Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:17:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Ще приготвяте ли домашна храна или предпочитате да купувате?
Ще я приготвям
Ще купя, ако се наложи
Нямам време да я приготвям сама
Ще комбинирам домашна и готова
Само ще я купувам
Още не знам

Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: рецепти за бебета и малки деца  (Прочетена 175526 пъти)
 
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #15 -: октомври 13, 2008, 22:20:15 »

Да ви кажа беба май предпочита да яде домашни плодови пюренца! blum tease
Пробвах да й давам готови, но се мръщеше!
Но пък сега вече давам готови месни пюренца, не се наемам още да правя месни вкъщи! angry crazy
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 13, 2008, 22:23:51 »

Споделете от какво и как ги приготвяте плодовите, варите и пасирате ли? pardon
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #17 -: октомври 13, 2008, 22:33:45 »

Споделете от какво и как ги приготвяте плодовите, варите и пасирате ли? pardon

Да, мила! good Измивам ги, нарязвам ги на парченца, не много малки, не и големи. Слагам малко вода в тендежрка и ги кипвам, и след малко са омекнали. После ги прекарвам през цедка, но разбира се може и с пасатор. То и аз имам пасатор, ама за едното пюрце ме мързи да го цапам.  beating pardon Много бързо става Wink good Досега съм давала круша, ябълка, сини сливи. От купешките хапва бананче.
Има и начин за варене на пара, но ти трябва едно като решетка, слагаш го в тендежарата и готово good И аз търся да си купя такова.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #18 -: октомври 16, 2008, 19:50:59 »

Ох савсем се оплетох и определено имам нужда от помощ  huhhuh.gif Пюрета Тити си хапва някои домашни някои готови , но за домашните основно плодови само измивам плода и аиде с пасатора не знаех че трябва да се варят  girl_impossible До сега ядем с успех домашен банан, праскова, круша.Кърмата ми обаче драстично намаля някои да ми даде съвет как да го храня това дете от сега нататък ... вече е на 5м да почна ли да давам АМ или каши ???? Спешно е !!!!!
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #19 -: октомври 16, 2008, 22:54:01 »

Веси, може и да не се варят, не е задължително! По принцип е по-щадящо за коремчето на бебчо, но пък не е вредно, сигурна съм! good

За кърмата - аз дори вече работя angry, цедя се, но при първия признак на намаляваща кърма, почвам АМ! Ще се опитам всячески да запазя вечерното и първото сутрешно кърмене! good
Иначе имаме следния режим (на 6 м. сме tease):
4 и 8 сутринта кърма
10-11 кърма, плодово пюре
13-13.30 месно пюре през ден, зеленчуково през ден
16.00 - каша
19.30-20.00 кърма
Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 17, 2008, 08:17:02 »

категорично ми отказва и купешки и дом. пюрета и затова прецених,че щом няма разлика за нея ще й приготвям а това което немога да приготвя удома ще купя!Примерно рибата или телешкото...пасатора ми непасира толкова добре!!!
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 17, 2008, 17:46:12 »

Зеленчуковите пюрета й ги правя сама, но за месните не се наемам. pardon Супички също правя от време на време. good Следобедното хапване, почти винаги е от мен - кисел, крем, каша, грис, плодове с бисквити, мляко с ориз. Откакто времето застудя и не сме по цял ден навън, имам време да готвя на шушка, което честно да си призная ми доставя голямо удоволствие. blush
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #22 -: октомври 17, 2008, 21:01:53 »

Зеленчуковите пюрета й ги правя сама, но за месните не се наемам. pardon

И аз съм така! blum
Но иначе и на мен ми доставя удоволствие да правя домашни манджички на беба! Е, то пък един манджи - пасирани зеленчуци и плодове blush  yahoo
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 22, 2008, 21:11:42 »

Аз все още нямам мое дете, но тук от известно врме гледам сина на наш много добър приятел. Той е самотен баща. Та момченцето е на годинка и два месеца. Аз му правя пюре от ананс и банан за закуска. За следващите няколко хранения правя пюрета от моркови или картофи. Освен това тъй като малкият сладур вече има зъбчета му даваме месо. Той много обича кисели краставички, маслини и мляко. Аз му давам само козе мляко да пие, защотот козето мляко е най-близко до кърмата, а горкото детенце не е било кърмено въобще.Включваме и малко сирене. Баща му , му прави черен чай , за което аз съм твърдо против , защото съдържа кофеин и го прави по-неспокойно. добре ,че ме послуша и вече му се дава водичка или козе мляко. нещо соковете не ги харесва. Дано да се справям добре с грижите за детенцето.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 22, 2008, 21:35:55 »

Miri, браво на теб, мила!!! Bravo
Чудесно се справяш good, но можеш споконо да включиш и още доста неща в менюто на юнака, например, (варени и пасирани) лук, броколи, зеле, карфиол, домати и др., различни каши, още плодове - праскова, кайсия, ябълка, круша, грозде - на сок или пюре, за закуска може попара, овесени ядки, мляко с корнфлекс, може да яде грис с плод или сирене, крем-супи...
Изброявам това, което Косьо хапва с удоволствие, виждам, че са горе-долу на една възраст с "твоето" момченце Wink
Може и на ЛС да ми пишеш - ще помагам с каквото мога или се поразрови из нашата темичка Wink

За адаптираното или друго мляко много не мога да кажа sad, защото все още кърмя Косьо good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 23, 2008, 19:09:31 »

Танче, благодаря ти  give_rose. Аз не бях сигурна какво още мога да му давам, да не би стомахчето да му е чувствително. Ще пиша на личния ако изникне някакво съмнение или чудене.
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 09, 2008, 00:11:26 »

и аз да се запиша
бях записала Митко на кухня от 6 месец /ние сме с ранното захранжане/, но когато стана на 10 месеца реших, че вече мога аз сама да му приготвям храната и вече близо месец му готвя. Доставями удоволствие, а и на кухнята основното им беше все карофено пюпе.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 12, 2008, 20:43:37 »

Нашата докторка ни каза да даваме на малкия вече пюре от ябълка , но на Хип.
Да попитам ако аз си го правя дали ще има проблем crazy и ако Не как точно го приготвяте. То не само ябълка ами и в комбинация с други плодове blush
Благодаря предварително! give_rose
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 13, 2008, 07:58:50 »

Знам, че е добре първоначално да се давам купешки пюрета, защото са по-добре обработени.
Можеш да погледнеш асортимента на Гербер. Имат серия за захранване (едни много малки пюренца) и всичко си е натурално. И ние започнахме с пюре от ябълка.
Успех със захранването! good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 13, 2008, 17:39:53 »

Благодаря ти give_rose
А защо педиатърката казва на Хип crazy да не е на процент pardon
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines