Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 04:07:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 41684 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #225 -: април 20, 2021, 15:10:57 »

Привет!

 Мен днес овньо(сори на астроличните й посестрими)ми направи сцена с лягане по земята и 1 час рев, та ми идва да си хвана шапката и да си тръгна... Единственото хубаво беше, че я чаках да си дореве на тиха улица, далече от осъдителни погледи.

 Аз нямам проблем с месенето и пипането. ММ не обича да си пипа дори сготвена храна, ама тия номера само на мама му минават. Та се научи и риба да чисти. Аз миналата година правих козунак, но не помня каква рецепта ползвах. Хубав стана, тая година не знам дали ще имам време и нерви, даже не знам и къде ще сме. Имаме много неизвестни да се изчистват в тия седмици до Великден... Wink

 Ние с ММ доста неща поизчистихме в изговарянето покрай трудностите с Ж. Имаше един момент, в който беше въпрос на оцеляване да седнем и с равен тон да си кажем обективно нещата иначе всичко щеше да приключи. Тия дни имахме големи житейски трудности накуп пак, но някак вече имаме опит и реагирахме доста по-адекватно, така че всеки да получи подкрепа и спокойствие. Та терапията има ефект, макар и тогава да не беше семейна. Честно казано ценен урок беше, но можех да си мина и без него като стрес, пак добре, че нещо е останало като плюс.smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #226 -: април 20, 2021, 15:36:37 »

Привет!

 Мен днес овньо(сори на астроличните й посестрими)ми направи сцена с лягане по земята и 1 час рев, та ми идва да си хвана шапката и да си тръгна... Единственото хубаво беше, че я чаках да си дореве на тиха улица, далече от осъдителни погледи.

 

Браво, браво по моите стъпки върви хахах. Няма да забравя как легнах на пода в магазин " Наше дете" за едно розАво яке което ми беше до глезените... Е купиха ми го и го носих дълги години хахах
Какво стана с човека с коронята?

Маги едно от нещата които мен ме сриваха е че за всички живота си течеше нормално и се чувствах като присадена и не на място. На работа моето появяване за тях беше просто работен ден, за мен голямо събитие, за мм беше същото. Та ще трябва време да мине и да се успокоиш и да не се опиташ да го убиеш smile

Свекс смятай колко сме без акъл и двете, аз пък нямам спомен да съм показвала кукуреча smile, ох миналата година михме черва, егаси мъката значи... За Лидл яйцата май и не хващаха боя хубаво.

« Последна редакция: април 20, 2021, 16:01:15 от bulche91 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #227 -: април 20, 2021, 15:57:50 »

Булка, 14 ден от първи симптом и 8 от карантината няма никакви проблеми. Повече бяха психическите неразположения и сега умора, но кашлица и температура няма, нормална е и сатурацията.

 Аз помня как така легнах пред Централна поща в Пловдив след един Коледен базар в Панаира- исках розов микрофон играчка. Не знам колко убедителна съм била и как са се развили събитията, но ми го купиха. Защо са ме водили по панаири и след това по главната, умът ми не го побира, та не е като да не са си го търсили biggrin Явно обаче не е минало много гладко, защото повече не помня да съм си позволила лягания.Иначе майка ме щипеше по далтовидния мускул, ако прекалях с нещо. Доста тайно и подмолно, уж нищо не ти прави, пък не смееш и да писнеш. blush  А Ж. почна щото трябвало да минем "през новата детска градина"... убийте ме не мога да кажа коя е тая градина, после се одра докато се тръшкаше, после рева, че баща й не е вкъщи, бе въобще вселенската тъга я навести - още спи и хълца.
 Аз гледах в Ебаг има бели яйца чудя им се. Не съм добра във варенето на яйца по принцип без да ги спукам. biggrin

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: април 20, 2021, 16:33:31 »

Аз мразя да пипам балони и затова Бамбук е ощетен от тази екстра lol

Аз никога за нищо не съм се тръшкала. Даже не съм и казвала, че искам. Бълнувала съм  като съм била болна "Моля ви, купете ми Барби!" Купиха ми разбира се, ама малко ми беше неудобно. Странно дете съм била. Сестра ми искаше всичко тук и веднага lol lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: април 20, 2021, 17:06:45 »

Ей, аз не го помня въпросното тръшка е, но до ден днешен ми с е припомня. Била съм 3-4майи нашите ме завели на баня. Нали с аотделени мъже от жени, аз с майка. Та приключила банята и майка като казала да си ходим, аз нета не, без тате не тръгвам. Такова тръшка е било, че накрая жените се загърнали с хавлии и викнал тате в женската да си ме прибира. Та ме омотал в одеало и зимата така съм си тръгнала от банята  pardon. За играчки много се тръшках, абе бях си непоносимо дете, не знма лайка ми как не ме е бутала от някоя скала даже.
Днес вече мисля да изляза, че от 4 дни не съм мърдала от дивана. Да видим как ще ми се отрази една мъничка разходка.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #230 -: април 20, 2021, 17:54:12 »

За говорене - и моят мъж не сяда да говори. Когато е ядосан и не сме на едно мнение, крещи.  nea В опит да излезе победител в спора, гледа да ме надвика. Ами не му се получава такъв вид "убеждаване".

За яйцата - аз слагам тензухена пелена в тенджерата. Между гънките нагласям яйцата, вода, сол и на не много силен котлон, за да не се дрънкат. Другото е вечерта преди боядисване яйцата да се оставят извън хладилник, за да са на стайна температура. 2-3 да се пукат от 40 до 60 яйца.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 20, 2021, 18:03:35 »

земните зодии мъже са така- пънове им викам. отговорни, последователни, но недай Боже да искам емоционален разговор да проведа с тях... заеби. аз лично повече със земняци гледам да не се занимавам, боли ме душата от тях и тяхната студенина.случвало ми се е да ми излизат от стаята по средата на моето излияние- е, мога да утрепя някой за подобно поведение. мразя неемпатични индивиди.
 интересно че жените от земните зодии не са такива.
аз бях като панда, за нищо не съм смеела ни да питам, ни да се тръшкам. бях затворено дете, тайно си мечтаех за някакви неща, но не споделях. crazy
малкият като е болен е кисел, ма и аз не се чувствам по-добре последните дни и хич не му цепя басма, както вика големият- малкият загуби принцеската си робиня и от три дни насам се оправя сам. lol
точно за яйцата си спомням че бях спорила със земен мъж, твърдеше че тензухът няма да помогне, месеше се във всичко, ма не да помогне, ами да дава непоискани съвети. тази година ще разчитам на чужда помощ за Великден, малко  в повечко ми идва последния месец.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 20, 2021, 18:29:52 »

Значи аз имам вече две тръшкащи се и ревящи по земята.Днес докато бяхме на вън едната аха да легне в една локва, е после седна в нея  pardon та се брибрах с ревящи и мокри деца.После ги гони да ги преобличаш че са в тиня от локвата, установих, че са си и хапнали тиня, та съвсем ще си прочистят червата.

Да Еми, моя мъж така излиза от стаята, иде ми да го убия, ама аз съм досадна като конска муха и ходя след него.

Чухме се, разбрахме се уж, за сега има проблясък.Но Булката е много права, точно като присадена се чувствам, лошото е, че натоварването в къщи си върви и никой не се сеща да каже почини си.Да го похваля, поне почна да готви той вместо мен.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: април 21, 2021, 07:18:23 »

Добро утро!
Как сте? На спахте ли се? Аз разбира се не, ама то май ми стана навик.
Маги, браво че сте затопли ли отношенията. Уж и ние изглади хме нещата, сам осъзна кава глупост обмисляше и си призна (това много ми харесва, че като сбърка си признава и се извинява, нищо че му трябва време да го осмисли).
Днес мисля вече да се занеса до лабораторията и да си пусна някои изследвания. Пък и до куриерски те офиси трябва да ида. Отделно да видя има ли вече череши и повече от агнешко ли им е килото.
Желая ви спорна сряда!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 21, 2021, 07:34:29 »

Добрютро.Лелел Рат, аз не съм търсила череши, ама на теб ти е простено smile Аз днес трябва да ходя до СПиди и до Еконт, мисля в обедната да го свърша това.После да замъкна багажите до в къщи(плюса на малки град, работя близко до дома си smile ) Че много обемисти са нещата, а довечера ако се задържи хубаво извеждам бебета и кака на вън!Че с това седене в къщи изтрещяхме всички дружно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #235 -: април 21, 2021, 08:10:32 »

Добро утро!

Аз пу пу да не се урочасам, ама се наспивам тези дни. Единствено ми идва много работенето до късно, снощи до 21:00, днес до 20:30, много мразя късни колове, ама така е в международна компания с часови зони по целия свят...

Маги мен ми отне 2 седмици да влезна в час да си върша работата, но около 6 месеца да не се чувствам присадена и гневна на всичко и всички. Таа търпение, ще си дойде на мястото!

Нещо съм се ядосала на разни хора около мен, колеги, приятели уж... Имам чувството че са ме хванали за отдушник и ме натоварват доста, пригласям, успокоявам и пак съм виновна... Та съм решила малко на Mute да ги сложа и да се дистанцирам, просто в повече ми идва ... Повечето от тях не са се сетили мен да ме питат как съм, да ми благодарят за подкрепата. От друга страна хора на които не обръщам внимание го правят и оценяват много когато им помогна. Не че търся слава, ама влагам усилия и накрая получавам лошо отношение... Сега аз на вас малко отдушник  blush
 
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #236 -: април 21, 2021, 09:06:03 »

Добро утро.

Рат, тичай до спиди, че да не ти върнат поръчките, отдавна се каниш. Днес да си копче. И с усмивка и слънце на разходка.

Булче, не ги оставяй да те имат за даденост. Емпатията е хубаво качество, но не и когато товари и те изтощава.


Всички мъже са си смахнати и трудно се изразяват.

Аз в  последно време с тези "отвори-затвори" и работех в познат коловоз, само с деца, с които си работя отдавна и познавам добре. Вчера ми звъня една нова родителка със сериозен проблем при детето й и осъзнах, че още ми е рано да се отпускам и трябва да си работя на макс.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #237 -: април 21, 2021, 10:03:14 »

Привет!
Спазвам всички изисквания за варене на яйца и когато решат да се чупят, чупят се на поразия. От домашни кокошки и високите ценови качества по магазините са си здрави и стават за борци. То зависи и кой как разбира счупването. Аз махам всички яйца, на които виждам, че излизат пльокалчета, защото там обикновено се появява пукнатина и после боята навлиза вътре и белтъкът също е боядисан. Много такива яйца получавам  и то от добри домакини, явно не го смятат за голям дефект. За белите яйца в Лидл миналата година се сетих, че казваха, че кората им е избелена по химически начин и по тази причина са изключително крехки.
Маги, пак добре, че твоят мъж излиза само от стаята. Моят редовно си събира демонстративно багажа и казва, че се маха от къщи и ако трябва ще спи по пейките или в офиса. Ходенето по него само усложнява нещата и го вбесява допълнително, та гледам да му спестявам всичко това в последно време, защото и неговите нерви са на предела blush. Моето се превръща в намилане и ако се поставя на негово място, сигурно също няма да издържа да ме притискат. Лошото е, че сега не общуваме така, както преди с приятели, колеги и роднини и не можем да освободим напрежението. В такива моменти си спомням думите на близка приятелка:"...пазете си мъжете, защото като пораснат децата и остареят родителите, ако загубите и тях, оставате съвсем сами и тогава става лошо". Тя е разведена и сега наистина е съвсем сама в пандемията и по карантините, децата им са в чужбина.
Хайде, хубав ден, болните да оздравяват и да се махат напрежението и притеснението от всички ни!  heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 21, 2021, 11:14:44 »

Свърших си задачите. Събрах си пратките, купих си ягоди, пуснах си изследвания да видим имала ли съм близки срещи с коронЯта и някои други показатели. Само част от задачите не успях да свърша, ама каквото такова.
При нас от хубаво време, взе нещо да се заоблапава. Дано да не завали!
Свекърва, ти как виждаш кое яйце бълбука? Ние ги слагаме в чорпогащник и в голяма тенджера, та изобщо не миже да се види кое яйце точно е.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #239 -: април 21, 2021, 11:28:35 »

пльокалчета какво йе? badgirl
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines