Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 05:41:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 39233 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #210 -: март 22, 2021, 16:23:01 »

Аличка а как помагат по-дълбоките тави? Моите се дълбоки. Аз готвя и по-манджесто, всяка манджа която става в тенджера я готвя във фурната, много по-лесно и вкусно ми е така. За чистенето, всеки си има приоритети и навици.Имах една съквартирантка, след всяко къпане минаваше цялата баня с доместос, издушаваше се там...

Пандей, тук ни затрупа бре! Аз имам цяла екипировка, термо бельо, апрески два вида, ски екипировка. То в София си загубен зимата без тази екиприовка...

И малко от нашия хоум офис локдаун: Детето си пуснало турски сериал и се кара на актрисата че до сега се правила на умрела...
« Последна редакция: март 22, 2021, 16:26:54 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: март 22, 2021, 16:42:21 »

Син ми също гледа Малки убийства lol , по принуда, защото аз го следя нарочно на час по лъжичка по тв, за да си пия виното със сирене- като малък антиполудяващ ритуал. редовно е впечатлен и загрижен, я за някоя майка, я за някое дете от филма. ей съсипахме ги тия деца с тази изолация и това си беше... crazy
аз сега му поръчах ски панталона за догодина, че е на половин цена, иначе е неприлично да се дават толко пари за нещо дето носи два сезона. малко ще преседи в гардероба, ама какво от това, най много да си го поноси и този месец преди да го зазимя lol .
Панди, моите зимни дрехи за квартала и на малкия, са като вашите- аз инак не издържам на времето. Но майка ми не смогвам и нея да я обличам, без това я подпомагам с добавките и някои лекарства, и финансово вече не се оправям с всичко. За рд мисля да й купя нови ботуши непромокаеми, пак за догодина. Лека полека и нея ще оборудваме, ма бавно. аз имам две непромокаеми якета, малкият има 4 броя, 3 броя гумени ботуши и едни апрески. Обаче от тези на  Демар ли кви бяха, не съм доволна, повече няма да купя- апреските пускат, а гумените ботуши им се скъса топлата подплата по бързо отколкото на китайските им предшественици.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: март 22, 2021, 16:51:01 »

Еми, за майка ти те разбирам. Вчера майка ми извела племеника и вика след това,на него много бързо му омръзнало. Е, как да не му омръзне - той не бил с космонавт да си се повъргаля. Тя нямала ръкавици да се целят с топки. Е, тя как очаква да му е забавно да гледа снега. Ама всеки си има приоритети. Аз винаги се изумявам от избора на дрехи за площадката на сестра ми lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: март 22, 2021, 17:11:14 »

Панди, имай предвид че има и деца дето не се въргалят, рядкост са, ама особено момичетата не са масово по земята, може би затова майките се омотват. аз лично не си представям как мога да го изведа да играе с друго освен със затворена плътно обувка lol , я ще се прибере в пясък, я във вода, я в кал. Айде вече поне не го нося въобще, та аз мога да си се облека както искам, само трябва да не забравям за скапаните пейки, които не стават за надърпващи се лесно материи. pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #214 -: март 22, 2021, 17:51:45 »

 Привет!

 Ж. вчера заяви, че слиза в мазето да носи елхата... То съвсем се обърка РД ли чака, Коледа ли... blum

 Мойто пък не иска да се мокри и клепа и изпада в ужас, ако се случи. Въпреки това сме обзаведени, но в тая лапавица не ми се занимава. Тя разбира разходката като игра на площадка, не се кефи да се въргаля и чакаме поне да спре да вали дъждосняг. Днес правихме бабините великденски курабийки. smile

 За чистота истината си е поддръжка, а на фурна даже баба ми дето иначе е манячка на тема хигиена не може да насмогне да търка. Като дойде сестра й главна готвачка и 14 години по-млада с по-силно зрение винаги почиства... За тоалетна... имах съквартирантка в краткия ми престой в Студентски град, дето иначе натокана и направена, но явно вкъщи бяха с външна тоалетна с дупка... нямаше и понятие, че се поглежда след това... Е, навънка кралица-вътре магарица ми е цялата работа. NO

 И ние имаме обкръжаващи заболели в болница, при това млади. Днес и за смъртен случай разбрах и с тия разболявания след ваксина вече не знам какво да мисля. Имаме нови дати- да видим....Маги, стискам палци!

 Иначе и аз днес почнах да звъня за тортата. Сложна ще е логистиката. Все ми се иска със ставането да има изненада, но как ще стане като в 7 е щръкнала...
« Последна редакция: март 22, 2021, 18:01:25 от addicted_to_u » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #215 -: март 22, 2021, 19:06:14 »

И малко от нашия хоум офис локдаун: Детето си пуснало турски сериал и се кара на актрисата че до сега се правила на умрела...
funnytooth funnytooth funnytooth
Едно е да поглеждаш какво остава във фурната и да забършеш веднага с хартия поне, друго е да хлопваш вратата и ако ще да се наслоява и засъхва с месеци. При това и онази фурна е самопочистваща се, ама нали трябва да се погрижиш все пак малко. Както и да е, сменил е човекът уплътнението и сега трябва да се наблюдава дали дефектът не е в затварянето и да се подменя докато е в гаранционен срок.
НИ1 в Америка имат абонамент за почистваща фирма, която обслужва цялата кооперация, който желае в апартамента, прозорците от външна страна, стълбището, покрива и общите помещения - за всички. От началото на карантината обаче масово отказали вътрешното, но приели да си плащат таксите, за да не лишават хората от фирмата от доходи и осигуровки. Та сега им идва доста нанагорно да мият бани, тоалетни и да чистят и трият /предимно НИ1 го прави/, няма как, тяхно си е жилището pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: март 23, 2021, 09:49:16 »

Добро ви утро.ДОбре сме за сега, ще се отчитам тук, да не ме мислите.

Аз рядко чистя, моя мъж е голям чистник и мие всичко, такъв си е.Което за мен е голям плюс, защото мразя да търкам и честно бих повикала фирма да ми чисти скрупули нямам.

Аз Моника и до сега я обличам в шушляков гащеризон и термобельо като има сняг.Тя е от тия момичета, дето скрива шапката на момчетата.Онзи ден като я прибирах от градина, мина през всички локви и скочи във всяка една от тях.Е близначките няма да са така, едната особено е принцеся, много се възмути като се намокри в снега smile

Аз днес имам да готвя, поня супа и манджа трябва да направя.Сега ще е голямото готвене ви казвам!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #217 -: март 23, 2021, 10:15:51 »

Добро утро!
Аз в такъв период пък хич нямам скрупули да поръчвам готова храна след ентото сготвено и втръснало вече  pardon Следя оферти на конкретни заведения. Плюсът да съм близо до бранша е, че знам къде се държи на хигиената поначало.

Свекърва, това е готино за абонамент за почистване. Тук обаче много трудно може да стане, защото желаещи да работят в този бранш няма много. При майка и татко имаха чистачка за входа. Беше първа за заплащане, обаче чистеше, когато имала време  crazy После наеха фирма. Не стана много по-добре. Идват по график. Винаги имат пълни 10 литрови туби с вода. Никога не ползват повече от 1. Отгоре до долу с една кофа и на първия етаж може нов биологичен вид да се открие във водата biggrin Нашите поне са на кяр, че живеят по-нависоко.
В нашия вход чисти една баба от първия етаж. Свекър ми каза, че в казармата така се чистело - с много вода, за да стои дълго време мокро и да си кажат всички колко чисто било  funnytooth Редовният номер беше да измие първия етаж и асансьора. По едно време стигаше само до 4-ти. Един ден майка ми, овенът!, я видяла и: Како Милке, да знаеш, тоя вход има 8 етажа... И си подминала funnytooth funnytooth funnytooth Оттогава "кака Милка" не ме поздравява, ама аз упорито продължавам. Синът й хич го няма. Обаче от време на време влиза в час и помага. Той както чисти, друг не го прави good

Отивам да си подготвя документи към счетоводството. Досадно, но няма как.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #218 -: март 23, 2021, 11:59:31 »

Ние сме с абонаментна фирма за почистване в блока. Иначе има доста фирми за почистване с абонамент или онлайн да си поръчваш, Доместина сме ползвали, те имат и за определени неща да ги извикаш, мисля след месец да си извикам за прозорците и дивана.

Маги разписвай се да, да кажеш как върви! Радвам се че е добре!

И понеже явно около домъкинлъка ще се въртим, аз изобщо не смятам че един човек трябва да се определя според това колко му е чиста къщата. Сигурно са ми травми от детството... Майка ми работеше денонощно и родата все я обсъждаше колко е неподредена ( те си бяха домакини и не работеха) . Та понякога не е и от нежелание...

Ох мразя и дните като днес, в които скачам от срещи да готвя... Ама ми писна и от поръчана храна, нещо коремите са ни станали луксозни и чувствителни, после с дни сме с киселини... Та днес сме на гулаш с ориз.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: март 23, 2021, 12:08:11 »



Само ще оставя това тук.

Фурната я измих като се нанесохме. Прозорците също. Даже и не работя. Много ми е висок прагът на "Все още не е чак толкова мръсно".
Знам, има хора, които ги кефи да им е излъскана къщата, ама честно казано на мен не ми пука. А и никой не идва у нас, че да види. Майка ми все чистеше преди да дойде баба ми (свекърва ѝ), защото тя коментира, взема инициатива и обсъжда с други хора.
Моята свекърва последно е идвала у нас през февруари 2019 smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: март 23, 2021, 13:35:19 »

 аз за след ремонт и за прозорци, винаги си мисля че при възможност, за грубата работа е хубаво да се викне фирма, не в такива времена както настоящето обаче. Кой ги знае къде са ходили преди мен.... за дивана ползвам рейнбоу, обаче не съм доволна на сто процента, да, сваля бая чернотия, но не е като да ти го изперат професионално. за матраци съм доволна, ок е, но те са малко по -различна структура като повърхност.
Днес си взех поръчките от спидимата, явно ще се поръчва спално бельо и книги lol , то няма къде да се ходи.

Напъвам се да се сетя- да, едно време и аз чистех преди майката на приятеля ми, ма откакто родих съм над нещата. Може да ме обсъжда както иска, ако й се ще различна домакиня, да си седи у тях. pardon
Майка си беше чистница, сега се е отпуснала яко, но преди да дойде свекърва й, не чистеше. Може и да е било достатъчно чисто и без това, не си спомням, децата грам не им пука от тия неща. Дразнеше ме че чете много книги, пък сега съм същата. pardon
Вчера понеже одумахме тук, неподготвените родители и деца без зимно облекло, днес на площадката всички бяха облечени като за ски писта. lol Взимат си поука хората lol . Даже имаше и един баща, с термочаша- кой го знае, вътре може и уиски да е имало.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #221 -: март 23, 2021, 13:50:09 »

Майка са се наканили за дивана, но първо трябвало да си оправят спалнята, че ще има така или иначе мръсотия покрай ремонта. Търси си оправдание в краткосрочен план, демек. Нашият наскоро го прах два пъти по принуда... Беше на двуметрови райета от флумастер tease Иначе го освежавам с един спрей за автомобили. Изобщо препарати за автомобили започнах много да ползвам за вкъщи.
Нашият диван е с кожен подлакътник, вече поизносен, и нещо имам сериозно колебание дали да го претапицирам в тази част или да вземем нов диван - тъмносин или тюркоаз heart
Аз не обичам скъсването от чистене. Поради тази причина гледам редовно и помалко да минава лисицата с опашката си. Wink Мразя натурията обаче! И при мен е травма от детството, защото майка е работохолик и никога не й е пукало как е положението вкъщи. Пък мен ме беше яд що пък другите ще живеят в по-нормална обстановка lol

Това с термочашата е хипер идейно! Докато чакам Кокона пред залата, може си взема един аперитив lol И без това се шегуваме, че трябва скоро да отворят близката кръчма само за родители. После треньорът да ни ги води директно там. Ако не е мераклия, да се връща и да си прави коремните преси  tease

Да наближат празници и поне ще говорим не за пижами, а за на кого му се спукали яйцата или са му спихнали козунаците Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #222 -: март 23, 2021, 14:59:47 »

Привет!

 Баба ми и майка ми са по чистенето. На тях им доставя удоволствие да го правят и не разбират как не на всеки му е кеф да се занимава. Майка например от радост като купихме апартамент и се отделихме от баба ставаше в 5 сутрин и търкаше подовете на колене... Даже татко по едно време се бъзикаше да опъне палатка пред блока, че да не цапаме и разхвърляме, щото чакаме всеки ден фотосесия от Нов дом crazy Аз обичам да е чисто, но съм разхвърляна, а не обичам и да е разхвърляно. За това чакам с нетърпение и ние да се преместим и да имам много гардероби и шкафове, та поне разхвърляното да е затворено.  blush
 
 И ние днес излязохме. Имаше още сняг за човеци, та правихме, гонихме се около едни борчета. В началото имаше слънце и беше топло, накрая краката ми бяха лед, въпреки че бях с новите апрески.За мен си е нагласа и с термобельо и с ботуши на мен ми е студено и не ме кефи да седя на студ. smile
 Аз съм много впечатлена от сладкарницата, дето и без това ни е любима. Предвид пандемията предлагат и по-малки торти. Та хем ще имаме красива, хем няма да я тъпчем до непоносимост.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: март 23, 2021, 15:18:14 »

мен само на планина не ми е студено, което значи че наистина си до настройка, не само до дрехи. поне при възрастните де, децата е важното да са сухи.
много ми липсва именно това, че в този апартамента няма достатъчно шкафове, та жонглирам и изхвърлям нонстоп, подарявам неща, които не ползвам.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #224 -: март 23, 2021, 15:47:18 »

Здравейте, момичета!
Много диагонално ви чета, булче, благодаря за коментара за пиролизата, още не се престрашавам да я пусна lol

Маги, дано леко мине при вас, стискам ви силно палци! Аз днес водих големия на тест, нещо беше болен два дни и го прати личната, чакам резултатите сега...

За чистенетето - обичам да ми е чисто и подредено, но с две малки деца - колкото мога. С майка ми и свекърва ми срещу  тях да тичам не мога да ги стигна - майка ми чистеше много и много бързо, свекърва ми също. Сега свекърва е при нас и много ми помага, но самата тя много обича да се занимава с домакинска работа. Аз го правя, защото трябва lol

Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines