Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 16:11:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 470546 пъти)
 
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #1125 -: януари 28, 2008, 20:38:57 »

да и според мен това да вземат пари за тоалетната не е нормално.............до сега не съм чувала за такова нещо.........
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #1126 -: януари 28, 2008, 22:51:31 »

да ви кажа, за един от ресторантите в които ни поискаха такса за тоалетна (Малкия Бунарджик в Пловдив) - там тоалетните се стопанисват от друга фирма, която не е част от ресторанта. По тази причина, дори и да си клиент на ресторанта, когато ходиш - си плащаш, защото собствениците на тоалетните не ги бъркат печалбите на ресторанта - те си имат разходи за поддържане на това което предлагат и го предлагат на съответната цена. В тези случаи според мен е разбираемо да има такава такса. (макар, че звучи малко.... странно)
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1127 -: януари 29, 2008, 09:33:49 »

 Захира, ако посочиш друг ресторант в София, който е с конструктивно определен толкова голям дансинг и обособена сцена кажи. Аз не познавам. Тъмнината се преборва със светлината. Наемете си осветителна фирма.
 В други теми на форума казвате, че основно в ресторанта харесвате да има почти само танци. Този ресторант е най-удобния за танци, дори по-удобен от "Макси", "Лебеда", "Форум - НДК", "Скай плаза".
 Обслужването в ресторантите от един и същи клас е почти едно и също за събитие като сватбеното тържество. Ако сте в стол - ресторант очаквайте столово оборудване, инвентар и посуда, меню и т.н. и по-ниска цена разбира се. Тук гостите Ви няма да имат закачалка в гардероба и 5-6 места в тоалетната.
 За нормалния капацитет на един ресторант може да съдите по четири признака:
1.Броя паркоместа в безплатния паркинг на ресторанта
2.Брой закачалки в безплатния гардероб на ресторанта
3.Брой места в безплатната тоалетна в ресторанта и наличието на безплатни и достатъчни консумативи
4.Площта на дансига да е достатъчна - минимум 1,5 м2 на гост
 Ако не е спазен дори и един от признаците знайте, че сте попаднали на място, в което дори и менюто и обслужването са за едни други питейни заведения и заведения от общественото хранене
« Последна редакция: януари 29, 2008, 09:45:59 от Pachoran » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #1128 -: януари 29, 2008, 10:03:34 »

Нашата сватба беше в ресторант "Либекс" Овча купел и съм много доволна!  good
Наистина дансинга е доста голям, което беше едно от изискванията ни, защото не обичам да се блъскам с други хора, докато танцувам, а и там масите са подредени така, че са на по-високо ниво от дансинга и са около него, което позволява всички гости да имат поглед към танцуващите (освен тези, които са седнали с гръб, разбира се  pardon)!
За тъмнината на ресторанта и на мен ми се стори малко тъмен в началото, но пък на видеозаписа въобще не личи да е тъмно, т.е. не е необходимо дори кой знае какво осветление! Нашия оператор беше ходил предварително до там, за да прецени какво ще му е необходимо, защото го предупредихме, че е по-слаба светлината!  good
Това, че има безплатен паркинг точно до ресторанта също е голямо предимство, защото там наоколо няма къде да се паркират колите и това улеснява много гостите!  good
И наистина ресторанта е сравнително нов и има зеленина (макар и изкуствена), което все пак е някаква украса!  good
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #1129 -: януари 29, 2008, 10:14:00 »

Нашата сватба беше в ресторант "Либекс" Овча купел и съм много доволна!  good
Наистина дансинга е доста голям, което беше едно от изискванията ни, защото не обичам да се блъскам с други хора, докато танцувам, а и там масите са подредени така, че са на по-високо ниво от дансинга и са около него, което позволява всички гости да имат поглед към танцуващите (освен тези, които са седнали с гръб, разбира се  pardon)!
За тъмнината на ресторанта и на мен ми се стори малко тъмен в началото, но пък на видеозаписа въобще не личи да е тъмно, т.е. не е необходимо дори кой знае какво осветление! Нашия оператор беше ходил предварително до там, за да прецени какво ще му е необходимо, защото го предупредихме, че е по-слаба светлината!  good
Това, че има безплатен паркинг точно до ресторанта също е голямо предимство, защото там наоколо няма къде да се паркират колите и това улеснява много гостите!  good
И наистина ресторанта е сравнително нов и има зеленина (макар и изкуствена), което все пак е някаква украса!  good

А от финансова гледна точка как седят нещата с "ЛИБЕКС"?
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #1130 -: януари 29, 2008, 13:41:31 »

Здравейте момичета! Преди няколко дни имах щастието да ви открия...Аз съм голям фен на форумите, но уви за първи път се включвам в този...може да познаете защо. Скоро определихме с моя приятел датата на сватбата ни. Някой може ли да ми даде идеи за ресторанти (в гр. София) за около 60човека, които са в близост до църквата Св. София (там се надявам да се венчаем). Засега открих само Сити хотел (на ул. "Стара планина") и Панорамата (на Дондуков), но той ми се струва доста голям. Днес лично ще ги посетя и си помислих, че не е зле и с вас да се посъветвам. Много се радвам, че ви открих и че ще мога да обсъждам с вас някои общи проблеми. Жал ми е заприятелите ми, тъй като колкото и да си стискам зъбите, май доста говоря на тази тема...СВАТБА  Wink

Модератор: Пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: януари 29, 2008, 20:54:26 от maria_lakova » Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #1131 -: януари 29, 2008, 14:52:33 »

в либекс куверта е между 35-38лв-зависи кое меню си изберете!
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #1132 -: януари 29, 2008, 16:59:01 »

Здравейте и от мен smile,
Аз също не съм писала от много време, но сега вече е уточнена датата и е време да се намери и ресторант по наш вкус, но все още не сме тръгнали на обиколка  Wink
Ако някой може да препоръча или поне е чул за добър ресторант в София или много близко до София, които да има предимно голяма градина, защото ние главно се интересуваме от градината. Идеата ни е да направим градинско парти.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #1133 -: януари 29, 2008, 18:10:43 »

Единствените ресторанти с по-голяма градина са "Лебеда" - Панчарево и "Дипломотически клуб" - Горна Баня"
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1134 -: януари 29, 2008, 21:23:44 »

да ви кажа, за един от ресторантите в които ни поискаха такса за тоалетна (Малкия Бунарджик в Пловдив) - там тоалетните се стопанисват от друга фирма, която не е част от ресторанта. По тази причина, дори и да си клиент на ресторанта, когато ходиш - си плащаш, защото собствениците на тоалетните не ги бъркат печалбите на ресторанта - те си имат разходи за поддържане на това което предлагат и го предлагат на съответната цена. В тези случаи според мен е разбираемо да има такава такса. (макар, че звучи малко.... странно)


Според мен пък е нормално ресторанта да си урежда тези взаимоотношения без да ви намесва вас. Тоест договаря се с другата фирма и вдига цената на куверта 1-2 лв. на човек, без до вас да достига знанието, че ги плащате конкретно за тоалетна.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #1135 -: януари 30, 2008, 00:38:19 »

здравейте пак от мен  smile  преди няколко дни питах за мнение за ресторант Александър Палас (София), който се оказа че се казва "Той и Тя"  pardon

Ще се радвам да споделите нещо за него или ако можете да ми предложите нещо за около 100- 120 човека, куверт до 30 лв и без такса за алкохола... Май взе да звучи нереално pleasantry, ама ако има и малка градина към него ще е страхотно  Curtsey .
Леле чак аз вече не си вярвам дали съществува такъв ресторант girl_haha
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #1136 -: януари 30, 2008, 00:48:59 »

Здравейте и от мен smile,
Аз също не съм писала от много време, но сега вече е уточнена датата и е време да се намери и ресторант по наш вкус, но все още не сме тръгнали на обиколка  Wink
Ако някой може да препоръча или поне е чул за добър ресторант в София или много близко до София, които да има предимно голяма градина, защото ние главно се интересуваме от градината. Идеата ни е да направим градинско парти.

gerjo_k идеята звучи доста добре, ама ако времето е лошо и вали е добре да помислиш и за резервен план "Б" и да сте  вътре в ресторант. И аз много исках сватбата да е в градина, но моят приятел бързо ме разубеди  nea като ми каза че лятото времето се разваля за часове, а ако сватбата ви е като нашата около 100- 120 човека ще стане голям хаос при преместването от градината в ресторанта. Ама все пак всичко е въпрос и на късмет  Wink
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #1137 -: януари 30, 2008, 17:31:09 »

Ние точно заради това, че изцяло държим точно такъв тип да е сватбеното ни тържество избрахме и лятото. Много се съмнявам, че средата на лятото ще завали, но все пак всичко се случва и затова ще има и нещо като шатри, където ще са разположени и масите за гостите. Въобще не ни допада варианта, в който ще сме събрани в опушен ресторат посред лято sad и затова усилено ще търсим ресторант с градина blum
А иначе искаме малка и елегантна сватба, така че се надявам да не станем повече от 50 - 60 човека.
Здравейте и от мен smile,
Аз също не съм писала от много време, но сега вече е уточнена датата и е време да се намери и ресторант по наш вкус, но все още не сме тръгнали на обиколка  Wink
Ако някой може да препоръча или поне е чул за добър ресторант в София или много близко до София, които да има предимно голяма градина, защото ние главно се интересуваме от градината. Идеата ни е да направим градинско парти.

gerjo_k идеята звучи доста добре, ама ако времето е лошо и вали е добре да помислиш и за резервен план "Б" и да сте  вътре в ресторант. И аз много исках сватбата да е в градина, но моят приятел бързо ме разубеди  nea като ми каза че лятото времето се разваля за часове, а ако сватбата ви е като нашата около 100- 120 човека ще стане голям хаос при преместването от градината в ресторанта. Ама все пак всичко е въпрос и на късмет  Wink
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #1138 -: януари 31, 2008, 09:39:55 »

Именно заради възможността да са на открито, младоженците предпочитат летните сватби, в частност вечерните.
При повече късмет и добра организация се получава страхотно вечерно парти!
Само да те предупредя-идеята за шатрите излиза неособено евтино, а и градинските сватби по принцип са малко по-скъпи по принцип.
И все пак с такъв брой гости най-вероятно няма да ти е трудно да спретнеш супер сватба!
успех!

« Последна редакция: януари 31, 2008, 17:30:30 от maria_lakova » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #1139 -: януари 31, 2008, 10:13:36 »

Аз си мисля, че само в някои  случаи градинската сватба излиза по скъпо. Ако например се направи бюфет или коктейл след подписването едва ли цените биха били същите като при стандартно меню.
Активен
Страници: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines