Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:30:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 40887 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #210 -: април 19, 2021, 19:54:41 »

Мен Великденската трапеза ми е най-вкусна, печено аганце, пресни картофки около неги, салатки, козуначета мляс, мляс. Ако имаш и кукурееек!
Така е, всичко е вкусно, но след това го ядем с дни и ни писва. Булка, какъв е тоя курек, дето ти се иска Wink?
Торчо го зная от Родния като някой заблуден, дето не се знае на кой свят е /като новородено/, нещо обидно, но с мил привкус, почти като "муте" /така викаха на децата ни свекърите/ Wink. Иначе Тодор и Тодора са Торко и Торка на галено и ми е малко мътна цялата работа Wink Между другото, бебе Зори го заведоха там за две седмици, направо им се чудя на куража и ентусиазма. Къщата мина сериозен ремонт по фасада, покрив и дограма, но нито има свястни легла, нито печка, хладилник и баня. Хаха интернет обаче има и таткото може да работи. Най- интересното е, че НИ2 щеше да ходи и той с тях, ама нали го закъса с хернията и не успя. Така си мисли той, голям купон е с бебе, в къща на гредоред, дето да спи на пода и да готви на печка с дърва... Wink
Булка, пак ще боядисвам с натурални бои, даже си поръчах корени от брош за цикламен цвят. Докато няма малки деца около мен да се радват на шарени яйца, ще си карам с моя номер от кромидени люспи, червено зеле и куркума. Заплюла съм и бели яйца от селските кокошки на колежката католичка и се надявам да се получат различни от патладжан цветове и да не ми се смее Пандито като по- лани funnytooth Гледам има и в Лидл бели, но не си спомням дали не се бяха оплакали много хора, че всички им са се изпочупили при варенето.
Наде, съболезнования! И аз като теб не мога да плача в такива моменти... То не е и много хубаво, защото всичко се трупа и все някога ще трябва да излезе, но...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 20, 2021, 07:19:54 »

ДОбро утро, аз съм ужасно недоспала и крива, от снощи съм сърдита и този път съм решила, че няма да минава от мен.Не е нещо сериозно, но ми писна да ме вземат за плашилото в къщи.

Наде, съболезнования!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #212 -: април 20, 2021, 08:28:52 »

Добро утро!

Свекс аз миналата година си замразих агнешкото и след 2 седмици си го извадих, запекох с картофки и пак ми беше вкусно, даже още по-вкусно беше. Козунака също замразих, така не се насилваме еднообразно да ядем.Дроб сармата не я правих за Великден а за 6ти, че в повече ми идва. Тази година обаче май ще съм пас от готвене че сигурно ще сме у свекини, та само с козунак ще се разпиша сигурно. Значи кукурек ако някой не яде дреболии да не отваря линка, че рецептата не е много за сутрешния блок  badgirl. Много трудно се намира, но е зверски вкусно, поне ние с брат ми много го обичаме, но не сме яли много отдавна, че не може да намери майка ми. https://recepti.gotvach.bg/r-31767-%D0%9A%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B8

Хахах Торко не е бебе при нас, казва му се и Токмак, по-скоро е обидно,майка ми брат ми като я ядоса му казва Торко

Маги кой те ядоса бре? Аз снощи най-накрая се наспах и не ме цепи главата.

Алексия, аз меся с ръкавици, много мразя да не мога после 1 седмица да си изчистя ръцете, пък и маникюра пазя. Аз имам такъв планетарен миксер, но меси до 500гр брашно, пък аз правя с повече. А и месенето ми е лесната част, то е 5-6 мин.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #213 -: април 20, 2021, 09:13:56 »

Свеки, тук при нас ли е НИ1?

А слагате ли в козунаците шоколад, ядки, локум? Аз такъв по бих опитала от чист.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: април 20, 2021, 09:26:41 »

Здравейте smile

Вчера добре мина рождения ден на Бамбук. Вече е на 5:) От фб, не ми остана време да вляза тук. Правих торта Гараш и ви черпя. Ето рецептата https://www.youtube.com/watch?v=b9TMtoaZwBc&t=57s


Снощи усетих земетресение и аз не спах спокойно.
Наде, съболезнования!

Извинявайте, ама ми стана малко смешно - как така не обичате да си цапате ръцете, то при всяко гответе се цапат lol имах една приятелка, дето месото у тях беше само пиле на грил, купено или поръчано някакво, защото не обича да пипа месо. На мен звучеше много префърцунено, ама всеки си има някакви непоносимости, в крайна сметка. Та ми стана странно за тесто, защото аз много обичам да пипам тесто хаха Всеки луд с номера си, както се казва lol lol

Миналата година не месих козунак, защото мм ме беше питал кое предпочитам, да меся козунак или да карам колело и го приех като намек lol отдавна се каня да пробвам рецептата на Булката, ще видим дали сега и е ред. За боядисването на яйца - от една страна с Бамбук, ще е забавно и му интересно, ама от друга това ще е да дърпа дявола за опашката lol представям си всички яйца счупени и боя по стените и тавана lol lol lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 20, 2021, 09:48:26 »

Добър ден!
Снощи и аз бях крива и кисела, изпокарах се с народа, по ревах си. Ще видим днеска дали ще ми държи още.
Панде, колко яйца ти трябват? За мен 15 са достатъчни (6 човека сме), ще вземем 40 сигурно и ще му дам да боядисва, като преди това обяснявам как, какво и т. Н. После показвам 1-2 пъти и само го наблюдавам. Ако иска и не се лигави е много внимателен и миналата година хубави му с е получиха.
Аз обичам да меся, много ме успокоява, ама след като преди няколко месеца ме боля 3 дни корема, след едно местене и ударно готвене, сега съм преустанови ла и баба меси, аз диктувам рецепти.
Трябва да ида до еконт и Спиди, а пак станах като пияна. Не знма какво става, ама се чувствам като в началото на бременността  crazy
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #216 -: април 20, 2021, 10:08:01 »

айй какво земетресение Панде? Силно ли е било?

Иначе и за готвенето ги ползвам, значи тиквички не пипам без ръкавици, кайма също не меся без ръкавици, топчета за супа, цвекло, панировки, ей такива неща. Лук на чопъра, чесън в пресата. Имам 2 кутийки от Лидл и си изкарвам почти година с тях.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 20, 2021, 10:36:17 »

Булка, направо я слагай тука тая рецепта.

Аз също не обичам да пипам тесто с голи ръце.Начи да ми се завира по ноктита, да ми лепне по пръстите, изтръпвам от ужас ви казвам.Странност някаква е, какво да се прави.

Булка, аз много обичам такива неща, дядо правеше на скара, ама както казваш изключително трудно се намират.

Панде, мерси за рецептата, ще я пробвам, даже скоро ще имаме повод и може да я забъркам.

Иначе моя мъж ме ядоса с държанието си, не искането да говорим.Аз много държа да си изговорим всичко,в секи да си каже гледните точки, той се ядоса, взе да блъска(много обича да си изкарва нервите на неудушевените предмети в къщи) и мен ми прикипя и бях до там.Изключително рядко мълча и не давам мнение, но нещо ми прикипя, а и енергията ми е на -много и нямам сили да си говорим едни и същи неща за пореден път.Той ако иска ще промени нещо, ако не аз какво мога да направя, нямам правилен ход в момента.Та в момента съм изморена, разочарована и леко депресивна.Да видим колко ще ме държи.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 20, 2021, 10:53:35 »

Маги, освен да ти изпратя виртуални прегръдки... Разбирам те, напълно! Вчера и у нас беше същото, опитах се с разговор да изразя гледна точка и мнение, била съм крива и не можело да се говори с мен... Та цяла вечер си мълча хме и се гледаме на криво. Още ме държи и надали ще ми мине преди да го изговор, ама се дразня на себе си, толкова съм емоционална, че почна ли да говоря и рева (изглеждам нелепо!), коеот още повече ме вбесява!
Пробвай да вкараш енергията, натрупана в спора в нещо продуктивно-работа, малко тренировка, каквото ще те накара да се почувстваш малко по-добре поне.
Булче, давай верно рецептата. Аз мисля само с бадеми да е козунак, мразя с локум, с шоколад не ми е истински, стафиди те са ми безразлични...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #219 -: април 20, 2021, 11:10:18 »

Пфуу сайта към рецептата не работи, но я намерих в пинтерест, запазих си текста в мейла та ако някой я иска да свирка

https://www.pinterest.com/pin/831899362397329519/

Маги най-трудният период ми беше връщането на работа. Не беше свързано с това че не съм искала да се върна, а това беше адски трудна адаптация за мен лично и прфесионално и изобщо не срещах разбиране от мм и много се карахме.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #220 -: април 20, 2021, 11:37:58 »

Хаха, Панда, разсмя ме с цапането на ръцете и готвенето, Маги обаче много точно го е обяснила. Много мразя да ми лепне самото тесто и да ми се завира под ноктите, защото по начало не търпя мръсни ръце. Кайма същи размесвам в робота. Иначе естествени, като готвя пипам, но и се мия постоянно. Пипането с голо ръце ми е останало като голям знак внимание от бременностите, затова избягвам и само в краен случай. Затова преди 2 години си купих един Китчън ейд, с него бъркам всичко, меси чудно, после аз домачквам, но избягвам първоначалното замесване, което ненавиждам.

Маги, кураж, в този период на адаптация за теб и най-труднк, а мъжете са малко гьонове в повечето случаи и възникват взривоопасни ситуации. Стискам палци бързо да преминете првз този период.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #221 -: април 20, 2021, 12:29:03 »

Здравейте!
Вчера имах много забагачена работа. Днес си беше много, ама поне рутинна.
Починах си, докато Кокона беше на тренировка. През нощта обаче хич не спах добре и сега ми е пак въпросително tease Нещо ми стана навик да се будя нощем и трудно да заспивам. За ужас на всички ще започна пак да капя лавандула по няколко капки.
Снощи нашите донесоха тротинетката на Мария  yahoo Тази от Лидл се оказа страхотна! Направих две дължини на коридора. Днес вече (най-после!) не вали и ще ми извади душата да кара навън.
Трябва да водя и Дребния на фризьор, за да не е такъв рошльо.
Докато се обърнем и то станало време за Барбароните. След тях нагласям съдомиялна, пералня и имам по принцип огромно желание да лягам. Естествено преди 10 ч не ми се получава.  pardon

Свекс, а с цвекло не става ли? За мен това е едно от най-силно цапащите естествени продукти. prepare-fish На няколко пъти си взимах с идея да си стържа, уж да е по-прясно. Не, мерси съм вече! Взимам си го готово и добавям още неща за хубава салата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 20, 2021, 13:27:56 »

Да, много точно сте ме разбрали.И с каката беше трудна адаптацията, даже по-трудна, и сега го има проблема.Хем знае за какво става на въпрос, хем си знае неговите глупости.Ще се оправим, но нямам сили сега да се боря и с това.Някак съм го пуснала по течението, всеки си върши неговите неща и така.Отделно на мен ми се събра работа на две работни места и наистина нямам сили, а близначките са с избиващи зъби, та се чувствам като сдъвкана и изплюта буквално.Чакам Великден, за да се наспя.

Рат, разбирам те и аз бях така като бременна.И един ден така ме вбеси, че много бременна, с голям корем хванах пътя и обикалях квартала, за да не крещя по него, че ще изплаша детето.

Значи като реши е разкошен човек, но като се прояви телешкото в него ми иде да го изгоня да не го виждам известно време.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #223 -: април 20, 2021, 14:33:46 »

Булка, Булка, налазила ме е розата blush Преди време пак те бях питала що е това  /ку/ курек, даже после ме включи в кулинарна група от вашия край, но чак като видях картинката се сетих за чревцата Wink И се оплаквах какъв зор е да ги обърнеш и измиеш... Хубави времена бяха, подаръци разменяхме, рецепти хвърчаха heart
Алич, става с цвекло, но цветът е кафяв и грозен, не си струва да се хлепа човек. За съжаление преди минути ми се обадиха, че им свършили корените брош. Чакали нови, но дали ще дойдат до Великден, не се знае. Хем всяка година си казвам да ги поръчам по Коледа, хем все в последния момент ми идва вдъхновение. diablo
Нали съм царска дъщеря и имам алергия по ръцете, нищо не правя без ръкавици. Ама и от латекса нещо ми се запарват, та единствените дето понасям са крадените от Кауфланд.blush Малко се изтарикатиха и там, правят ги като за китайски ръчички, но пък наваксвам когато оставят от по- големите размери. Хич не е удобно да режа домати или да се мъча да задържа скилидка чесън. Редовно ми се изпързалват из цялата кухня от захвата и става голяма каша blush.
Наде, бебе Зори е на племенника дъщеря, НИ1 е в Щатите, не са си идвали от миналата Коледа.
Маги, мъжете хич не обичат да разговарят, особено ако са на различно мнение по важни въпроси. Май и обичат да си го изкарват на предмети, съдейки по Родния. Още стои счупено едно дървено столче, което ползвах за стълба. Траем си ги, къде ще вървим...
« Последна редакция: април 20, 2021, 15:07:48 от магито » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 20, 2021, 15:08:26 »


Маги, мъжете хич не обичат да разговарят, особено ако са на различно мнение по важни въпроси. Май и обичат да си го изкарват на предмети, съдейки по Родния. Още стои счупено едно дървено столче, което ползвах за стълба. Траем си ги, къде ще вървим...
[/quote]

Да си дойдем на думата.У нас седи един ръб така счупен, да му напомня какво е сътворил.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines