Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:20:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нерегистрираните потребители могат да пишат тук  (Прочетена 174955 пъти)
 
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #30 -: декември 15, 2009, 10:59:22 »

Здравейте, аз съм нова тук.
Незнам къде да си задам въпроса и за това пиша тук, ако не му е тук мястото,
моля да ме извините.
Интересува ме , мога ли да сключа църковен брак без да имаме сключен граждански ?
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 15, 2009, 11:09:22 »

Здравейте, аз съм нова тук.
Интересува ме , мога ли да сключа църковен брак без да имаме сключен граждански ?
Здравей Диана, въпроса ти не е за тук найстина. В различните раздели на форума момичетата са споделили много информация има и специална тема за Църковен брак , можеш да разгледаш ако искаш http://forum.svatbata.bg/index.php/board,6.0.html
Отговора на въпроса ти е НЕ, трябва да имаш първо сключен граждански smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 15, 2009, 11:09:55 »

Здравей diana_modreva, във форума има тема за църковния брак, но това което знам има изключения, в които свещениците разрешават, но обикновено се изисква сключен граждански брак.

този линк може да ти е полезен - http://www.dveri.bg/content/view/7164/39/
Активен
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #33 -: декември 15, 2009, 11:28:05 »

Благодаря за бързите отговори.Прочетох това което ми посочихте и за съжаление се потвърди, че не можем да сключим църковен брак, без да имаме граждански.Аз бях почити сигурна, защото на църковния календар пише ,че за църковен се прилага и граждански, но реших за потвърждение да попитам.
Активен
diana_modreva
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #34 -: декември 16, 2009, 23:33:13 »

Оказа се , че в България МОЖЕ да се сключи църковен брак и без да има скючен граждански брак.
Попитах трима различни попа и също така го казаха по ПроБГ.Имаше предаване и там беше поканен поп и той го потвърди.Може да се сключи църковен брак, без да има граждански!
« Последна редакция: декември 16, 2009, 23:36:24 от diana_modreva » Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #35 -: декември 30, 2009, 01:03:35 »

Съжалявам че ще те разочаровам, но в България НЕ Е ВЪЗМОЖНО да се сключи църковен брак, без граждански такъв. Това което най-вероятно са имали предвид свещениците с които сте разговаряли е че няма да ви искат брачно свидетелство за да ви венчаят, при положение че след църковния ще сключите и граждански брак, просто са проявили разбиране по отношение на проблема с датите и часовете. Вярно е че имаше дебати по темата, но в крайна сметка предложението се отхвърли, като основния довод беше бюрократични пречки - ненагледно водени архиви в канцелариите на църквите. Всяка би трябвало да е снабдена с компютър с определен достъп до информация за актуално семейно положение, а нашите църкви за съжаление са на светлинни години от това. В този ред на мисли отново ще повторя че единствения брак, който има юридическа сила и поражда правни последствия в България е гражданския, сключен в законна ритуална зала от служебно лице. Всичко останало е само със сантиментална стойност. Ако не ми вярваш, обърни се към адвокат за консултация! Съжалявам че те разочаровам badgirl
Активен
Exce_ll_ent
Гост
« Отговор #36 -: март 17, 2010, 18:17:48 »

Мили моми4ета немога да се регистрирам  cray Все ми пише грешен код от картинката,имейла е зает ????? Помагайте
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 17, 2010, 22:03:48 »

Регистрацията не е направена с това потр. име Exce_ll_ent и не може да бъде проверена.
Активен
sangrea
Гост
« Отговор #38 -: август 18, 2011, 17:48:34 »

как се прекратява регистрация ?
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 18, 2011, 18:41:13 »

Вече нямате регистрация
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #40 -: януари 11, 2012, 13:18:32 »

Здравейте, по някаква причина не мога да пиша по другите теми в този раздел или поне не мога да намеря подходяща тема, по която да пиша.
Получих рекламно лично съобщение и е чудех дали е разрешено и на кого трябва да се оплача. Мерси.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 11, 2012, 14:28:42 »

Всички рекламни съобщения са изтрити. Потребителят е баннат.
« Последна редакция: януари 11, 2012, 14:35:37 от Teo » Активен
radity85
Любопитен
*
Публикации: 43


« Отговор #42 -: януари 20, 2016, 13:22:27 »

Здравейте и от мен, опитах да се регистрирам, но явно нещо съм объркала и не стана. Може ли някой да ми помогне?

Много е лесно, просто чети внимателно нещата
« Последна редакция: януари 20, 2016, 17:18:05 от Teo » Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines