Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:19:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38703 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 12, 2021, 08:28:59 »

и тук без крясъци не става. да не говорим че и с големия- ако не кресна 2-3 пъти за месец два, пак няма чуваемост. точно вчера това коментирахме, че все едно две деца гледам... pardon

аз пък друго се чудя- заради циганите ли наистина въведоха задължителността на предучилищното образование от 4 годишна възраст? малко ми е крайно държавата да решава какво да правя или да не правя с детето си. айде моето е момче и трябва да ходи че да се учи на поведение. ама си има богати хора които си викат бавачки и прочие алтернативи.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #76 -: май 12, 2021, 08:58:12 »

Еми на запад навсякъде е задължително от 4г образованието, в ЮК даже почват и домашни на тази възраст. Предполагам че по-скоро с тях изравняваме, отколкото с циганите.


И да не забравим, любимото Пандеце днес има рожден ден!




Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #77 -: май 12, 2021, 10:32:52 »

Здравейте!
Аз имах ударна сутрин с нервен мъж, спящо дете, друго с паважна екзема, протрит нос и обърната устна... Дойдох на работа уморена и с желание да си ходя вече!

Днес имаме родителска среща. Вероятно ще се говори за края на учебната година и дали да удължат учебния процес. В крайна сметка защо децата ни бяха онлайн, ако удължават. Вървят си засега по план. Ако пък приключат нормално и ходят на училище само като занималня - супер!
Майка ще води междувременно децата към залата. Нашият треньор влиза в едно от риалититата, които ще се снимат това лято и не остава много време. После ще има "ваканция" за децата.

Да, точно това е идеята на образованието от тази възраст. Вкарват ги в социален контакт с връстници, създават навици за системно учене, дисциплина и тн. Не толкова да знаят... Критериите са много ниски за знанията - форми, числа, цветове... Повечето броят до много повече, отколкото се изисква от тях. Но идеята е работа по групи или индивидуално сред връстници. Циганите с и без това може да не знаят български в първи клас.

Свекърва, и аз не съм ок с това да ми размотават чистото пране по земята и да играят с дрехите си. Ако помниш бях бясна, когато Кокона на по-късна възраст си късаха камъчетата от дрехите и си ги подаряваха между приятелки. Не съм и ок да ровят къде ли не по шкафовете. Имат си техни шкафове с техните вещи.


Панде, Честит Рожден ден! Пожелавам ти здраве и стремеж за знания!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 12, 2021, 11:25:32 »

Честита да си, мила Пандичке!
Булче, палци за снахата!
И у нас се карам и крещя, и на казвам, и какво ли не, ама моето установихме, че чува след като се изпокараме хубаво и после по-адекватният от нас седне и говори дълго дълго за ситуацията.
Вчера беше малка лудница у нас, скоро не мисля да повторим - 8 възрастни и 1 чудовище   crazy. Той почна с лиготиите още щом дойде тате, накрая тръгна с тях в Банкя, та поне днес ще мога да полежа и да си почина.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #79 -: май 12, 2021, 11:54:04 »

Хайде, имаме си др.Специалист!  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: май 12, 2021, 13:36:36 »

Хайде честито на новата докторка специалист! Да има много пациенти, малко тежки случаи, благодарни излекувани и достатъчно пари да си вади!
Еми, те богатите си дават четиригодишните на частни детски градини с по 3-4 деца на учителка, не им бери дерта на тях Wink. Ако питаш мен, тъкмо те имат нужда от обществено заведение с връстници малко да се вчовечат. Няма да е лошо да има опция за половин ден, така са най- спокойни и не си губят времето дечицата, но обществото ни едва ли ще го приеме crazy. За сегашните пандемични условия обаче не мисля, че е редно да е задължително, защото на всички ни е ясно, че децата са приносители, боледуват и то не само Ковид.  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #81 -: май 12, 2021, 13:54:19 »

Свекс в София полудневна ПГ има навсякъде, почва от детска градина , демек от на 3г. В училищата пък няма целодневна предучилищна, само полудневна е. Звяр имат една девойка на полудневна, та и той си мечтае да е като нея. Не е задължително в момента посещаването, нашата кметица цяла година ни издава заповед че децата от ПГ са освободени и не са задължени да посещават.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #82 -: май 12, 2021, 14:51:09 »

В такъв случай няма лошо да е пандемично незадължително задължителна и полудневна от четири години за който иска и има възможност. good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 12, 2021, 15:43:58 »

 аз съм писала и почасовите възможности за конкретни детски градини- където влезе- там.

за богатите родители и деца- не съм съгласна Свекс, както Али наскоро разказа за онова дете от спорта на Кокона, такива родители си държат отрочетата нарочно в тяхната си среда, сакън да не се влюбят в някой беден тип или типка lol .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #84 -: май 12, 2021, 18:55:11 »

Да си ги държат, то и другите едва ли искат децата им да се влюбят в някое богато и после цял живот да им го натякват Wink.
Ама не може само богати, нали има и умни бедни, трябва да се намери някой да тегли напред и да вдига нивото на академичния успех. НИ1 беше точно в такъв колеж, на много богати, които  с удоволствие дават парите си да бъдат изучени и по- беднички със стипендия. Нито на едните, нито на другите им идва на ума да си ги мерят финансово, там са за да учат. Крайно време е да свикнем, че сме различни - едни са богати, други са умни, слаби, дебели, хитри, мързеливи, бедни... някога нещата се обръщат с късмет и труд, друг път - не crazy Ей на, от неговата черга си намери жена smile.
Ти мислиш, че богатите трябва да са отделно ли? Може и да не съм те разбрала правилно blush
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #85 -: май 12, 2021, 20:44:47 »

Честит рожден ден, Пандич! Жива и здрава бъди и много обичана!

И нашето училище е от 4г., до обяд са, в понеделник до 16ч. Имат си програма, учат разни неща. Помня, че бяха учили Слънчевата система  crazy Н2 сега го записахме на училище, от септември ще е ученик.
Ох, бедни,  богати, какво да кажа, писнало ми е от надути родители, то са едни претенции, едни важности, графини и контеси все lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 13, 2021, 07:24:20 »

Привет рано сутринта. Днес на мен ми е последния работен, ден че утре съм си пуснала отпуска.Майка е заета и не може да гледа децата, не че съм решила да почивам.Даже от сега имам задачи за чертаене, ама ще е като заспят децата в петък.Ще имам и да готвя, ама сефте, то това край няма с готвенето.

Ние другия месец ще записваме каката първи клас.Голямо избиране е, но решихме да е в училище в което няма деца от градината, но е близко до майка ми.Има добри отзиви за учителките и така.Много го мислих, надявам се да не съм сбъркала.Успокоява ме, че като реша винаги мога да я преместя в друго училище.Но наистина искам д аи сменя средата, че аман от кифли и хора с претенции без покритие.То тук имаме голям избор на всичко, но хора няма, масово са ужасни, завистливи, меркантилни и така.Оплаках се рано сутринта.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 13, 2021, 07:35:29 »

Добро утро!
Маги, те не са ли навсякъде такива хората? В смисъл и сред новите деца и родители ще има такава екземпляри.
На мен ми се спи, ама не можах да се наспя. Уж все си мисля как като го няма Ники ще се наспя и ше спя до колкото си искам, ама напоследък се ококорвам към 6-6.30 и до 8 лежа просто, за да не го събудя. Но се надявам след обяд да успея да заспя, че ми писна да ставам с главоболие.
За днеска май нямам ясен план и мисля повечето време да ги прекарам на дивана. А като ми стане скучно да взема да поправя, че довечера ще засичат топломерите, а ме е срам да пусна момичето (че ми е колежка и се познаваме).
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 13, 2021, 08:30:48 »

Свекс, не че аз мисля че трябва да са отделно, ами с очите си съм ги виждала да се делят, включително във френската се движеха на отделна група и се подиграваха на другите. Самите им родители също са се отнасяли пренебрежително към останалите родителски тела по срещите.  pardon
Сега вече като голям човек, имам и приятели от различни среди, но пак къде нарочно, къде без да щат, обичат да изтъкват колко са "знатни" и да се учудват че и ние простосмъртните носим маркови чанти или сме пътували в чужбина. pardon pleasantry
Маги, тук не е по различно, само си мерят *ишките по градинките майките. Всичките дето вика Алекс, са контеси графини, децата им са мега, а всъщност дори майка, която го разхожда малкия през деня, е забелязала цитирам че са масово "невъзпитани махленчета в ученическа възраст" . Каза че само се бутали, ръчкали и псували. Та и на мен като на теб ми става лошо, защото гледам да го възпитавам, което явно масово не се прави. В кр сметка ще мина на принципа на половинката, който го учи: Ако те бутнат, буташ и ти. crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 13, 2021, 08:38:45 »

Масово са, ама как от 35 деца в групата с едно да не играе.Е играе с момчетата, ама момичетата масово са принцеси, а моята е дивачка.То и тя не е цвете, знам си.Отделно е едно гаджосване в тази възраст и то от страна на родителите и ги насърчават, снимат по двойки и т.н. което за мен е абсолютно неразбираемо и странно.Децата са деца, сега откриват света, започват да имат симпатии и не разбират точно думата гадже.Много ми са смешни как казват, че дъщеря им на 6 години била гадже с нам си кое момче и в същото време са против ранното сексуално обучение!Аз ли не съм в час, не знам!

Та се надявам просто на нова среда.А и има едни състезатели, дето все сравняват детето си с моето и все гледат да ни надскочат(не знам защо, повярвайте ми) та много ще се радвам да се отърва от тях и аз smile

Рат, няма наспиване душа, просто седиш и блееш и това е.Аз накрая така бях.Значи с каката как  си спях като пънче, с близначките накрая нито спях, нито ядях, нищо ама нищо.Много зле ми беше.Чаках с нетърпение да ги извадят.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines