Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 03:30:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 41534 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #30 -: април 05, 2021, 08:28:55 »

Привет!
 Аз вчера до последно се чудих като всички са ми еднакво противни, но се реших към 16 да ида. Ж. се събуди и вика какво значи да гласуваш, ММ й обяснява и тя " Да изберат чичовци дето да дават подаръци всеки ден", та се мотивирах от нея. smile Пред училището пускаха на групи. Разбира се, имаше мрънкачи, че на други места не ги карали да седят навън. Аз пък бях доволна.Нашата секция беше празна и в първата стая на коридора, но трябваше после да го мина целия, за да изляза. Опитали се бяха, но пак недомислено. Бабите от комисията ме убедиха да съм машинно, костюмиран мъж ми обясни как и защо. Една много интелигентно изглеждаща баба направо го игра мажоретка. Много се радваше, че съм се съгласила, че по-лесно щели да броят.На миналите избори шеф на комисията беше брат от малцинствата и тогава помня, че не ми беше добро изживяването. Сега си беше супер.Има малко добри, но и доста лоши страни от направения народен избор, ама... да видим какво ще спретнат в следващите дни.

 Ж. още държи да ходи с рокля, само си кълчи пръстите дори несъзнателно да ги наглася на 3 и въобще е много важна. biggrin

 Ох, Булка, така като се наредят в серия нещата много ме изнервят и само чакам кое ще е следващо. Дано се отстрани проблемът. ММ е с ръка Модерна от вчера. Казва, че не го боли, но има голям червен кръг. Четох, че трябва да даде другата следващия път, ама дано вземе да изчезне, че пък уж е по-ефективно да си е в същата...
 Спорна седмица!
« Последна редакция: април 05, 2021, 08:34:28 от addicted_to_u » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 05, 2021, 09:02:03 »

Здравейте!

Аз се възползвах от правото си да не гласувам. А и винаги съм смятала, че не трябва да гласуват тези, които не живеят в страната. Има и причини поради които бих гласувала, но точно сега не е моментът за ходене по Виена.

Днес е почивен ден тук, утре свършва ваканцията. Вече ми липсват учителките. Не знам как успяват така добре да го дисциплинират, а аз само развалям дисциплината.

А, до отбележим и че Реге на пусна Bridgerton и каква голяма драма е това за фенките му lol lol
А пък аз след като прочетох 23 книги на Джулия Куин най-после ще я сменя lol сега чета любимата ми Софи Кинсела smile

Хубава седмица smile





Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #32 -: април 05, 2021, 09:22:50 »

Здравейте!
Тези дни не съм влизала изобщо, че бях на въртележка с хубави и не дотам хубави емоции.
Да ни е честит април! Цветен, слънчев и да носи позитивното! Ето посланието и от любимия ми календар
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5248149868590893&id=183587435047187

Честит рожден ден на Булчето и на Ж. на Адиктед!
Честито завръщане на работа и на Маги!
Пожелавам ви нещата да се подреждат по ваш вкус, колкото и на моменти да изглежда почти невъзможно  Wink

Свекс, аз харесвам рози, лилиуми и орхидеи. Иначе зюмбюлът и фрезията са ненадминати по аромат. Фрезията я свързвам с татко, а лалето с прабаба ми. Глухарче и мак харесвам много на "картинка". В живота няма как да стане букет от тях. Хем са феерични и нежни, хем са устойчиви в природата и са ми много интересни smile

Вчера изобщо не успях да се доредя до секциите. Преди обяд имаше огромни опашки отвън и хората са чакали по 1 час. Имало някакви проблеми. По обяд заваля, а цял ден бях сама с децата и не успях да ги подаря на някого за половин час  pardon Ако изключим Евро изборите, това са първите, които пропускам. Каквото дойде! pardon

В събота пък имахме среща с ВиК. Наша съседка подала оплакване, че налягането никакво го няма. Правиха, струваха, уж по-добре, ама не съвсем. То с толкова строежи и 0 инвестиции в инфраструктурата няма как да се получи. И пак добре, че около нас са основно къщи и кооперации, а не огромни блокове. Същата съседка се жалва как на селото й пък токът го няма. Изобщо 21 век гледаме през прозореца - ако вали, ще спира водата, ако пече - токът. tease

Днес денят ми тръгна добре, после го сгомнясаха и обмислям как да си го оправя.
Подхванах пак Съни Бийч. Разтоварва ме и ме кара да мечтая за море Swiming heart И един испански ми препоръчаха. Може довечера да си го пусна.
Книги имам наредени няколко, обаче така да не обичам да чета междудругото. Харесва ми да се потопа изцяло, а не през пръсти.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #33 -: април 05, 2021, 09:51:21 »

Аз съм като пандата, не мисля че имам право на глас като съм избрала друга държава. Не мога да повярвам, че Герб са пак на 1во място. Голяма мафия, голямо чудо.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #34 -: април 05, 2021, 09:54:05 »

Аз съм като пандата, не мисля че имам право на глас като съм избрала друга държава. Не мога да повярвам, че Герб са пак на 1во място. Голяма мафия, голямо чудо.

друго не е за вярване... че цяла чужбина гласува за чалгата, явно София не е България си е правилно...

Аз също не гласувам "онам" даже имах желание миналата година ама отказаха на всички извън страната ( и правилно) и увиснах пак, само на референдум ходих преди 2-3 г
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #35 -: април 05, 2021, 09:59:18 »

Булче, за мен и Слави и ББ са един дол дренки smile и да в чужбина явно жадуват за промяна и свързват Слави с нещо позитивно? Аз лично не ... не че ние в Англия сме цъфнали и вързали с нашия рошльо, обаче тва в България просто не подлежи даже на коментар.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 05, 2021, 11:51:05 »

Привет.

И ние гласувахме.И да София не е България.Мога да го твърдя съвсем отговорно.Просто всичко по-добро е концентрирано в София, а за другите населени места в частност за севера нищо не се прави и от там огромни разлики в цветоусещанията на хората.А и по села и паланки да не ви обяснявам какъв ужас е.Че имам допир и там е мазало.

Ще гледаме какво ще става, аз съм скептична.

На мен ми започна ударно деня, дано не завършва така.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 05, 2021, 12:18:53 »

Добър ден!
Аз не гласувах, като видях сутринта какви опашки с абили пред училището и съвсем ми се отщя да ходя, да бия 40км и да кисна права на дъжда... Към 17 вече ме беше яд, че не съм отишла, но реално и няма за кой нещастни да гласувам. Ако не сформират правителство и се стигне до нови избори, може и да ида.
Уикенда без наще ни беше направо като почивка. Нямам търпение да се прибера у нас вече! Надявам се тая седмица да приключат плочките и да почнат оставащите неща тате и Р.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #38 -: април 05, 2021, 12:24:26 »

И моите НИ1 не са гласували този път, защото не са идвали в Бг повече от година, а преди бяха задължително по два- три пъти и донякъде виждаха как вървят нещата. Аз малко се засрамих от поста на една позната в Германия, която беше написала във ФБ /цитирам по памет/: Ако питате какво даваме ние на България днес, то е всичко, което можем - време, сили, кръст, крака, риск за здравето ни... Чакала е 4 часа crazy, едва ли от скука и просто така blush Давам си сметка, че не бива да съм толкова категорична в правото им да гласуват, защото хората са различни, със сигурност има такива, които не са отишли от много хубаво навън и вероятно биха се върнали при определени обстоятелства. blush Сложна работа, никога не е само черно и бяло...
Мен ме питаха много любезно как предпочитам да гласувам, нямаше натиск за каквото и да е. Преди това бях чула коментари на представители на избирателни комисии по радиото, че е доста трудоемко вписването в протоколите след машинно гласуване, можело е по- просто да се направи, ама от любопитство реших да пробвам машинките. Родният избра хартиен носител, щото си носел химикал, ама забравил очилата.
По организацията не ми хареса, че имаше много деца, в най- различни възрасти. Тичаха из коридорите, викаха, влизаха в стаите, бутаха питаха, искаха да натискат бутони. По принцип няма лошо, внасят радост и ведрост, но в епидемиологична обстановка някак не ми върви crazy От сърце се смях на едно хлапе, дето искаше от баща си кредитната му карта да види дали не може да изтегли пари  funnytooth После прочетох, че и София /на Тонито/ очаквала машинката да пусне някаква сума за харчене и пак се смях, та и за детското присъствие май вече не съм толкова категорична blush
Както е тръгнало, много вероятно е да има втори избори, обещавам си да нямам предварителни нагласи "за и против" какво е редно, нещата се менят, трябва да ги приемаме със спокойствие и разум. Булка, да вземеш и на мен да ми го пожелаеш скоро.
Харесвам различни цветя, мога да кажа за какъв повод кое предпочитам. Ако са за ваза, нека са силно ароматни като карамфили, фрезии, рози, момини сълзи, ако трябва да ги отглеждам - да не са капризни, да цъфтят дълго и ярко и да са красиви като орхидеи, мушката, турти, питомни теменужки, ако ми подаряват за РД, нека са лалета Wink blum, за поздравителни картички може всякакви, даже и комбинирани с плодове, зеленчуци, листа, пера и допълнителни елементи.
Хубава и ползотворна седмица, да сме здрави ние и семействата, останалото ще си го подредим някак  heart heart heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #39 -: април 05, 2021, 12:31:30 »

Ауу на мен фрезии ми донесе Жени в събота, миришеха страхотно

Свекс, туй по-модерному се казва "Емоционална интелигенция", да не се бърка с интелигенцията, а по-скоро как реагираш на дадени ситуации. Преди не можех да мамя, реагирах много първично, ама вече умело го прикривам, сега искам и да го изпитвам вътрешно.

За чужбинските, ще им цитирам отново един сръбски певец, който наскоро почина (Джордже Балашевич) "За идеали гинат будали" (ударението на будАли)
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #40 -: април 05, 2021, 12:44:44 »

А току вижте машината да пусне кебапче, ама в хартиена опаковка, че сме био и еко и можем да си ги ръфаме без пластмасови вилици и тарелки biggrin

И мен ме дразни по принцип шума на деца в такъв момент, че се съсредоточавам тоя пред мен какво прави, че да не се изложа и аз tease
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 05, 2021, 12:55:06 »

При нас нямаше никакви деца, за щастие, защото беше и без това лудница от хора, въпреки организацията, седяха на дъжда и чакаха да ги викат по секции. Никой нищо не ми обясни, пък и аз не питах, видях "електронната тетрадка" , отидох и следвах инструкциите на екрана.
Емоционалната интелигентност наистина се учи, възпитава, но и трябва да имаш и някакъв зародиш в себе си да носиш, искра, както се вика. За съжаление в част от некръвната ми фамилия това го няма, съответно е късно за превъзпитание. Но поне за детето се старая.
Аз исках конкретна партия да е по назад и то така и стана, така че съм относително ок с резултатите, принципно естествено не съм доволна от много неща, ама то кой от нас е? Особено след неадекватните мерки и вечното им променяне и отменяне, но пък каквото- такова. Наистина всички са един дол дренки.  pardon

Аз откакто пия л тироксин се наспивам, не мога да повярвам, не ми се е случвало от 5 години общо взето....та гледам и кожата ми е взела да се чисти, явно си трябва сън и това е. Малкият днес се запали по някъв канал по тв gametoon и гледа как се играят игри на живо, няма на кой да се метне общо взето lol ..
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #42 -: април 05, 2021, 14:21:35 »

Хаха Али и аз все гледам другите кво правят, ама като бях сама завързах контакт с комисията. biggrin

Аз за цветята не казах... обожавам фрезии, но тая година 2ри път купувам грам не миришат... що така? Харесвам момина сълза и божур. Имаше един парфюм на Yves Rosche с мирис на момина сълза, ммм! Свекърва ми гледа като купува саксийни да са лесни за гледане. Имаме един бенджамин, дето ММ като се бил депресирал преди много време, го бил спасил, че бил дребен и умиращ, а сега е огромно дърво. Така е позициониран, че следобед ни пази сянка. Имам и едно цвете, дето пак свекървата за 8ми март ми го е подарявала. Една година седя без нищо, на втората цъфна точно, когато казаха, че ще изписват Ж. от болницата и сме го нарекли на нея. Не е спряло да цъфти 3та година.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 05, 2021, 15:08:42 »

При нас времето е много хубаво. Ходихме да видим малките диви прасенца в природния парк. Много са сладки. Аз бях 3,5 часа навън, ама ми омръзна. Мойте лудите вече са с час повече навън. ММ сама се прибра да обядва и да направи сандвич на Бамбук. Дано не са много далече, че не знам как ще се прибират.

Едната ми орхидея нещо сдаде багажа. Листата и са като попарени и всички цветчета и пъпки увяхнаха. Всичките са една до друга и еднакво са поливани. Тази нещо се предаде.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 05, 2021, 15:25:32 »

аз имам едно алое, ма май е фалшиво защото няма ни бодли, ни сок. не е мое де, някой го домъкна у нас.
истинското ми е у майка ми, доказано там вирее най добре. pardon
омръзна ми с това време, шапки, якета, боти, само мия чистя и пак вадя, вече ще спра да ротирам зимните дрехи, то тука си е все зима. сега е слънчево, ама си жили, щом дори учениците ги гледам че са с якета, иначе са по къс ръкав...
момина сълза много харесва майка, аз също, но тя и на парфюм го обожава, точно този на ив роше.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines