Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:32:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 36885 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: март 25, 2021, 12:44:15 »

Добър ден!
Честит рожден ден на Звяра на Булчето! Дано излезе от сатурновата дупка и по-леко да понесе дните до края на затварянето.
Панде, много хора си спазват там ваксини, чипове, о езпаразитяване първите 1-2години после ентусиазма от животното спада и спират да го правят.
Ние децата в квартала се опитахме да ги "чипираме", купихме им гривни с написани номерата на родителите, че ако се случи да се загубят... Е моето тотално отказа да я носи и ей така си седи. Принципно съм го инструктира ла ако се загуби какво да действаме, ама се надявам да не ни се налага. Не че не изчезва от време на време като идем в Заимов, ама за сега се връща и ме намира сам.
Моето чудовище отиде да се по радва за последно на снега. Вчера пак едва се прибра, първо беше 1мпас уговорка как не иска да излиза, после 1 час не иска да влиза  crazy. Аз обичам лошото време, точно защото няма хора по паркове и площадки.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: март 25, 2021, 12:56:08 »

Рат,  не знам какви железни нерви имаш,  аз ако не го видя в полезрението си, направо получавам нервен срив. Особено като знам какви хора се въртят в квартала и как колите хвърчат през пешеходната до блока.
Живот и здраве по натам ще му връча някой много стар айфон за да мога да го локализирам къде е, като е на училище. Може би има и някви по съвременни методи, но ще трябва да се запозная с тях.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #257 -: март 25, 2021, 14:07:24 »

Честит празник на умното и добро дете Зверо!
Не мисля оптимистично, след умния ход със спирането на ваксинацията, скоро хората няма да се юрнат пак, като се съсетят за Гърция и моренца- тогава. Елементарен народ и това. crazy


ааа напротив, точно за това се юрнаха! Защото втората игла на АЗ е след бая време и ако сега не се направи втората отива вече към юли. Има и ентусиасти дето се надяват на ФЗ/Модерна която е нали след 28 дни. Вече с J&J е още по-лесно, една боцка и си готов.

Иначе за модерно локализиране има МайКи и подобни китайски ментета. Вършат работа за по-малките, майки от градината ги мушваха в раниците като ходеха на екскурзия и ги следяха къде са и кога се прибират та и на нас даваха информация  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 25, 2021, 14:09:11 »

А Еми, всеки път като изчезне и ми е леко притеснено  Wink ама той обикновено в Заимов изчезва. Щото парка е голям и той е много бърз с колелото, не можем да го догони, та докато му го дадем, той вече е някъде си. Но знае къде сядаме и се чакаме там. В квартала парковете ни са малки и се вижда от единия до другия край.
Провели сме разговора за "не говори и не взимай нищо от непознати", ама не знам в действителност какво е разбрал. На колко ли години нещо им влиза в главата на тая тема?
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #259 -: март 25, 2021, 16:29:14 »

Булка, да ти е жив и здрав Зверо give_rose

Такъв часовник телефон и ние обмисляме да купим, защото ходи сам на училище с училищния автобус а понякога го взимам от входа на училището и веднъж се забавих с 3-4 минути и учителката го беше оставила на охраната. Той по прринцип е светнат, ама дете... телефони не им дават да носят, така че такъв часовник е добра идея.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 25, 2021, 16:38:10 »

Можете ли да ми дадете линк към тия часовници?
аз първи клас разбирах вече от дума  good - това по темата за децата и с разговорите с непознати.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #261 -: март 25, 2021, 16:47:51 »

Можете ли да ми дадете линк към тия часовници?
аз първи клас разбирах вече от дума  good - това по темата за децата и с разговорите с непознати.

https://myki.watch/
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #262 -: март 25, 2021, 16:56:25 »

Честит рожден ден на Звяр! Да е здрав, щастлив и винаги толкова чаровен с тези големи хубави очи!

Днес съм на 100 места едновременно - показвах какво има за писане и смятане, спортувах, играх го аниматор, координираме неща със счетоводството, видео оператор го играх за домашните. Бяхме и на разходка до Еконт, а на връщане през магазин с интересни джаджи от Европа. Аз си взех аромолампа, а децата ми извадиха душата за една количка с дистанционно. Къщата е на вили и могили и дори прането стои изсипано, ако може само да се сгъне.  tease

Днес точно Кокона замрънка пак кога щяла да има телефон. Няма да е скоро. В училище са забранени. Майки е приемлив вариант, но пак ще е само за пред блока. Тя сега си ползва домофона, изключително й е интересно и ми звъни по 10 пъти, ако е навън. Аз я виждам отгоре пък.
Не мога да оставя дете само по парковете. Най-малкото може да падне лошо и никой да не знае чие е това дете.

И за куче редовно ми се мрънка. Това ще е трето дете. Ангажимент си е и човек трябва да е сигурен, че е готов. Отделно трябва да помисли и какво прави за ваканциите. Не всички хотели приемат животни. Кучешките хотели пък са свързани с време и пари. Котките в това отношение са по-самостоятелни, но пак някой трябва да носи храна и да чисти тоалетна, докато семейството го няма.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #263 -: март 25, 2021, 17:02:56 »

Да се разпиша и аз за днес - честито Благовещение, честит празник на Булката! heart Да получаваме и предаваме повече добри вести, да раждат обилен плод посеви и дръвчета, да сме здрави и благословени! Звяр да получи най- хубавите подаръци и догодина вече да има голямо тържество и в училище, и вкъщи.
Панде, много кучета и котки нямат досег с други себеподобни и вероятно стопаните им, както казва Рат, след време спират да се занимават с ваксини, като смятат че няма откъде и как да се заразят. И ние една година нещо се замотахме и не и дадохме хапче за обезпаразитяване на наша Сияйна и баш тогава Родният си ходи на село и донесе бълхи, та горката се напълни с гадинки и ни излезе през носа пропускът. blush
Зайчетата са много кекави, така казваше Фери. Май е най- добре котка, кучето трябва по разходки да го водиш, а те са сравнително самостоятелни. Проблем е, когато семейството пътува някъде за повече от седмица, трябва или да си я разнасяш, или да търсиш кой да я гледа. После обаче са много сърдити Wink Голяма радост са иначе и си заслужават всички надрани пердета и грижи. heart
Уф, при мен кофтите вести продължават - още една бивша колежка от К.К. е загубила битката днес cray Бяхме в една стая, женихме синовете и, плюхме снахи и се радвахме на внуците и. Беше редовна по сбирките, винаги с издържан тоалет, за нас си беше и остава Хубавата Елена. cray
Почти на всички деца в училищна възраст около мен купуват МайКи. Племенникът го сваляше и оставяше под чина, дразнел го на ръката, та в основни линии следенето се свеждаше до търсене на часовника. angry
Али ме изпревари за котките good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #264 -: март 25, 2021, 18:03:11 »

Оххх, свекърва sad(( съжалявам много

Аз за часовник гледам Kiwip. Този Майки май е българск или се бъркам. На същатат фирма, която прави онези странните термометри ли е?

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #265 -: март 25, 2021, 18:28:14 »

Свекърва, съболезнования! sad
Наскоро минах през такива неща и още трудно подреждам мисли в ежедневни дребни неща, които да отвличат внимание.

Тези Майкита нямат точна локализация. Можеш да видиш, че детето е в училище, но не и че е на двора, в стола и т.н. То не мисля и че е чак толкова необходимо в тази възраст толкова детайлно следене.
Българска разработка е, да  good Не знам на коя фирма е. Преди време четох много хубаво ревю на майка, която го ползва. Тя отчиташе като минус и високоговорителя без вариант за личен разговор.
За мен огромният плюс са малкото фиксирани номера и фактът, че един телефон е по-скъп, а по-често захвърлян, защото пречи да се тича с него.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #266 -: март 25, 2021, 19:41:43 »

Ами то всички часовници са така, освен ако не са свързани слушалки. Аз имам смарт часовник и ако ми се обади някой и вдигна през него е много дебилно да говоря на  часовника lol но ми е много удобен и много го използвам.
Ние имаме термометъра, обаче хич не съм доволна, само дето го купихме.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #267 -: март 25, 2021, 20:34:49 »

Аз имам смарт часовник и ако ми се обади някой и вдигна през него е много дебилно да говоря на  часовника lol

Ами! Напоследък с тази мода на безжични слушалки най-редовно и най-дебилно ми е някой да върви по улицата и сам да си приказва lol Те тия тапички толкова ситни ги направиха...
Преди години така един братовчед на майка, лека му пръст, си купи хендсфрий. Той беше ерген, живееше на село, работеше в града и парите с размах харчеше. Та купи той нещо безумно скъпо за времето си. Бабите от село взели да го говорят: Ма наш Ангел... Уж младо мОмче, га оглуша? И слухов апарат сложил даже! lol
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #268 -: март 25, 2021, 21:11:52 »

Хаха, е да, така е за слушалките, но понеже знам, всички са със слушлки и не ми прави впечатление вече, ама престави си как изведнъж някой си доближава часовника до ръката и казва “Милооооо, да купиш чушки” lol на мен редовно ми случва примерно на светофара или вкъщи да ме мързи да си търся телефона като получа смс, на който мога да отговоря кратко и да използвам готовите фрази като например ок, идвам, да, не, на път съм тн, обаче да не уцеля точното и се получават комични ситуации. Например преди няколко дни мм ми пише да ме пита да купи ли хляб и аз му отговарям I’m on my way lol . При което получих отговор “оффффф бе тоя часовник”:))) на детските има функция ти да пишеш на детето смс, а то да ти отговори с гласово съобщение, което за мен е много удобно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 26, 2021, 09:29:04 »

добро утро!
мен тия безжичните ще ми изпадат от ухото, малко ми е ухото и дори тапи не държи.
иначе ме зарибихте с тия майкита, следя нещата и ще се ориентирам, малък е засега, трудно му е - пространствена ориентация също няма особена, макар че знае кой къде живее, но не може да го обясни с думи.
айде дано днес слънцето стопи и останалия сняг, мисля да му потърся финално легло уикенда на малкия, чаршафи купих, гледам има и някви специални възглавници за деца, предишните му възглавници им е трети собственик....
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines