Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:57:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38124 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 06, 2021, 18:00:38 »

Честит празник на именници те и на военните!

Как сте? Как изкарахте празника? Ядохте ли пак агне?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 07, 2021, 08:02:29 »

Здравейте, как сте?Честит празник на всички на патерици.

Ние не ядохме агне, бяхме на гости и ми се отрази добре.На сестра ми мъжа имаше РД и си дойдоха до Плевен, та хем се видяхме, хем бях на гости smile Направих и един пазар в МОЛ-а.Накупих чорапи за децата, обувки за мама и клинове за кака.Таткото нямал нужда от нищо smile така каза.


Днес сме пак работни, имам да се боря с една декларация, но ще я преборя smile време и е.

Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 07, 2021, 10:16:19 »

Привет, ние вчера бяхме на date night ,  по скоро следобедно ама карай. Гледахме закрилникът, ядохме сладолед и торта, половинката ми купи рокля на рози след това. въобще разнообразие в тия времена..
утре и другиден сме на рд-та, та ходихме и за подарък на едното дете, другото е жена, та ще я мисля днес- бабешки вкус има, а е младо момиче, та ми е хем лесна, хем странна. crazy
иначе си затвърдих позицията- хората са се чалнали тотално, цени- до небето, отношение- нулево, всички намръщени, криви, все едно са единствените дето работят.... простотия тотална. beating beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: май 07, 2021, 10:23:23 »

И ние не ядохме агнешко, а "гергьовска пица" Wink Много им са хубави пиците на пицарии Верди в Пловдив, печат на пещ и почти не се различават от неаполските. Има най- различни, но си избрах Маргарита, да видя как се справят с класиката. Родният обича да пъха нос в кухните, останало му е от едно време, когато не беше шеф и отговаряше за обекти на Обществено хранене в Пловдив и областта, та както може да се очаква направи го и сега. blush Оказа се, че собственичката го познава от старото време и нямаше нищо против да сподели неволите на пандемичния бизнес - брашната от Италия хем поскъпнали, хем се бавели като поръчка, астаналите продукти снабдявали от специализирани магазини, обаче качеството изобщо не било на ниво и съответно дава отражение на крайния продукт. Попитах я дали хората им са ваксинирани. Като навсякъде - не искат, макар да имали възможност да минат през асоциацията още през април и то с иРНК ваксини. Пък в общи линии са млади хора, особено сервитьорите. nea Иначе носят маски от висок клас, покрити им са носовете, работят на открито, но все пак...
Не ми мина номерът ние да платим поръчката вместо подарък, нито пък да сложим край на подаряването и остана ваучер от Метро, едни нови насипни билкови чайове и яркочервено огромно мушкато с много цветове.
Ръцете ми са вече почти здрави и започнах пране и прибиране на зимни дрехи. Хаха, то моите са почти само домашни, по- дебелите пуловери, блузи, поли и панталони така си висяха по закачалките. Тях само ще ги вадя да постоят на слънце и ще ги напъхам в торбите.
След измиване и сушене прическата ми стана като на Иванушка Дурачок, след месец вече ще има нормален вид.
НИ2 се гласят да идват през юли за две седмици, даже имат вече билет. Живот и здраве, трябва да планираме пак нещо общо със сватовете, че да няма той - тук, тя - там през цялото време.
Хубав ден на всички! heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #34 -: май 07, 2021, 10:43:19 »

Здравейте!
Срам, не срам, този празник ми е ден като другите. Имаме познати, с поводи на деня, но в повечето случаи не го усещаме толкова тържествено.
Дребният беше разочарован, че не можа на новото приятелче ГогиЧ да подари подаръка. Нямам контакти на майката, а се засичаме само на площадката. Днес ще пробваме отново.
За протокола - бяхме на риба снощи. В сряда се засилих до един ресторант до нас за риба, ама не работи до края на седмицата. Слели са всички дни pardon Та в Лекси на другия ден бях с Дребния и взехме тяхната риба. Ами по-суха е.
Аз започнах великото оправяне на гардероби. Дребният се оказа, че има 38 къси панталона  crazy blush Кокона пък толкова е дръпнала тази зима, че почти всички потници и тениски са й нереално къси. Всичко вкъщи беше вечерта на купчини и чанти - кое в пликове за прибиране, кое за подаряване, че и две торби за НМ за рециклиране си натоварих в колата. Дано взимат още дрехи!
Майка и татко влачиха Кокона с тях по мебелни магазини. Кокона седнала на всички спални. В крайна сметка важното е, че са харесали и поръчали спалня. Скоро започват сериозната част.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #35 -: май 07, 2021, 11:11:26 »

Привет!
Ние се размазахме от обиколки тия дни. Вчера и ние бяхме на пица. Тук до Съдебната палата има една ала Романа. Италианец е собственикът и правят както класически, така и много изчанчени. Ж. която не е фенка на домашната ми пица вчера си я излапа за секунди под съпровода на саксофон на Витошка. За нас бях взела с патладжан и чили- много беше добра, но и доста люта.  Свекс, Верди са си класа. Много хубаво за НИ, предполагам 1, че щом за сватове говориш. heart

 Мен днес треска ме тресе...ще кажеш, че верно в Харвард ще я приемат Ж. Добре че се заех да гледам къде колко деца са чакащи и т.н. Градината дето много я искахме е привлякла много бройки, защото там има най-много обявени места и всички са я шльопнали 1во желание, та се борят маса деца за 1 място. Миналата седмица се спряхме на други, но 2 от тях са по-скоро близо до настоящето ни жилище и доста далеч от бъдещото, поне са удобни, че са до Лидл и може да се паркира там и да се води. Днес пък шансовете на близката и далечната се изравниха и сега ако остане така до следобед ще пиша близката. Въобще големи сметки, голямо чудо...  nea

 Днес и пътуваме към Пловдив да оставим детето, че утре да се върнем, надявам се на спокойствие, защото в неделя не ми се мърда. Багажът е наполовина стегнат, ще достягам по време на обедния сън и потегляме. Въобще хем 1 работен ден и пак почивка, хем съм на пангара за 100 неща. Другата седмица ще е прибиране и сортиране, че ще ги прибера засега, ама до месец- два и изнасяне ни чака.
Хайде хубав уикенд!

 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #36 -: май 07, 2021, 13:10:23 »

Добър ден!

Честит празник на патерици. Мен Гергьовден ми е много любим празник, ама вчера го прекарахме в нищоправене. Тази седмица ми беше много емоционална, не съм спряла да си поревавам, времето не лекува болката за съжаление и оставя едни огромни дупки в душата, без значение на колко години си бил. Не мога и да повярвам колко години са минали, 27...та годишнина беше на 3ти на братовчедка ми, леля ми сложи снимка, последната и направена на Великден.

След три неуспешни опита, подадохме днес за паспорт на Звяр. Мм отиде в 06:50, беше 8ми на опашката, влезнахме в 08:45. На гишето ме предупредиха че и аз трябва да смена всичко, чеее не съм родена вече в тази държава която я пише на документите, таа с мазна коса и без грим и мен ме щракнаха. После една сърдита лелка ме кара 5 пъти да се подписвам че не приличало на подписа ми от личната карта... Луда работа. Ама поне другата седмица всичко ще е готово. След това гладна и жадна минах и през лабораторията, отпред бухащи и болни, лошо ми стана. Пуснах и антитела, да видя ще ме бъде ли.

Свекс ах че хубава новина! Сърцето ще ти е пълно сега!

Адиктед стискам палци!

Аз сега ще полегна, че главата ме цепи от сутринта.

Хубав уикенд на всички!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 07, 2021, 13:14:12 »

Добър ден!
Днес пак съм сама с шефа, добре че като сме сами и се съобразява детето, та до тук само малко нанагорно ми дойде. Но мисля да го изведа за сладолед после. Утре се надявам да ме оставят да си почина. Но разликата като ги няма нашите е огромна просто!
Адиктед, заинтригува ме с та пица. Някой ден може и да я посетим, от известно време си мисля за хубава пица, но по ресторанти не ми се ходи. А това е да си я вземеш и да си я ядеш, доколкото разбрах. Успех с градината! Дано да има късмет и да ви приемат!
Свекърва, супер че ще си дойдат!
« Последна редакция: май 07, 2021, 13:16:52 от ratatui » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #38 -: май 07, 2021, 13:49:26 »

Адиктед, и ние тук дружно броим местата в градината до нас, че наши съседи кандидатстват за малкия им. Зорът е, когато си с едно дете. Кокона извади огромен късмет, че имаше доста обявени места за набора й. На другата година влязоха само тези с братчета и сестрички. Молим се да има връщане назад в годините за адреса, както за училищата. Иначе изобщо не е честно да живееш от 100 години до оградата на градината и детето да не ти е прието. Айде, аз го избутах този момент, но знам какво притеснение е.

Свекс, и аз го подразбрах за НИ1, ама май правиш опит да орисаш НИ2 lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 07, 2021, 15:45:28 »

Здравейте!

Ние най-после се регистрирахме за ваксини. Та в края на юли планираме 4 седмици в България. Ще е хубаво и ако има възможност бабите и дядовците да ни посетят през юни. Утре вече всички ще са с по две дози.

Тази седмица ми се видя много дълга, но целият май ще е лудница, та да свиквам.

Аз май не съм ви казвала, но ми писна от бездействие и пак уча нещо. Сега карам курс за QA. Много ми е странно всичко, но пък се справям много добре с домашните.
Довечера ще имам и немски пак та още домашни. Цял живот домашни пиша lol lol

Хубав уикенд
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: май 07, 2021, 16:15:05 »

За НИ1 става въпрос, да. Откъм НИ2 нищо не се чува за гаджета, какво остава за сватове. То прехвърли ли се една граница, после с топ не можеш да ги ожениш...
Панди, за качествен контрол ли учиш нещо, не зная на какъм език да търся съкращението crazy
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #41 -: май 07, 2021, 16:20:55 »

Ехаа само за пътуване си говорим! Усеща се пролетта, аз ви казах че астроложката каза че след април ще има подобрение.

Свекс виж как хубаво го преведе Quality assurance е съкращението. Браво Пандей! Да го материализираш след това!

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 07, 2021, 16:50:32 »

Панди, супер идея, мен лично тази тематика ми е интересна. На половинката ще можеш ли да помагаш в работата след курса или си е твое хрумване?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: май 07, 2021, 17:41:05 »

Е, нали в англоезична компания бях човешки ресурси, поне длъжностите ги зная, традиционните, де. Wink
Браво Панде, да се реализираш и да ти носи удоволствие и материално удовлетворение. good И аз имам  тапия, карах я към Хранителновкусовия и после през две години се подновява. За сертифициране на фирми и производства по ISO са моите. Що процедури съм написала, преписала и дала за ползване, чет нямат. Wink Нещо подобно ли е твоето?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 08, 2021, 07:28:30 »

Браво Панде!И аз да кажа много уважавам хора които учат и се развиват.Аз още имам мечта за още едно висше.Мислех да е пак в строителството, но сега нещо към други хоризонти гледам.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines