Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 22:23:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 41028 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 08, 2021, 09:23:12 »

Добро утро!
Маги, ти пеша ли ходиш на работа? Ей сег аще стане топло и вечер след работа ще спортуваш в парка с 2те госпожици.
Булче, стискай зъби! А вашите защо са сборни групи? Малко деца ли са?

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #76 -: април 08, 2021, 09:57:01 »

Добро утро!

Булка, разбирам те напълно. Имам чувството, че децата най-пощуряват, когато и двамата родители са вкъщи. Когато е само единият, са тихи като мушички, като са и двамата - война на световете.

Аз чакам уикенда. Много обичам да ми се съберат няколко почивни дни, обаче след това адаптацията ми е много трудна smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #77 -: април 08, 2021, 10:23:02 »

Добро утро!
Ако септември е май, то положението тук е април ще е ноември!  tease Толкова гадно, мокро, ветровито... Че и мъгла онзи ден имахме. Много разбива това време всичко женско в мен.
За дрехите го реших кардинално преди няколко години. Всички най-дебели дрехи са в общ вакуумен чувал и се вади по необходимост при температури под минус 5. С обувките за лед е същото. Иначе не върви да вадя, да стоят по цяла зима, после да освежавам и обратно да прибирам.  pardon Така или иначе при нас е мека зимата като цяло.

Днес съм за първи ден с нов аУтомобил. Тепърва ще му свиквам, че 4-5 години бях се настроила по един начин. Сега все едно пак се уча да карам. lol

Кокона тази седмица е ваканция и я подмятаме тук и там. При нас няма и баби пенсионерки, та си е въпрос как да нагласим следващия ден. На детето му е разнообразие, ама съвсем по друг начин може да е една ваканция. И времето не помага да излизаме с нея следобедите на дълги разстояния.

Спорт сутрин няма начин, че аз оправям децата, прането, къщата... Мъжо приготвя себе си. Само с ръчкане се сеща, че може да помогне, а понякога се уморявам да съм остена. Никога няма да мога да проумея това разделение на мъжка и женска работа в тяхната фамилия.  beating
В момента точно ми е толкова антибитовизми! Не мога да го опиша. Искам море, искам някъде разходка, било и за ден, нови хора, преживявания, приказки и смях до късно... heart Най-много и аз да сменя нюанса на червеното, че поне нещо ново, различно и позитивно да има lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #78 -: април 08, 2021, 10:24:19 »

Рат имат болни госпожи, още от преди затварянето които не са се възстановили, та не е от нежелание или сборни заради малко деца,а наистина не могат и понеже аз не смятам че на всяка цена трябва да посещава понеже сме вкъщи смятам че е редно да го задържа.

Алексия абе не е до това да сме и двамата, скучно му е много... направо и той издивява...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 08, 2021, 10:27:05 »

Булката, тази жена след ваксина ли се е заразила? то масово си мислят че като се ваксинират и веднага излезнат навън да се смесват с хора и са предпазени..
Не ми говори просто.. относно домашния любимец- имам чувството че е зодия куче, а не стрелец. в най големият студ вчера и суграшица, ме изкара навън да седя час. после ми се наложи да стоя с шапка вътре, за да ми се сгрее главата! вечерта си изпроси още едно излизане до Аладин с половинката... нямам думи. С мокри крака обикаля ли обикаля. успява да напълни гумени ботуши с вода, сметнете за какво иде реч...
Днес майка е на ред, че аз имам работа.
При нас педагогическият проблем го има когато е с някоя от бабите, въобще не ги слуша, особено едната. Почва да се държи като съвсем друго дете, заяжда се и с децата навън като е с някоя от тях изведен. Имам чувството че знае кой е слаб и кой няма да го плесне или накаже, и им се катери по главите. beating
Детегледачката не можете ли да си я върнете обратно? На мъже не разчитам, нарочно се правят че не могат да гледат деца, че да си свиркат цял живот, говоря там за роднинските такива- вуйчовци, чичовци. Аз и не смея да го поверя на вуйчо му.. А  свека ти според мен се оправдава, на работа си почива, не й се занимава с гледане на дете, това си е и отговорност.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 08, 2021, 10:45:54 »

Здравейте!

Нашето определо издивява, когато е с двама ни. Затова често уикендите си го разменяме през 3-4 часа. Много се лигави като е с двама ни. Винаги като е само с един човек е много послушен. Ама според мен става така, защото като са двама възрастни, поняко е изключен от разговора, а той е свикнал на свръх внимание.

Аз след един месец мързел (и не само де, все пак два пъти бях болна) вчера правих пак йога. Ама ще трябва да се прежаля за разни cardio&fat burn, че иначе ще ми стягат летните дрехи.А така мразя. Като се стопли като за начало ще гледам да карам повече колело. То сигурно може и по-малко да ям, ама слаб ми е ангела.

Една моя приятелка също беше болна след ваксина. В неделя била на гости, а понеделник на ваксина. Във вторник вдигнала температу,и въпреки, че е рядко срещано при Модерна, решила, че е от ваксината. Ама на следващия ден жената, на която била на гости и се обадила, че е с положителен тест. Та мал шанс.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #81 -: април 08, 2021, 10:50:29 »

Еми, не е с ковид, а от ваксината е в болница. Тя е с Модерна, някаква зверска реакция. За детегледачката, не, нямам желание да я връщам, отне доста време докато и намерим друга работа а и няма как да го гледа докато и двамата сме вкъщи, ще се подритваме само. Изобщо на този етап нямам претенции към възпитание даже,само някой да му обърне внимание че аз от колове не слизам...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 08, 2021, 11:45:03 »

Панди, леко ли го кара? Определено една игла не върши особена работа за защита, ама хората това не го схващат. Масово чета за хора, отказали се от втора игла от страх. Иди им обясни че цялата работа е хайп, и че толкова тежки заболявания се развиват след ковид боледуване, че не могат процентно да се сравнят с ниския риск след ваксина.
Булче, алергични реакции или пареза някаква е развила жената?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #83 -: април 08, 2021, 13:29:55 »

 Привет!

 Абе, Булка, и аз се подлъгах, че се затопля и излязохме. Добре, че Ж. я навлякох, та дано не е премързала, макар че явно й е било и на нея студено и ся ще го мисля и това.

 Вече се побъркахме напук, че се набодохме. Ние не се срещаме с никого, ходим да пазаруваме преди коридора за 65+, но най-често пазарувам онлайн. Излизаме единствено с комшийката като те са същите като нас, ако няма деца на площадка играят там, придърпваме ги, ако дойдат много деца. Измислят си игри с тичане по поляните на парка. И те са с първа игла, но ето, че моята комшийка си видяла някакви синини по корема и ходила до Пирогов. Там я пратила личната . Казали й, че в чистата зона няма кой да се занимава с нея, влязла в Ковид зоната, завъртяла се, хванало я страх, че ще се зарази и си тръгнала светкавично. От 1 седмица не се виждаме за общо спокойствие. Аз честно казано въпреки че съм с "по-ВИП" ваксината също се притеснявам още след първата и се ослушвам и оглеждам. Не беше съвсем без нищо, а за следващата доза не ми се мисли. Иначе бях писала близките с 1ва игла и много дълъг контакт с преносители не са се заразили. Въртят ми се мисли дали и буустери и колко ще отнесем докато се спре тая гадост...ама задълбах...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #84 -: април 08, 2021, 13:43:21 »

Панди, леко ли го кара? Определено една игла не върши особена работа за защита, ама хората това не го схващат. Масово чета за хора, отказали се от втора игла от страх. Иди им обясни че цялата работа е хайп, и че толкова тежки заболявания се развиват след ковид боледуване, че не могат процентно да се сравнят с ниския риск след ваксина.
Булче, алергични реакции или пареза някаква е развила жената?

Ми някакъв срив на имунната система, не знаят какво и е. Мен ми е интересно как си мълчат за такива случаи... Има и стотици с тромбоза и от другите, ама хъката мъката е... Мен поне ми е спокойно, нямам вродени тромбофилии та си чакам втората доза и да се приключват вече тия драми.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 08, 2021, 14:37:29 »

против модерна и файзер, дума не се казва.  huhhuh.gif въобще за съжаление и здравепоГАЗването е политика в световен мащаб, не е само в БГ. pardon
Адиктед, днес е малко по-търпимо времето, аз бях навън около 40 минути, детето около два часа е стояло с бабата, преди малко ми докладваха. Моят боледува само от заразяване от други пикльовци като него, иначе от настинка- никога. така че не се притеснявай, те са с различна имунна система тия перпетуум мобилета.
взех си едно яке, ама мен ми се види като чувал съшито, уж ес а седи като платнище или юрган, то хубаво модата че е такава, ама аз се скривам вътре.. та майка ми пак ще намаже. nea тия огромни дрехи и патрави обувки, дето са на мода сега, явно не са за всеки, ама то докато не се пробва няма как да се види, а пратки не обичам да връщам, при положение че тя носи по-широчко от мен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #86 -: април 08, 2021, 16:47:04 »

Привет и от мен!
Като за последна седмица от 66- години, разни работи ми се случват наГЪСто.  blush
Следизборно НИ2 се схвана яко - нещо се навел и край... Не можеше да ходи, толкова го болеше. В неделя естествено няма кьорав лекар, на спешно не е работа в това време да се ходи и добре, че един момък рехабилитатор, който пътува с военни кораби беше в отпуска. Направи му блокада, после малко масаж и полека- лека взе да се съживява. Магарето кой го знае къде е ходило и спало на малки и неудобни легла, може и да е настинал и ей ти я белята. Днес ходи на преглед при виден невролог, сменили му инжекциите и тръгва на рехабилитация. С тази заседяна работа по 12-13 часа, няма как да се случи друго. Сега им е голям мор, един от заводите в Индия почва да прави ваксини, прехвърлят разни локации и изобщо не е за разправяне. Няма почивка, няма болничен, ако може и четири екрана ще си сложи. Свиди му се да си поръча повдигащо се бюро, че било над 1000лв., да охка и пъшка тогава.
Вчера пък аз като голяма умница си пръснах белина в окото докато чистех лекьосана бяла тениска. Измих обилно с вода, направих промивки с изкуствени сълзи и търтих по доктори в най- големия дъжд. Хубаво, че имаме свястна очна клиника в близос, хакнаха ми и на мен инжекция антибиотик в окото и ми казаха да стискам палци да не стане някое възпаление. Сега капя капки и стискам всичко, но след дъжд качулка. blush Червенината започна да избледнява, ще видим какво ще ми кажат утре на контролния преглед.
И друг път на връх рожден ден съм ходила по болници, хем с кутия бонбони да черпя Wink Wink
Сватовете успяхме да ги уредим за Файзер, добре понесоха първа игла.
Цялата работа никаква я няма, кой реинфектиран, кой след ваксина се разболял, ужас е cray Няма да се свалят скоро маски, няма и да дишаме спокойно, докато не си намери по- добър приемник от човека пустият му вирус. diablo
Не си мислете, че русата коса е спасение при побеляване - започваш да изглеждаш плешив като тръгнат да растат корените. Трябваше да използвам карантините и да си оставя съвсем бяла косата и после да я мия с розов или лилав оцветител Wink.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #87 -: април 08, 2021, 20:10:57 »

Днес, мимоходом между всичко ежедневно, искрено се забавлявах със Симона Загорова. Понеже сте по инфлуенЦърките - да призная, че не знаех за тази й дарба. lol Явно някакъв маркетингов трик беше изгонването на мъжа й и съответно събирането им обратно преди раждането на детето им.
Сега гледах погачата. Първо балоните ми бяха шок, обаче явно се завръщат на мода и аз не съм наясно. Втори ми дойде тИрИкота в луксозния хол на луксозната къща, ама пък си отива със сърцераздирателния лебед. Защо лебед - нещо не разбрах?
"Здравейте, приятели!" поне 4 пъти в едно видео ми напомни за напевното и леко настоятелно "Здравейте!" на продавачка в квартала. Ама това са си мои мишки в главата!
И черешката беше черните чорапогащник и платформи на всичко бяло и кремаво pardon
Изобщо... Видео пълно с детайли lol
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #88 -: април 08, 2021, 21:03:56 »

Али, то всичко живо стана инфлуенсър вече. Аз много намалих какво и кого гледам, но ми попаднаха и на мен снимки от погачата. Точно черният чорапогащник и обувките и мен ме изумиха. Гло уж се бара за гранд дама, ама дъщеря й като гледам тези чепици май само й стават, на всяка снимка дето съм виждала все е с тях. Поне да беше взела в различни цветове. Гостите повече са се постарали от майката. "Здравейте приятели" всички го слагат където трябва и не трябва и въобще и при инфлуенсърките е скука като при простосмъртните. biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: април 09, 2021, 07:14:32 »

Добрютро.Свекърва, Меркурии, Сатурн или там който е виновен е във вихъра си при теб.Стискам палци всичко да се нареди.

Аз днес преди работа пиша, реших без йога, че нещо ни вътрешен мир, ни спокойствие имам.Сърдя се от снощи на моя мъж.Много рядко ми се случва да се сърдя, да не говоря и да го игнорирам и той много добре знае, ч жестоко е сгафил ама няма да излезе от устата едно извинявай, няма бе.Уж се разбрахме тая сутрин, но мен ще ме държи няколко дни, а той до обяд ще е забравил, гаранция!

Сега ще ме карате да гледам Загорова, че ми е любопитно просто!

Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines