Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:51:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 41574 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: април 15, 2021, 16:08:09 »

Привет!

Свекърва, колко разннобразно меню, направо ме шашна! Аз днес съм извадила едни пържоли, че вчера паднах и ги ползвах за вместо лед, та сега да взема и да ги сготвя по някакъв начин. За гарнитура ще е някаква зелена салата и картофи на фурна.

Милото е горе-долу добре, още не са се произнесли окончателно, трябва да се даде кръв и урина. Видели са там някаква сянка на бъбрека, предполагат, че са песъчинки, но лекарят малко го е стреснал с тази несигурност на диагнозата, преди да се направели още изследвания. Аз все си мисля, че е от тичането и съчетано с настинка, че той ходи да спортува в парка с къси панталонки и тениска (не мога да изляза на глава с него), а напоследък си е доста студено.

Ох, да ви се оплача, в някакъв период съм, където се чувствам много безполезна, все едно с нищо не се справям. Домакинската работа все ме залива, университетът ми гълта много време и после нищо не ми се прави. Два дена седи прането да го сгъна. Просто съм станала царица в отлагането и накрая естествено се чувствам недоволна и изнервена. Все си мисля, че трябва да съм над ежедневните битовизми, но като няколко дни се събере работа вече нищо не ми се подхваща...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 15, 2021, 16:32:33 »

Бубе, за съжаление битовизмите изискват воля, тренинг и годинки. С времето ще свикнеш, освен ако не станеш богата и не ги делегираш на жена lol
Това с хобито при съседката ми звучи по скоро че той ходи там, а съседката му свири на флейта lol . аз не бих разрешила такова нещо. Свършиха ли мъжете преподаватели?
времето е ужасно, а ние сме всеки ден навън, мръзна ужасно. то нз за кога да му взимам ново колело, шест месеца зима започна да става в тази страна, баси....
започнах  The Affair,  ама главната актриса ми е мн дразнеща като поведение. От типа немислещи ходещи бели на два крака. Нещо ми намирисва на криминална мистерия, а не на любовен, както го описват.
чудя се дали да си взема зимно яке, сега са без пари, а моето дългото ми отесня. късо имам.
денят е страшно смотан, нищо не върви, объркват се работи нонстоп, явно не е само при свекс.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 15, 2021, 17:09:17 »

Домакинската работа все повече я мразя, защото никой не я брои за нищо. ММ нещо е крив днес и само мърмори, все едно не пипвам у нас. Все едно не съм сгънала едно пране, пак простирала, пекла хляб, слагала и вдигаламасата за закуска и обяд, разчиствах на робота да изчисти, водих и прибирах Бамбук от градината. Не е кой знае какво, ама не съм лежала цял ден. Това е едно от гадните неща от това постоянно седене вкъщи - винаги си изкарваме лошото настроение един на друг, просто защото няма други опции.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 15, 2021, 17:25:32 »

Панде, въобще не си виновна нито ти, нито локдауна. От опит казвам, че баща ми и бившият ми са мрънкачи и си бяха такива на тема битовизми, сега пак са си такива предполагам за единия, за другия съм сигурна.
Има хора, които като са изнервени, си го изкарват на другите, има такива, които се затварят в себе си, или трети като мен, които се сдържат или просто споделят за какво са изнервени.
Вече се научих и ако някой не харесва или уважава труда ми, е добре дошъл да го свърши сам. Много кипвам по тази тема, цял живот бях тормозена.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #184 -: април 15, 2021, 17:44:50 »

Това с комшийката беше готино, ама на мен ми щукна по приятелска линия Свекс да подари посещение при съсед художник.  Wink Сега нали е модерно да рисуваш с чаша вино... Не е ясно колко чаши подред може да са и дали картината от наивизъм няма да залитне към сюрреализъм.

Мая съседка по време на миналогодишното затваряне се запали по този тип картини. Младо момиче, а без огън в себе си.  pardon Затъпяваше от скука, та един ден на дълго и широко й обясних, че изобщо не ни е скучно. Толкова много неща наизмислихме тогава с децата. Включително и оцветявах по много от книжката от Адиктед. Буквално докато не ме заболи ръката от светлосенките! Ама беше хубаво и топло и по цял ден висяхме на терасата и събрахме слънце heart
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #185 -: април 15, 2021, 20:27:28 »

 Мечтая си да имам време да ми стане скучно lol миналата година по време на първия (пълен) локдаун, така хубаво си отпочинах lol сега само търчане напред назад, че на всичкото отгоре и притеснение. Днес четох, че скоро децата щели да си правят автотестове за корона в училище всяка седмица, от днес в магазините се продават.

Панде, много е неприятно това, случвало ми се е, ни аз радикално лекувам - ако някой смята, че не правя нещо или не го правя както трябва, спирам да го правя и оставям човека с претенциите сам да се оправя. Много бързо бива оценено lol ама понякога предизвиква недоволство lol

Надее! Честито за хубавите новини heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #186 -: април 16, 2021, 08:02:12 »

Добро утро!

Избутахме я и тази седмица. Чудя се сега без НОЩ какво? Отваряме всичко, тук таме някоя маска се изисква и сме песен. Дано ни опази!

Бубе чудя се, млади прогресивни хора сте с мъжа ти, ти си залята с ангажименти, действаш в посока личностно и кариерно развитие, жалваш се за домакинска работа... не върви ... Зарежи я таз домакинска работа, мъжа ти да сгъва прането като не си в настроение, да поръчате храна като не ви се готви. Това е последното нещо в което трябва да търсиш провал, медали за домакинлък не раздават, нито пък ще си в списание ТОП 10 домакини в България.

Панде опита се и Звяр Старши вчера да направи коментар колко било разхвърляно, ама такъв поглед му отпраших че почна да разтребва скорострелностно  badgirl

Очертава се деен уикенд , тенис, детски рд, искал в природно научния музей да ходи в неделя... А майкини кога ще мързелува и гледа сериали не ме пита хахах. Почвайте да стискате палци за снаха ми, има дата за финалния изпит за специализацията, във ВМА ще е, после официално става гастроентеролог. Днес ме вика да се упражнява на мен на ехографа  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 16, 2021, 09:42:22 »

Привет!Да, избутахме я, да свършва и да обявяваме край, на седмицата, че ми дойде нанагорно.Моята ще свърши в неделя, имам работа и събота и неделя и дано там върви всичко по-леко.

Бубе, Булката е права.Ние с моя мъж много се заместваме във всичко.Вчера сложих манджата, той я досготви, довечера той ще готви, маса вдигаме разтребваме заедно, пране, чистене и т.н. много често той оправя не аз.Просто той има повече свободно време в къщи, а и обича да чисти за разлика от жена си  blush
Моя праг за мръсотия е висок, както Пандата каза веднъж. smile

Ние събота и неделя не знам какще сме.Аз до към 3 ще съм на работа, после излизаме нанякъде, като се наспят дребните.Три дни в къщи и станаха ужасни, тая вечер ги изкарвам да намръзнат, да ги надуха вятъра, че да са спокойни и да спят.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 16, 2021, 09:52:52 »

Добър ден!
Бубе, ще свикнеш да си затваря очите за някой неща, които не си свършила вкъщи. В крайна сметка сте си вие у вас, няма кой да идва да ти се меси, когато тогава...
Аз преди бях поела всичко вкъщи и ми идваше много, сега изобщо не ми дреме и не се притеснява да оставя нещо и на Р. Ако и той не е в настроение, ми и утре е ден.
Аз днес ще ходя да си видя банята, да кажа на каква височина искам да е огледалото и някви такива неща. Ама така ми е лошо.... Кръвното ми е 90/50, а закуси вече и едвам гледам. Но иска да се свършва вече и да скоро да се върнем у нас.
Хайде, спорен петък!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 16, 2021, 11:36:30 »

Привет!

Дам, прави сте, момичета, битовизми винаги ще има, човек не трябва да се вторачва и да бъде дребнав. Просто понякога ми се струва, че на никой фронт не се справям така както ми се иска и си търся да кажа - е, не съм подредила къщата, но в работа имах страхотен успех, или в университета не върви днес, но пък успях да изчистя и сготвя. Наблюдавам се и забелязвам, че ми е нужен стимулът, който идва от успеха. Ето, друг пример, имала съм ангажимент със снимки миналата седмица, всичко е минало супер, кадрите са добри, но не знам кога ще е следващото снимане и бързо ми минава еуфорията от постигнатото досега. Спомням си, че и в училище беше така - след всяка шестица, удоволствието траеше една няколко дни, като наркотик е, трябва ми следващата доза, защото бързо започвам да се чувствам неудовлетворена от себе си. Осъзнавам, че това е нещо, върху което трябва тепърва да работя, защото не мога да определям щастието си по този начин - много изтощително постоянно да си на педали!

Днес все пак е нов ден и настроението ми е друго, имах муза дори да правя закуска (аз никога не закусвам, та оставям любимия да си хапва нещо, а заедно сме чак за обед). Проверих протоколите на студентите, подготвих урока, после мисля да поработя малко за предстоящата ми конференция другата седмица. Искам и малко йога да правя, после ще поизляза да се разтъпча и вечерта се прибираме малко на село. Събота и неделя ще трябва да намеря воля също да поработя, защото се надявам следващата седмица да ми е малко по-лека, брат ми ще идва на гости и ми се иска да си прекараме време заедно в гледане на филми и хапване.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #190 -: април 16, 2021, 13:04:17 »

Бубе всичко е в главата и е хубаво че го осъзнаваш, та знаеш че трябва да го превъзмогнеш. Справяш се повече от чудесно с всичко! Недей да си рисуваш само розови балони в главата, има добри дни, има лоши дни, ей и аз миналата седмица ревах от безсилие и изтощение ама какво да се прави.

Рат твоята баня я чакаме вече сто години, да я покажеш като стане готова   heart
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 16, 2021, 13:51:10 »

Здравейте smile

Some days are just bad days, както обичам да казвам. Вчера просто ММ си търсеше цял ден за какво да се заяде. Днес нищо не съм пипнала у нас, ама днес нищо не го дразни. Много ме дразни като е в такова настроение като вчера, защото тогава няма правилен ход. Това си е от характера му. Ама това, че трябваше да го търпя цял ден, а не само вечерта е от локдауна.
Иначе той върши много домакинска работа и не се оплаква, че трябва да я върши. Мрънка за глупости. В интерес на истината, аз докато се жалвах тук вчера, той готвеше вечеря.

Бубе, един ден като имаш дете ще разбереш какво означава "нямам време", "не се справям", "тревожа се". Без да умаловажавам положението сега. Просто сравнявам себе си без и със дете. Имала съм ги твоите терзания и само си развалих здравето тогава. Сега си викам да си имам проблемите от преди. Да си изкараш хубав уикенд на село.

Рат, чакаме със затаен дъх банята.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #192 -: април 16, 2021, 14:23:25 »

Привет, значи!  heart
Хич не върви към да му свирят на флейта на нашия приятел, но пак е дразнещо да краде толкова време за лично ползване, плюс и шум да създава Wink Хаха, учителката е като Мика Зайкова на външен вид и възраст, близка приятелка на тъща му, а и самата тъща им е съседка. Той ходи да пазарува, да види и занесе нещо готвено на тъщата и после е на уроци. Това да имаш начинаещ цигулар вкъщи е доста стресиращо и жена му предпочита да скрибуца при майка и. Wink
Ами май пак стигнахме до разговора за целеполагането /предния път беше за спорта и свалянето на килограми/. И сега съм на мнение, че трябва да стане навик, да няма крайна точка, че нещо е направено и отметнато и постигнато. Чисти се всеки ден, работи се всеки ден, всеки ден се постига нещо, не като цел със срок и оценка, а като рутина, без да се мисли много- много. Някакъв космонавт го беше казал, не съм го измислила аз. Нещо като "не оставяй днешната работа за утре", но пък и не си струва да се хабим, ако не сме я свършили.  Wink
Алич, вместо цвете към картината ще сложа бутилка вино, тъкмо да не се чудя какво да пиша в поздравителната картичка. Благодаря за идеята heart. Няма много читави съседи от мъжки пол покрай тях, ама все пак, нека си помечтае yahoo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: април 18, 2021, 10:05:39 »

Ох, как се радвам, че за пореден път форумът възкръсна!  danceg danceg danceg
Вече мислех, че никога няма да го им апак.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #194 -: април 18, 2021, 15:35:01 »

Дааааа, пак оживя good
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines