Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:11:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38785 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 19, 2021, 08:16:45 »

Добро утро!
Днеска едвам го замъкна на детска, нещо не се наспа явно и стана крив. Почна д а мрънка, че не иска да ходи, накрая каза че не иска защото го карат да прави разни неща (да рисува) и му е трудно. Какво да кажа-бъдещ Пикасо!
Маги, и ти си права! Някак в движение ще се надявам всичко да си дойде по местата. Там дните, докато всички сме у нас (надявам се да не направят проблем за бащинството) сигурно и той ще е с нас. Пък после ще видим.
Днеска влизам в 37г.с., ама още не ми се ражда. Надявам се да по седи поне до вторник, пък ако може и до юни... Вчера по едно време имах бая контракции, на 10тина мин, ама спряха слава богу! Днес нямам особени задачи и мисля да се опитам да се понася и да си почина, че вчера уж нищо особено и навъртях километраж.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #151 -: май 19, 2021, 08:40:26 »

Добро утро!

Ей Ратче не остана, много се вълнувам и чакам да се похвалиш че Николайка се е появила   heart

Адиктед веднага спри да и говориш за градината хахах, не за друго ние овнетата сме притеснителни, почва се ама ако не се справим, ама защо да ходим. На Звяр даже не му казвам че РД ще има хахах. Едно време аз така се отказах от музикалното училище, майка ми с месеци ми разправяше как ще ме запише да свиря на кларинет, как ще се науча да свиря, ще изнасям концерти. Дали не се събудих сутринта преди записването ревах и казах че не искам защото ще ме изпитват за нотите а аз не ги знам,естествено че не изпитваха за ноти, ама ей така се отказах. Гледам го и Звяр че премисля така нещата, беше дочул в градината че като станеш на 6г и ти слагат ваксина и всяка сутрин ревеше че не иска да става на 6г, сложихме я на моя рд, даже не му казах къде отива, за това не го товаря предварително.

Хайде лек и успешен ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 19, 2021, 09:31:32 »

Здравейте!

Моят овен и той е като Звяр. До последно не му казвам, защото прекалено премисля. За градината не помня говорила ли съм му нещо. Но за всякакви прегледи научава в последния момент.

Рат и Бамбук ако не иска да ходи на градина обикновено е, защото предния ден са го карали да рисува. Но напоследък повече се кефи и да рисува.

А защо всички сте толкова против сборни групи? То не е ли просто от няколко групи да са направили една. Бамбук миналата година беше една седмица в сборна група, тази ще е три. Тук просто има две или три групи вместо 6 и сменят госпожите, но не познават всички така или иначе. Те пак са си група, просто с по-различни деца.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #153 -: май 19, 2021, 09:39:47 »

Панде, 30+ деца, наблъскани в една топла стая, от различни групи, т.е каквото не си закачил преди, там ще закачиш, децата не се познават, бой, ужас, госпожите са като пребити... В техните групи рядко надвишават 20, свикнали са си, имат синхрон.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 19, 2021, 09:43:56 »

Ами, аз мислех че ще съберат 2те 2ри групи, но нямало да е така. Ще разпръснат по-големите при малките. Миналата година за малко бяха така и помня,че имаше някаква драма.

Аз пък винаги подготвям, за хубаво или лошо, трябва да е уведомен и да знае какво ще се случи. Може да не му харесва, но по-добре да е подготвен. Разбира се не го подготвям от много рано, но му се казва винаги какво след какво следва.
Иначе всички премислят, то и аз като знам какво имам за вършене и го мисля, което ме напряга. Ей вчера взимането на л.к. последните яко ме държеше под напрежение- ама ще има ли хора, ще чакам ли, ще се заядат ли за нещо... За друго да не говорим.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #155 -: май 19, 2021, 10:05:00 »

 Привет!

 Аз усещам сега къде е проблемът и ще гледам да не го обвързвам, въпреки че и на мен ми е притеснено дали до септември ще го отиграем. Много вода пие и не е готова да махне памперса по време на обеден сън, на нощен пък абсурд... Има някои дни дето успява да се стиска на обед, има дни дето е...след мен и потоп. Иначе в будно състояние няма фалове откакто изобщо го махна от раз миналото лято.Тя си е перфекционистка и понеже преди месец като реших да не чакам сухи памперси, а със стоплянето да махаме обедния й обясних, че ако иде на градина трябва да не си напишква леглото. Предполагам от там са тия искам- не искам, та ще избягваме разговори какво трябва да може до градината. Иначе тя от миналата година първо проявяваше интерес какво прави братовчедка й на градината, караше ме да й разказвам какво правят децата ритуал по ритуал като приказка. По принцип е адски контактна, чак мен лично ме дразни, та си мисля, че ще й е хубаво с деца и да създава трайни приятелства.  Wink

 Аз от както усещам, че разбира, всичко й обяснявам и тя е свикнала и даже си пита за информация, когато й е дадена малко. Например някога ще идем еди къде си дори и аз да го казвам като далечно бъдеще и тя започва ама днес ли като се наспим и наядем или утре. Аз имам страх от неизвестното и може би лично съм я обременила с това да е максимално информирана.
 
 Аз въпреки че си бях на градина от до, не съм посещавала сборни групи. Гледаха ме баба и дядо на вилата лятото. Може би някога за седмица или две съм била в някаква сборна или е имало заместваща. Още помня, че се казваше Костова, водеше си и ужасно лигавото внуче и май само него отглеждаше, защото то само ревеше и изказваше като не искаме да играем с него или не му даваме да ни дърпа играчките. Титулярните ни учителки бяха много отдадени и много ги обичахме, та е възможно и към другите да сме били по-лоши. biggrin
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: май 19, 2021, 10:24:58 »

 Да внеса и аз яснота за везните и овните от опит lol
Рат, везните предпочитаме да няма изненади, дори позитивни да са- така че при нас е различно, уведомяваш и си мелим инфото, правим план, още повече че сме манипулатори, няма какво да се лъжем. Та не му се връзвай на мрънкотенето. Сборните и аз не ги харесвам, ма зависи и колко деца ще са, пък от друга страна ще му е бойно кръщене- все пак мъж гледаш.
Майка ми овенът, от друга страна, абсолютно всичко крия от нея. То са едни драми, едно неспане, неядене, едно дъвкане на философски страхове, отврат. Тя е тази която ме научи на думата страхувам се, ужасявам се и прочие ненужни слова. Ако съм страхлива в дадени теми, е заради охкащия овен.
Аз също като Булката, като дете имах сценична треска от всичко ново и различно, та тогава се бяха научили да не ми казват. Но после везната в мен надделя и вече е контролирана тази треска.
Мен тази седмица ми е поредната тъпа и гадна донякъде, квартирантът май няма да успее да вземе документи , не се сети да се ожени за българка, и ще ме напуска. И с един доставчик имам проблеми в работата и ми лазят по нервите едни чужденци жестоко. Всички са изкрейзили. beating crazy
Стискам зъби и гледам да решавам проблеми, но май наистина просто ще вдигна ръце.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: май 19, 2021, 10:49:33 »

Ох, моя баща нали е овен, мисли, премисля и такива невероятни решения дава, да припаднеш направо. и е упорито добичето.Иначе и той е много контактен, обича компании, събирания и хора покрай него.Но си обичат семейството много, вързани са за него.

Моите стрелци са приети на ясла.Хубаво е, доволна съм ама като гледам и деца няма много.

Водолея в къщи е несигурен в себе си, на приливи и отливи за училището.От сега се чуди какво ще прави там.С нея ще е трудна адаптацията, просто я виждам как мисли, дълбае и се притеснява.Дано са свестни децата около нея!

При нас сборните са точно малки с големи, с техните си учителки, на малката или голямата група.Не са толкова много деца при нас.Може би нашата група е най-голяма и директорката изпада в ужас всяко лято защото като направим 17-18 деца група от нашите и няма как да дойдат много от другите групи при нас.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 19, 2021, 10:58:23 »

Маги, честито значи на момите!
Еми, много добре го описа  good у нас е колкото повече му се говори и разяснява, толкова по-добре се чувства после. Поне в това майка я бева, реално за детска много добре му бушу набила цяло лято в главата и гой беше подготвен. Ох, а за манипулирането колко ми е болна тема. Аз си мислех,че аз съм манипулатор, ама този ме бие още от сега и по всички параграфи! beating
Адиктед, то моето не е за хвалене, ама Ники като тръгна на детска се беше изцяло с памперс. Госпожата изпадна в ужас още първия ден! Да, ама там с тяхна помощ много бързо махна всичко, почти от рас. Даже след като махнах дневния, те ме побутнаха да занеса протектор и да махаме този за сън. Виж ако има някое дете, което ви е познато и е прието ги водете заедно да играят.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #159 -: май 19, 2021, 11:06:13 »

Едно време лошото на сборните групи беше не толкова, че сменят деца и учителки, а това, че нямаха занимания. Всичко спираше и караха на твърда програма все едно и също - закуска, вън на двора и печене на слънце, миене на крака в слънчева вода, обяд, спане, пак на двора под сенките. Уж всеки прави каквото иска, ама то не е много така, защото трябва да са пред погледа на учителките. Нямат играчки, само малко количество спортни уреди, които си разменят и в общи линии умираха от скука. Хубаво, че беше майка ми, та ги взимаше понякога при нея, да играят на двора и да се срещат с братовчеди. На село нямаше как да ходят, много е далече, а и на девера децата бяха достатъчни на свекърите.
Изобщо летата са доста скучни за градски деца с работещи родители, независимо от възрастта им. Да са живи и здрави бабите и летните лагери. Wink
Малиии, видях и аз няколко завършващи cray Вярно са като почернени момичетата. При Родния има 5 деца на служители и яко ги тресе треска, като за компенсация за дистанционното обучение. То са отпуски за фотосесии, за тържества, за какво ли не. Родителите не се вълнуват ни от матури, ни от кандидатстване. Важното е да направят големи семейни сбирки, не ги притеснява пандемията. Лани май все пак се спазваха някакви ограничения, сега всичко е... Пък да са ваксинирани, не са crazy
Притеснявам се, че няма да задържим дълго време ниските нива на заболеваемост и сами ще си прецакаме летния туристически сезон. В Гърция отчитат ръст на инфекции сред ученици и пак връщат  мерки, ние правим точно обратното...
Хаха, интересен ми е този поглед отстрани към овните Wink Интересен, не полезен, да се знае funnytooth Направо е гордост, че мислим и премисляме. Истината е, че не обичаме да правим нещо, което другите ни карат да правим, трябва сами да сме поискали и по този начин забавяме нещата, белким ни се размине. Ей, вижте ни двете с Булката за ваксините - тряс - прас, да се маха от главата, пък каквото ще да става. Ама я да ме бяха накарали nea Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 19, 2021, 11:58:02 »

Аз мисля,че за налагането на чуждото мнение всички сме така. Никой не обича да му казват какво да прави. Аз лично съм се отказвала да правя неща, които съм си наумила, само защото някой ми е сазал да го направя. За това се опитвам понякога да убедя Ники, че дадена идея е негова или поне да мисли, че той е взел решението, че на сила нищо не става. Е вчера щеше да остане гладен, защото се скарахме, ама Р се намеси и го убеди, та се разбраха.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #161 -: май 19, 2021, 12:55:58 »

Свекс не ти се е паднало дете овне, да се видиш отстрани как изглеждаш. На майка ми това обяснявах онзи ден, че даже не мога да се ядосвам за белите и щуротиите, че знам как му работи мозъка и че това е нищо даже с това което аз спретвах. Също реакциите са ми интересни, как бързо се отказва от нещо което не му върви ( аз съм си все още същата) или че грам сръчност няма, както мен.

Иначе за сборните не са се променили нещата, пак са така. Понякога някои по-сръчни госпожи измислят нещо по-интересно, на една позната в градината даже надуваеми басейни бяха сложили.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: май 19, 2021, 13:11:37 »

Те тук групите така или иначе са си смесени между 2,5 и 6,5 години, та това не им прави впечатление. Преди всички си играеха заедно на двора и всички се познаваха. Сега им е малко драма, че трябва да си играят по групи. Миналата година едната седмица в сборни групи не я усетихме като нещо различно, може би е било малко време. Ще видим сега как ще е.
Иначе тук до последно си ходят на градина - в петък на градина, в понеделник на училище smile

Булче, колко си приличате ти, Звяр и Бамбук lol lol

Аз не обичам да ми казват какво да правя, но не се съпротивлявам  чак толкова. За това Девата и Овенът, дето не можеш да им кажеш копче, често ми се качват на главата.

Скоро не съм ви споделя какво чета. Тъкмо приключих номер 40 за тая година. Много беше разгорещена lol lol lol ще трябва да си почина преди следващата lol lol lol https://www.ozone.bg/product/dyavol-prez-zimata-sezoni-na-lyubovta-3/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 19, 2021, 13:21:19 »

ооо панди, блазе ти, тази е страшна мръсница авторката ! аз само една нейна съм чела. lol
а за убеждаването- ако ми дадеш логичен довод, ще се съглася. не съм за тъпия спор и инатенето без причина. докато син ми е така и е мн дразнещо за мен. не обичам неразсъждаващи магарета, ама такъв ми е късметът. pardon
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 19, 2021, 13:59:36 »

Хей, привет, момичета!

Не съм ви чела скоро, не ми остава много време (пак проблема с организацията при мен), но идвам да ви се похваля, че вече съм назначена на постоянна работа  yahoo Също така, гледам за абитуриенти споменавате, брат ми тази година завършва, вълнуваме се smile Абе, хубави неща! Иначе днес на матурата се е паднало много любимо мое произведение - Песента на колелетата, а той самият се похвали, че е изписал доста по есето, та да се надявам се е справил добре. Остава му математиката да направи добре, на кандидатстудентския има 5.70 и е готов студент  Girl_hide Не мога да повярвам, че е толкова пораснал, става ми мъчно даже, носталгично, че вече е голям мъж...

Фотосесии, тепърва ще видя как ще са момичетата абитуриентки, имам няколко бала да снимам следващата седмица.

Та така, ще гледам да ви наглеждам повечко, напоследък ми липсва общуване, но май през юни ще наваксвам, че тогава имаме много лични празници.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines