, а аз като съм много притеснена трябва да е оригинално и остроумно и да не отегчава гостите.

Пиша тук, защото кръстника не го бива в речите smile

« Последна редакция: ноември 20, 2007, 17:36:15 от Teo » Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #18 -: април 04, 2006, 15:07:49 »

Скъпи младоженци, днес вие създадохте семейство – доброволен съюз на верността и любовта.
Вземетe даровете на първите щастливи дни и ги пренесете през годините на дългия съвместен живот. Запомнете, щастието на любовта разкрива в човека всичко красиво и чисто, заставя да звучат с меден глас най-нежните струни на неговата душа.
Нека Вашите стъпала от стълбата на живота бъдат взаимното разбиране, уважение и доверие един към друг.
Помнете – ключът на щастието е във вашите ръце! Не го губете, дубликати няма!
Пазете се един друг и вятърът на времето няма да угаси Вашата нежна и чиста любов!
Нека всички години на съпружеския Ви живот да бъдат сладки и приятни, като това вино в чашите ни!

Наздраве и горчиво!
  drinks
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #19 -: април 04, 2006, 20:03:33 »

в началото - две три изречения общи поздравления и накрая да завършите с този куплет пожелание на Евтим Евтимов:
"Горчива обич нека ме опива
От старите винари още знам,
Че истинската обич е горчива
За подсладена няма да те дам!"

Мен лично това много ме кефи като пожелание. Дано съм помогнал. Успех!  good drinks
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #20 -: април 05, 2006, 14:35:06 »

Да, бе  pleasantry , вие да не си мислите, че дори и да научите наизуст пожеланието на кума ще може да го пресъздаде пред всичкия този народ  crazy
 lol
 ROFL
Ще ви кажа какво ще се получи  pleasantry
Та значи.... кума ще си научи думичките, ще дойде време да застане накрака и срещу 100-150 човека  blum
Ще се сепне...  shok , ще започне да споделя откъслечно думички, които се сеща, че трябва да каже  nea
... обаче ДАЙ БОЖЕ да успее да ги подреди в правилна последователност, че ...  ROFL
...или....нищо;) Пак ше стане купон  ROFL
 drinks
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #21 -: април 05, 2006, 16:47:19 »

Един съвет - никакви речие предварително да не се учат, че наистина ще е шоу ако ги забрави думичките, е на гостите ще им е весело, но едва ли и на него (кума де), та по-добре, каквото му дойде на ума в момента! а ако се притеснява много може да се разберат с младоженците да се прескочи този момент, няма нищо задължително в крайна сметка pleasantry
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #22 -: април 05, 2006, 16:50:57 »

не е казано че трябва да су научава словото наизуст, аз съм присъствала на сватби на които кума си чете от едно листче  smile
Активен
jeni
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #23 -: април 05, 2006, 18:28:03 »

аа, нашият кум е казал, че слово няма да държи, ако го накарат все пак щял да кара само на "Горчиво!" kiss2
Активен
Sisil
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #24 -: април 05, 2006, 22:23:14 »

аа, нашият кум е казал, че слово няма да държи, ако го накарат все пак щял да кара само на "Горчиво!" kiss2

Трябва да държи. Тъпо ще стане. Ако има вожещ да каже, а сега кума да произнесе реч и ще стане.... crazy
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #25 -: април 07, 2006, 10:44:45 »

дааа, в такава ситуация - май едно честито на младоженците и горчиво .... незнам, много неудобна ситуация ще е .... cray
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #26 -: април 11, 2006, 08:03:29 »

 ROFL
Ех, куме, кумееееее  lol
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #27 -: април 25, 2006, 13:52:55 »

аа, нашият кум е казал, че слово няма да държи, ако го накарат все пак щял да кара само на "Горчиво!" kiss2
Кумът си е кум и трябва да държи реч,независимо колко е притеснителен. diablo
Активен
Kamen
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #28 -: юни 16, 2006, 17:32:18 »

Здравейте,предстои ми да ставам кръстник на едно приятелско семейство на жена ми,но аз даже не ги познавам,бихте ли ми дали някакви примерни речи
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #29 -: юни 17, 2006, 08:04:39 »

Камене, препоръчвам ти абсолютната импровизация.... предварително заучена реч няма да можеш да кажеш....  :\Просто ще ти се завърше езика когато към теб се насочат стотина чифта очи. На нашата сватба кума ни си беше написал реч (много красива наистина) и си я преговаряше 2 минути преди да го вдигнат пред гостите да я издекламира. Ами, в момента, в който DJ-я обяви речта на кума... той на мига забрави всичко  shok.... И започна баааавно, внимателно  shok.... адски непосредствено ....  shok не каза нищо от речта, която си беше подготвил;))))  biggrin
Имаше, си спомням, едно много красиво изречение..... от рода на: Нека щастието на единия се слее с всички красиви мигове, които ще изживеете заедно и занапред и .... тънта, мънта.....
А нашия любим кум ....  *db*явно му беше просветнало това изречение от цялата реч и почна:
-Нека щастието на единия (тук замълча...  shok явно забрави продължението... погледна умолително кумата... ние с младоженеца едвам сдържаме смеха си.... кумата и тя вдигна рамене.... и тогава кума ни завърши с тържественото...) бъде щастие и на другия. НАЗДРАВЕ  biggrin
Стана много готино.... а и имай в предвид, че хората ще ти влязат в положението  pardon pleasantry biggrin
Няма да се подиграват.... а напротив.... всички ще го избият на майтап  good
Така, че ... спокойно;)
При желание .... намери си реч или си напиши.... или помоли половинката ти да ти напише... все пак тя ги познава... Но гаранция ти давам, че ще стане весело  biggrin
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines