Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 22:39:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Ще приготвяте ли домашна храна или предпочитате да купувате?
Ще я приготвям
Ще купя, ако се наложи
Нямам време да я приготвям сама
Ще комбинирам домашна и готова
Само ще я купувам
Още не знам

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: рецепти за бебета и малки деца  (Прочетена 175515 пъти)
 
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 13, 2008, 20:27:27 »

На мен не са ми казвали с каква марка да започна. Аз си взех на Хип в началото - ябълка, но след като открих на Гербер пюретата, си я захраних Ели изцяло с тях. Нямат нищо вредно, пък и са колкото за едно хапване (в началото като ядат по-малко). good
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 13, 2008, 22:26:17 »

Virgin, ти поради каква причина предпочиташ Ганчев пред Хип примерно, питам тъй като още не разбирам. Ганчев по-добро качество ли са? Искам да попитам и нещо друго, което ме притесни - какво е ''олио от рапица'' , дадено като съставкла на еднокоплонентно пюре за 4 месеца на Семпер. pardon
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 14, 2008, 09:26:32 »

mirindadimi, аз писах за ГЕРБЕР, а не за ГАНЧЕВ. girl_wink На Ганчев съм давала, за да разнообразявам. Спокойна съм за качеството, защото мъжът ми работеше там и е доста запознат с пюренцата, така че ми е от голяма помощ. good На Семпер не съм ги пробвала. Давала съм Ганчев, Хип, Гербер, Nestle Alete, Little Bee, Nestle, Ovko, Sunval, Bebivita.
За това олио от рапица не мога да ти помогна. За рапицата не знам нищо друго, освен, че се използва като суровина за биодизел.pardon
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 14, 2008, 12:47:02 »

Гербер Ганчев, за малко да ме объркате и мен че са Ганчев blush
А тези Гербер като пари колко струват и навсякъде ли се намират? give_rose
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 14, 2008, 13:40:08 »

Не си спомням кой точно беше пуснал линк към този сайт: http://papa-bebe.com/piuretagerber.html Bravo. Там можеш да разгледаш за пюретата. good
« Последна редакция: ноември 14, 2008, 13:46:43 от virgin » Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 14, 2008, 14:00:14 »

Сори за грешката. И аз от този сайт ги видях и имах впредвид Гербер, но явно ми се е спяло малко повече blum
Аз ще питам педито за тази рапица. А щом гореизложените марки са вече изпитани ще ги имаме впредвид, мерси give_rose
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 14, 2008, 15:24:56 »

Сега се сетих, защо съм взимала Гербер вместо Хип в началото - гледах на етикета да е възможно по-чисто pleasantry пюрето. Спомням си, че в синята слива на Хип, например, имаше оризов грис, а в Гербер-ската - нямаше. Това ме спря в началото, но пък после вече, като поотрасна Ели, не се впрягах толкова какво има или няма. crazy
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #37 -: ноември 14, 2008, 23:25:50 »

Олио от рапица си е същото като от слънчоглед и с него няма никакъв проблем.В Канада е много популярно и хората рядко готвят със слънчогледово аз също най- вече че е много евтино.Няма проблем
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #38 -: ноември 18, 2008, 16:31:27 »

Тук намерих преди време случайно рецепти, допаднаха ми!
www. . com
 Bravo


Нов потребител с 6 мнения, 5 от които споменава един и същ сайт ми звучи на реклама. Налагам цензура.
« Последна редакция: ноември 18, 2008, 16:41:32 от Teo » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 29, 2009, 22:34:14 »

Хайде малко да съживя темата, че паяжини е хванала.  tease
Вече има доста бебоци, които не хапват само пюрета, а и разни готвени неща. Понеже август месец държавната кухня почива ми се иска не само да давам готови пюрета, а и да готвя на Жорко, та нека мамите, които приготвят сами храната вкъщи споделят рецепти и да обменяме опит.  good

ПС: И нека са изпробвани лично, а не преписани от интернет, защото там всеки може да ги намери.  pardon
« Последна редакция: юли 29, 2009, 22:35:55 от maria_lakova » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 13, 2009, 17:48:49 »

Тъй като с Ина се заприказвахме в темата на Точ за това, че тя му готви домашни манджички - вари нарязани на ситно зеленчуци, които после слага с малко масло в микровълновата и намачква после с вилица, като евентуално добавя сиренце и някоя подправка, стана въпрос кои подправки могат да се дават на децата и тя изнамери следната информация по въпроса. Копирам я и тук, за да може да е полезна на повече мамчета: smile

Разрешени подправки под 1 год.:
- босилек
- джинджифил
- индийско орехече
- копър
- кориандър
- куркума
- лимонова кора
- магданоз
- мащерка
- мента
- портокалова кора
- риган
- розмарин
- червен пипер
- чесън

Проблемни подправки под 1 год.:
- ванилия (да не съдържа алкохол)
- горчица
- канела (спорен алерген)
- къри (понякога алерген)
- лимонов сок или лимонена киселина (по няколко капки може преди 1 год.)
- целина (алерген)
- хрян
« Последна редакция: август 13, 2009, 17:50:26 от Kiksi » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 13, 2009, 17:51:31 »

Момичета, ето един оста обширен и в общи линии всеобхватен материал за захранването на бебето. Няма рецепти, но пък има всичко , което трябва да се знае за продуктите.
Ще копна линка и в темата за захранването.

Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #42 -: август 15, 2009, 12:49:56 »

Ето още малко полезно инфо за захранването smile Има и рецепти.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 25, 2010, 14:10:57 »

Хайде да дам и аз три рецепти, които съвсем спонтанно направих, докато готвех за нас.
1. Пиле с морков и сухар. Сварявате пилешко и морков. Накъсвате месото на парченца, след това добавяте сварения морков и бульон. На мен мярката ми е 1 бурканче от 190 мл. Добавяте 2 сухарчета и пасирате с пасатора. След това си върнах готовата смес в бурканчето за да ми е по лесно да виждам колко изяжда детето, защото в купичка не мога да преценя.
2. Пиле с морков и картоф - По същия начин като горната рецепта, само че вчесто сухар, слагате 1 намачкан картоф
3. Заек с ориз и морков- Сварявате заешкото, 1 морков и половин чашка ориз. Излизат около 4 бурканчета. Ориза поема бульона и става гъстичко. След това пасирате всичко, а и сложих малко краве масло за вкус.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 10, 2010, 17:12:07 »

Темата нещо е заспала,а мен вълнува. Анди като, че ли предпочита повече домашни пюрета - яде ги с по-голям ентусиазъм. Иначе от готовите поне на мен на вкус хич не ми харесват зеленчуковите на Семпер. На Хипп също някои не ми харесват, а на Сънвал каквото съм пробвала е вкусно. Дайте идеи за домашни пюрета или да пробвам конфигурациите на готовите пюрета?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines