Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:21:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета Юли, Август, Септември  (Прочетена 76231 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 20, 2015, 21:13:13 »

Много хубави новини, Ина, айде още малко ти остава Wink

Ели, се губи от темичката, дано всичко е наред при нея.

Аз да дам отчет след моя преглед. Качила съм 1.5кг за 3 седмици. След като  видя резултатите от ултрасаунда, лекарката ми каза да ям по 40 сурови бадема и да пия по 1, Симилак Мам, протеинова напитка за допълнителни протеини, беба да наддава на тегло. Явно тези 1315кг които беше преди седмица и се видяха малко. Миналата бременност също пих такива напитки и ядох бадеми и не знам помогнали ли са или не, но дъщеря ми се роди 3200кг, което си е нормално тегло. Иначе питах секцио или нормално ще се раждаме, тя каза че още не се знае, но аз и казах че предпочитам секцио и тя каза ок. Даде ми евентуална дата 17 юли за секцио, та ще видим. Като цяло е добър знак - на 17 юли 2007 се сгодихме с мъжо, та 17 число е хубаво за нас.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #211 -: май 26, 2015, 10:37:59 »

Я да нахлуя и аз в лятната бебе-очакваща темичка тази година!

Ина, аз също да потретя, че първата ми мисъл беше, че София прилича на Марта  heart  Чудесно се вижда на снимчиците! А относно теглото и мен все ме плашеха, че Ария имала голяма глава и била голяма и не нам си какво и накрая се роди 3 кг и малко... за второто и аз ще знам вече да не се доверявам на ехографи твърде много Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #212 -: май 28, 2015, 14:54:19 »

Вчера бяха на консултация в болницата.

Бебето е идеално разположено с грьбчето напред (убедена сьм, че е от упражненията, които ме беше казала акушерката). Всичко е наред. Желязото, вьпреки че го пих само месец, сьм го вдигнала на 100,80 от 90. Качила сьм 17кг (в 35 седмица сьм). Малко крьвното ми беше странно като влезнах (150/80), но постоях малко и пак го премерихме- 130/80.

Разпитах за болницата: има две двойни стаи и другите са единични. Вьпрос на кьсмет е в каква ще се паднеш. Режат пьпната врьв след като спре да пулсира. Стои се 3 дни. Фабио може да идва и отива, когато пожелае. Останалите, вкл. Марта могат да идват само в часовете за визита 16-20ч. За друго не се сещам…

Мисля, че ме хвана пред-родилното изкуфяване. Вчера два часа не можах да се сетя името на Загреб (обяснявах на една, че е срещу града на Фабио), нито пьк вобще името на Хьрватия  crazy После се изгубих в тьрговския центьр, докато тьрсех един магазин в който сьм ходила поне 1000 пьти.

Накрая ми стана много, ама много лошо и едва се прибрах вкьщи. Щях да умра по пьтя. Кратки сядания не ми помагаха, трябваше да легна веднага и поне за час, така че нямаше смисьл да почивам навьн, трябваше просто да се прибера вьзможно най-бьрзо. А вечерта Фабио ми се скара, че сьм го повторила 4 пьти, още от пьрвия били разбрали, че ми е зле  sad Явно толерантността кьм бременната вкьщи е най-вече на пьрва бременност.

Днес бях на курс за подготовка за раждането. Преговорихме следродилния период. Кьрмене, хранене с шише, грижи за бебето и майката. Няма да споделям подробно, защото в Бг няма сьщата грижа за родилката както тук (специалисти, които трябва да бьдат консултирани и пр.)

Направила сьм панер в Амазон с покупките. Фабио трябва само да го плати. Утре ще ида да купя и три дрешки, които сьм набелязала и това е.

Аз сьм добре, бебето е добре, има всички изгледи да си стои до термин и стискаме палци за това, и тьй  pardon
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юни 03, 2015, 23:53:09 »

Аз да дам отчет. Казаха ми че беба е слезнала по надолу от преди, което хич не ме изненадва, защото усещам главата и много ниско когато я мърда. Каза да лежа по 2 часа сутрин и следобед, да не вдигам тежко и да избягвам навеждане. Да си ям бадемите и да си пия протеиновите напитки и ще ми дадат час за още един УЗ да види как е растежа на бебето- кг и в кой % е, че  на ФМ беше 16%, а предния път беше в 14 % и иска да види да не пада още. Вика ме пак след 2 седмици. Аз видях във файла ми, че обиколката на корема ми се води 2 седмици назад - и предния път и сега и явно иска да се презастрахова докторката ми, в което няма нищо лошо, разбира се. Та това от мен.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #214 -: юни 16, 2015, 11:17:16 »

Гледам в предишния пост сьм писала за предродилното изкуфяване. Вчера сдадохме дипломната и останах с вакуум в главата. Отидох да правя последни покупки за бебето и си забравих кода на картата, лудница.

Обаче няли имахме сьвсем малко неща за купуване. Може да се каже, че сме почти готови. Имам още няколко перални/ютии. Получих си от Амазон нещата за пьрва необходимост. Останаха само подпльнките за кьрмене, че в момента ги нямаха.

Днес си порьчах хомеопатията за последния месец на бременността. Ще я напиша и тук, ако е в полза на някой.

Та, от началото на деветия месец се взима всяка седмица:
ACTEA RACEMOSA 12 CH - 1 доза в понеделник, подготвя постепенно шийката на матката
CAULOPHYLLUM 12 CH - 1 доза в сряда, регулира родилната дейност
ARNICA 12 CH - 1 доза в петьк,
GELSEMIUM 15 CH - 3 гранули на ден, намалява страха от раждането и притесненията свьрзани с него

За самото раждане
GELSEMIUM 15 CH - 1 доза на трьгване за болницата
GELSEMIUM 30 CH - 1 доза при пристигане в болницата
CAULOPHYLUM 4 или 5 CH по време на раждането, 3 гранулки всеки 15 мин, регулира контракциите
CHAMOMILLA 7 CH - 5 гранули всеки 15 мин, за тези които не искат епидурална, помага за болката

След раждането
ARNICA 9CH - 5гранули, 2 пьти дневно, намалява риска от крьвозлив, подпомага вьзстановяването
CHINA 9CH - 5 гранули, 2 пьти дневно, намалява умората и обилното течение

При идването на кьрмата
APIS MELLIFICA 9CH и BRYONIA ALBA 9 CH - 5 гранули, 4 пьти дневно докато изчезнат симптомите
CASTOR EQUI помада, ако има фисури на зьрната

Започнах и упражненията с топката за раждане. Много добре ми действат и сьжалявам, че не ги почнах по-рано. Пиша ги и тях.

Упражнения с топка
Сяда се на топката с широко разтворени крака, така че тазьт да е малко по-ниско от нивото на коленете. Ходилата добре стьпили на пода.

- пружиниране нагоре-надолу;
- вьртеливи движения с ханша 10 пьти в едната и десет пьти в другата посока;
- изнасяне на ханша много бавно встрани, задьржане, врьщане в центьра, изнасяне в другата посока;
- на четири крака: топката прегьрната с рьце, главата положена на една страна, крьгови движения с горната част на тялото, все едно топката описва крьгче по пода;

Доста облекчават болките в гьрба. Сьщите упражнения подпомагат правилната позиция на бебето в началото на раждането и слизането му в таза.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #215 -: юни 16, 2015, 11:24:53 »

Иначе онзи ден ми се наложи пак да ходя в спешното. Трьгнах с рейса кьм болницата, че имах среща с анастезиолог за епидуралната (срещата е задьлжителна, дори и ако искаш да раждаш без упойка) и по пьтя ми прилоша. За малко щях да изгубя сьзнание и слезнах криво-ляво, та право в една друга болница наблизо. Полежах там, направиха ми мониторинг, взеха ми показателите. Крьвното ми беше ок, но пулсьт супер учестен.

Като описах на лекарката от спешното симптомите (сьрцебиене, горещи вьлни, задух, ужасна физическа умора, гадене, световьртеж), които всьщност са ми редовни, просто за момента бях с много силен интензитет, та ми каза, че правя анемични кризи. И щом не сьм си пила желязото (откакто видях, че ми се е вдигнал хемоглобина и по несериозност го спрях), значи сьм приела да имам тези преживявания  pardon Доста се засрамих от себе си, а и е глупаво толкова да страдам, заради едната безотговорност  girl_impossible Но хак ми е !

За около раждането остана да синтетизирам последния курс от подготовката за раждане. Трябва да направя и едно фишче на Фабио, кратко и ясно, какво се очаква от него в деня Х. Трябва да направя пак кратьк и ясен проект за раждане, в смисьл едно фишче, като отида в болницата да не се налага да обяснявам на всяка акушерка поотделно, а вьтре да пише главните ми изисквания:
- упойка, само ако се наложи банка с окситоцин
- искам вьзможност за движение и да не сьм легнала в леглото
- по вьзможност при излизането да бебето да е заглушена светлината и да няма много шум
- пьпната врьв да се отреже след като спре да пулсира (и без това така работят)
- да се сложи на гьрда вьзможно най-бьрзо (сьщо и без друго го правят)
И в случай на криза, се отказвам от всякакви претенции и ще следвам безропотно това, което те ми препорьчат (трябва да го знаят предварително, а не да стане шаш и паника, и да има проблем за мен или бебето, поради забавено решение).

Трябва да сложа нещата в чантите и да купя енергийни блокчета, да се подкрепяме. Да не забравя фотоапарата и сьм напьлно готова.

За университета сьщо малко неща ми останаха и така…

Ели, ти кьде изчезна (ако четеш), мини да кажеш дали си добре. Много често си мисля за вас  give_rose
Анита, трудна бременност изкара ти. Почивай повече и дано се стабилизираш и сте добре  good По-нова информация за развитието на бебенцето имаш ли?

Явно темата ще остане пуста докрая…  sad
« Последна редакция: юни 16, 2015, 11:36:29 от inaxastra » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: юни 21, 2015, 01:19:20 »

Привет, минавам само за бърз отчет. Аз съм добре, бебе N 2 също. Още си няма име, за това се подвизава под кодово название все още. Минахме през някои перипетии, никоя от които за щастие свързана с бебето. За момента сме добре. Предстоят ни някои промени, надявам се до началото на август всичко да сме организирали и да се отдадем само на размисли и подготовка за бебето. В общи линии това е. Надявам се, че всички сте добре и се подготвяте за радостните събития, които ви предстоят.  give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юни 21, 2015, 05:49:20 »

Инче, имам УЗ другия четвъртък и тогава ще имам повече инфо. Надявам се новините да са добри.

Иначе беба си е доста активна. По-различно я усещам от предната бременност. Предполагам, защото беба е с главата надолу и има място да раздава ритници, а Мими до последно си беше с главата нагоре и явно не е имала много място за мърдане.

За мен днес беше емоционален ден. Приятелките ми ми организираха baby shower, т.е. бебешко парти, което беше изненада за мен. Мъжът ми е знаел, но го е запазил в тайна от мен за да е изненада. Изкара ме по магазините и като се върнахме след 30мин къщата беше украсена и ни чакаха, а аз още от вратата виждам балони в розово и жълто, после изкочиха и приятелките ми и аз се разплаках и разтреперих от вълнение. Поприказвахме си, посмяхме се по женски и т.н. Бяха се постарали всички. По принцип такова парти се прави само за първото дете,  но аз за голямата ми дъщеря не исках такова парти и сега са решили да ми направят за второто и да ме изненадат. Беше много приятна изненада. Аз вече оправих и бебешкото легълце - сложих чаршафите и една пеперуда от памперси, която днес ми подариха Тези дни мисля да си стегна и чантата за болницата и да изгладя бебешките дрешки и съм готова
« Последна редакция: юни 21, 2015, 05:51:57 от Anita81 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #218 -: юни 21, 2015, 10:40:20 »

Оооо, колко мило  heart heart heart Страхотно просто, обожавам такива сьбития  yahoo Браво на момичетата и много се радвам за теб. Ще чакаме отчета от ехогафията.

Ели, радвам се че писа и сте добре. От много време не беше казвала нищо и се чудех как си. Надявам се промените да са положителни и всичко да вьрви наред занапред. Много целувки на Никола, а за името сьм сигурна, че когато му дойде момента ще имате вдьхновение и ще изберете най-подходящото  good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юни 27, 2015, 04:55:47 »

И да дам отчет след УЗ. Беба вече е 2741г, и е в 39%, което е страхотно, имайки предвид, че преди месец беше в 14% , но пак се водим с 1 седмица назад. Главата пак е леко по-малка, но имайки предвид, че аз съм дребна, се приема за нормално. Иначе казахме на нашта кака че мама и тати ще ходят на чичо доктор да видят колко е голяма сестричката и и тя като разбра само повтаря как не иска на ясла и иска да идва с нас да видяла какво рпави бебето. Сутринта се разплака в яслата и пак изяви желание да идва с нас на УЗ да видела какво прави бебето, аз се разплаках с нея, защото ми стана много миличка. Гушна ме и почна да плаче, почувствах се много кофти и решихме да и угодим, та и тя беше с нас на УЗ. Беба тъкмо си отваряше устата да хапва Показаха и на каката бебето После отидохме при мойта си лекарка да види резултатите и за ЖК. Тя остана доволна от прегледа и УЗ и ме вика пак след седмица. Та това от нас.


Инчето, вече е мама, та май само с Ели останахме да си пишем тук Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юли 22, 2015, 18:48:45 »

Здравейте, момичета

Нащата беба се роди на 17 юли в 9.10 сутринта, 3280г, 50см и носи името Лилиан. Вече сме си вкъщи и влизаме в ритъм. Каката е много щастлива и е все около Лили, но малко повече и се поскарваме да внимава повече като е покрай нея, за което ми става много миличка, но дано бързо свикне с промяната и не се чувства самотна или изолирана. Опитвам се да и давам цялото си внимание когато беба спи, но понякога не успявам, а и съм със секцио и все още ме боли и не мога да правя всичко което искаме.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юли 23, 2015, 07:31:41 »

Честито! Ще те чакаме в наборната тема!
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #222 -: юли 23, 2015, 10:51:39 »

Честито и от мен, Анита81! Нека малката принцеса с нежното име Лилиан да бъде здрава, да расте умна и красива, да бъде обичана и много щастлива за радост на цялото семейство! Наздраве!  danceg
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines