Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:21:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38119 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 14, 2021, 11:22:44 »

Здравейте!

Много тъпо, Рат! Почини си сега преди да дойде Шефа

Схемата след 4 клас е,че за да учиш е универитет трябва да държиш матура. А матура има само за гимназиите, в които приемат след 4 клас. Другите учат до 14 в училище и след това има разни други нива тип полувисши и хич не мога да има хвана края, че всичките са някакво странни съкращения. Иначе много германци учат в Австрия, защото било по-лесно в университетите тук.

Аз за Бамбук си имам много притеснения, няма как, цял живот ще е така. Той имаше изоставане в речта, има дефицит на фината моторика. Просто си му трябва помощ. Това, че го рабирам, не означава, че ми е лесно да го приема. Ще си продължава с ерготерапия и логопед и така.

За тръгването на 6 години - аз ходила на тестове за развитие на 6 и на 7 години и разликата беше огромна. Затова съм много против тръгване на 6 години.

Свекърва, то не е Монтесори училище, то е смесен клас. Психологът от детската градина ми  го каза. Аз я питах дали е Монтесори, тя каза - не. Но гледам, че в сайта на училището пише така - Mehrstufenklasse mit Montessoripädagogik. Не знам колко деца са в такъв клас, но са с три учителки. Има малък шанс да се сформира подготвителен клас, но зависи дали ще има достатъчно желаещи деца.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: май 14, 2021, 11:31:21 »

Сестра ми беше музикант, завърши музикално училище и после консерватория.В тази сфера ако нямаш яко връзки свириш по кръчмите.ние връзки нямаме, за това тя завърши магистратура детска педагогика и сега е детска учителка в една градина в София.Дет се вика и вашите деца може да са при нея  blum Но дет вика Булка, тя след после завърши педагогика, след като роди и двете деца.Преди това все музиката и беше в главата.Да тя беше добър музикант, но тук на местно ниво се бутат хората с връзки, а ние нормално семейство нямахме пари за учене в чужбина.

Аз излизах на вън с близначките.Разбрах защо съм качила няколко кила последните месеци.Ми това не е човешко с количката по баирите, два пъти на ден.Сега едва гледам и всички музкули ми треперят.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #122 -: май 14, 2021, 12:54:24 »

Теоретично децата Монтесори клас са 24- 30, имат един учител и 2-3 помощници, ако в класа са и деца със СОП, може и да има някой специално подготвен за техните нужди допълнително. Основната разлика е, че са на различна възраст в класа - от 6 до 9 годишни и големите помагат на по- малките. Идеята е, че всеки е по- добър в нещо, дали защото е по- голям или защото това му се отдава по- лесно и няма такова съревнование и предпоставки за подигравки помежду им. Ако интересите и възможностите на едно дете по определен предмет  са видимо по- добри от тези на най- големите в класа, то може да отиде "да гостува" в по- горен клас. Учителят има право да реши дали да развива такова дете хоризонтално /да разширява знанията му по предмета, пр. от математика да отива във физика/ или да надгражда вертикално само с математика /като го изпрати в по- горен клас/. Като напълно нормално се приема и обратното - дете в по- горен клас да отиде в по- долен по определен предмет за да затвърди знанията си и ги разшири хоризонтално, без да препуска в материал, за който му липсва основата.
Само на пръв поглед детето прави каквото поиска, реално прави всичко нужно, обаче когато го поиска и така излиза, че има право на избор и само се контролира Wink. Трябва да си направи и напише план за деня, да го съгласува с учителя и той /учителят / следи дали всичко е изпълнено и дали не е изпуснато нещо при планирането. Детето може да реши първо да чете книга или да слуша музика, после да пише домашни. Учителят трябва много добре да познава възможностите на детето и да прецени дали и за колко време би могло да се справи  с по- трудните неща, да комбинира слушането на музика с писане и изобщо да го мотивира, уж без да го контролира.
За съжаление, заради пандемията миналата година нямаше как да ходим на практически часове, иначе щях точно да ви кажа как стоят нещата. Предишните випуски са пращали най- добрите и в чужбина на стаж, сега  ни раздадоха дипломите само с решаване на казуси и писане на проекти. Щом аз, хем най- дърта, хем с не толкова добро ниво на английски бях отличничка, представете си другите, които имаха цел само тапията, на какво ниво са. crazy
Панди, така сме родителите - разбираме, без да приемем, важното е, че го осъзнаваме. Щом го осъзнаваме, ще се стараем да правим най- доброто и да се радваме на всяко постижение, без значение в каква област са дефицитите на децата ни. heart heart heart
« Последна редакция: май 14, 2021, 13:08:14 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 14, 2021, 14:27:01 »

Аз не знам кое е по добре- ранното насочване или това на 18 години- така или инак доста хора и на 28 не знаят какво искат да правят или учат. Малко става като темата с наредените от родителите бракове- уж не е правилно, но понякога, даже често, имат повече успех. Казвам го като наблюдения на хора от друга култура и религия около мен- изглеждат ми по ок семействата им... и някак различни ценности имат и уважават жените си. Ето, ние не послушахме нашите, баща ми искаше да уча МИО или в стопанския факултет нещо, ама аз не та не. За брат ми вече казах. В последствие се оказа че ме влече много повече търговията като професия, отколкото моята собствена която ми е просто хоби. pardon  Оказаха се прави. pardon

Маги, сестра ти пак благородна професия е захванала като втора дейност, ами мъжът на братчедка ми, за да може да работи на две места и да я издържа нея и децата, се хвана като таксиджия и си купи и такси. А беше разкошен музикант. Ама любовта какво ли не прави.. crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #124 -: май 14, 2021, 14:35:33 »

Ходих по центъра, за да зареждам тонерите. Прибирайки се, срещнах абитуриенти, които очевидно днес са ги изпращали от училище.
Момичетата стъпваха като в паници. Вероятно им е едно от първите качвания на ток. Всички бяха в черно. Отгоре до долу! Няма цветни чанти, обувки, бижута. Не! Всички бяха с пуснати коси на едри букли.
Момчетата бяха с 3/4 дънки и светли тениски. Разликата при тях с ежедневието облекло беше, че тениските бяха изгладени и маратонките чисти, явно нови. Не знам дали ви прави впечатление колко млади хора ходят с мърляви маратонки по принцип. Казвам го като човек, който редовно е сгазен от тротинетка и баланс.

Нямам познат абитуриент тази година, а ми е интересно какви са тенденциите.


Моите наблюдения са, че масово се пита какво ще учи, а не какво ще работи някой. Ученето е базата, на която да стъпиш. Оттам нататък е сложното.
А, междудругото, чух реклама по радиото, че Великотърновският университет има кампания по ранно записване и то давало предимство!  crazy Т.е. предварително записваш желана специалност, а после тепърва държиш там няква матура, колкото да имат основание да те обучават.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 17, 2021, 07:55:36 »

Добро утро!
Как сте? Как изкарахте почивните дни? Удави ли ви от дъжд?
Ние събота ходихме да си вземем чудовището, учудващо лебсо си дойде, но предния ден се били скарали с дядо му и давал зор да си идва. Вчера преди обяд направихме една бърза сесия, да имам няколко снимки за спомен с корема. След обяд се уби да вали, та повече вкъщи бяхме на почивка. Топно изгря слънце и излезнаха с колелото, след 39мин заваля и ми звъннаха да ги прибера, даже не успяхме да напазаруваме.
Днес с бойна стъпка Ники замина на градина. Едва стана, а като го гледах как сладко спи чак се зачудих дали да не си го оставя (после се сетих, че все ще се събуди). Не му се ходеше, бях се приготвила за драма, ама като завихме и госпожата го видя, изчака го на вратата, той се затича да я гушка, каза ѝ че имаш много да ѝ разказва (горката жена, цял ден ще ѝ надува главата). Пожела ми лек ден и си влезе. Дано и после да е в добро настроение.
Аз около обяд имам малко работа, та стискай те палци всичко да мине бързо и лесно, че ми се е свило малко.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: май 17, 2021, 09:41:46 »

аз дори не си спомням какво правихме събота.. някакви битовизми вероятно.
неделя се видяхме с повечко хора, но мен честно казано тази компания ми е скучна. после бях на среща с една приятелка че имаше някои медицински неща да я питам.
отново беше отчайваща храната и самото заведение, уж преди беше що годе читаво Славяни- а сега отвратна тоалетна, лоша храна, лошо обслужване. crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 17, 2021, 10:06:45 »

Привет.На мен тия дни ми минаха прекалено бързо.Работа, оправяй в къщи, пренареждам още бебешки дрехи и те така...Дойде ми велика идея за завършването на градината, ако се осъществи ще ви я покажа, като идея да я имате.

Рат, Ники сега ще свикне много бързо на градина, споко.

Еми, аз не съм сядала на заведение от не помня кога. Излиза ми се, просто за да ми послогува друг, не че съм умряла за кафе, например.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #128 -: май 17, 2021, 11:03:21 »

Привет!

 Ние в петък бяхме на РД. Беше приятно, макар и една идея снобарско. Като надойдоха много хора вече не беше съвсем ок. Навръщане по градинките беше пълно с гимназисти, предполагам абитуриенти, че нали ги изпращаха. Аз толкова пълни централните паркове и в топъл уикенд през деня не съм ги виждала. Говорихме си с ММ, че нито им разбирам модите, нито им знам музиките и въобще съм мноого далеч от това поколение. Последно като давах уроци най-малките бяха 96 набор, а те са вече преполовили следването, та съвсем съм се откъснала. Трудно ще е с Ж някога, щом още сега ми се вижда голяма разликата между поколенията.biggrin

 В събота и аз не помня какво правих, следях опашки и чаках да затворят системата. Стискайте палци, нямаше големи размествания, шансовете остават добри. Дано е късметлийка малката овенка и довечера да я класират!
 
 Вчера и аз сменях гардероби и преподреждах. Изхвърлих 1 торба мои и детски обувки, една торба дрехи, дето не съм носила и няма да нося и една торба бельо и стари чорапи. Имам 1 свободна половина под спалнята и 1/3 под дивана и всичко е прибрано. Голям кеф е да имаш къде да си скриеш непотребните глупости, ама ММ като ерген хич не се е сетил да има ракла под спалнята. След месец до два ще преместваме всичко наново, ама поне е разчистено оптимално. biggrin Излъга ни и нас също слънцето и излязохме уж набързо до Лидл. ММ не искаше да изчака, че да не се засилело и ни намокри подобаващо. Прибрахме се и спря. Мен от мокрите дрехи и вятъра днес ме боли гърба и кръста....

 Хайде лека седмица! Ние ще тръпнем довечера, дано почне добре... Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 17, 2021, 11:41:41 »

Здравейте smile

И мен ме валя дъжд тази сутрин, но бях с яке за дъжд, та не се намокрих особено.

Събота и неделя времето беше хубаво. Бамбук много кара колело, в събота игра и с приятелите му от съседния блок. Играха на рицари с пръчки, Бамбук най-много се кефеше на бойните викове. Нямаше сериозно контузии.

На мен ми свършва първият модул от обичението и имам 100% на теста. Хем се кефя, хем осъзнавам,че беше много лесен.

Много се радвам, че Ники е на градина. Ще си играе с децата, а ти,Рат, ще си почиваш и гнездиш smile

Хубава седмица на всички!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #130 -: май 17, 2021, 11:59:08 »

Хелоу. Аз се записвам в темата за май, че забравих!  pleasantry
Пандее, браво на теб!!!  yahoo

Свеки, я разкажи какви казуси ви даваха? Изглежда много интересно.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #131 -: май 17, 2021, 18:37:57 »

Един въпрос. Дано някоя от вас знае.
Медицинско за сключване на брак може ли да се издаде на чужденец в България? За да сключи брак тук с българка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: май 17, 2021, 19:06:30 »

Вероятно се изисква ЕГН за такова медицинко, така че сигурно чужденецът има ЛНЧ сигурно ще може.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 18, 2021, 08:10:58 »

Привет, как сте в тоя ветрилник?Тук днес е решило да ни издуха.Вчера едната близначка се сдоби с тротоарна екзема на устната, бая яко падна и устата и е тройна.Горката орева света.През нощта беше интересно съответно.
Хубав ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 18, 2021, 11:39:51 »

Днеска голямо затишие тук, къде се губите?
Аз си взех личната карта и паспорта, вече съм готова да раждам, ама не искам де! Още 1 седмица поне, после когато иска да заповяда! Пак имаше почаках, защото 1 да не си изпусне реда случайно ме видя и се обърна, ама все тая. А как ми беше лошо, нещо се разтреперих и едва ме държаха краката, та сядах там като няква луда.
Дано довечера да не вали, че да може да си поиграе Ники в парка, без хубаво излизане при него не става  nea. Ама поне дрехите за дъжд са тук и днеска няма да има мърдане сигурно.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines