Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:37:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 36920 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 08, 2021, 19:34:35 »

Стискам палци на всички болни  heart

Ама аз нямах предвид кой как го приема, а как е официално - в България е избрано 8 март да е ден на жената и ден на майката. Не знам защо или поне не помня. И затова е толкова объркано.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 09, 2021, 08:17:47 »

Добро утро от мен.За 8-ми март така е направено чисто като пропаганда, толкоз.Жената беше труженичка, майка, колежка, работничка.Абе всичко на едно, ама нямаше право на глас.

Аз днес ще чета за ваксините, искам да си сложа и да се свършва това.Само искам да видя за кърменето последно какво излезе.Сега ми дере гърлото леко и не се чувствам съвсем наред.Познайте какво ми минава през главата.Нямам ни сопол, ни температура, нищо.Но ме хвана страх за майка, за свекървата, ми ако съм болна и изпозаразя всички?!Ужасно е с тая болест, накара ни да сме пълни параноици.

Аз вчера бях тотално зарината с работа и след обяд излизахме всички, барабар с мъжа.ДОбре беше, леко намръзнахме ама голяма работа.

Хуав ви ден и усмихвки!

ПП. Панде, много съм ти благодарна за насоките за книги, за групите и т.н.Голямо богатство е това.И да ти кажа реших да я пробвам тая твоя Нора Робъртс.Та идеално ми идва за изтерзаното душевно състояние в момента!
« Последна редакция: март 09, 2021, 08:52:39 от магито » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #77 -: март 09, 2021, 09:18:04 »

Добро утро!

Маги, ще те добавя в една група за Ваксините, стопанисва се от лекари ( те са леко крайни и са про ваксини, но и консултират при въпроси, та с едно критично око гледай), но има много кърмачки сложили ваксина. Това с гърлото може да е от запушен нос. Очаква се на 11ти да възстановят зелените коридори та дебни. С мм всеки ден се потупваме по рамото и ни олеква че се боцнахме, ей го две седмици минаха, белким сме започнали да правим вече антитела. Ясно ми е че не предпазва от разболяване, но поне от тежко протичане.

Панде гугълнах сега, стои си навсякъде деня на жената, не на майката   Ashamed

Такам, вчера до половина изгледах интервюто на Меган. Ами зарязах го. Хем както се казва на чист английски исках да и дам benefit of the doubt, хем е толкова изкуствено и драматично всичко че си личи от км че Опра и подсказва какво да говори, даже на един момент се изложи... Вярвам че истината е по средата, вярвам че са я потискали и ограничавали, но ми е трудно да повярвам че е света вода непита ...

Та какво мислите за този Кралски скандал?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 09, 2021, 10:42:08 »

Здравейте smile

Булче, ето тук пише, че в България е и ден на майката. Не знам защо всяка година я водим тая дискусия lol https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0


Аз вчера прибързано се изказах - имам лалета, шоколад, количка и игра с Елза и Анна smile добре ме изигра мм вчера сутринта smile

Да си похваля Бамбук - научи се да кара без помощни. Много вълнуващо беше. Като проходи не се впечатлих толкова.

Маги, радвам се много smile Аз на Нора Робъртс има всичко на английски ако искаш. Далече на север/ Northern Lights ми е любимата книга. И много други де smile
Ама сега Булчето събуди старата ми любов към historical romance smile

Стискам палци на болните да оздравяват бързо.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #79 -: март 09, 2021, 10:49:30 »

Здравейте smile

Булче, ето тук пише, че в България е и ден на майката. Не знам защо всяка година я водим тая дискусия lol https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0


Аз не го разбирам така : Започнал само като политическо събитие за социалистите, празникът постепенно става част от културата на много страни. В някои от тях денят губи политическата си окраска и става просто повод за мъжете да изразят своята симпатия и внимание към жените около тях – нещо като комбинация от западните празници Ден на майката и Свети Валентин. но официално не е такъв . Ама както обичам да казвам agree to disagree

Маги дай да те зарибим по нашите любовни романи! Аз докато не ги изчета не мога други да почвам
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 09, 2021, 10:53:01 »

Аз този "празник" хич не го харесвам. Ако мога - ще се скрия вдън земя на този ден. Прекалено опорочен и комерсиализиран ми е. И с прекалено задължаващ характер - хич не обичам "задължителни" неща. Заради това и не се радвам, когато роднини ми честитят каквото и да е, съответно и аз не обичам да им честитя. За мен, ако нещо се прави, защото "така трябва" и е задължително едва ли не, си губи смисъла.

А спора - за майката и жената. Последно като проверих, майките са жени.  crazy Знам, че живеем в свободно и толерантно общество, ама досега мъж да ражда (който не е бил преди това жена и да си е сменил пола), не съм видяла. Съответно - спорът е абсолютно ненужен. А wikipedia - може да се редактира от всеки - ненадежден източник на информация е.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 09, 2021, 10:54:04 »

Маги, масово кърмачки  си слагат ваксина, а и честно казано, наистина рискът е много по голям в другата посока, дето викаш ти- родителите ни са възрастни и прочие и прочие.
Булка, аз лично смятам че е ужасно лоша актриса, не може да играе дори ролята на живота си, жертва със смесен произход и прочие. че монархията е отврат и че са същите боклуци е ясно, просто този път попаднаха на подобен по вид индивид... и сега ще си скубят косите. според мен не става нито тя, нито те, хари е искрен и омагьосан от нея, странно е как не вижда колко е неискрена. да, убедена съм че леля кейт й е правила проблеми , тя си е козирогче и се вдълбава в детайли, но не мисля че другите неща са истина. според мен просто е искала да е медийният център и когато другите егоцентрици са се опитали да я изместят, е вдигнала шум до Бога и се е опитала да натвори акита и са й били шута. като човек който е имал паник атаки, смея да твърдя че тя не прилича на суициден тип, нито на депресивен. най ме впечатлява факта че не може да играе, реално тя и в професията си е пълна нула. даже на моменти имам чувството че й идва да се смее, докато се прави че ще реве...
моля те дай ми линк ако имаш цялото интервю, да не търся и аз.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #82 -: март 09, 2021, 10:56:40 »

Всичко при Мегън и Хари се прави за пари. Лицемери са и гадняри.  LAUGHTER Не харесвам монархията, но това не е начина да се издържаш. Да си бяха тръгнали достойно, да си бяха намерили работа и да си живеят. Но не, трябваше да налапат едни милиончета и да наговорят едни приказки, които са внинателно подбрани от адвокати, така че дори да не могат да ги осъдят.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #83 -: март 09, 2021, 10:58:38 »

Аз съм кърмачка и бих сложила ваксина без колебание.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 09, 2021, 11:01:09 »

Виви, ти си там на място, я разкажи още какви слухове се носят за тях.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 09, 2021, 11:07:11 »

За Меган и Хари съм съгласна с Виви  good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #86 -: март 09, 2021, 11:14:09 »

Който иска мога да го изпратя довечера цялото интервю, аз го намерих в пиратите.Мен ми преля чашата когато заговори за титлата, първо го изкара че е заради сигурността на детето, но после го обърна че защо да му се отнема нещо което е негово право, Опра се опита да я поправи, ама на теб нали не ти пука за титлата и тя да да ама защо да му го отнемат...

Май доста смесени чувства е оставила във всички...

menyanthe  не става въпрос за майки и мъже, става въпрос че се честити на майки предимно, а много жени не са майки и не са по-малко жени от останалите.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #87 -: март 09, 2021, 11:29:16 »

Еми, всички виждат през пародията им. Има малка част, която я сравняват с Даяна, но за мен това сравнение е смешно. Много от нещата, които говорят са врели некипели. Например титлата ... от 100 години нямаш титла, освен ако не си по директна линия за трона, а малкия бузанчо Арчи е толкова далеч от трона, че даже и насън няма смисъл да го вижда.

Говорят ги много, де, днес ббс е целия Мегънче. Щели да се събират да решават какво да правят кралици и принцове. Вчера питали Божо какво мисли, той казал, че няма да коментира ... то какво да коментира.

Смешното е, че като живяха в Англия съдиха жълтите вестници, че ги преследвали, а те миличките искали да живеят тих живот и да имат private life. Обаче като спряха кранчето и оп ... излязоха от сянките и айде 8 милиона от Опра, няколко стотин милиона от Нетфликс. На Хари дори военните титли са му взели, другото интересно е, че искали да продават техен мърчъндайс и така да правят пари, ма без титли какво да продават?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 09, 2021, 11:53:41 »

Аз имам обратните наблюдения - честити се на всички, и дори и такива, току-що осъзнали се девойки на 13-14-15, очакват да им се честити, подаръци, цветя и пр. Прекалено ми идва това.  crazy

Вчера трябваше да купя 7 букета общо. 5 букета бяха за учителките на дъщерята, 2 букета за лекарката и сестрата, защото Зарко вчера сутринта беше със силно запушен нос и няма да ходи на градина тази седмица.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 09, 2021, 11:57:11 »

да и аз не честитя на 14 годишни пикли, то е смешно. букетите ги замених със бонбони или свещи или и двете, или лек крем за лице. не мога вече с тези цветя, обожавам ги, не ме разбирайте погрешно, но си е някак задължаващо с това потапяне във вода и мъкнене, че и няма полза реална от тях.
Виви, кой е Божо че аз днес не съм много досетлива lol , нещо ми е замаяно.
аз за Нетфликс не съм светната, какво ще пускат там? според мен техен мърч ще се продава без проблем и без да са с титли, просто са си медийни звезди тип биг брадър вече lol
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines