Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 15:21:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 470534 пъти)
 
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #1140 -: януари 31, 2008, 10:45:11 »

Аз си мисля, че само в някои  случаи градинската сватба излиза по скъпо. Ако например се направи бюфет или коктейл след подписването едва ли цените биха били същите като при стандартно меню.
Не е точно така-поради две причини!
На първо място-на градинска сватба украсата е много важна!След това-какъвто и коктейл или блок маса да се направи-не излиза нито по-евтино, нито по-лесно от готовото меню.
Оставяме настрани обичайното за българите хапване и пийване по този повод, което просто си е разход и то сериозен откъдето и да го погледнеш...
ако седнеш да организираш и пресмяташ-сама ще се убедиш!
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #1141 -: януари 31, 2008, 14:47:28 »

Здравейте и от мен smile,
Аз също не съм писала от много време, но сега вече е уточнена датата и е време да се намери и ресторант по наш вкус, но все още не сме тръгнали на обиколка  Wink
Ако някой може да препоръча или поне е чул за добър ресторант в София или много близко до София, които да има предимно голяма градина, защото ние главно се интересуваме от градината. Идеата ни е да направим градинско парти.

Здрасти gerjo_k!  smile
Виж какво намерих като информация:

Ресторант „Континентал Плаза”

Адрес
гр. София
Национален дворец на културата
пл. България 1

http://www.continentalplaza-bg.com/bg/contacts.php

Места до 150 човека. Имат климатик.
Имат и градина за 120-130 човека, която е покрита.
Правят изнесен ритуал в градината.
Украсата могат да я направят, но се заплаща допълнително.
Куверт min 48лв., в него влиза и сватбената торта на 3 етажа.
Датите 02.08 и 09.08 са свободни.
Продължителността е 5 часа + 180лв. на всеки просрочен час.
Разрешено е внасяне на допълнителен алкохол, такса + 20% върху доставната цена. Те правят намаление за алкохола.
Нямат хотелска част.
Ще ти стискам палци да си намерите идеалната градината за идеалната Сватбаааа 
Няма нищо по- хубаво от това човек да си осъществи мечтите smile

Телефони разменяйте на лични!
« Последна редакция: януари 31, 2008, 17:29:08 от maria_lakova » Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #1142 -: януари 31, 2008, 16:06:27 »

Здравейте, искам само да допълня за рестарант Continental plaza (мислех си, че се казва Sky Plaza, но явно че със смяната на собствениците са променили и името му), преди две седмици бях на сватба в този  ресторант и останах много приятно изненадана. Обслужването беше страхотно. Повярвяйте ми, в този ресторант наистина работят професионалисти. Аз съм майстор по намиране на кусури,то май в България сме доста такива  girl_wink , но смятам че когато човек плаща трябва и да получава. Все още са малко местата тук, където с кеф си давам парите, и то заради доброто обслужване. Но спирам по тази тема и започвам по същество.
Искам да ви разкажа за мойте впечатления. Както споделих предишния път моята задача е да намеря ресторант за около 50-60човека в близост до църквата Св.София.  Първата ми "спирка" беше Панорамата на Дондуков.Кувертите са доста приемливи от 25 лв, но обстановката изобщо не е това което виждате в нета...толкова вехто ми се стори и доста соц-. Вярно е, че столовете бяха облечени в зелени калъфи, но този на който седях имаше на три места дупки от цигара  sad .Много се ядосах!По телефона ги бях попитала за допълнителна украса - те ми отговориха, че ресторанта им е в отлично състояние и би било прекалено ако се добави нещо,точно тези думи събуди интереса ми...
Втората спирка беше City (на ул. Стара планина), да ви призная сторими се доста мрачно и потискащо.Там основният проблем поне за мен е свързан с паркирането, само 3 коли имат право на безплатен паркинг.
Трета спирка- ресторант Москва. Страхотен на вид, в стил барок, но кувертите започват от 50лв.,няма такса за допълн. внасяне на алкохол, НО те изберат фирмата от която ще се закупи. Няма да го коментарам!
Следващата - Sky plaza (НДК).За съжаление е резервиран за нашата дата, а и ни беше малко голям.Там си струва да се организират по-големи сватби.Но знам определено че търся нещо от този тип.
Последна спирка - Central (на ул. Ботев).Много ме изненадаха.Връчиха ми брошура с меню, специално разработено за сватбени тържества. Менюто е доста богато и наистина има голям избор...Това което ни спира да го изберем е разстоянието от църквата.
Днес продължавам......от форума прочетох доста хубави неща за "при орлите"..Стискайте ми палци и в моите очи да е така. Голям тормоз е докато се спрем на ресторант.
Предварително се извинявам ако без да искам съм засегнала с мнението си някой...Всичко това е лично мнение, пречупено през моя поглед.
Успех на всички!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1143 -: януари 31, 2008, 16:10:19 »

Мисля, че нещо се бъркаш, тъй като Sky Plaza и Continental Plaza  са два съвсем различни ресторанта. Sky Plaza е панорамния ресторант отгоре на НДК, а Continental Plaza се намира при малкото НДК. И двата ресторанта си функционират. Аз съм била на сватба в първия и беше много приятно.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #1144 -: януари 31, 2008, 16:45:28 »

krasunkata  много ти благодаря за инфото smile
звучи добре, но ние искаме наистина градинска сватба на открито, под небето Wink Ще бъде вечерна и ще си поръчаме и заря, която най-силен ефект има като се гледа на открито.
Не може в цяла София да няма поне 1 такъв ресторант или поне терен за целта smile
Лебеда е един от вариантите, ние живеем близко до него и даже ще ни е и много удобно, но ще потърсим и алтернативи smile
На всички ви пожелавам да си направите сватбените празненства както на вас ще ви е най-приятно, защото според мен това е много важно smile
« Последна редакция: януари 31, 2008, 17:29:36 от maria_lakova » Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #1145 -: януари 31, 2008, 16:50:41 »

Zahira,абсолютно си права. Благодаря много за поправката    Bravo Сега проверих. Sky Plaza http://www.skyplaza-bg.com/bg/sp/index.php и Continental Plaza http://www.continentalplaza-bg.com/en/index.php  са различни ресторанти на един и същи адрес
Заблудих се, тъй като krasunkata беше писала за условията на Continental Plaza, които абсолютно съвпадат с тези на Sky plaza...а и адреса е един и същ (разбира се)  Girl_hide В Sky Plaza е сменен управителя ... и аз си извадих грешни изводи.

« Последна редакция: януари 31, 2008, 17:08:52 от maria_lakova » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1146 -: януари 31, 2008, 17:12:25 »

gerjo_k защо не провериш басейн "Чери" Близо е до Панчарево и знам, че дели кетъринг правят там сватби както и Ади Цанова. Виж малко снимки тук:

http://delicatering.bg/content/view/167/229/
Както и Лаура кетъринг:
http://www.lauracatering.com/gallery-team.php?id_klient=266
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #1147 -: февруари 01, 2008, 10:46:45 »

Zahira, имаш ли някакви лични впечатления от дели кетъринг, разгледах страницата им, но няма цени?Направо ме е страх да им се обадя...в сайта им всичко изглежда идеално.
Вече и аз започвам да се отчайвам, толкова много ресторанти, при това все още са свободни повечето за нашата дата, но аз все още не мога да си харесам.Вчера посетих  "при орлите" - разкошна гледка, разкошен ресторант, но залата е под буквата Г и гостите ми ще бъдат разделени   sad а и реално не виждам откъде ще намерят място за дансинг  danceg (със сигурност ще бъде малък)...
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1148 -: февруари 01, 2008, 12:59:06 »

picasso нямам никакви лични впечатление от Дели кетъринг, но засега съм чувала само положителни отзиви от хора ползвали услугите им. Държат се много професионално, а в сайта наистина има чудесни неща. Така или иначе все си мисля, че сватбените агенти ползват изцяло кетъринг, а при такива условия защо ти е посредник и допълнителни разходи като може да се обърнеш директно към кетърингова фирма. Според мен нищо не ти пречи да се обадиш или да им пишеш, да си зададеш критериите и те ще ти кажат най вероятно някаква цена.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #1149 -: февруари 01, 2008, 13:27:33 »

gerjo_k защо не провериш басейн "Чери" Близо е до Панчарево и знам, че дели кетъринг правят там сватби както и Ади Цанова. Виж малко снимки тук:

http://delicatering.bg/content/view/167/229/
Както и Лаура кетъринг:
http://www.lauracatering.com/gallery-team.php?id_klient=266
Zahira благодаря,
Идеята е добра само трябва малко да се постопли за да придобия реална представа от мястото, където се намира басейн "Чери", сега сигурно е затворено.  smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1150 -: февруари 01, 2008, 13:35:00 »

gerjo_k защо не провериш басейн "Чери" Близо е до Панчарево и знам, че дели кетъринг правят там сватби както и Ади Цанова. Виж малко снимки тук:

http://delicatering.bg/content/view/167/229/
Както и Лаура кетъринг:
http://www.lauracatering.com/gallery-team.php?id_klient=266
Zahira благодаря,
Идеята е добра само трябва малко да се постопли за да придобия реална представа от мястото, където се намира басейн "Чери", сега сигурно е затворено.  smile
Ще се радвам, ако съм била полезна. Вие задължително ли търсите ресторант с градина или сте отворени и към вариант кетъринг? Защото имам и други разни идеи, които мога да споделя, ако проявяваш интерес.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #1151 -: февруари 01, 2008, 15:34:32 »

Ще се радвам, ако съм била полезна. Вие задължително ли търсите ресторант с градина или сте отворени и към вариант кетъринг? Защото имам и други разни идеи, които мога да споделя, ако проявяваш интерес.
[/quote]
Ние задължително търсим отворено място - градина smile
Не искаме да сме на затворено пространство на това хубаво време (надявам се:)). Може би ще е по-лесно от организационна гледна точка да е ресторант, но в краен случай може да стане и с кетъринг фирма на подходящо място...
Ще се радвам да споделиш някои идеи, може и на мен да ми хрумнат разни нови ... smile
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #1152 -: февруари 02, 2008, 20:17:28 »

Здравейте! smile   Аз съм съвсем новичка тук .... въпреки че има много време до нашата сватба /30,08,08/ вече ще се оглеждаме за ресторант ..... в тази връзка някой има ли скорошни впечатления от р-т Панорама в Парк Хотел Москва  .... относно това как изглежда наистина и цени ?

Гледах снимки в нета .... но едни са прилични .....други май много стари .... ако някоя от Вас е ходила скоро, нека сподели ! Благодаря Ви предварително  give_rose
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #1153 -: февруари 02, 2008, 20:32:38 »

 Welcome Gerka
някой има ли скорошни впечатления от р-т Панорама в Парк Хотел Москва  .... относно това как изглежда наистина и цени ?
Ресторанта е приятен! С килим е,преобладаващо е червената гама! Като капацитет-до 130 души мисля ,че няма проблем да се настанят! Като куверти,когато аз го проверявах, почваше от около 30 лв! Може да се внася алкохол и ако не се лъжа при това без такса! Управителят беше много любезен и като се замисля от всички управители с които се срещнах  той ми изглеждаше най-професинално ! Гледката от там е просто невероятна! Единственото ,което ме притеснява е ,че няма тераса,не се отварят прозорците и дето се вика човек няма къде да изпуши една цигара на спокойствие! Иначе има 4 асансьора,ако не сте много хора,няма да се наложи да чакат много хората да се качат,но ако сте над 100.....ще почакат!
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #1154 -: февруари 02, 2008, 21:00:31 »

Здравейте! smile   Аз съм съвсем новичка тук .... въпреки че има много време до нашата сватба /30,08,08/ вече ще се оглеждаме за ресторант ..... в тази връзка някой има ли скорошни впечатления от р-т Панорама в Парк Хотел Москва  .... относно това как изглежда наистина и цени ?

Гледах снимки в нета .... но едни са прилични .....други май много стари .... ако някоя от Вас е ходила скоро, нека сподели ! Благодаря Ви предварително  give_rose

Привет!
Като интериор наистина не е особено впечатляващо, но пък е приятно като място, има голям капацитет,чудесна панорама и с правилната декорация може да стане приказно.
Активен
Страници: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines