Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 04:45:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни е тука, но на лятото дали му пука?!?  (Прочетена 42999 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #90 -: юни 07, 2021, 10:08:59 »

Привет! И ние се видяхме с приятели на кафе, биваше си го времето по обяд, доста напече. Следващия път отиваме да гледаме Базиликата и Виенското колело, че само за това се говори из Пловдив.
Али, рождени дни до 3 годишнината се правят с роднини, после са само за деца. И така до 60 - 65, когато отнова стават предимно за роднини Wink. Подаръците са по подразбиране, ама тях може по всяко време да даваш и получаваш. При племеника официално обявиха, че ще е до 5 години. Хаха, форма, която пък дава право да поканиш пак роднини, които "помагат" при организацията. Wink
Като тръгнахме на тази тема, бебе З. празнува на морето, на собствен ход. Съвсем сигурно ходи, казва, че е "наина" и показва пръстче. Пратиха ни клипче - баща и пука балони и тя се залива от смях. Предните зъбки доста са пораснали, направо си е малко момиченце heart. Към основния финансов подарък изпратих една кифленска рошава чантичка за през рамо, слънчеви очила, бански и шапка с UV защита и уших едно динозавърче от плат, защото понякога и казват Зоризавър. Постарах се доста и с картичка - лепих, резах, персонализирах. Накрая "благодаря за всичко, по принцип нямаме намерение да и обличаме бански, тя не иска шапка и я хвърля" funnytooth Ами... пада ми се blush nea, като рекох и аз да изненадам.
Хубав ден и успешна седмица на всички!
Пандата къде се губи?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #91 -: юни 07, 2021, 10:13:10 »

Да, да. Към Лаута тръгнахме следобеда. Ядоха по една близалка, разходихме се, омирисахме се на кебапчета. Децата нещо не бяха в настроение да гледат народни танци и ги заведох на площадката "с гумата". Странно, но нямаше много деца и Дребният имаше търпение да чака на опашка. Пуска се 200 пъти сигурно!  tease

Свекс, проблемът беше, че от март сега преместиха тържеството на бабата на мъжо. От всички почивни дни баш преди рождения ден на детето. Ами тъпо е!

Това за банския не го разбирам, но родители всякакви  Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #92 -: юни 07, 2021, 10:19:17 »

Оф, Свекс, то на мъжката майка не е лесно, ама и на мъжка леля явно също. Дори да не ги ползват защо трябва така да отговарят на нещо, което очевидно е избирано с мисъл и желание, а не само да има нещо. Аз на Ж. слагам винаги тениска с УВ на плаж и шапка също. Колкото и да се маже, по баща й си личи какво значи да се пържиш от малък- целият е в бемки по гърба. Яд ме е, че се стараеш и си в крак с нещата за възраст от 0 до 10 г. сигурно и такъв отговор на всичко това...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юни 07, 2021, 10:48:18 »

Е как без бански и без шапка? angry angry angry
Не мога да разбера понякога тази безотговорност и вятърничавост, това са малки деца, не са дърти магарета.Дете се носи трудно и някои хора дори нямат честта да имат бебе...
И не знам, Свекс, кой  от двама им ти е писал отговора с благодарностите , ма е права Адиктед, че грам не ти е лесно и като на леля- отговорът звучи преднамерен и дразнещ. Като се знам каква съм крайна, и пари нямаше да им пратя за следващи събития. beating
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #94 -: юни 07, 2021, 10:58:44 »

Свекс , не си го слагай и аз съм правила такива неадекватни коментари хахах. Идват кума и бившата кума, питаха ни какво искаме за коледен подарък за Звяр, беше бебе още. Казвам уокър, пращам линк към магазин, идват с проходилка... И стоварват го и моя коментар беше лелеее ама баш такова не искахме... ММ щеше с поглед да ме убие  blush. Иначе и аз не бих сложила дете без бански, елем момиче... ама много ги гледам по дупе ги пускат по плажа. Като измият един път не миещ се пясък бързо ще и го сложат и ще ти благодарят на ум.

Уикенда уж лежерно ама в събота в 4 се прибрахме вкъщи. Бяхме на гости при кума и кандидат кумата, отидохме в 23:00... Неделя и на двамата ни цепеше главата, ама супер изкарахме, минахме през всички клюки, оправихме и политика и всичко.

Ретроградния ни тресе яко на работа, падат системи, ужас е , залавям се.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #95 -: юни 07, 2021, 12:41:59 »

Еми, жената ми писа, аз с нея държа връзка. Хаха, обаче парите ги праща Родния на племеника, че му има сметката. Не че има някаква разлика, според мен. Предполагам, че е била ядосана и затова реагира така - бяха и объркали украсата за ресторанта, а трябваше да си стои вкъщи и да чака пратката, вместо да отиде и да се разправя и обяснява.
Булка, нищо чудно да направят както казваш. Бургаският пясък е едър и много гадно се лепи наистина. Вярно, че банският има цип и нещо като якичка за да пази и сигурно ще пречи, ама то целта е друга. За Коледа беше само финансова подкрепа и купиха проходилка, тогава ме хвана яд и реших поне за първия рожден ден да има нещо. Хем си зная, че не ползват нищо, което не са купили те, но дебела глава е и моята blush Не мога да разбера дали е защото съм от мъжка страна или просто са си такива. Бях ви казвала, че и ядене не приемаха, докато бяха тук. Всеки си с номера pardon
МериМи, дано не ви са от много работещите американци, че снахата и НИ2 ги засипват със задачи и няма събота, няма неделя, няма часова разлика. На мен също ми бяха интересни в търговски и откъм човешки ресурси план, преди 96- та тук рядко се виждаха и чуваха такива методи и това ми отвори много врати по- късно. Винаги ми е харесвало обаче, че някак не се големеят и колкото и да са по- напред и по- високо не размахват пръст и не говорят назидателно, за разлика от други братя европейци Wink
Рони, за Виенското колело позната каза, че спирали на всеки 3 секунди да се качват и слезат хора и било адски дразнещо. nea
Рат, видя ли сега как изоставаш от модата с имената - Лилибет кръстиха царските хора бебето, ти на Лилия се чудеше Wink
« Последна редакция: юни 07, 2021, 13:10:40 от svekarva » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #96 -: юни 07, 2021, 13:48:20 »

Свекс, ние похапвайки гофрети гледахме и аз останах с това впечатление. Може би ако се отиде по-рано и няма мераклии за качване ще става по-бързо, защото аз си набелязах една кабинка с хора и в началото доста бързо се издигнаха, ама после дали и успяха да слязат докато ние приключим с почерпката.Аз си знаех и че вероятно на Ж. няма да й хареса, а камо ли да издържи толкова време във височина. На мен ми е интересно каква гледка ще се открие, иначе самото возене не ми е мерак. Wink

 Булка, когато изрично съм дала инструкции и аз се дразня и също казвам, че точно това не го искам. Когато обаче видя, че е мислено и купено с някаква идея дори и да не ми е по моя вкус ще благодаря, случвало ми се е да я снимам с него да пратя на човека и повече да не го погледна. Да си изкарам стреса на човек мога само на майка ми и на ММ. Например ако на свекърва ми нещо не ми хареса мога да го споделя на ММ, но никога няма да й го кажа. Двамата обикновено сме на едно мнение и просто се опитваме да я повлияем с насока и тя вече много рядко купува нещо изненадващо. Wink

 Името на новото кралско дете е направо по българска традиция. Карахме се със сватове и свекъри и накрая да се размие ситуацията лепнахме всички да са доволни.Като цяло Меган подозирам, че освен африкански има и балкански предци. Още повече, че това е интимно обръщение в семейството, а не някакво истинско име. ММ като малък си е казвал на себе си Ани, освен някой внук Ани и ние да дочакаме.biggrin
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #97 -: юни 07, 2021, 13:59:07 »

Адиктед, то аз не бях права в случая. Те хора без бебе, видели по-голямо, пък и 2в1 сигурно са искали да ни зарадват. От тогава ми е обица на ухото и си мълча... Миналата седмица се прибра от бабин дом с волан+кола с дистанционно управление, няма да ви казвам колко струва,ей така без повод, ама си трая.


Ооо Меганови сигурно с Гущеровица са се консултирали по въпроса как да се подмажем на старите хахах. Те нали дъщерята я кръстиха Анелия-Добромира, пък после момче роди и опука Добромира ама пак го кръстиха Добромир, не и се иска на Светлето съдбата на Марето да я последва ( Тук ако ви обърках, Мечи на Мария поп фолк певицата)
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 07, 2021, 14:55:28 »



Юхууу изчетох ви smile

Помня я драмата от 2016. Тогава за първи път след като се роди Бамбук влязох в месечната и си викам, айде един месец не няма и се изпокараха lol

И аз я гледах разцицената абитуриентка, ама не е единствената. Пошло и некомфортно ми се вижда.
Аз винаги по-прикрито съм се обличала, но вероятно, защото смятах, че съм дебела и траябва да си прикривам сланините. Сега като си гледам снимките, много добре съм си била, просто сестра ми е много слаба, а аз все с нея съм се сравнявала.

Кайзершмарн не съм яла. Не ми изглежда мойто.

На Рат и честитих smile

При нас миналата седмица времето беше много хубаво и много обикаляхме с нашите. Те днес сутринта си заминаха. Надявам се, че си изкараха добре. И ние се чувствахме малко като на екскурзия, защото те спяха в нашата стая, а ние в гостната, защото там е хоум офиса и е по-удобно.

От събота и ние сме с първа доза Пфайзер.

Бамбук има ново колело. ММ намери много добра сделка, нищо че ходихме до едно забутано село на 120 км. Ама и местността и къщата, откъдето го взехме бяха уау. Нашите си го приеха като част от екскурзиите smile

Ами това от мен май.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 07, 2021, 15:45:40 »

Свекс, аз май съм изпуснала, каква украса?  shok
Защо не им ги пускаш до офис нещата, да не те "благославят" ?
Работата на Меган е българска- осирам се и после се бърша как да е. Да не говорим че Диана не знам доколко би й било приятно че името й е второ, ама все пак- пари са това lol, по -важни са. Не знам, аз там съм все повече анти Меган.
Честити дози, Панди! Успяхте ли да излезнете сами с Пандьо, докато вашите бяха на гости?
Булката, Гущеровица е по-деликатна, тя наистина трепери да не изпусне мангизите. Ма е станала кожа и кости, явно бавачките не могат да компенсират породени деца, или има други грижи.
Син ми колата дето получи за първи юни не я ще, жалко че й хвърлих кутията.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #100 -: юни 07, 2021, 16:12:18 »

Еми, нищо не си изпуснала, празнували в ресторант и била поръчала украса. Питах за адрес, даде ми домашния, не избирам аз pardon.
Панде, честито ти, лесно да мине и второто чипиране и да си изградите хубав имунитет. И на нашите познати на децата в чужбина им дойде ред за ваксинация, но не искат, че при мъже от 30 до 40 години имало много случаи с развит миокардит. То това е стара информация от Израел, още февруари, но явно чак сега стига до тях /Германия и Австрия/.
Моите като си дойдат, искат да се изолират за седмица. Макар да са ваксинирани и ще им правят тест, притесняват се да не са пипнали нещо в самолета и да ни заразят. Американците не са въвели унифициран документ за ваксини, не са признали официално и някакви предимства, та май и като си приберат ще трябва да им бъркат в носа. Поне тестовете на летището са безплатни. За първи път ще се подлагат на тест и се притесняват pardon. На нас носовете ни се разчекнаха и не ни пука Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 07, 2021, 16:17:43 »

Еми, да, отидохме да се ваксинираме сами lol Иначе го водеха на разходки, аз докато си учех. Ама  ние от сряда до събота по цял ден обикаляхме. А и те не са свикнали с Бамбук, той две години само с нас. Настройвам се психически за престоя в България и се чувствам супер гузна, защото имам живи и здрави роднини, които да посетя, а само мрънкам. Много саможиви сме станали с ММ.

И на ММ никога не са му правили тест. Аз го карах да си направим преди да се ваксинираме, ама се замотахме. На мен са ми правили по 4-5 и пср и антиген. Май ще трябва да си направим в България, като пристигнем.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 07, 2021, 16:20:37 »

Свекс, като те слушам за онзи бал и сега за рд с украса в ресторант, си мисля че просто короната ни разгони фамилиите и сега се опитваме масово да свръхкомпенсираме. То вече сватбата няма да е такава емоция, за всичко се дига " сватба " с всичките му мурафети- украси, ДЖ и прочие. pardon
А за неприемането на храна и чужди неща за дете, се сетих че имам такива некръвни познати, да ги наречем, за да останат анонимни. Каквото и да съм дала за детето, бива пратено "за резерва при бабата" и на втория път ме отказаха. А не е като да не ги питам първо дали го искат.  pardon Толко съм гладувала като студентка, че това ме промени из основи, много съм щастлива като имам какво да хапна и да не съм се мъчила аз в кухнята.
И аз се усещам как залитам в друга посока- виждам се с хора, с които иначе ми беше все тая, заради самото излизане, обличам си най-хубавите дрехи, вместо да ги пазя като преди за "специални случаи". И така докато  някой китаец пак не си хапне броненосец суров, да речем.  beating beating beating
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 08, 2021, 07:59:45 »

Привет!Аз тая сутрин съм като пребита.Вчера ни размазаха от работа, така както нямаше система.Днес да видим как ще е.

За баловете, от години в Плевен е така, особено хора с възможности все едно правят малка сватба.И това си е вече нормално, не е изключение и не е заради короната.Та Еми, елате на село да видите за какво иде реч.За РД на малките гледам, че яко набива скорост украсяване, пък сладък кът, пък нам си кви изгъзици.Та и там не можете да ме впечатлите.

Аз си мълча за подаръците и благодаря.Знам, че колкото и да не ми харесва хората са се постарали и са дали нещо от себе си. Дразня се когато много близки т.е. нашите и свекърва ми не ме слушат, но и там ми минава.Нещо много дзен съм станала.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #104 -: юни 08, 2021, 08:25:58 »

Бутро!

Абе да си компенсират хората, сега е момента, че на есен с песен пак ще сме в джаза и не се знае. И ние за първия направихме мини сватба, кеф ми беше, направила съм го.

Маги много ясно че ще си зен, осъзнат човек си и знаеш на какво да си хабиш нервите и дали нещо си заслужава. Ние вкъщи имаме склад и прибираме играчки които не си играе с тях, ей го снощи се сети за едни и няколко часа не му чух гласа.

Хайде лек и дъждовен ден, вчера при нас мина ураган, добре че бързо прибрахме цветята че щеше на перушини да станат, направо за 2 минути стана страшно/  Oh my ...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines