Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:56:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни е тука, но на лятото дали му пука?!?  (Прочетена 39877 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юни 15, 2021, 14:12:26 »

Здравейте smile

Аз на баби от 3 месечно бебе съм оставяна, но баща ми не даваше да ходим на лагери. Към 6-7 клас почнах да ходя на екскурзии за по 2-3 дни.

Днес дочетох една много сладка книга, видях, че я има и на български.
https://ciela.com/spodeleniyat-apartament.html От тази авторка съм чела и The Road Trip. И двете ги имам на английски за Киндъл, ако някой ги иска.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #166 -: юни 15, 2021, 14:14:36 »

Това май е последната книга, която съм чела. Много е сладка историята, доста нереалистична ми идва, иначе с удоволствие я изчетох. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #167 -: юни 15, 2021, 15:01:35 »

Аз едва в шести клас се вредих за лагер и то на зимен. Едно време пращаха с предимство болнави деца и уж по- бедни, дето родителите им нямаше как да ги заведат на почивка. На мен ми беше добре, ама две- три си ги взеха след първите дни, че много ревяха.
Брат ми, като по- слабичък, отиде на море в четвърти клас, на Равда. Тогава това беше най- мечтаното от всички пионери място. Майка ми му сложи в куфара надписани с адреса ни пликове и отделно празни листове, да пише писма как е Wink. Хаха, получихме само празни пликове, че го домързяло да пише. Поне веднага като пристигнаха ги завели на пощата и което семейство имало телефон, накарали детето да се обади. След този лагер брат ми категорично отказа да ходи на организирани мероприятия и нашите почнаха да ни изпращат само двамата по почивните станции на работните им места. Бях вече отишла да уча в Бургас и ми имаха доверие, а и той ме слушаше.
НИ1 отиде на зимен лагер от училище в първи клас и беше много доволен. Още пазя картичката му, завършва с "храната е вкусна и питателна", което пък ме навежда на мисълта, че текстът е бил под диктовка Wink. След това дойдоха годините на Прехода и нито имаше зелени училища, нито лагери... НИ2 категорично отказа да ходи и някой да го командва кога да п.кае, кога и какво да яде и да влиза в морето по часовник. Хубаво, че имахме барака в планината, та ни беше нещо като село.
Нашата спалня е по поръчка, специално подсилена и с хубав механизъм за повдигане. Нямаме оплаквания четвърта година. На НИ2 е от Икеа, същата, каквато си е бил купил в Холандия. Миналата година я сглоби с приятел, но вече имаше опит и инстременти. Мисля беше най- бюджетната 160 х 200, с празно място под нея. Матракът е от Амазон, някакъв на голяма промоция купен и размъкван от Амстердам през Пловдив до София. Има и разни икейски маси и шкафове в квартирата, доволен е в общи линии. Последно негови приятели с нов апартамент купуваха немски мебели, внос от Германия, с малки дефекти и втора употреба от МОЛ в Стара Загора. Беше възхитен от качеството и цените, но трябва да се следи. И в Пловдив има разпродажба на мебели втора ръка от Германия, има ги във ФБ и на картинка виждам доста хубави неща. https://www.facebook.com/bgnemskistoki
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #168 -: юни 15, 2021, 15:20:59 »

Майка ми винаги ми е набивала в главата че ще ме пуска на всичко организирано, екскурзия, лагер, каквото има и може да си го позволи. Тя много е страдала че нея никъде не са я пускали, особено на обиколката на Югославия след 12ти клас, та това си е опит. Мен на лагери не са ме пускали, само брат ми, но след демокрацията всички ги затвориха, даже наскоро минахме през едното, много е тъжно, беше чисто ново, 90та го откриха, 2-3 набора го посетиха и след това го затвориха. Сега се разпада, а на страхотно място е.

Получих си днес подаръка за 13та годишнина във фирмата, чудя се в какво да го инвестирам. Миналогодишния беше в часовник. Може би телефон? Не знам, не се сещам какво да си взема, не искам в дрехи. Да взема една душ кабина или вана  laugh, да има къде стреса да си измивам хахах.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 15, 2021, 15:36:07 »

Лазерна епилация не ти ли остана за правене? Или някаква процедура за лице? Гледам в Абито където ме прати, са пуснали HIFU, козметичката ми го препоръча
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юни 15, 2021, 16:19:59 »

И нас ни изпращаха на каквото се сетят родителите ни.Майка държеше да се оправяме сами, да видим свят и т.н.И по време на демокрацията сме ходили, Обзор го намразих, защото там е най-големия Плевенски детски лагер.

Виви и ние нямаме село класическо, компенсирахме с лагери и ходене в Русе при родителите на майка ми.

Писма не съм писала, имах поръчение да се обадя поне веднъж от пощата и го правех.Мисля че веднъж и телеграма пращах за нещо ама не помня какво.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #171 -: юни 15, 2021, 16:54:44 »

 Аз няма да забравя ходенето на зелено училище с 300 зора на Велинград в 4 клас. Много смутни времена бяха, че предната година искаха в Банско да ни водят, но много хора отказаха да пуснат децата си заради бомбардировките в бивша Югославия или нещо такова. Храната беше гадна, стаите също, но нощем ходехме да гледаме кеча в общата стая. blum Помня, че класната беше скандализирана, че една съученичка беше се набутала в леглото на сина й, дето беше 5 клас. Аз тогава не разбирах за какво е целият шум, ама съученичката така си продължи и след това, когато и аз успях да загрея.biggrin
 После пък се удавиха децата в Лим и директорът на гимназията забрани всякакви извънкласни пътувания, та така си ни вървеше до края.Мисля, че това беше голям фактор, че не ни се получи особено сближаването на колектива.
 Бяхме веднъж на морски лагер с директора на хора на Пловдивските момчета, ама всички бяха по-малки от мен и приятелката ми, с която се уредихме да ходим и не ни беше много интересно.Заведоха ни веднъж на дискотека, някой се напи и направи беля на бара, та и там ни забраниха да мърдаме извън хотела. Той пък беше бивша станция на предприятието на татко, вече приватизирана и изпочупена и ми остана гадно чувство, защото детските ми морета бяха там и беше райска градина.
Ходихме на Сл. бряг след бала, ама аз с гадже моряк си отидох при него, сакън да не го изпусна, лапешка работа... Бе въобще не ми вървеше на извънкласни пътувания. blum
 Ж. бих я пускала, де, времената са други и мисля, че ще й е интересно. Откъм самостоятелност още сега нямам притеснения, а не е като да е тръгнала утре. blum

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 16, 2021, 08:31:51 »

Привет, как сте?Аз започнах ударно деня, а съм вече като разбит самолет.Едната близначка има нощна хрема.Значи цял ден един сопол не се появява и щом легне край, запушва и се носа.И съответно цяла нощ се занимавам с нея.И дифузер пусках и пак нищо.Довечера капки, сифузер, масла, а дано спи че вече съм зомбирана.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юни 16, 2021, 08:53:11 »

Маги, смени ли спалното бельо и праха за пране? Да не е нещп алергично?
Аз отивам на балеаж и после ще ви снимам резултатите.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #174 -: юни 16, 2021, 09:16:08 »

Добро утро!

Маги , аз бях така миналата седмица, вечерта ми се запушваше носа, спах с отворена уста и ме удряше в гърлото... ама всяка вечер по едно и също време. Във Велинград ми мина по сауните и парните бани.

Еми чакам снимки!

Замислих се сега за Филипс лумеа, като каза лазерна... Ще го помисля.

Лагерника е добре, вчера е изял всичко, каза мамоо храната е супер тук, много е вкусно всичко. Пак са имали дискотека. Абе голямо вълнение и за нас и за тях  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #175 -: юни 16, 2021, 10:44:50 »

Булка, да не вземе снаха да ти доведе от лагера. funnytooth Хаха и той с вкусна храна, ако добави и питателна, значи, че им обръщат внимание на това и непрекъснато им го повтарят Wink. Даскалски трикове, винаги действат Wink Извън шегата, няма как на чуждо място, особено на ресторант да не му харесва. Готвят с повече подправки, не е манджесто, изглежда добре...
Нека да му харсва на момчето, хем той, хем и вие сте доволни и спокойни. good
Еми, по русенско ли си вече? Чакам и аз да видя промяната good
Маги, ти слагаш ли им вечер възглавници вече? Понякога позата на главата може да окаже влияние на дишането crazy Нещо подобно се беше случило на немското Амели, ама не помня дали бяха махали или слагали възглавница.
Хубав ден на всички good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юни 16, 2021, 10:53:06 »

Здрасти!
Как сте?
Булче, честити 13 години!
Аз 1 път съм ходила на нещо като екскурзия,, не беше лошо. На лагери не исках да ходя, по същата причина като НИ2. Ходех с нашите на море.
После с балета съм ходила в Германия за 10 дни и помня, че ми беше много криво по едно време. Отделно с една приятелка се загубихме в една гора там (щото нали, "няма тия да ми казват кога и къде да излизам"). Иначе в Италия също сме ходили, ам а там беше лятото и майка също беше дошла. Там ѝ спретна номер да се скрия в багажника на рейса и 1 час ме търсих из къмпинга (голяма забава  crazy).
Ники тази година имаха едно дневна екскурзия, ама той не отиде. Догодина може би. С преспиване на тоя етап няма как да отиде.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #177 -: юни 16, 2021, 11:11:36 »

Здравейте! smile
Булче, вълнение си е Wink Днес Дребният каза, че не иска на градина, искал на хотел. И аз искам, ма не ме огря biggrin С други думи съм на работа.
Кокона с огромно удоволствие бих я изпратила на зелено училище. Догодина уж трябва да имат. Тя слуша покрай горните класове и каза, че малко се притеснявала pardon Обяснявам й, че това е вид награда и че е толкова хубаво да срещнеш нови приятели, да прекараш време със сегашните, но не в училище, а в друга обстановка.
Аз съм била на зелено училище в първи и в трети клас. Толкова можа нашата госпожа да издейства от директора. Не беше лесно. В смисъл не всеки клас можеше да ходи тогава. Даже в първи клас бяхме към Пампорово в сред зима. Имаше режим на водата всеки следобед. Класната обаче беше много печена и без никакви проблеми се справи с толкова деца.
Между 5 и 7 клас класната беше много смотана и май само една екскурзия направи.
На лагер не съм била. Никога не е бил организиран. Имаше платени екскурзии в чужбина, които бяха безбожно скъпи за моите родители и ги пропуснах.
В гимназията беше друго нещо. В началото на 8 клас класната ни нямаше 30 г. Пък и поначало си е уникален, много широко скроен човек! Тя заби въпроса: Ще ходим ли по екскурзии? Wink Пропуск нямахме! Всяка година по 2-3 пъти. Кръчмите, баровете и фитнесите в града сити обикаляхме заедно. Единствено след бала не дойде с нас, но беше малко бременна с второ дете.
Точно в онези години пък майка ми вдигна ръце от мен. Каза, че съм имала сак с багаж зад вратата и само съм чакала да свирне някой.  pardon Факт, че от Слънчев бряг за по-пряко ходих до Варна покрай волейбола. И уж за три дни, стана седмица на морето. Ама беше топло, не като сега lol

Свекс, този магазин не го знаех good Определено бих го имала предвид, макар и не за вкъщи.
Аутлета в Стара Загора го знам покрай софийски познати. Доста популярност придоби.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #178 -: юни 16, 2021, 13:52:12 »

Хахах Свекс имам и снимков материал. Сутринта гледа замечтано в баницата, както и очаквахме, изглежда разчоплена, но за обяд стои с празна чиния а вечерта очите са му щръкнали, любимите му кебапчета, тааа няма бягане  girl_wink. Хахха снахата от градината е ясна, до него седи и не го пуска, тя му е гаджето от яслата. То мани свекъра и баща и са колеги хахах.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юни 16, 2021, 13:56:17 »

Здравейте!

Бамбук и едно момиче от групата му, Лейла, искат всеки ден да ги вземаме заедно. И все се изчакват един друг, че иначе рев. Ама днес майката на Лейла има разговор с учителката и момичето трябва да остане още един час в градината. Та голям рев, ама ги разделихме някак. И добре че мина едно ретро Бугати (голям късмет за мен), та тръгна след него. Иначе вече очаквах да седим един час пред градината.    Иначе май въобще не си играят заедно lol lol
А един ден много се забавлявах - аз съм първа и Бамбук казва, че трябва да чакаме Лейла. Аз седя и чакам, той отива на прозореца да каже чао на Нора. Нора си сложила ръката на стъклото и Бамбук си слага неговата върху нейната. Другият прозорец беше открехнат и Бамбук си подава пръстите и Нора и тя, и се държат за пръстчетата. И тук трябваше да ги разделя, да не се хлопне прозореца върху пръстите им lol lol Ама беше забавна картинка lol

И сега както обикновено гледаме коли на улицата.

Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines