Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:22:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции  (Прочетена 129483 пъти)
 
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« -: май 28, 2006, 11:26:36 »

ние сами се справихме с цялата организация и това е част от тръпката, но според мен агенциите спестяват време и малко нерви около организацията...стига да можеш да отделиш пари за това....на нас ни се струваше излишен разход
« Последна редакция: ноември 08, 2007, 14:06:39 от maria_lakova » Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #1 -: май 28, 2006, 11:53:19 »

И ние не бяхме с агенция  nea
То всичко от само себе си си тръгва Wink
Ако имаш достатъчно сериозни близки, разбира се, които да ти помогнат  pleasantry
Активен
animoni_78
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #2 -: май 28, 2006, 12:52:40 »

Чух много хубави отзиви за "Приказен ден".Някой чувал ли ги е?
Наистина е допълнителен разход, може и да отпадне като идея,но смятам да разуча въпроса.
А и повечето близки са далече за да помагат, така че се колебая все още.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: май 29, 2006, 09:00:18 »

animoni_78,
Лоши новини - в момента ползвам Приказен ден. Агенцията се води от две сестри - Мариела и Николета. Николета се занимава предимно със украсата на сватбата, и си личи че има много добър вкус и т.н. Тя всъщност беше причината поради, която искахме да имаме агенция. Иначе самата организация не ми тежи, въпреки че сам във чужбина. За Мариела ми е думата. Никога не сам виждала някои толкова много да приказва и толкова малко да върши. Значи ние си намерихме ресторант, кола, покани, видео, фото като аз съм седяла до посред нощ да търся по интернет, защото явно на моята агентка не може изобщо да се разчита. Всеки път годеника ми като ходи да се среща със нея, тия все бърза за някъде, никога не е подготвена, и има набор от 1 (един!) фотограф, 1 (един!!!) DJ, една цветарка , и 3-4 ресторанта във, които тя прави сватби. Ако случайно вземеш да поискаш нещо по-добро, забрави! Нейните били най- добрите и тя не можела да намери други и практически ако искаш нещо по-добро, ти си търси... Което и направихме. На всичкото отгоре, всеки път като си позволим да изкажем мнение за нещо което искаме, се започва една словесна борба и ни се обяснява как не можело нашия вариант по една или друга причина. За капак на всичко, държанието и е много невъзпитано, виждали сме я на сватба... забрави Дженифър Лопез във the Wedding Planner!... ... тука си говорим за облекло тип ежедневно, млящене на дъвка (само дето балончета не ми правеше) и абсолютно никаква заинтересованост по организирането на събитието. Мога и още много детайли да дам, но ми се изписа писането. Утре имаме уредена среща и ако Ники не мойе пак да присъства, мисля,  че ще прежалим депозита от 300лв, които дадохме и няма да си губим времето със приказен ден.
За мене сватбеният агент е много голяма необходимост, когато се харчат сериозни пари по сватбата (говоря за украси, отделни церемонии във градини, класически оркестри, etc.) поради голямата координация, но агента както аз си го представим е човек, които търси вместо тебе и ти предлага милиони варианти докато ти, клиента, се спреш на нещо. Агента трябва да е представителен и учтив, да те търси и да показва че върши работа, да не ти се налага и да спори със тебе, а да предлага. Нищо от това не получих от приказен ден!!! За съвети относно как се справихме, моля пишете, можем да разменим телефони по private  massage  и ще съм happy  да помогна.
« Последна редакция: юли 01, 2006, 18:13:11 от silverarrow » Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #4 -: май 29, 2006, 11:59:43 »

 shok Уау .... наистина пренебрежително звучи ...  nea
Активен
animoni_78
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #5 -: май 29, 2006, 13:08:53 »

Наистина не звучи добре...
Много благодаря за подробния и откровен отговор, накара ме да се замисля наистина сериозно.
Много жалко, защото мислех, че съм намерила точните хора.
Успех днес на срещата, дано все пак потръгнат нещата.Много е неприятно да разчиташ на помощ, а вместо това
да те изнервят и затормозят още повече...
Активен
Zori M
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 62


Любовта е лудост!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 29, 2006, 14:18:40 »

silverarrow това, което казваш е направо  Oh my ...
Не мога да повярвам, аз бях на сватба организирана от същата агенция миналата година, младоженците бяха доволни до колкото си спомням, но ...
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #7 -: май 29, 2006, 22:40:22 »

Благодаря за подкрепата, утре имам среща най сетне и с Ники, да видим дали ще свършим нещо, ще пиша ако има подробности
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #8 -: май 30, 2006, 22:39:03 »

Както обещах - подробности от днешната ми среща с Приказен Ден:
Прекарахме повече от два часа в обсъждане на декора за сватбата и за разлика от всеки друг път сега бях много впечатлена от идеите които получих и фактът че реализацията на моите идеи е възможна. Ники имаше много добри предложения, които няма да разкривам да не ги откраднете  blum, но днес съм много обнадеждена за бъдещата ни работа с Приказен Ден. Мисля че който иска красива сватба и няма идеи и/или физическа възможност да окрасява, е най добре да потърси услугите на Приказен Ден в този аспект, но да проучи ресторант, видео, фото, т.н. сам за най-добри цени и да не разчита много на агенцията. Ще пиша пак след сватбата как е преминало мероприятието.
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #9 -: май 31, 2006, 09:16:07 »

Е това звучи много по-добре.  good
Съгласна съм, че човек трябва сам да проучи какви са цените. Много често сватбените агенти получават процент от всички, с които работят и не е в техен интерес да работят с някои друг.  nea
Активен
animoni_78
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #10 -: май 31, 2006, 09:44:04 »

Silverarrow,
много се радвам, че срещата е минала така добре.
 good
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #11 -: юни 12, 2006, 10:18:31 »

Моето мнение е, ако можете сами си уредете нещата. Това зависи и от типа на сватбата. Ако не е голяма сватбата, опитайте сами, ще останете по-доволни  good Успех на всички!
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #12 -: юни 13, 2006, 15:07:04 »

Ние сами се организирахме сватбата - само с половинката и сме горди с това! yahoo tease

silverarrow, пожелавам ти един ден и вие да си имате едно сладко човече, на което да се радвате и ще разбереш, че тогава наистина не разполагаш с времето си ROFL
Активен
owissta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #13 -: юни 27, 2006, 21:21:04 »

Здравейте,
Аз съм бъдеща булка и макар сватбата ми да е след година, вече се ориентирам да избирам и подготвям всичко необходимо......защото искам този ден да е перфектен, аз нас и аз нашите гости....Предполагам че това го иска всяка булка,но не затова пиша.

Бях малко смаяна от изказванто на.....silverarrow. shok
На скоро бях на сватба на моя приятелка организирана от същатата агенция "Приказен ден"и да ви кажа беше невероятно красиво и изискано....Украсата беше изпипана от всякъде, както и храната, и музиката....танцувахме страхотно много.
 yahoo

В последствие говорих с приятелката си и тя беше останала много доволна, каза че не въобще не е имал проблеми с тях и винаги са й съдействали с всичко. А пък самият ден е минал като приказка за нея.
Да си призная мисля да ги използвам и за моята сватба....но до тогава има време.... pleasantry




Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #14 -: юни 28, 2006, 03:24:46 »

Owissta, здравей, ние продължаваме да се работим с Приказен Ден и изглежда понеже сватбата наближава, те се активизираха и вече задвижваме нещтата в желаната посока. Значи искам пак да повторя - не се съмнявам във вкуса на Ники,  и съм напълно съгласна с факта че украсата която тя измисля е превъзходна и че нашата  сватба ще е също токова красива както и на другите. Проблема е по-скоро организационен да не говорим и за други дребни подробности. Да поясня: планираме сватбата още от миналата година - както споменах, едва сега нещата се задвижиха и слава богу не се налага да си търся сама всичко. Моето усещане е че в приказен ден всичко се оставя за последния момент.
Второ, не съм сигурна твоята приятелка колко финансова възможност има, но ако не е намерила за нужно да се противи на някои цени, значи действително не би имала за какво да негодува. Аз обаче имам нещо напротив да плащам 3,000 лв (да правилно!) за осветление на залата и 7 хиляди лева (!!!!) за обличане на стените с воал!!! Това са факти които не си измислям. В последствие се уговорихме да платим 800 лв за първото и 350 лв за второто!!!
« Последна редакция: юли 01, 2006, 18:15:35 от silverarrow » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines