Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:07:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции  (Прочетена 128708 пъти)
 
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #15 -: юни 28, 2006, 11:43:07 »

3,000 лв (да правилно!) за осветление на залата и 7 хиляди лева (!!!!) за обличане на стените с воал!!!

Ехехеехееее, какви са тези суми ....  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Прекалено ми се вижда.
Много ми е интересно, да споделиш впечатленията си от фирмата
след като мине сватбата ти.
(след тези премеждия ти пожелавам една хубава сватба  drinks)
Активен
owissta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #16 -: юни 28, 2006, 11:48:45 »

Здрасти пак, silverarrow , Wink

Радвам се, че този форум е активен,защото не мислех, че ще ми отговориш толкова бързо.
Съжелявам,че така ти се случва с "Приказен ден".  sad...не съм очаквала.
Аз се запознах с Мариела на самата сватбата ....и останах много очарована,е не сме си говорили много, но като цяло ми направи добро впечатление.
За мен организацията на сватба е много по-важна от самата украса (разбира се , че и украсата е важна, но подготовката е с предимство...е поне за мен,важно е да знам, че всичко е наред през този ден  good)......и някак си не ми се струва логично да наемеш цялата фирма само защото ти харесва украсата им.

Доколкото съм се ровила в нета има и други фирми  Wink, които организират сватби, защо се спря на "Приказен ден"? До колкото знам си била и при Ади Цанова, тя не ти ли хареса?

Сумите, които цитираш са наистина големи  mega_chok, както точно са включвали......а и разликата после между това, което си успяла да свалиш също е голяма, защо се е получило така???? secret

Интересно ми е също, доколкото разбрах не живееш в БГ, ходила ли си в агенции, там където живееш? Те как са? Много ли е скъпо,и какво предлагат, за организацията на една сватба?

Ще чакам отговора ти с нетърпение, за да знам и аз какво да правя!

 good




Активен
rv
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #17 -: юни 28, 2006, 15:41:09 »

Здравей owissta,
аз също имам ангажимент с тази агенция.
И мога да потвърдя доста от думите на sivlerarrow.
И аз бях много доволна от първата ни среща. Но за съжаление в БГ все още има доста хора, които предлагат услуги и докато им платиш първата вноска ти свалят звезди от небето, а след това си действат както те си знаят.
Не искам да кажа че случаят е точно такъв, но аз така се почувствах в един момент.
В моята представа за сватбена агенция стои организация, както и украса. Но под организация се има предвид от-до.За съжаление - организацията е  малко проблемна. Може би накрая всичко се нарежда, и стават много хубави и красиво организирани сватби. Но по време на подготовката(организацията) и аз нямам чувствтото, че моята сватба е  важна за тях, почти колкото за мен, особено, когато има някакъв проблем - дата, ресторант покани и т.н. Все пак затова се плаща за да не се ангажират други твои близки хора, които биха свършили с подобен успех организацията (не говоря за украса, там се иска майсторство).
Искам само да кажа, че аз не съм наела фирмата само и единствено за украсата, но досега май се получава така че украсата е това което те ще направят, т.е в крайна сметка се плаща една такса за пакет услуги и после се плаща за украса допълнително (както видях от silverarrow в невероятни цени).
Т.е ти ги наемаш за цялостна подготовка, а се оказва, че украсата е единственото, което те задържа.
Дано се лъжа....
Ще пиша пак накрая да кажа какво се е получило, но и аз имах малки разочарования досега. Надявам се все пак накрая да са всички доволни и щастливи в този вълнуващ ден. pardon
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #18 -: юни 28, 2006, 17:19:44 »

Ще чакам отговора ти с нетърпение, за да знам и аз какво да правя!

 good

Zdrasti Owissta,
Моето предложение е да се срещеш с агенцията, защото всеки има собствено разбиране и очаквания. Аз пускам тези съобщения във форума защото искам хората да са информирани , нещо като  т. нар. review and discussion boards на запад, кадето хората си дават съвети кой става и кой не за всякакви услуги. Аз съм пак казвам много доволна от Ники и смятам че тя е много лоялна. Например ние казахме че искаме големи цветя, за да може да са по-евтини и да имаме нужда от по-малко и тя предложи понеже вазите са високи, да сложим само като венец отгоре за да спестим. Имам предвид че се съобразява. Препоръчвам ако парите не са ви излишни и вие така да направите. Другата  ми препоръка е за организацията  - не разчитайте на Мариела - или ако оставите тя да прави резервации, следете отблизо, за да не се окажете изненадани (едно момиче ми се оплака в лично съобщение за доста сериозен гаф). Третата ми препоръка е да не казвате с какъв буджет разполагате, защото ако е твърде малък може да не ви обърнат достатъчно  внимание (аз нямам лични впечатления, просто чух оплакване от  някой) а ако е твърде голям - да ви "одерат" кожата  sad ... Вместо това искайте цена на всичко което се предлага (панделки украси тн) и ако не ви харесва или си потърсете сами или се пазарете. И в двата  случая съм сигурна че ще излезе по евтино.   hiphip Малко е тъжно че се чувствате като  на война с планера си, но пък съм сигурна че на края ще се получи  хубава сватба на разумни цени където и агенцията да спечели и вие. Аз нямам нищо напротив да си слагат надценка, в крайна сметка така се прави бизнес, просто нека надценката не е 300%!.
« Последна редакция: юли 01, 2006, 18:18:04 от silverarrow » Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #19 -: юни 28, 2006, 21:05:24 »

леле момичета вие ме разбихте.....какви са тези цени за които пишете  shok
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #20 -: юни 29, 2006, 13:39:28 »

Високички са цените, които се пишат.  Но явно са така нещата.

На мен лично ми беше много интересно за цените, понеже никъде не се споменават цени по сайтовете...
Активен
owissta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #21 -: юни 29, 2006, 14:33:19 »

Здравей  silverarrow,

Мерси за съветите, само че моята сватба е догодина и сега само събирам инфо.....

Но коментарите ти и тези на RV ме карат логично да ви попитам, защо не ги смените с друга агенция?
 crazy



Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #22 -: юни 29, 2006, 17:23:54 »

 Blush
« Последна редакция: юли 01, 2006, 17:48:37 от silverarrow » Активен
rv
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #23 -: юни 29, 2006, 18:04:17 »

Owissta, аз бях на косъм да се откажа -
но 1) не ми се даваха 400 лв на вятъра.
    2) все на някой още трябваше да се доверя
    след няколко дена... седмица ->
    3) те се активизираха с наближаването и нещата макар и с някои издънки напредват лека по лека.
Както казва silverarrow, не се знае при другите как е.
Може би с другите ще има други проблеми, кои знае, за това е добре да споделяме и обменяме информация.

Активен
Мариела Камбурова
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #24 -: юни 29, 2006, 23:56:41 »

В отговор на *****
Плануващи сватба за *****
Хотел Х.

В условията за ползване на сайта е посочено в т. IV. Съобщения във форума
Никой няма право да разкрива самоличността на другите потребители във форума (имена, адреси, телефонни номера, ЕГН и каквато и да било друга лична информация)

Чрез регистрацията, вие сте се съгласили с тези условия, затова личната информация е заместена с *****, нищо друго не е променено. Пазим копие.
Промените са направени от администраторите на форума.



Мариела Камбурова, Николета Тодорова, както и целия екип на сватбена агенция „Приказен ден” се чувстват истински обидени от горе изложените изявления на *****   (или silverarrow) и в отговор на това, ние считаме за необходимо да занимаем аудиторията на този иначе много приятен и полезен форум с повече пояснения по случая.

*****,
За да мога да спазя хронологията на събитията ще започна с началото на нашето запознанство миналата година. Вие с ***** посетихте нашия офис на 14.Юли.2005г. с желание да разберете повече за нашата дейност и възможностите на „Приказен ден”. В желанието си да Ви бъдем максимално полезни в информацията си за нас Ви поканихме да погледнете за 5 мин. как организираме и украсяваме сватба на наши клиенти в хотел Кемпински. Датата на сватбата е 16.Юли.2005г. „Ани и Сани” ( виж галерия www.prikazenden.com). Тогава вие дойдохте, погледнахте, казахте „ОК, добре е!” и цитирам ***** „ Ако решим да имаме сватба в шатра ще се обърнем към друга агенция, ако рещим да имаме красива сватба ще се обърнем към вас”. С тези думи ви изпратих извинявайки Ви се, че съм на работа и времето ми за разговори е напълно ограничено.
Година след това в началото на април 2006г. ***** ни потърси, за да каже, че започвате подготовката на вашата сватба. Договора, който подписахме с него е от 23.Април.2006г. Това е датата, от която „Приказен ден” се чувства ангажиран да взема участие в организацията и подготовката на вашата сватба (ако не се лъжа регистрацията на ***** във форума е от 24.Април.2006г.).
***** пътува 2 (два) пъти до САЩ преди да започнем с огледите на заведения за вашето тържество. От наша старана бяха предложени всички пет зваздни хотели с преференциални цени и много добри условия, с изключение на Хилтън, защото там куверта е 120 лв. – едиствения куверт за сватбено тържество на тази висока цена. Вие обаче, както споменаваш във форума се спряхте на него защото „Гаргата трябвало да е рошава”.
След първата ни среща с теб, през 2005г., втората ни беше тази година на 30.Май.2006г. в нашия офис. Тоест, ние сме се срещали само 2 пъти лично. Кой от 2-та пъти по точно ме видя да дъвча дъвка, да ходя по дънки и да не се интересувам от събитията, които организирам?
СЛЕДВА>
« Последна редакция: юни 30, 2006, 17:39:08 от Teo » Активен
Мариела Камбурова
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #25 -: юни 29, 2006, 23:57:43 »

След като беше фиксирано мястото на вашата сватба вторият важен организационен етап е украсата – да, Николета е най- милия и отзивчив човек, което познавам, но тя е и съсобственик на „Приказен ден”. Освен това нейната работа е пряко свързана с организацията на мероприятието. И тук отново да поясня:
Наемане на фирма за организация на сватбено тържество не означава 24-ри часова анимация на бъдещи младоженци. В отговор на твоите изложения, за това какво ти очакваш от своя сватбен агент, аз искам да ти обърна вниамание на нивото на този вид услуга в страната, в която ти пребиваваш, а именно САЩ. Виждам че прилагащ снимка от мероприятие на една от най- добрите сватбени агенти в САЩ Мери Дан www.marydann.com . Аз лично съм водила коренспонденция с нея и съм получила много ценни съвети за бизнеса си лично от нея –  един от тях е за външните услуги. Тя казва така „за да гарантираш качество на клиентите си не е необходимо да работиш с всички на пазара. Просто се обгради с няколко партньори, но те да са най- добрите за нивото на твоята услуга”. Същата тази дама се среща не повече от 8 пъти с клиентите си и това е достатъчно да организира тяхната сватба. За тази услуга в нейния сайт е фиксирана цена от 8000 $ до 15000$. За да имаш украсата от нейната снимка която си приложила във форума, там ще трябва да платиш поне 10 000$ защото бюджета на една сватба в САЩ е минимум 35000$. Но понеже ние сме в България цените ни са съобразени с нашия пазар, въпреки че предлагаме същото качество.
Ние работим само с няколко фирми за сватбени услуги и гарантираме 100% качество на мероприятията и събитията, които организираме. Един от тези много добри наши партньор ФК”Виктор Попов”, всъщност ни насочиха към този форум и ни казаха за това което ти пишеш.
 Ние следим твоите изказвания и мнения от доста време и не мислехме да вземаме отношение по темата, защото ние искренно вярваме че най- добия учител на фирмата е клиента. Ние не се учим от десетките похвали на нашите клиенти. Ние вземаме под внимание техните препоръки и така след всяка сватба се стремим да работим все по- добре. За това тук, може би е най- доброто място да ти кажем и благодаря. Между редовете на всичко онова което написа,  всъщност ние научихме някои много важни за нашия бизнес неща.
СЛЕДВА >
Активен
Мариела Камбурова
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #26 -: юни 29, 2006, 23:58:42 »

Но ..... не е етично, нито пък красиво поднасянето на неточна и некоректна информация, да не говорим, че информация, която не отговаря на истината или написани в контекст фрази с недомлъвки се казава “лъжа”. Аз се чувствам длъжна да ти кажа -  пазара за стоки и услуги в България е свободен. Когато не харесваш един стил или начин на работа на една фирма – свободен си да потърсиш друг.
Ние като временни организатори на вашето тържество видяхме, че вашата фантазия е изключително богата  –  желаните от Вас съчетания на папагали Ара на церемонията  в градина +бели гълъби+  шатра и бели столове за гражданска церемония + темата на сватбата живи рибки във вази+ много клони по които има цветя + малки гнезда и подаръчета за гости гнезда с птички+ воали по стените+ много свещи + допълнително осветление + мариячи+ народни танци+ класическа музика+ латино танци + лимузина и т.н. идеално обрисува вашето наситено с различия въображения и може би, за това така въодушавено разказваш неща, които всъщност въобще не са се случвали, но....  нека сега видим какво „Приказен ден” е направил до този момент за вас:
-   осигурени:
o   папагали АРА ( бяха предложени още 3 вида птици)
o   бели гълъби
o   резервирана лимузина ( с 10% отстъпка от цената във ваша полза)
o   предложен кетеринг ( с 15% отстъпка от цената във ваша полза)
o   предложена шатра ( с 15% отстъпка от цената във ваша полза)
o   предложени цени на столове ( с 15% отстъпка от цената във ваша полза)
o   предложен фотограф ( вие не се спряхте на него, защото той не обработвал снимките на Potoshop програма както този от Стара Загора; за публиката сайта на нашия фотограф www.profilestudio.net  ) ( с 10 % отстъпка от титулярната му цена)
o   камера – вече е ясно ( тук също щяхте да използвате нашата остъпка)
o   осигурени са класически музиканти
o   народна музика и танци
o   мариячи ( нещо много трудно за намиране! )
o   салса танцьори
o   изготвен е подробен план-програма за деня на сватбата
o   изготвен е цялостен дизайн на тържеството и ти бяха подготвени мостри
o   предложени са ти цени на услугите които „Приказен ден” предлага и за които носи отговорност, че са на отлично качество
o   предложено ви е непрекъснато съдействи и помощ от екипа на „Приказен ден”
o   извършени бяха огледи на заведения заедно с ***** в няколко хотела
o   беше ви осигурено разрешение да се венчаете по време на пости (вие последствие го отказахте)
o   беше ви предложена зала за гражданска церемония ( също се отказахте)
o   беше ви осигурена градина за гражданската церемония която вие накрая одобрихте
СЛЕДВА >
« Последна редакция: юни 30, 2006, 17:23:16 от Teo » Активен
Мариела Камбурова
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #27 -: юни 29, 2006, 23:59:49 »

Цените които цитираш – Всяка фирма има право да определя ценообразуването си. Ако обаче искаш да правиш съпоставка на нашите цени с нечии други – то моля приложи снимки с техни украси и отдолу цитирай техните цени.
Нещо много важно : цената се определя от качеството.
Ние опаковаме бална зала с воали ( стени и таван) не за 7000 лв. а за 9000 лв. което вкючва всички материали и труд ( инфо – рекламните агенции вземат за същото около 15 000 лв.)  . Вие получихте цената от 350 лв. когато стана ясно, че ще си донесете количеството воали от САЩ , те ще са готови ( няма да се поставя перделък) и ще ни предоставите всички необходими материали (тел, проволки, др.)  необходими за закачането им. Именно защото ние сме креативни и работим според зададен бюджет, ви предоставихме вариант, които да отговаря на финансовите ви очаквания и да е в синхрон с вложения от нас труд.
40 лв. украса на централна маса – включва воали и други необходими материали + така винаги забравяния труд на декоратора ( един аранжор на цветя например взима 200% надценка от стойността на използвания материал за творчество и труд).
Мисля, че за всеки читател вече стана ясна и нашата позиция.
Ние искренно съжеляваме, че услугите на „Приказен ден” не отгориха на вашите очаквания. Пожелаваме ви от все сърце да намерите най- добрата за вас сватбена агенция която освен дизайнерски, но и организационно ще ви накара да се чувствате щастливи.
Моля да ни изпратите банкова сметка в лева, за да възстановим внесената от вас сума от 300лв. в срок до (1) един месец.
“Приказен ден” се надява, че съветите и напътствията относно декорацията и организациата на вашата сватба ще са ви от полза и ви ги предоставя безплатно.
И още един приятелски съвет - не ангажираите хора да работят за нещо толкова ценно и съкровенно като вашата сватба, ако не ви допаднат от самото начало.
Целия екип на „Приказен ден” ви пожелава успешно планиране и организиране на сватбеното ви тържество.

P.S. Споделете с форума впечатленията си от следващата фирма. Хубаво е да има и съпоставка на цени и качество и най- вече на възможности и крайни резултати.


Мариела Камбурова
Николета Тодорова
Сватбена агенция „Приказен ден”
www.prikazenden.com
[email protected]

Активен
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #28 -: юни 30, 2006, 12:28:20 »

Доста интересно. Ама аз нещо не разбрах.
По това, което чета silverarrow споделя своят опит, критикува (според мен напълно основателно тези форуми са за точно това).
След като има толкова много идеи нормално е да се разсъждава, че е човек, които си е поставил за цел да си направи сватбата си незабравима. До колкото разбирам има и финансовата възможност да осъществи идеите си.
Тогава обаче екипа на СВАТБЕН ДЕН, попада на мнението за тях. И какво прави - връща парите. mega_chok Вместо да се докаже пред публиката на този форум, се оттегля. Защото на техният път се е изправил човек който знае какво иска и е готов да плати за това. Нормално е фирмата да защити името си. Но като голяма и известна фирма трябва да се доказва постоянно. А не да сравнява какви са цените в Америка (тоя въпрос е тема на друг разговор). Аз съм присъствала на сватба организирана в Америка, видях с какъв размах се правят нещата. Мога да се съмнявам, че дори и в БГ да се плати толкова, ще се постигне подобен резултат.
Обръщение към Сватбен ден: Много хора, които прочетат написаното тук, ще помислят че вие се отказвате веднага след като срещнете трудност и трябва да се съгласяват с всичко предложено от вас. Нали вие сте агенция, и без това в БГ се шари мнение, че сватбените агенции не са толкова нужни. Ами докажете се. Как искате хората да ви се доверяват, след като попадат на такива отношения.
Към silverarrow, теб те обвиняват в некоректно поднесена информация. Така ли е?
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #29 -: юни 30, 2006, 16:02:43 »

Съгласна съм с много от нещата които казва Силвия И според мен ролята на една сватбена агенция е да реализира мечтите на бъдещите младоженци. Нали агенцията е тази която трябва да осъществи връзката между клиентите си и фирмите които трябва да реализират техните желания. Разбирам че всяка агенция си работи с определен кръг от фирми и заведения, но когато се появят по нестандартни желания от страна на клиентите им, тя би трябвало да направи всичко възможно за да ги реализира. Вярно е че всяко нещо си има цена...Който иска нестандарна сватба, трябва да е готов да плати съответната цена.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines