Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 22:01:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 36620 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #300 -: март 30, 2021, 11:32:54 »

Може ли април да не се изложи и да не покаже някоя минусова температура crazy Нали последните години сме поевропейчени напълно, трябва и към приказките им да се присъединим. Немците казват: април, април,  не знае какво иска, та и ние така Wink
Да, предизборно или следизборно разхлабват мерките. Ще видим до довечера каква заповед точно ще излезе, че да не стане работата като на наборката Меркел.
Важното е, че идват много ваксини и че задръстването в Суецкия канал е отстранено. smile Какво да се прави, на фона на мрачните статистики, нека има и нещо позитивно. good
Еми, чудиш се защо не се ваксинират възрастните хора. Ами първо не всички са по големите градове и не всички имат млади покрай тях, които да ги заведат до пунктовете. От онази група Ваксини ми става ясно, че и оправни, в трудоспособна възраст и с хубава техника не се справят със системата, какво остава за останалите. nea Л лекари така и не вдигат телефони, защото "лекуват" от дистанция цели семейства и хич не им е да организират и да разнасят ваксини. Вероятно най- добре е да се действа с мобилни екипи, а личните да дават само информация за здравното състояние на всеки. Объркана работа, не зная как така в Израел и Щатите успяват. А може и там да са предимно млади хора ваксинирани. За Англия също ще ми е интересно Виви да каже как е crazy
Рони, как си днес? Рат, как е свекърва ти, изписаха ли я?
Булка, за мен беше повече от хубава тортата, много стилна и в същото време необичайна good Щом и Звяр не е намерил научни пропуски, супер good. За теб ще правиш ли някаква специална? Аз май ще мина на някакъв солен вариант или ако наистина отворят градините на расторантите - кой каквото си хареса в момента. Хем не ми се празнува, хем ми се иска да се видим поне на открито с най- близките smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 30, 2021, 11:47:21 »

Свекс, това че няма кой да ги заведе до пунктовете, ми се вижда малко вятър обяснение. Обикновено като е за промоции или за клюкарене по пейките- са първи. Майката на половинката ходи с рейса до ЛИДЛ въпреки че изрично я помолихме ние да я караме. За сравнение, болница св Анна й е на пет минути.... beating
Баща ми отиде до ДРАгичево да му баят, личният лекар на детето ми предлагаше ваксини- той е на пет минути. Мога да продължа с примерите, ма се ядосвам на старите, колкото и на младите. Радвам се че ти си човек за пример в това отношение.
Нали и аз живях на село, та ги виждам. Ходеха си без маски и плюеха по мерките- това е манталитет, а не е от липса на помощ.. ЛЛ наистина не са подходящи за ваксинация, прекалено са заети.  sad
Булката, разкошна торта сте имали, ама и детенцето ви е разкошно- красавец голям.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: март 30, 2021, 12:01:41 »

Добър ден!
Още не са я изписали, но вече е много по-добре. От седмица не е в интензивно, май чакат да се по изчистят дробовете и ще я пуснат.
Толкова са смешни вече с това отваряне и затваряне, че нямам думи. До преди 2 дена се обясняваше как се очаква сега да е пикът, всеки ден расте бройката, те отварят... Ама то очаквано де.
Април, миналата година си валя доста качествен сняг. Тази не го дават уж чак до сняг да стигнем, ама може би ще си има доста студени дни. Аз си донесоха пролетни якета и кецове, то не че мога да ги закопчая, ама и зимното вече почва да ми стяга и да ме дразни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #303 -: март 30, 2021, 12:02:22 »

Мерси, мерси, ръцете ми окапаха, мускулна треска имах, а като я разряхме беше отровно синя, ама на външен вид я бяха докарали smile. За моя рд съм отпуск, плана за деня е в 08:00 да сме в 1дкк да бият ваксината на Звяр че после нали тръгва на градина и ще откара иначе до лятото без. Възможно е след това да минем и през районното да му пуснем за паспорт най-накрая. Уж поиска да правим торта двамата ама така ме мързи ще видим.

Сутринта ми звъни куриер, доставка съм имала от Дългъс, викам егаси... Пристига едно малко кашонче, леко, отварям един тестер, картичка Честит рожден ден, нищо друго и някакво малко като джобче пише Дъглъс. Намирам касова бележка 1*140 лв... Отварям джобчето вътре гифт карта хххаха. Звъня им и те ами да да имате подарък от еди кой си (колегите)  ама забравили да надпишат. Та почнах да си празнувам  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: март 30, 2021, 12:06:44 »

В Англия, действат на групи.Поне това което знам от братовчедите.Леля ми я вакинираха от първите, защото работи в някакъв  дом за стари хора.Чичо ми беше на следващата вълна, но той е с много придружаващи заболявания има диабет, сънна апнея и още нещо си.Братовчедка ми не е ваксинирана мъжът и също, млади са, без съпътстващи, но им предстои и на тях.Той е от така наречените Кийуъркър и му предлагат скоро ваксина.
Тук няма организация.В малките градове трудно се намира различна от АЗ, освен ако нямаш връзки.Много хроа се наплашиха от писанията за АЗ и не искат да се ваксинират с нея.Личния ни лекар, е на баща ми първи братовчед, ние не можем да се вредим, сестрите му не могат, защото преосто до личните не стигат ваксини.Което е абсурдно, защо се правиха списъци при личните, ако няма да им се дадат ваксини?Да се тича по болниците поне при нас не е вариант, много хора, всякакви, някаква лудница е там сега.

Рат, изпратих си аз голямото палто иначе щях да ти го пусна, много удобно и леко беше.

Булка, ще имаш интересен ден.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: март 30, 2021, 12:17:09 »

Здравейте!

Аз съм малко сополива, т.е. почти не ми тече носът. Но съм с възпален синузит. Вчера беше нетърпима болка. Добре, че успяха да ме сместят при личния лекар вчера следобед. Та сега след два приема на антибиотик съм по-добре. Не мога да се навеждам, ама вчера ме болеше да си въртя очите.

Времето е много хубаво, ама ние си седим вътре.

В Австрия са ваксинирани основно възрастни хора. С две дози е най-голям процент на 80+. Или поне до скоро беше така.

Тук от 1 до 11 април е локдаун. Но градината мисля, че от 6ти ще работи. Личният ми е на последния етаж в мола и доста лудница ми се видя. Имам познати, които бяха планирали ски по Великден. Не знам дали ще работят лифтовете.

Булка, коя ваксина трябва да му бият, че аз нали наскоро сравнявах имунизационните календари и нещо се чудех, ама май беше за 7 годишни
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #306 -: март 30, 2021, 13:14:01 »

Панде, тетраксим ако не се лъжа е, ще ти кажа петък   good

В Англия се ваксинират и 50+ в момента, колегата онзи ден се ваксинира, с Астрата с тромбофилии е и е пушка пу пу.

Маги и в София има само Астра, сега драмата на всички е че им идва много далече втората доза и няма да могат на ранно моренце да отидат. Приоритети ...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: март 30, 2021, 13:37:15 »

Булка, а посинялата торта отвътре беше ли вкусна? с какъв крем я избра?
Тук около мен всичко живо също е АЗ, без хората които имат роднини лекари или хората които работят в международни специфични организации.
За морето ви казах, така си е, а най смешното че мен ми е и за работата в чужбина зорът за Янсен, на море мога да ида и на дивотията, в някое малко село и да ям сандвичи и без ваксина. Хората сега масово са се пренесли по села и паланки, ма мен не ми се седи там, излиза ми се с приятели в града...ама хой.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: март 30, 2021, 14:19:02 »

Булче, яка изненада! Какво си купи?
Аз си поръчах някви евтини маратонки и кецове. Няма да издържат много, ам си взех 3 чифта различни, ей така да си имам. И без това сега ще ходя предимно на лекар и кратки разходки, пък после и да се съсипят по площадките няма да ми пука.
Наще май ще ходят за уикенда в Смолян, баба и майка там гласуват и аз нямам търпение да си останем сами за малко. Вече доста в повече ми идва това съжителство. Хубаво е, че Ники е на двора по цял ден (вчера даже обядва на вън), а аз не се налага да вися цял ден в някой парк, ама всичко си има плюсове и минуси.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #309 -: март 30, 2021, 14:29:17 »

 Привет!

 Свекс, по-добре съм! Още съм малко на тръни, но смощи пулсът вече влизаше в нормалните му рамки, та се пиша с наместен чип. На втората игла обаче не знам какво успокоително ще пия, че сега набързо стана и не съм имала време да го мисля предварително и мислех, че няма да ми има нищо... Ама не е като хич нищо да не е и сега като знам малко ме дошубява. smile

 Ние влизаме в офанзивата кандидатстване в ДГ. Добре че се местим, че в настоящия район има 49 места за набора. Дано в новия с 339 има и за нас място. ММ и родната свекърва не са си сменяли адреса откакто са родени са на тая улица, та дано послужи на наследницата. Даже вече харесахме една с много места, на сравнително удобно място smile

 Днес бяхме пак в парка, но много народ имаше. Видяхме Никол Станкулова. Интересно ми беше как изглежда дъщеря й... Ами красавица ще е с руса къдрава коса. Чакам да отворят градините малко да намалее натиска към площадки. Засега успяваме да намерим безлюдни и се изнасяме ако дойде някой. Следобед ще търся чорапогащник и ще ида до един магазин за балони дето уж пише, че бачкат до 21. Дано е вярно и да можем на първи вечерта да вземем балони с хелий и да не ги види. Чака ни и сглобяване на къща за кукли пак на 1ви, че да не се мотаме и да убиваме ентусиазма на детето.
 ММ ме хвърли в чуденка за ресторантите навън. Аз преди мерките мислех да минем през Квартал и да хапнем там. Сега с тия бройки и това не смея...  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: март 30, 2021, 14:37:25 »

Адиктед, системата е ужасна новата, това обсъждахме с Менианте. Не разбирам защо при положение че моят е набор 2016, не ми дава системата да добавя в кандидатурите му ПГ  в училище? само детски градини ми изкарва..
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #311 -: март 30, 2021, 14:42:04 »

Адиктед, системата е ужасна новата, това обсъждахме с Менианте. Не разбирам защо при положение че моят е набор 2016, не ми дава системата да добавя в кандидатурите му ПГ  в училище? само детски градини ми изкарва..

защото трябва да му смениш набора, 2015та кандидатстват сега за ПГ в училище. Супер е системата, много се постараха, ще оправят и бъговете, моя приятелка участва в тестването, знам какви нерви им костваше и всичко бързо се оправя
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #312 -: март 30, 2021, 14:57:24 »

Аз ли нещо грешно чух, ама сега пък Астрата била само за хора над 65, някъде я спрели за млади жени crazy. Влизам и излизам от хола, а Родният има навик като в казармата рано- рано да пуска радиото и после, ако не се сетя целево да "му взема думата", така си и остава, та ми влизат разни откъслечни информации в главата.
Маги, ясно, че са по групи в Англия, къде ходат да се ваксинират, вика ли ги някой, записват ли се в електронен вариант? Имам позната, която работи в старчески дом в Англия, тя казваше, че водили със специални коли персонал и обитатели до близка спортна зала.
Е, Булка, голяма изненада, честито! Bravo А от тортата после езиците бяха ли космически сини? blum Хич не мога да свикна със сини и зелени сладкиши, за мен са или розови, или бяли ядливите Wink
Рони, има нещо такова, вторият път е по- притеснително, ама и като знаеш, че е за последно се стягаш, че да свършва всичко. Хаха, аз така като благодарих на сестрата за ваксинацията и тя чак се стресна, та ми отговори по навик "заповядайте пак", си казах на ум "да, бе, стига ми толкова" funnytooth
Еми, те вашите не ги броя за стари, нито пък за много болни. Ама ей такива, като моите сватове, към 80- те, дето и децата им не са тук, пенсионери, без кола, спазват мерките, как да се справят...
« Последна редакция: март 30, 2021, 15:03:44 от svekarva » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #313 -: март 30, 2021, 15:02:16 »

Свекс, имаме 11 приоритетни групи. Вече сме на последната 50+ за тях таргета е средата на Април. Вече сме на 30 милиона ваксинирани. След април почват 3 групи по възраст. От 40 до 50, от 30 до 40 и 20 до 30. И това е. Таргета е края на юли за цялото население. От септември започват наново. Сега ще забавят 1вите дози и ще слагат основно 2ри. Иначе по около 400к на ден бият сумарно. До февруари биеха основно Файзер. Сега е АЗ. Брат ми и снахата минаха ... типични странични имат. Тук ваксинацията тече по огромни ваксинационни центрове. Ютилизират музеи, зали ... те не работят, та ги ползват. Снаха ми каза, че връщали хора. Правят се на хитри и се букват но на място ги проверяват и ако не са в приоритетна група към изхода ... има онлайн система за букване, има и телефонна линия smile

Има райони, където вече и по-млади минават, където преизпълняват плана. Лондон не е от тях. Днес питах мед сестра в нашия gp practice  каза че са си до 50+.
« Последна редакция: март 30, 2021, 15:04:56 от Vivi20 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #314 -: март 30, 2021, 15:40:10 »

Свекс сини бяха и диваните хахах. Тортата беше крем брюле, ама нищо особено.

Виви искам всички да са като при вас! Евала на ЮК, стегнато, ясно, с цел!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines