Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:48:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 38561 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« -: май 01, 2021, 16:28:33 »

Честит ден на трудещите се!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #1 -: май 01, 2021, 17:00:30 »

Ураааа! Да живей, живей труда! Аз, като една пенсионерка, ви пожелавам много да работите, да ми пълните фондовете, да сте живи и здрави, да се плодите и развивате heart Wink
Честит ни нов месец с разкошно заглавие на темата.
Все още го раздавам царица, не похващам домакинска работа. Ръцете ми обаче вървят към подобрение и съм доволна.
Хубави празници на всички и си пазете яйцата утре! heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 01, 2021, 18:32:50 »

айде, отработихме се за днес, яйца, козунак на машината, изпрахме тежките одеала, попълнихме даже един документ с последен срок пети май lol . Утре ще се разкрасявам и така.
Много уютен филм даваха, Под небето на Тоскана, излезнала е нова книга от същата авторка, та ще си я взема да се доромантизирам.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 01, 2021, 18:48:06 »

Еми, я дай рецептата за козунак, ако ти е харесало как е станал. Аз искам някаква изпитана, че да мога след някой ден пак да направя (евентуално), ама нямам намерение да меся на ръка де.
Ние (основни Р, аз малко да попреча само) бая работа свърших е из нас- подреждане, оправяне, чистене, прибиране на зимните дрехи. Разбира се остава още, ама и утре е ден и се надявам да по свършим вече.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #4 -: май 02, 2021, 08:15:13 »

Христос Воскресе! Бъдете здрави, щастливи и нека мечтите стават реалност!

Честит ни нов месец! smile Наистина много хубаво заглавие на темата  smile

Рат, напомняш ми на мен самата как на Великден оправяхме след ремонт на детската в очакване на новото попълнение вкъщи. И до днес помня усещането да са ти необичайно къси ръцете, защото коремът не много обичайно стърчи lol
Вчера боядисахме яйцата. Децата много помагаха, беше им много интересно. Доволна съм от белите яйца. Имах две спукани, защото изтървах котлона и завряха силно. Още свиквам на новата плоча blush Дребният легна. Разбих белтък и с него лепихме перушинки от токачки и декоративни кокошки върху боядисаните яйца. Жената, която ми осигури перца, се беше престарала и ще имаш перушини за още два Великдена.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 02, 2021, 08:47:52 »

Аз правих 5 козунака - 4 рула и 1 кръгъл със стафиди. Ама този със стафиди хич не ми се получи. Реших да сложа стафидите в тестото докато го месих - не успях изобщо да го омеся, лепнеше ужасно. Вече ще знам да не слагам стафиди в тестото.  girl_wink

Рулата, обаче, са супер. Даже на конци станаха. И то без да го бия 100 пъти в масата - само сгъвах тестото с олио - даже не го извадих от купата. Две рула имам с орехово-какаов пълнеж и две с локум.

С боята за яйца не случих - доста бледи излизаха, ама ги направих почти всички с памук - шарени, и дефектът стана ефект.  girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 02, 2021, 11:12:27 »

Христос воскресе! Много здраве, щастие и късмет, прекрасни!
У нас още няма победител в борбата с яйца, но довечера предстои 2ри рунд.
Козунаци те почти ги изядохме, мисля един хлебопекарната да омеси евентуално.
Весело посрещане на празника и да не преядете с агънце  girl_wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 02, 2021, 12:13:44 »

Воистина Воскресе!
Аз едно само не схващам- ако ми е изгорял отгоре козунак, не бих го снимала. Защо всички тази година гордо снимат САМО Изгорели козунаци? crazy crazy
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #8 -: май 02, 2021, 14:29:11 »

Христос воскресе! Бъдете живи и здрави всички!

Моят козунак тази година не стана... не знам какво се случи, просто не втаса, накрая ядохме метателно хлебче smile за сметка на това яйцата станаха хубави, свариха се без нито една жертва  smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #9 -: май 02, 2021, 15:03:44 »

Христос Воскресе!

 Аз го карам лежерно тоя Великден. Козунак не ми се чакаше при Jovan онзи ден и взех от Лидл. Ми като е пресен не видях особена разлика между двата. Яйцата имам 5 жертви, ама 3 бяха поправими, та около 20 яйца.Боята беше хубава и наистина станаха наситени. Сега се пече агнешко, докато лапето спи и довечера ще го ядем. Предпочетох да излезем вместо да се въртя на печката. Аз и не бях предвидила да пека агнешко, ама ми го донесоха, та ще го направя да не ми се мота. Залагаме на положителните емоции и разходки отколкото на приготовления. Ж. си намери тротинетка дето й е лесна и я кефи и основно това иска да правим. Паркът до нас е празен и се радваме на тишина и спокойствие. То било хубаво да си в София на Великден.biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 02, 2021, 17:15:43 »

Во истина возкресе.Аз тия дни съм една крива.Всеки ден ми е различен и непредвидим.Тия двете изкараха още зъбии(нямат ли свършване бе)

Козунаци, не съм правила, даже забравихме да си купим и днес тичах до магазина за един.Яйцата станаха хубави.Агнето е почти готово, масата е наредена.Нашия мъж има днес празник, пораства!Подарихме му подаръците и той е много доволен!Днес съм Пепеляшка, но утре съм решила да оправя гардеробите и после на вън, по улици, полянки и т.н.Не ме интересува, писна ми да слугинствам!

Весели празници от нас!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #11 -: май 02, 2021, 19:37:10 »


  Паркът до нас е празен и се радваме на тишина и спокойствие. То било хубаво да си в София на Великден.biggrin

Преди години, когато живеехме в София, много рядко се случваше да карам Великден с нашите, тъй като често се налагаше да работя около Великден и супер много ми харесваше как цяла София се изпразваше и ставаше супер спокойно. Останало ми едно такова много приятно чувство от тези времена smile Сега същото чувство имам през август - тук всички си взимат отпуските тогава, а ние през юли и като се върнем, хем няма много работа, хем нямами хора и една такава лежерност се носи smile

Маги, жив и здрав да ти половинът и да те слуша повече Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 02, 2021, 20:06:57 »

Честит Великден!

Моето дете нещо остана разочаровано от празника - яйцата очаквал да са шоколадови, искал кекс, а не козунак. Видя, че роднините ни са се събрали (от миналата Коледа не бяха се събрали), а той е само с нас. Та, ден, като ден. Имаше и ураганен вятър, та цял ден вкъщи. Поне вчера доволно покарахме колело.

Маги, ЧРД на ТМ! Да е здрав и щастлив!

Желая ви прекрасен месец!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 02, 2021, 20:08:12 »

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #14 -: май 03, 2021, 08:10:09 »

Воистина Воскресе!

Леле аз се разбих събота, ама козунаците ми станаха топ отново. Имах и един купешки, ми не се сравнява. Явно всички слагат подсладител и нагарчаше ми на душата.

Вчера уважихме аганцето, свекъра беше взел от едно село, ама много хубаво. За да се усети празника по-добре им оставихме Звяр, да му се по радват.

Много ми беше тъпо че не се прибрахме при нашите, ама Звяр няма паспорт. Тези дни дано смогнем да му изкараме вече. Почнахме и морето да планираме, за сега е Гърция, на къмпинг, ама нещо за дати с приятели не можем да се разберем.

Днес мисля и аз да изкарам летните дрехи, че пуловери едва ли ще ми трябват, суитчърите ще оставя.

Хайде лек и слънчев ден!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines