Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:12:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 36148 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #60 -: март 05, 2021, 13:54:46 »

Свекс, само 2 думи сега, че бързам  Wink
В Силистра си имали лаф по повод БНР и нивото на река Дунав в 3 следобед:
- Ееее, айде бе, стана вече Жон-шон-шмон, а ние още една бира не сме пили!
 laugh laugh laugh laugh
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #61 -: март 05, 2021, 14:46:06 »

А, "передайом сведения об уровни реки Дуная в сантиметрах" го махнаха отдавна Wink Така затвърждавахме падежите в руския smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #62 -: март 05, 2021, 15:58:24 »

 Нашата пък обратно, дребна на ръст, а трябва да си повтарям, че е само на 3 като отвори устата. Ходи запознава се, прави сцени/приказки/ песни/ муцуни на познати и непознати. Само да види, че някой я гледа веднага е отишла да го поздрави. Започна вече да се пробва и да си отстоява нещата. Днес посегна във въздуха на едно момиче, че й искало количката. После понеже се заигра с 1 люлка да я люшка и й казах да освободи, че идва по-малко дете, тя взе че я засили към детето в пристъп на отстояване, та си тръгнахме и ние със скърцане на зъби. Ходи и пита : Ей батко/како направи ми местенце и аз да се пусна. Одеве като й се скарах ми вика : Остави ме намира...

 Аз на площадка взимам неща с уговорка, че не съм им пъдар и ако няма да ги дава да си ги оставя вкъщи. Ходим навсякъде с кукленската количка. Какво й прищрака наново с тази количка и аз не знам. Обикновено е улеснение, защото така забързваме крачка, че иначе не се вмъкваме в никакъв режим като се затътри. Онзи ден бяхме с комшийката и отидохме на голяма площадка с много люлки и катерушки. Естествено Ж. се заплесна и се разделихме и от количката, която оставих настрани, и от компанията си. Има в тая количка топчета от тия подскачащите. Сега моя е грешката, че тях не ги прибрах, защото имаше много хора и ако някое дете реши, можеше да ги изсипе и да ги изгуби без да осъзнае. Видях, че едно момиче взе да си играе количката, да вдига бебето, изсипа топчетата, но бях далеч, а и нали не съм пъдар. Това ок, обаче майката през цялото време си говори по тела. По едно време детето й подаде топчето, тя взе да си го върти из ръцете и на мен ми стана неприятно, че взима чужда вещ и не внимава с нея, но пак Ж. искаше нещо друго да правим и оставих ситуацията така. По едно време както бяхме далеч тая майка се разбесня "тъпата количка писна ми от нея", вдигна детето и аз реших, че се е издразнила, че детето й иска чуждо нещо. После се обръща към моята комшийка и вика "Селска пръчка, какво само ми дуднеш?" Та... комшийката вика няколко пъти й казах, че количката е чужда и поне да пазят като я взимат, тя не се отдели от тела и накрая се разкрещя. Мен ми стана тъпо, щото не съм молила да ми се пази количката, ама пък и аз лично видях, че майката не обръща внимание на кого са вещите и ги ползва на общо основание без да обясни поне, че трябва да се пазят или да се върнат от там от където са взети.... та поводи за скандали да искаш и на площадки. Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #63 -: март 08, 2021, 09:21:13 »

Честит празник мили дами!  give_rose

Устата ми побеля да повтарям на Звяр че е деня на жената, в крайна сметка склони на компромис: Деня на жената, майката, госпожите и леля Боби  blush

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #64 -: март 08, 2021, 11:49:12 »

Честит празник и тук smile Бъдете много здрави и обичани!

Булка, миналата година водих подобен разговор с моя  голям син, който беше малко объркан, понеже тук се празнува Денят на майката в началото на юни, 8ми март не чак толкова, но се отбелязва. И баща му носи цветя и бонбони и човекът объкан - какъв празник е? Ние му казваме - на жените. И той заключи, че това е голяма несправедливост и трябва да има празник и на мъжете ама ха!   beating Та му ударихме една лекция по феминизъм  lol и накрая се съгласи. Мисля, че като разбра, че бонбоните ще ги ядем дружно, нататък нямаше значение  Girl_hide

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #65 -: март 08, 2021, 12:11:36 »

Честит празник, мили дами! give_rose Бъдете красиви като пролетни цветя!
На нас пък фамилно е денят на бабите, заради рожденият им ден. Днес пробвах да обуча Дребния какво да каже, ама не. Срамлив го раздава pardon
На госпожите в градината им взехме гифт карти в ръчноизработени кутиики, на госпожите в училище - по една орхидея в кашпа и чаши с послание. Тази година не сме купували индивидуално цветя.
Шефът и старшият на "групата" зарадваха женската ни част с цветя. Изобщо... Наред с Цветница ми е много любим празник.

Не знам как се изнизаха събота и неделя. Имах време, починах си. Само запомних, че на моя мартенски ден имаше вятър. Тълкувам си го като вятър на промяната в по-добър аспект  Wink
Тази седмица имам някакви задачи за след работа, но ще вмъкна и една терапия на косата за награда между досадните институции.

Слънчев ден на всички!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 08, 2021, 12:28:05 »

Честит празник!

Булче, на теб може да ти побелее устата, ама нали знаеш, че всички са ни снимали с надпис:"Честит 8 март, мамо!" Не са го измислили добре в България 8 март да е и ден на майката. Аз понеже имах подарък за Свети Валентин и понеже тук Денят на майката е в началото на май и е голям празник, днес нещо не ме удостоиха с много внимание. Бамбук даже нещо остана недоволен, какъв е пак този празник, дето не е нито Коледа, нито рожден ден.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #67 -: март 08, 2021, 13:09:57 »

Честит празник!

Булче, на теб може да ти побелее устата, ама нали знаеш, че всички са ни снимали с надпис:"Честит 8 март, мамо!" Не са го измислили добре в България 8 март да е и ден на майката. Аз понеже имах подарък за Свети Валентин и понеже тук Денят на майката е в началото на май и е голям празник, днес нещо не ме удостоиха с много внимание. Бамбук даже нещо остана недоволен, какъв е пак този празник, дето не е нито Коледа, нито рожден ден.

ММ отсече, каза ние в България празнуваме и двете, деня на мама и деня на жената  beating, ми дискриминационно е, точно обратно на смисъла на празника, че жените са повече от майки, ама карай, с мен ще умре феминизма.

Ох как ми олекна сега. Една приятелка цялото семейство карат ковид много тежко, с двустранна пневмония, вчера казаха всички да влизат в болница, направо сърцето ме стегна, не за друго ми децата нямаше кой да гледа... Никой не се навиваше, една друга приятелка с две деца едно от които е бебе се нави ( тя го кара преди месец), ама беше в паника как ще се оправи 2 седмици с четири. Та днес лекарите казали да продължат на домашно, та дано вече прескочат трапа и да се приключва. Толкова е патово това с децата, направо не ми се мисли някой да изпада в такава ситуация
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: март 08, 2021, 14:54:06 »

Тъкмо и аз да честитя, ама ми секна ентусиазма след написаното от Булката за децата от болното семейство heart. Дано се оправят хората... Когато не бяха препълнени болниците, приемаха и децата, ама сега cray
Няма край...

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 08, 2021, 15:14:29 »

Ами, честит празник! Освен здраве няма какво друго да ви пожелая!!
Булче много тъпа и патоваситиацуя! Дано се оправят вече хората!
Днеска нашите имат годишнина от сватбата, 40 години. Ама сме болни всички, аз утре ще пуска изследвания и тест ще правя, нищо че на всички антигенни те са ни отрицателни. На Р майка му от вчера е в болница с положителен тест (не юсе виждали от 2 седмици). Общо взето освен здраве нищо друго не искам!
Ние на госпожите от детската сме им подготвили (т. Е. Аз трябва да подготвя, когато оздравея) ваучери от ДМ и цветя.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 08, 2021, 15:40:32 »

здравейте, честит празник на жената! Майка или не, все си е жена. pardon Без нас светът ще е бойно поле.
На половинката й връчих да ми връчи избрана рокля от мен lol , хем облекчих стресовия момент за него, хем не дадох парите аз, голяма еманципация, няма що, ама всички сме доволни lol
аз си докупих съвсем феминистично днес едно фурленце портмоне и с това отворих празнуването на празника. занесохме подаръците по бабите, черпиха ни обяд и лалета на едното място, пито- платено. pardon
некръвните ми роднини тази седмица са на ваксина и те, с астра зенека доколкото разбрах. ще ми олекне че поне още двама от двете ни фамилии все пак се навиха, особено като ви слушам с тия цели семейства заразени. ние не че ходим някъде, ама нейсе, пак се опасявам. мислех и аз да ходя на терапия за косата, но ще пропусна. нека се ваксинират първо. тръпна да минат и 20 дни от л тироксина, за да видя колко съм свалила от числото, да мога и аз да се ваксинирам.
иначе уикенда си починах, изгледах маса ирански филми и един два американски за разкош. Палм Спрингс препоръчвам със сигурност, свеж е.
болните да оздравявате! heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 08, 2021, 15:42:36 »

Честит ви празник дами!Аз не точно феминистка, но еманципирана го раздавам.С три момичета в отбора ще ги уча на еманципация и собствено мнение!Та днес е денят на жената за мен, не на майката, защото не всяка жена има късмета да е майка и не всяка раждала е майка буквално.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #72 -: март 08, 2021, 15:48:54 »

Привет! Честит празник! Моята дъщеря днес ми почерпи нервите, та хич не ми е празнично...
 И ние в събота сме на ваксина. РНК уж сме заявили, да видим. Аз пък нали за детето мисля се писах първа, че да мина по-бързо. Сега се чудя що се набутах да съм преди мъжа. blum

Моят баща си боцна ваксината вече доста време мина. Онзи ден трябвало да си напълни шишето с ракия. Уж знае къде седи, а майка е скрила спирта дето е скътан от миналогодишната криза за черни дни. Набарал го ама пробвал не му харесало, та го излял. Викам като малките деца сте, ваксиниран със спирт ще се утрепеш, та антиваксърите да насъскаш...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 08, 2021, 15:59:27 »

Адиктед, то с РНК едва ли ще имаш някви уау странични ефекти за първа игла, така че смело напред!
много ми се иска и аз вече да мога да мина през това и да се движат нещата напред, та за всяка от вас се вълнувам като за сватба! какво доживях да ме радва, не е истина... nea
лапето и то днес се опита да ми врътне номер, щото усеща че като сме на гости не мога да му се скарам или да изяде боя, ма наглостта му беше прекратена в момента в който влезе вкъщи. директно го пратих да си ляга и да не философства, че ми разду главата днес, честно.. angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #74 -: март 08, 2021, 16:44:15 »

Рат, стискам палци, да ви минават бързо всички притеснения и болести! heart heart heart
Еми, всичко ще е наред, скоро ще си чипирана и ти! smile
Да ви кажа, най го чувствам 8- ми март като ден на колежката Wink. Големи празненства бяха, разни състезания за готвене, плетки и други женски майсторлъци, после черпене и раздаване на китки и подаръци от Синдиката... хич не ми се бореше за равенство и правда. Това сега какво е, едно чудене и суетене funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines