Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 23:05:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 42094 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 14, 2021, 14:52:37 »

Привет!

Имам изключително уморителен ден... не обичам да ставам в ранни зори, но в сряда имам часове от 7:30 (за мен това е супер рано, не си спомянм как някога съм ставала за училище) и сега ми е някак заспало и гадно.

Наде, какви прекрасни новини! Добре се завърнала и да се разписваш често, често с хубави неща smile

За вируса и ваксините, не знам вече на какво да се надявам. Видяло се е, че от университета няма да ме ваксинират, ще се запиша при личния. В момента не следя бройката на болни или някакви новини, просто за мен положението граничи с безнадежно/разбирайте "нищо не зависи от мен, пуснала съм се по течението". Продължаваме да си спазваме всички мерки, но това какво ни гарантира - нищо! Онзи ден ходихме до една банка за консултация и един човек кашля, кашля и вика, абе аз имах ковид миналата седмица, ама мина ли ми, не ми ли мина, не знам.

Искам пролет, уханна и слънчева, искам спокойствие, да си отпусна душата и да се видя с приятели на кафе, зажадняла съм за нови положителни емоции - пътуване, приключения. Ето, след месец брат ми е абитуриент, но не се знае дали въобще ще празнуваме, ще има ли изпращане от училище. Искахме да му подарим екскурзия във Франция. Можем само да се надяваме, че до края на годината нещата ще са по-добри.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #166 -: април 14, 2021, 15:39:12 »

Е, това вече не ми беше минало през ума - да си взема бележка, че ще стане по- скъпа. beating Ама защо не, те ваксините наистина поскъпнаха и съответно и бележките... Едва ли някой брои колко дози са поставени и дали точно толкова са ваксинираните, значи, някъде нещо се къса crazy Но и ми дава спокойствие донякъде, че може Еми да е права за хейта по групите.
Иначе академик Петрунов, а и други солидни изследвания сочат, че 3.5% от хората не могат да се разболеят от Ковид и не могат да изградят антитела при ваксинация по тази причина. Обратното обаче, че нямат антитела след ваксинация, не значело, че не могат да се разболеят, защото ваксините не дават 100% гаранция pardon за пълна защита дори и от тежко протичане или фатален изход crazy То никоя ваксина не го дава, ама хич и не сме го осъзнавали и дъвкали толкова време. Пак загасих радиото и смятам да изскубна контакта Wink
Предполагам, че тази работа с пътуването и картите за ваксинация няма да я бъде и пак ще се търси валиден тест crazy. Чак пък толкова да са наивни правителствата не ми се вярва crazy
Днес четох как в Канада не могат да си купят нехранителни стоки от големите вериги за хранителни стоки и какви простотии вършат хората. Значи, трябват ти моливи, ама не може да си ги купиш от магазина заедно с хляба, примерно, не искат да ти ги маркират на касата. Затова си взимаш два молива, единия слагаш в джоба, другия ти го взимат на касата и ти обясняват, че не е хранителна стока. Не било кражба, че си го измъкваш в джоба, било форма на протест, защото печел ли фирмите за онлайн търговия, а не местния бизнес. Честните хора се опитвали да ги маркират на местата за самообслужване /там нямало как да пипнат софтвера/ и няколко дни номерът минавал. Хаха, обаче вече затворили тези точки, макар да са за предпочитане в ковид- ситуация.  diablo Ако щеш... Готови са да губят, само и само да спазват правилата. Един вид официално и протестно крадат и бизнесът няма против crazy
Бубе, подарък екскурзия в чужбина е все още много рисково начинание. Виж в Турция как отмениха бързо- бързо всички резервации до неизвестно време. nea Много предизвикателно звучи "приключения", нещо като развлечения се възприема Wink.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 14, 2021, 15:55:28 »

Свекърва, именно затова ни отпадна идеята за екскурзия, казвам го просто защото ме е яд, че сме в такава ситуация. Но да сме живи и здрави, догодина ще го водим вече като студент  Wink

Стискайте едни палци, нещо милото го приболяваше бъбрекът няколко дни и сега отиде на преглед, дано всичко да е наред и просто да е понастинал.

Днес нямам идея какво ще вечеряме, а то си стана време. Не ми се яде нищо, което може да се сготви бързо. И поръчана храна не ми се яде. Абе фърст уърлд проблемс.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #168 -: април 14, 2021, 17:01:50 »

Стискаме палци, може и някакви песъчинки да чисти, бързо да минава good
Готвенето и на мен ми изстисква силите нещо. НИ2 като е нефелен и целият свят му е крив, та и той така не иска готова храна, на моята се муси, че е еднообразна. Ето какво правя в последно време, може да е идея: шакшука, лъжливо шкембе от гъба Кладница, пълнени чушки, лимоново пиле, пълнени тиквички с киноа, крем супа аспержи и сладки картофи, палачинки с банан и яйце, омлет с авокадо и моцарела, английска закуска /фасул, наденици, забулени яйца и печени домати/, нещо като табуле с турски булгур, зеленчуци и варено пилешко, сьомга на тиган с прясна салата, мързелива гръцка мусака, домашни кюфтета, като едновремешните, виенски шницели, заек яхния. Не се сещам за друго, ама много ми идва crazy
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #169 -: април 14, 2021, 17:38:35 »

Свекс, та ти си готова с меню на ресторант. Аз като въртя 6 манджи общо, от които 2 супи... Сега метнах една запеканка с картофи, някакви изостанали във фризера броколи, ще сложа сирене, сметана и моцарела и това е. Правих ориз със спанак, ама лапето не одобри и даяни на пилешка супа не знам кой ден поред и пасирани селски домати от буркан... 5 ден пита за фрикасе, та ме улесни в мъдренето коя манджа не е била скоро biggrin

Бубе, дано всичко е наред!

 На нас нещо от всички страни ни е стрес и включваме на турборежим май. От зимата 2018 не е трябвало да съвместяваме толкова неща накуп ама както казваше един роднина "работите се запичат, печеният заработва".
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 14, 2021, 17:58:39 »

Бубе, дано бързо да му мине на тм! Много е гадно с бъбреците.

Ей, много добри идеики давате! Свекърва и рецепти ще даде  give_rose. Ще видя утре абба да ни направо едно фрикасе, че и у нас се въртят едни и същи манджи и вече така са ми писнали. А няма кой знае каква опция за доставка. Като се прибера у нас, сигурно 1 седмица ще поръчвам всичко, което ми се яде и янма да готвя  blum, вече имам списък.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 15, 2021, 07:15:09 »

Привет, добро ви утро.И аз трябва да готвя довечера и не знам какво да е.Май винен кебап ше правя с пиляф.

Близначката е добре, според мен е зъб, сега е само нервна, без Т, без гърло.Та чакам нещо да се покаже на хоризонта.На работа е нормално, има си работа и идиоти, що да няма  crazy и така.
Малко ми е тъпо работното време и после е едно тичане за децата, но го решават от София и аз нямам думата, ще се пробвам на есен да го променя с 30 минути, дано се получи.

Бубе, дано всичко д ае наред!

Наде, много се радвам за вас!

Аз нямам време да гледам новини и не знам какво става по света и у нас.Та каквто такова, гледам да не се срещаме с никой, не излизаме с никой почти и така.Една и съща е.Само чакам да се стопли и да отидем на малка разходка в планината, че вече ми писна от тоя град.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 15, 2021, 11:26:38 »

Здравейте!

Адиктед, Бубе, да оздравяват близките ви.

И аз го видях това за Канада. Много е дразнещо. Наложи се да поръчам свещ за рождения ден, защото нсамо в момента само един магазин (нещо като ДМ+книжарница+ играчки), в който продават работи и бяха свършили почти всички числа. А тук е локдаун до 2 май. В дм имаше свещи за РД, но не цифри. Пък и аз ползвам цифрите на Бамбук.

Аз май бях ви разправяла, че за Коледа на ММ от фирмата им подариха био продукти и имаше ваучер за биоферма. Та тази седмица го ползвахме и бях поръчала коприва. Много обичам коприва с ориз smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #173 -: април 15, 2021, 12:47:38 »

Здравейте!
Аз днес имам доста работа и то не самата работа е досадна, а губя време да оглеждам стари заявки, че като ми пишат с по една дума какво искат beating Все едно да влезеш в магазина и да кажеш мляко, 'ма какво - кисело ли, прясно ли, цедено ли, пък марка, пък грамаж...  crazy Не знам защо хората си мислят, че светът се върти около тях!
Нямам търпение за малко душевен релакс! Да спре да духа поне, за да става за разходка. А то хем е топло, хем е ужасно с всичкия прахоляк, който влиза в очите.
И понеже ми е досадно сиво и скучно взех да гледам бански. Преди време ми беше странно с продажбата поотделно на горнище и долнище. Сега го виждам като страхотна опция да си създам комбинации и с вече наличните. Вчера направих и план-програма за басейн по женски това лято.  Wink

Бубе, пак добре, че е само веднъж в седмицата толкова ранен час. Ако сте и онлайн, още по-хубаво, че не се губи време в път.

Свекърва, Адиктед, откраднах си идеи Wink Мерси!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 15, 2021, 13:49:59 »

Свекърва, как правиш Виенските шницели?Много ми се ядат, ама не знам дали ще успея да ги сготвя.Аз си поръчах Китайското и три дни него си ям.Поне 4 месеца сега няма да се сещам за него!

Аз открих, че нямам право на 50% от майчинството за втората година, защото ползваме програма за подкрепа на майчинството!Малко тъпо ми стана, не защото са големите пари, но ми е някак несправедливо, ама каквото такова.Като ги пусна на ясла октомври имам право да си подам декларация и тогава да взимам тия 50% за оставащите 2 месеца!Ти да видиш!

Тук духа също и си хладничко, не е приятно за разходка.Н дребните ще им е трети ден без излизане, защото няма да се юрна да ме духа вятъра след работа, а имам и да готвя.Винен кебап ще правя аз.

Де са Еми и Булката?Що не пишат?

Панде, и ние вчера коприва си правихме с моя мъж.Той я попарва, после я запържва с червен пипер и накрая като изстине и слага кисело мляко и чесън.Става много вкусна разядка.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #175 -: април 15, 2021, 14:24:08 »

 Ние излезнахме, просто вече се задушавах вкъщи. Много напрегната седмица, дано до утре вече всичко влезе в релси и може да отдъхнем малко. Имахме цяла огромна площадка само за себе си.То трудно се намират кукувици като мен, но пред идеята, че не знае докога ще вали, предпочетох да зъзна. Лапето го бях облякла добре, майката пак беше неподготвена, ама важното е, че се наигра. blum
 Маги, голяма подкрепа няма що... после ходи раждай деца... Щом са дали на детегледачката, майката да си чука главата с разходите за основни нужди, ама всичката ни е такава. Нали идеята е жената да се върне спокойно и бързо на работа, защо й се отказват права... Парите по програмата са все пак за детегледачката, а много деца я ползват тая програма, защото не са приети на градина, което уж също е тяхно право.
 Коприва откакто ме караха да ям, за да имам кърма не ща и да помириша. Тогава нищо не ми се ядеше от тревоги, та я тъпчех машинално.
 В Декатлон са заредили пак панталоните за дъжд май във всички размери. Те са тънки като за пролетно-есенен дъжд и отдолу да си има нещо детето, но все пак ако някой търси... https://www.decathlon.bg/detski-goren-pantalon-mh100-id_8527928.html Аз взех и подобно горно, че с чадъра Ж. не може да се оправи. Утре трябва да пристигнат в близкия магазин, да видим как ще са.
« Последна редакция: април 15, 2021, 14:25:51 от addicted_to_u » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #176 -: април 15, 2021, 15:37:09 »

Свекърва, как правиш Виенските шницели?Много ми се ядат, ама не знам дали ще успея да ги сготвя.
Много лесно се правят, няма какво да объркаш. Купувам ги от Лидл, там са добре нарязани и само трябва да се начукат. Важно е олиото да е горещо и да ги покрива при пържене. Ето тук едно видео, под него е точната рецепта с препоръки на Йоана:
https://www.youtube.com/watch?v=Jhucb78YV6A
Днес ми е много смотан ден, каквото захвана, все се обърква или не става. Подгонили са ме и едни мрачни мисли, да видим къде ще му излезе края.
Поръчах за РД на най- близката ми приятелка картина с рисуване по цифри, нещо като оцветяване, ама по- сложно. После може да си я закачи на стена. Оплакваще се, че си няма хоби, на и сега хоби. Мъжът и започна да свири на цигулка, купи си йоника и ходи на уроци при една тяхна съседка. Така си успокоявал нервите.  Wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #177 -: април 15, 2021, 15:44:57 »

Аз се прибрах от работа, разтребих, пуснах пералня и сега съм полегнала на дивана на тлс "обичам мамино синче".  danceg

Коприва не съм яла.

Маги, каква е тази програма и пожелание ли участвате в нея?

Свеки, ти си изредила милион купечки манджи. Някои не съм яла, пък камо ли дя готвя. Браво на теб, вдъхновението и ентусиазма не те напускат!

Бубе, как е мъжа ти?

Аз съм от хората, които подкрепят ваксинирането, ама не съм се ваксинирала. Не напъвам да се ваксинирам веднага, освен ако от това не ми зависи работата или нещо друго важно. Не бих си извадила фалшива бележка също. Нещо средно съм. И вероятно повечето хора са като мен. За това статистиките в Бг лъжат реалността.


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 15, 2021, 15:56:05 »

Свекс, майка получи такава за РД, Париж и беше картината.Спаси я по време на карантината.Всеки ден рисуваше.Получи се много красива репродукция и сега и търси място в апартамента.

Аз нали търсих картини, та поръчах накрая две на една русенска художничка, едната я харесаха щерката и мъжа, а другата аз smile

Наде, има програма към бюрото по труда, за гледане на деца до 3 годишна възраст, ако родителите искат да се върнат по-рано на работа.Родители в заетост се казва.Реално трябва от бюрото да ти предложат детегледачка и да я наемеш, де факто масово, баби пенсионерки, познати или близки се наемат за гледане на децата(и без това те го правят поне да им се плаща)Тъй като близначките са малки и не ми се искаше да почват ялса толкова рано, кандидатствах и ни удобриха, мен и майка ми.Така тя ги гледа и и плащат заплата, и и върви стаж.Но както писах и по-горе нямам право на 50% от майчинството което получаваш ако пуснеш децата по-рано на ясла или бабабата ги гледа без заплащане, а ти си на работа или си си наел истинска детегледачка от агнеция или чрез познати и т.н. и т.н.

Свекс, мерси за клипчето, ако имам време неделя ще ги пробвам.Много обичам шницели такива аз.

Да се махат всички черни мисли вече.Аз да ви кажа съм в такава въртележка, че нямам време за никакви мисли.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #179 -: април 15, 2021, 15:57:44 »

. Мъжът и започна да свири на цигулка, купи си йоника и ходи на уроци при една тяхна съседка. Така си успокоявал нервите.  Wink


аууу страшно успокоение при съседката хахаха  blush Ти какво ни засрами сега тук всичките? Силвена Роу пасти да яде! Такова меню като твоето разнообразно и в кулинарните блогове нема! Кажи после дали и е харесал подаръка че и аз искам да си взема такова.

И мен много ми се ядеше шницел и поръчах онзи ден от хепи, вкусен беше. Ние тази седмица сме 4/4 поръчана храна... Направо колко пари сме дали не ми се мисли...

Аз продадох колелото. Май се оказа голям късмет че Драг нямат наличност, такива сладури бяха, дойдоха грабнаха го и дадоха парите. А така се бях настроила да смъквам цена хахах

Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines