Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:38:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38115 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 08, 2021, 08:35:40 »

Благодаря ви окуражителните думи smile  По точно става дума Software Testing, точно каквото работи ММ. Затова и той го предложи, на мен не би ми хрумнало. Много ми е далечно от всичко, което  досега съм учила. Първият модул е бази данни. Аз въобще не знаех какво е това. Но е много интересно. Много са ми интересни задачите, голям кеф е като изпълни заявката lol lol  имаме група на курса и ми е смешно, че за домашните помагам на другите, а те сякаш имат повече престава за тези неща от мен.
На ММ главно му помагам да звучат по-добре на английски имейлите и презентациите му lol трябва да почне да ми плаща за секретарка.

И поне сега малко почивка от безкрайните rejection letters. Понякога ми идваха в повече.

Курсът по немски вчера беше интересен. Той е подготовка за изпит за ниво.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: май 08, 2021, 10:08:32 »

А, много интересно е, Панди! Направо ти се радвам, че се справяш по- добре от хора, които са от този бранш! good
Аз от миналия май, когато покрих последното ниво Монтесори, си стоя някак вцепенена и все едно ми се е изпържил мозъкът crazy. Затова и казах, че  яко се депресирах от съученичката французойка, която лети вече със самолет и пътува, макар и за да види майка си. Хаха, на Гергьовден ходила на военния парад да види и се запознае лично с кмета на града, даже го помолила за селфи и разрешение да пусне снимката във ФБ.
Рат, не съм ти отговорила на питането - да, само един син има, инженер, женен, с две големи деца вече. Помага на по- малкото за немския език, че и там учиха бая дълго време дистанционно. По принцип децата в това училище са с поне един немскоговорещ като майчин език родител, та никак не е лесно за останалите, които го учат като чужд език. Внучката обаче явно прилича на бабата, хич да не и пука, че не е от отличниците и да се чувства щастлива и горда от успехите си.
Пак си говорихме с нея, тревожи се за майка си, че е сама тук, на 90 години. Живеела със сестра си, десет години по- млада, неомъжена и без деца и затова няма как да я вземе във Франция. Сега целта и била чрез кмета да види какви социални грижи може да им осигури. Няма спирка тази жена, като торпедо е.
Самата тя е наясно, че бъдещето и е в старчески дом, както на френските и приятели и приятелки. Не го приема като наказание, а като естествен завършек на живота. Не сме задълбавали темата, още ни е рано, надявам се Wink.
Тук духа неприятно, в парка летят пухчета от тополите и не е много за разходка. Не мога и прозорците да отворя, че на улицата срещу нас сменят част от покрива и къртят бетон и всичко е в прахоляк. Отидоха ми теменужките, целите побеляха. Остави шума и мръсотията, ами се и притеснявам като ги гледам как без да са обезопасени се разхождат, клякат и лягат майсторите...
Хубави и ползотворни почивни дни на всички. heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #47 -: май 08, 2021, 11:21:39 »

Панде, успех в новото начинание!  good Определено е хубаво човек да надгражда.

Преди години много сме дъвкали такива неща по програмиране. Математически са много логични нещата. Една от съквартирантките ми учеше програмиране и не малко слушах решения на задачи около нея и от време на време мислехме заедно lol Много лесни и последователни ми бяха и всичко свързано с електротехниката. Водеха ни в специализиран кабинет. Обаче как грам нямам интерес в тия науки lol Мъжки са ми blush Така избутах и физиката. Хващах логиката, оправях формули, опити и стига толкова. И ме караха и да помагам на съученици... Гледах да игнорирам после наученото, че не виждах приложението в моето ежедневие.

Булче, дано да вземем и да пътуваме, а не само да си говорим за това  Wink
Кумците ни имат идея да сме заедно на море, ама мен нещо ме стопира за тяхното предложение къде да сме. Иначе цялостната идея е хубава. Много е далеч още във времето. Със сигурност почивка за повече дни ще е през август. Надявам се преди това да си откраднем по-кратка, ама достатъчно разтоварваща екскурзия.
От месец поне гледам оферти и варианти. Оказа се не много лесно да се намерят нормални условия за семейство с две деца. Не знам каква е тази практика, но огромна част от хотелите са с тесни стандартни стаи и за 4 човека ще е предизвикателство да се живее така 10 дни.

Да, днес вятърът е на страхотни пориви и хем е топло, хем само от едната страна съм отворила, за да не става течение.
Вчера разсадихме чери доматите на Кокона. Дано не се счупят стъбълцата. Мини ягодите й май няма да ги бъде. Насадихме ги, когато беше топло, после застудя, валя колко седмици и се получи едно голямо нищо.
Днес част от отбора са на състезание в София. Кокона няма години, за да се яви. Чакаме сега снимки за вдъхновение.
Вчера, докато я чаках пред залата, нещо ме захапа. Вероятно паяк или друга подобна гадина. До вечерта отгоре на ходилото имах буца. Мажа го активно, но още усещам оток и шляпам боса вкъщи за по-удобно.
Отивам да се забавлявам с поредната доза зимни дрехи и обувки  crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 10, 2021, 08:21:56 »

Привет в понеделник.

Аз вчера успях да се изкъпя, да изкарам децата и накрая по нощите се лакирах, но много се кефя на завършения ми маникюр, а и с тоя гел лак, цяла седмица нищо не пипам по ноктите си.Да е жива и здрава Еми, основата е страхотна и се отделя лесно от нокъта без да наранява плочката!

Иначе успях да се преборя с почти всички гардероби.Установих, че моя мъж има мнооого дрехи и почти не ги носи, а аз му купувам, ли купувам нови.Бебетата имат много нови и подарени неща и тях пера, слагам по гардероби и скринове.Мястото ми взе да свършва.

Днес си чакам пратката от аутлета на Манго.Точно от него пазарувам на намаление.Сега детско клинче за 5 лв и то плътно и хубаво за зимата, красиви блузки за каката, за мен ризки за работа и панталони!Абе заслужава си, ако си си нацелил номера.Иначе връщането там е тегаво и по-добре да продадеш някъде нещата или да ги подариш.Аз и за това не се хвърлям на скъпи неща от Манго.

Айде хубав и успешен ден, моята седмица ще е къса, петък съм си пуснала ден, че бабата е заета и няма да гледа близначките.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #49 -: май 10, 2021, 09:19:06 »

Привет!

Ей свърши почивката, друго си е от 29ти да не си работил, само 2981 мейла ме чакаха в инбокса...

Аз вчера малко излизах и се омешах в света, леле от кога не бях слизала до "града". Ходих в Синята къща да се видя с една приятелка, не я бях виждала сигурно от лятото. Хапнахме, поклюкарихме, друго си е. И народа какъв се е разхубавил, всички с прически, с най-модерните дрехи,издокарани, то и аз се изтупах, грим не бях слагала от февруари, Звяр чак не можа да ме познае.

Малко телеграфно, но службата ме зове, лек и хубав ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: май 10, 2021, 09:55:19 »

Булка, вчера и аз люшнах гердана girl_haha Не се бях киприла от началото на пандемията. Още миналия март свалих обеци, пръстени и висулки от мен, че да мога по- лесно да се хигиенизирам и да не задържам вируси по тях. По- късно нямах сърце и желание да си ги върна по местата им, сега дупките на ушите ми вече са почти затворени, пръстените ме дразнят и изобщо... Wink Покрай алергията с очите хич и не искам да се гримирам и съм като умито коте безцветна. Забравила бях кой гердан с кои дрехи комбинирам, нито пък си спомнях кое бижу къде съм закътала да не ми причи при чистене или ако се гътнем едновременно болни да не ни окрадат. Wink Лека- полека ми се ще да се събудя от вцепенението, да видим докъде ще стигна Wink
Какво става с твоите изследвания, имаш ли всичките видове имунитети?
В чест на Деня на победата садих в късния следобед бегонии на местото на теменужките, наизвадих мушкатата и в общи линии залесих терасата до степен, че няма свободно къде де седна и да си простра гащите без да се замотат в листа crazy
НИ2 се завърна от едноседмична работа на морето с компания от надошлите приятели от чужбина и отново съм "помолена" да се грижа за изхранването му. В Созопол още нищо не работело, ни магазини, ни по- малки капанчета за храна, та трябвало да си готвят и им писнало.
Хайде, хубав ден, отивам да си намирам високо ителектуална работа Wink heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #51 -: май 10, 2021, 10:01:16 »

мани мани, аз поне лятото се киприх, и аз накичих всички бижута хахах, даже и гердан сложих  pardon

Супер са ми изследванията, имам и VNT ( вирус неутрализиращи антитела), не са колкото на РНК, ама са доволно, предполагам че ще се вдигат още. Учудващо и всички останали изследвания са ми добре, инсулин, кр.захар, щитовидните без лекарства са ми идеални, аз ТСХ 1,5 никога не бях виждала.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #52 -: май 10, 2021, 11:27:41 »

Добро утро или добър ден! Пиша от сутринта.
Спях още, макар да бях вече на работа. Уж се събудих преди алармата, но не съм се наспала със сигурност.
Снощи нашите бяха вкъщи, за да гледаме празненствата на руснаците. Миналата година ми липсваше. Тази година отново имаше репортажи от различни краища, интервюта на ветерани, на жени, които са помагали на ранените... Определено е интересно и не бива да се забравя колко чудовищен живот е бил.

И аз успях да подредя голяма част от нещата. Остава да си занеса на химическо няколко палта. Изхвърлих сума пуловери, които не ги носих тази година. Сега това гледам по сайтовете, че есента ще са на други цени.
Да се стопля вече! Наизвадих летните дрехи. Купих си нов гащиризона като първа поръчка от Абаут ю. И за море става, не само градско lol
И морето планираме. Късмет, че бащата на наш приятел зимата си купил апартамент точно срещу сградата, в която бяхме. Така мястото ни е познато. Ще се уговорим с него за дати и пари за консумативи.

Аз в началото също не слагах бижута, защото ми пречеха на маски и ръкавици. После възвърнах себе си. Ако стоя повече от 3 дни без молив и спирала поне, се чувствам като болна, щом се видя в огледало.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 10, 2021, 13:31:54 »

Добър ден!
Моите пратки дойдоха, дрехи за Ники, че се оказа без къси панталони. Скоро чакам и новите му сандали.
От днес сме сами у нас с него, за свга се разбираме до ре. След малко ще помага да правим торта, че утре Р има рожден ден.
Браво Булче за резултатите и за социалния живот!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 10, 2021, 13:44:27 »

Ние успешно опаткахме двата рд, бяха приятни и се посмяхме. бързо се адаптирам към стария живот, само малко се загубих в метрото lol , една година не съм го ползвала. nea
язък само че времето беше лондонско, не можахме да се наконтим.
аз само пръстени бях спряла да нося, но после се ядосах и почнах пак. всичко друго си продължих да си кича.
и мен ме чакат две пратки, ма утре да взема пари и ще си ги прибера.
Булка, аз пък и на двете места дето бях, повечето хора бяха недокарани, особено вторият рд- ма те са си малко хипита- био мио и прочие.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 11, 2021, 07:28:08 »

Привет, как сте?Аз преди да встъпя в работния ден, викам да ви пиша.

Получих дрехите и съм доволна.Само два потника не мога да реша дали ще нося, но ще видим.За каката са добри нещата.

Адиктет, как е работата?

Аз всичко нося вече.Гримирам се сутрин, обличам се що годе добре и излизам.И аз да се почуваствам човек, че след това майчинство бях забравила какво е пръстен, какво е молив за вежди.Лошото е, че последните дни пак качих кила.Много съм нещастна, а миналото лято бях станала 66 кг!Това ми е постижение, сега пак 70!Много ме е яд, ама покрай тия карантини все по кило горе трупвам.Уж се ограничавам, ходя много с дребните и все тая.Но вече и възрастта си оказва влияние при мен!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #56 -: май 11, 2021, 09:34:36 »

Маги със здраве да си носиш новите дрешки!

Аз призовавам и Ферито да се разпише, нещо много ми се загуби!

Стиснете утре сутрин едни силни палчета за снаха ми. Днес и мина практиката, взе го успешно, утре и е теорията и след това вече ще си имаме официално др.специалист smile





Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 11, 2021, 10:01:04 »

Добър ден!
Аз честно казано нямам търпение да мине днес, довечера чакаме родителите на гости и просто ще е такава лудница с Ники, че не ми се мисли. Снощи в 23. 30 довършвахме тортата. У нас е паднала бомба, а аз не мига да се навеждам да събирам хилядите играчки от земята.
Булче, стискаме палци за доктор К!
Маги, честити придобивки!
Адиктед, а какво стана с детските? Дано са я приели Ж!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #58 -: май 11, 2021, 10:13:45 »

Привет!

 Четох ви вчера, ама голямо тичане му ударихме. Първо ходихме за материали за лакиране на паркета, че с ММ бяхме забравили какво ни е харесало есента преди да се качат бройките болни и да се откажем от проекта за зимата. После в час пик трябваше да стигнем до Люлин за сертификатите за ваксина.  
 Работата е добре. Даже засега са удивени, че бързо се ориентирам, дано така върви. Днес идва целият екип кой от която чужбина е (3ма души) и имаме среща. Малко се вълнувам и аз ще се накипря официална.biggrin Имам нужда от фризьор, като се изкъпя става все едно дъвка съм оплела в косата, едва я реша.Сигурно и някаква терапия ще ми трябва, ама ММ ще черпи в края на месеца.Аз вече взех и първа заплата, ако и да имам само 1 работна седмица, но отидоха парите в Абаутю. Поръчах си 1 светъл панталон и една тениска. На Ж. поръчах едни сандали, че скоро няма да е за маратонки.
Рат, помня, че трябва да ти пиша за пицата. Тя е като на парче, но са квадратни, нали такива са римските по техните бързи пицарии. Горе-долу 3-4 лв е едно парче, но е доста голямо, излизат 3 малки квадратчета. С 2 парчета се наяждаме 3мата, е ММ може би само подхапва, де.Da Nino се казва, може да се поръчва и с доставка, но в сайтовете са качени само основните видове, а имат страхотно разнообразие на място. Срещу Съдебната са, като подминеш Витошка. Гледахме, че скоро ще отварят и на Славейков.

 Булка, стискам палци! Тя гастроентеролог ли беше или бъркам? Направо да се нареждам, ако е, че май рядко са читави, а си имаме нужда и двамата с ММ. Въртяха ни, сукаха, така и нямаме ясно  кой от какво го боли корем...
 Хайде хубав ден от мен!
ПП: Рат, на 14 ги джуркат и сигурно на 15 сутринта ще разбера какво е станало. Нямало е размествания в последната минута поне по това, което е видимо, та силно се надявам good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 11, 2021, 10:23:51 »

Благодаря, Адиктед! Надявам се скоро да стигнем до там и да пробваме.
Стискам палци, да празнувате на 15! Да влезе в детска, пък после висшУтУ все ще го избита  girl_wink
Аз се чудя дали да не засиля чудовището на детска. Събрала съм материал за изследване, ама ме мързи да го занеса  girl_impossible. Той като види децата в парка иска да ходи, после не иска. Сигурно пак ще е рев сутрин. Ама пък се чудя и ако тръгна да раждам какво ще го правя, ако е с мен. Понеже нали не искам никой да знае, че е дошъл момента и не ща да го оставя на никой. Абе в главата ми е такъв мармалад, че стоя и споря сама със себе си и ми иде да си набия сама шамарите.
« Последна редакция: май 11, 2021, 10:26:35 от ratatui » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines