Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:15:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38117 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 13, 2021, 08:53:18 »

Маги, ти ме уби с това гаджисване Oh my ... shok crazy коли е нужно?! Да си имат симпатии помежду си добре, нормално е, ама родителите да ги сватосват там ми се вижда прекалено.
За спането същата работа - с Ники си соях супер и ми беше добре, сега вече месеци няма наспиване или е 1 път на 10 дни.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #91 -: май 13, 2021, 09:27:01 »

Привет!

 Аз 2 дни бях с немци и извън вкъщи, пък и вчера на работна вечеря в натъпкано Хепи. Нямаше как да откажа, че днес ще се оправят по институции и утре си тръгват. За първи път бях в толкова натъпкано място от началото на цялата лудост. Вътре майки с деца, бебета, колички, бременни, смях, все едно нищо не е било. Не ми беше комфортно от тази гледна точка, но мина добре поне, опознахме се, пуснахме си по някоя шега и така. Wink

 Точно заради такива истории и заради масовото отбиване на номер и който иска повече да посещава уроци го мислим подобното средно училище. Общо взето средата в България не ми харесва нито на моята възраст, а надолу нямам думи.Маги, много хубаво си решила според мен. Аз вървях с децата от бебешката количка през градина до 7 клас и после ми беше мнооого трудно да се адаптирам, че има различни характери и отношения.

 От социални контакти днес съм като препила направо... а не съм пила нищо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #92 -: май 13, 2021, 09:51:00 »

Е, тези работи с претенциите и сравняването са си вечни, още от мое време, през децата ми, имало ги е и при майка ми. Вероятно при моето поколение, тоест хората, които сме ви отглеждали, противоречията са се изострили болезнено, защото ни възпитаваха за равнопоставеност във всяко едно отношение, а то просто няма как да е така. Къде умело, къде абсолютно нескопосано различията официално се криеха и привидно всички бяхме равни /ама някои все си бяха по- равни/. После като се сблъска човек с живота и види, че не е така, избиват разни недоволства, превръщат се в комплекси и се предават на децата. Аз съм имала щастието да се родя в среда, където поне вкъщи се говореше открито за различията, а мен ме насочваха в посока на моите предимства, та някак не се сринах като отидох да уча сама на 14 години в елитна гимназия. После и с децата не ми пукаше много- много кой какво и как. НИ1 налиташе все на новобогаташки, НИ2 си харесваше най- замотаните и заспалите, ама лИбоф, какво да ги правиш Wink
За гаджосването изобщо не се учудвам вече. Разправях ви как на тържеството за края на детската градина, даже му казваха бал, племенникът предложил по микрофона на едно момиченце да се оженят, даже казал, че ако не иска, ще предложи на друго.  blush Бях възмутена до дъното на душата си, ама като е на брат ми дете, не исках да го обявявам за просташко funnytooth На любовчията му минаха всякакви мераци за женене и сега вече му дай компютри - женките са лигли и даже смята да не се жени pleasantry.
Ох, как му беше името на онзи американски сериал, леко криминале за насилието, за няколко майки с различен статус на деца от един клас, дето също се ядяха в началото заради несправедливости, а после станаха приятелки? crazy Та той може да е отправна точка за положителни размисли в тази област Wink
Големите малки лъжи, сетих се.
Рони, навсякъде е така, не си мисли, че по чужбинските училища е по- различно. Нашите приятели, които вече имат внуци там, много мрънкат как ги разпределят самите учители кои стават за да учат нататък, кои да учат занаят.
« Последна редакция: май 13, 2021, 10:02:42 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #93 -: май 13, 2021, 10:31:43 »

Добър ден!

Ей вчера луднахме, 11 кола за 8 часа, по едно време бях на 2 едновременно. Нещо някаква апатия ме е налегнала, не мога на нищо да реагирам с емоция, което от една страна е добре. Нещо и мютнах и разни групови чатове с познати и приятели, имам проблем с това да отговоря на всеки по всяко време веднага, без значение какво правя в момента, което ме доведе до комуникационно прегряване, та сега съм много по-добре в това отношение.

Свекс, гледаш ли прислужницата? Мен учудващо този ми харесва до тук. За Big little lies като спомена, има един в ТикТок много известен стана покрай сериала, много добре ги имитира хаха

Рат ох и аз си спомням безсънието на края, ужасничко е

Наде къде си? Я се разпиши и ти

От личен опит и от наблюдението ми от колеги и приятели, образованието не е изиграло някаква важна роля в професионален план, по-скоро в социален за повечето. ММ много иска в частно училище да го запишем, на този етап абсолютно отказвам и дума не давам да става. За висше бих му помогнала, както на мен ми помогнаха родителите ми, макар че от самото начало бях наясно че пари има за 2 години, за след това трябва да изкарам аз, няма, което и направих де, платих си скъпата такса, наема и 2г Work&Travel + след това се самофининасирах за магистратурата с овърдрафт.


Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #94 -: май 13, 2021, 10:37:29 »

Добро утро и от мен!

Тъкмо ви мислех, че ще се понаспя като не сме на работа днес - събуждаха ме през нощта.
Сложни теми сте зачекнали... истината е според мен, че в днешно време много хора са големи претенции, обаче страшно много ги мързи да си възпитават децата. И понеже е по-лесно да му буташ в ръцете играчки, а после техника или каквото искат и да не се занкмаваш, вместо да обясняваш, растат едни нахални и груби деца. И на мен ми е по-лесно да им оставя таблета да гледат каквото си искат, пък аз да си вдигна краката и да пия кафе, обаче не го правя - ограничавам и време и съдържание и обяснявам защо. Устите ни заболяват по цял ден да обясняваме, че макар че на други деца им позволяват, не значи, че е правилно, но в крайна сметка е включено в пакета “Родителство” lol
Сега започвам да разбирам обаче какво имаше предвид майка като казваше “малки деца - малки проблеми”.

Маги, на тая възраст и според мен им е рано за гаджоване,  но пък започват вече първите трепети. Нашата роля е да обясняваме спокойно и когато му времето, а не да снимаме с  бъдещия зет/снаха lol

Рат, стискай още малко  heart не че после, ще се разбил да спиш, ама ти по елавам да ти се падне маркетингово бебе като малкия мин син. След като големия ни стопи лагерите, с малкото разбрах, че новородените било спяли много lol и един месец се чудехкакво да правя докато той спи lol

При нас от няколко седмици  е спира да вали. Все планирам разни разходки до зоопаркове и паркове или поне в града и отпадат заради скапаното време sad във вторник имахме празник на буквите, по стара българска традиция smile  беше на открито, заради ковида, но поне отгоре имаше стъклен покрив и макар че на първолаците ще им върви яко по литри вода, беше хубаво тържество  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 13, 2021, 10:40:36 »

Свекърва, аз съм абсолютно честна с нея и и обяснявам, че всички хора имат различни възможности и са различни.Ясно ми е, че завиждане ще има и ще е още по-брутално от това в момента.Нокато мога да избягам от тази среда, защо да не го направя.Ще се уча на новите тепърва.А и някак не ме кефи, тия лигли да настройват новите деца срещу моето, а родителите да се правят на не разбрали и да мигат с мигли като им кажа, че има проблем.

Апропо Еми, моя мъж я научи да се бие.Удря първо в носа, да му се насълзят очите.И не за друго, имат две деца които тормозят цялата група, а родителите не взимат мерки.Учителките ни са страхотни, но не могат да огреят навсякъде.След като отвърна веднъж на момчето, като я беше ударило, то спря да я закача.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #96 -: май 13, 2021, 10:52:03 »

Е, кажете ми как да не се ядосвам и да не я засиля с 300 навън... Редиха се желания, прави се нова система, и днес... ами отменя се датата за класирането, щото системата е бъгава... Всички шансове дето изчислявах и редих миналата седмица в работно време си .... майката.... Направо съм повече от бясна... Дадоха се пари за система, ама и на равните ще вземем и класиране ще им уредим, че и датите ще сменим в последния момент да се донагласят нещата....
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #97 -: май 13, 2021, 10:56:16 »

Е, кажете ми как да не се ядосвам и да не я засиля с 300 навън... Редиха се желания, прави се нова система, и днес... ами отменя се датата за класирането, щото системата е бъгава... Всички шансове дето изчислявах и редих миналата седмица в работно време си .... майката.... Направо съм повече от бясна... Дадоха се пари за система, ама и на равните ще вземем и класиране ще им уредим, че и датите ще сменим в последния момент да се донагласят нещата....

Знам че в момента не ме засяга,но не е виновен някой от общината или системата. Проблема са заспалите родители които не са видели че не са си заявили критерия, което до някъде е нечестно за хората които са го направили, но не е и ок ако направиш справка и видиш 20-30% които ще отпаднат заради това и после ще изпищят света.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #98 -: май 13, 2021, 11:00:43 »

Отгоре, отгоре чета и ми стана интересно... Булче, що си против частното обучение? Има такова разнообразие на училища в София ... не виждаш ли предимство да е в такова? Повече внимание, повече ресурси, по-малки класове?

Щерка ми също не играе на типични момичешки игри и за това с някои момиченца от класа й не се разбират, предпочита да търчи и да играе на момчешки неща.

Рат, кураж, не останало вече smile

Нещо ми стана интересно и от предните страници за колежи с богаташчета ... брат ми беше с пълна стипендия в скъп колеж, в който имаше разни богати руснаци и деца на разни петролни магнати ... русначето бързо си го пратиха вкъщи ... ако учиш и се справяш изкласяваш, ако не парите няма да стигнат да завършиш. Има дискриминация ... в Харвард имаше гадже от друг елитен университет, която имаше богати американски родители ... след година се разделиха и тя се омъжи за богат американец ... малко положението е всяка жаба да си знае гьола.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #99 -: май 13, 2021, 11:05:34 »

Булче, първо системата даваше бъг. И аз го видях 3 пъти един критерии не ми излизаше и трябваше да ида да го въведа ръчно. Много майки го сигнализираха това и уж беше изчистено, но за мен е врата за схема. А това, че някой не е знае закон или срок е изцяло негова вина. Все едно да не си подадеш данъчната декларация навреме и да удължат срока специално за нас вместо да ни глобят. Като не си успял- на 2ро класиране ще успееш.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #100 -: май 13, 2021, 11:18:43 »

Адиктед не е до бъга, хората които я тестват системата ми потвърдиха, но както и да е.

Виви много неща са, от опит с братовчедка ми до личен опит на колеги и приятели. Но най-първото нещо са за мен финансиите, това че днес мога да си го позволя, не означава че утре ще мога, това са 12 години, адаптацията частно=държавно според мен ще е поразителна за едно дете. Миналата година много хора с добри финансии им се наложи децата да местят в държавни училища. Моето дете посещава държавна градина и до тук впечатленията са ми добри от държавното образование и нямам забележки с малки изключения, програма, база, нямат сравнение с частните ( не говорим за такси 2-3к на месец). Следващото нещо, средата е също важна, много е токсична в частните, от родители до деца.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: май 13, 2021, 11:26:16 »

Булче, добре си направила да си спестиш малко нерви като си непрекъснато на разположение.
За частните и държавните, аз бих му отбрала средата малко поне (ако може като Маги, едни деца да идат в едно училище, други в друго). Ето аз за доста училища знам, където ако излезе някой читав е голям късмет, кварталното ми дето е близо беше страшно дупка - не познавам почти нормални хора, кой дилър, кой наркоман, кой с далавера се занимава сега... Тук там някой читав излезе.
Алексия, ти си имала бебе еднорог, ама то компенсация за първото. Аз все си мисля ако Ники е кротко то дете... Просто да ми варят житото и да се свършва (поне ще се наспя)  blum
Адиктед, много неприятно цялото това не що с тия детски. Само нерви и разправии, ама дано поне накрая да имате повод за празнуване!
Надето и аз я мисля, ела се разпиши бе булка!
Виви, вие как сте?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #102 -: май 13, 2021, 11:31:45 »

То е ясно, че дали ще изкласи, зависи от това дали учи детето. За висше образование е едно, за начално и средно друго. По стечение на обстоятелствата, нашето училище е частно, има позитиви, има и негативи, говорим за предучилищно и начално образовение. За мен специално е важно децата ми да израснат добри и психически стабилни хора, оттам  нататък, ще ги подкрепя каквото и да искат да учат, но не бих ги държала в токсична среда, само защото училището било частно и дава предполагаемо по-добри шансове.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #103 -: май 13, 2021, 11:41:31 »

Булче, така е, със сигурност има и чудесни общински училища.

Ние също по ред причини избрахме частно за първите години, но е мъничко училище и няма нещо луксозно или кой знае какво специално. Таксата също е поносима. В София има по-скъпи училища, което за мен е доста интресно. После ще видим и да права си, че шока би бил голям!

Рат, добре сме. Имахме малко шокови седмици, заради голямата калпазанка. Аз вдигам някакви температури от запушени канали и вече в чудо съм се видяла ... да се захранваме, че кърменето не е лека работа.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: май 13, 2021, 11:41:55 »

При мен бъгът излизаше до последно, така че бях от тези които макар и наблюдателни, не можаха да отбележат този критерий. Че има разсеяни има- ма те да се оправят. В случая си имаше и  нерешен проблем.
Сега сайтът падна тотално, поне критерият успях да въведа след като го оправиха.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines