Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 00:34:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е тука, пролетта на вратата чука  (Прочетена 38820 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #240 -: март 24, 2021, 11:28:06 »

Да, така е Алексия, вие даже по-трудно поддържате нормалност. Ние хайде поне ходихме на море, ходеше на градина без маски, имаше някаква нормалност, но този път нещо много рязко го удари. Той не е дете което изгаря от желание за градина, но в момента и за това си мечтае... Може и да е в Сатурнова дупка, че утре нали е рожденик хахах

За котка е на късмет. Нашата нали маркова, не дере, не съсипва мебелите. За тоалетната изобщо не мирише, снаха ми която беше убедена че ще мирише чак не може да повярва, тази дето ползваме в момента е някаква чудодейна... даже и пишканото се изхвърля. Не съжалявам и за миг че го взехме, определено ни допълва чудесно и много си го обичаме
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 24, 2021, 12:21:55 »

Аз съм с два котарака. Единият - от миналата седмица. И двамата са кротки и добри (като се има предвид, че са малки, а като са малки са по-игриви и правят повече бели). Засега основните поражения са по пердетата - но успях да ги науча да не ги прецакват - поне не нарочно. В някакъв момент сигурно ще ги сменя с нови. Новото коте все още се опитва да си остри ноктите по диваните и столовете, но мисля, че ще се научи и то на драскалката/катерушката.

За котешката тоалетна - много зависи от тоалетната, която се ползва - има такива, които доста успешно поемат миризми. И като е затворена - още по-добре - още по-малко се разнася миризма. Но си иска ежедневно чистене. Има и автоматично почистващи се тоалетни, ама на мен са ми скъпи и засега не съм се решила на такава покупка.  pardon
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #242 -: март 24, 2021, 12:34:22 »

Хаха, с пердетата ме отказа - тъкмо през уикенда сложихме пердера навсякъде lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 24, 2021, 12:36:59 »

Алекс, мен грам не ми пречи да сготви вместо мен, но да не ми описва във вайбър 60 минути кое как и защо е направила, както и когато гледа детето, ми пише колко вода е изпил и какво е ял на обяд. то това от почивка се превръща в натоварване, супер обсебваща е, но не само на тези теми, ма както и да е... crazy
Коте повече няма да взема, аз тежко приемам нещата като са болни, миналата седмица приспаха котето на половинката, което е на семейството му, живееше при родителите му, след 16 години с една животинка, сърцето ти се къса. Нямам сили освен за детето, да се притеснявам и за животно.. sad
Явно днес и вчера са преляли чашите на децата масово, моят днес официално започна да се държи като кретен, както се държеше допреди година. като види дете, тича да го гони по километър- да си играят заедно.... аз замръзнах да стоя навън права, колкото и да съм облечена, като не се движа- все тая. няма къде да иде, а и да го заведа- не иска играчки, а приятели. съсипва ми нервите, баща ми грам не се надига да помогне, ма той никога не е и помагал, та нищо ново. Свободен е всеки ден от обяд нататък, но никога не се е обадил да попита да го вземе. Колкото и да се редуваме вкъщи, има дни които са ад. Има книжки, лего, коли, дето вика Булката- режим има. И пак му е скучно и се изнеря. Според половинката, поколението им е такова, не е само вината в ковид или в родителя. Нас никой не ни е намирал занимания, нямаше компютри, детски не ми разрешаваха освен уикенда- не съм умряла, учех, четях, играех. Та съм склонна да се съглася с него че просто са лигави масово. Разбира се, има и кротки деца, ма не и у нас lol
Телевизията тук не е ограничавана, затова и не му е фактор- не му е интересно да гледа повече от час-два на ден.
Мисля си че като е хубаво време, ще влезем в стария график с хоум офиса и играта навън,  но засега надежда за времето не виждам- поне в приложението ми си пише студ и това е. diablo
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #244 -: март 24, 2021, 14:30:14 »

Привет!

 И Ж. не иска площадки, търси деца... Вчера на комшийчето му бяха купили една антистрес играчка акула с течност и топчета вътре и при стискане се показват, та днес това ни беше мисията. Отидохме до книжарницата за тая простотия. Нямаше никой по улиците, беше студ, а навръщане в парка ни заваля, та се прибрахме да си стискаме акулата.  blum Тия дни я кефи да търчи, да се търкаля на барбароните, да сядам аз на тях и да се чуди как да ми се покатери.Ползва едни плюшени плодове за да се пързаля по пода  "на ски" И ние не даваме телевизия, но днес реших да й покажа какво значи балет, художествена гимнастика и фигурно пързаляне. Особено от пързалянето беше запленена, но то и фигуристите дето попаднаха бяха добри, а жената беше с елзоподобна рокля, та съвсем я спечели. Не мога да кажа, че не си измисля игри. Нарочно не купувам нови играчки и сега си преоткрива нови неща за правене със старите.good
 Аз съм благодарна на нашите и на свекървата. Помагат доста, но не бих могла да живея нито с едните, нито с другите. Става разнобой във възпитанието, детето се възползва и накрая всички се изнервяме, та съм на максимата "Никой не е длъжен да гледа внуците на бабите". Когато е при баба важат правилата на баба, у нас важат правилата на мама и мирна ни глава на всички. smile
Булка, ще тръпнем за планените утре smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #245 -: март 24, 2021, 15:09:44 »

Днес явно е ден! Бях с Тарзан и Маугли на пазар lol  tease
Цял ден ме мамосват.
Дребният от Дуплото направи апартамент. Преди с Кокона го правеха. Приюти Пепа и Джордж. Даже имат и червена кола. Имаше игра. Дребният говори с акцент - все едно българският не му е роден, та определено приличаше той самият на анимационен герой.
Кокона рисува сега измислени герои. През пет минути ме вика за нещо crazy Определено в хубаво време на училище са повече навън и не й е досадно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #246 -: март 24, 2021, 15:48:11 »

Хаха, с пердетата ме отказа - тъкмо през уикенда сложихме пердера навсякъде lol

оОоо да, пердетата имат бримки хахах, не можеш да се разминеш. Зайче евентуално? Ама те пък кабели гризат много, ако ви е окабелено ще ви е ок

При нас за момента се кефи на графика, даже е прекалено стриктен, не седна да обядва докато не стана точно 13:00. Ще го видим до кога хахх.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 24, 2021, 15:59:52 »

Значи ние карантина за втори път изкарваме.Първия път, заради болна учителка 10 дни в къщи.Не броя онова голямо затваряне миналата пролет, тогава беше ужасно.Сега 10 дни ще ги избуаме някак.Трудно им е на децата, ама като се затопли хващам гората ви казвам!Искам да отидем някъде на въздух, всички да тичат, да ядем сандвичи и да се въргалям на поляната.Ба си откачих в тоя апартамент!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #248 -: март 24, 2021, 16:05:42 »

Маги, да пукне тая пролет, ама май всички ще хванем гората... Точно това си говорим, че като се стопли по площадки и паркове ще е ад, та ще търсим горите... smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #249 -: март 24, 2021, 16:36:58 »

Аз пък направо се чудя срещу кого да заведа дело за подвеждане, че всичко ще се оправи и ще си върнем стария живот diablo На куково лято ще е, колкото и ще стана някога пак на 35 Wink Вече вярвам само на "ще свикнем да живеем така" pardon
В последните дни научавам само кофти неща - починали приятели, в това число и бившата ми шефка от Кока Кола, за която писах по повод 8- ми март. Каквото зная за бизнеса, дължа го на нея. Беше невероятен човек, винаги за всичко намираше решение, беше над нещата, действаше със замах, знаеше и четеше много. Бе, истински овен, нумерологична единица, при това по- голяма от мен съученичка от немската в Бургас. Светъл да и е пътят и огромно благодаря! give_rose
Панде, има различни чипове за животни - само с номерче, по което откриват стопаните и проследяващи, които показват локацията. За котките, които са само домашни и не излизат навън, не са задължителни. Ако обаче оставиш животното в хотел за временно гледане или в лечебница, някъде искат да са маркирани. Ваксинирането не е винаги в същия момент на чипиране, или казано по- ясно за Бамбук двете неща са съвсем различни. funnytooth Сигурно в книжката не обясняват, че се прави разрезче зад ухото и вътре се поставя и зашива съвсем малко пластмасово картонче /на уличните им закачат обеца/. Децата са "чипирани" с онези часовници - гривни и съответната програма още много преди пандемията, та не е нещо скандално и невиждано Wink Хаха, бабите му и те отдавна са чипирани с мобилните телефони с интернет, какво толкова се впрягат funnytooth Иначе нашата котка я водехме регулярно на прегледи, даваха и някакви лекарства, но нямаше паспорт. Били са и и инжекции, нямам спомен дали са били ваксини, или лекарства.  smile. Според мен, всеки стопанин на домашен любимец е длъжен да го кастрира, ваксинира и всичко, което препоръчват ветеринарните власти smile.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #250 -: март 24, 2021, 18:47:19 »

Еми, 60 минути си е бая angry

По друг начин растат децата днес, но и всяко поколение казва за следващото ееее ние едно време не бяхме така smile просто им е различен света.

За домашен любимец ето това ме спира - чисти, пази, води по ветеринари, следи ваксини, ми то все едно дете гледаш, по-склонна съм да родя трето:)) имала съм хамстери и котка вкъщи, куче на двора, майка ми естествено се занимаваше с тях. Затова и засега давам отпор - на теория и куче и котка бих гледала, но много се привързвам, а и търчането по ветеринари вече ще ми дойде нагорно. Вече съм такси на 2ма и половина (казвам половина, защото сме с една кола засега и ми се налага понякога карам мм на работа или да го взимам или съобразявам графика за взимане на децата, ако мога и него да отскоча да взема).

Свекърва, съжалявам за шефката ти sad

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 25, 2021, 09:20:45 »

Добро утро!
Честито Благовещение!
Честит рожден ден на Звяр!Да е много здраво и щастливо дете!

Как сте днес?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 25, 2021, 11:23:28 »

Здравейте!

Честито Благовещение!

Честит да ни е прекрасният Звяр!

Свекърва, обяснено е какво е чипирането. А бабите по-скоро се изнендаха, защото ешиха, че ние с баща му сме коментирали нещо и той чул, не дочул.
Та покрай книжката си мислях, кой би рискувал да му се разболе животното от бяс или гана (виждала съм котка болна от бяс и куче болно от гана). Но вероятно има логика, която аз не разбирам.

Ние имаме едно домашно забавление, ама включва екран - разходка по Гугъл стриййтс. Вчера ходихме от нас до Щефансдом, минала седмица обикаляхме Враца smile

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #253 -: март 25, 2021, 11:32:53 »

Мерсиии! Кога мина това време, някак след 4 започнаха бързо да минават годините. Момъка е щастлив и на мама умното момче много добре разбира защо няма празненство  heart

Алексия, изобщо не е толкова ходенето на ветеринар. Ние имаме късмет че има хубав ветеринарен кабинет срещу нас. Ходихме 2 пъти за обезпаразитяване и 2 пъти за ваксина, следващата е след 1г, като трябва и поне още 1-2 обезапаразитявания да направим. За сега слава богу не се е налагало по спешност, един път имахме случай и ни консултираха по телефона. Абе не мога да се оплача от Пухиндрел, дааа имаше период когато не ни оставаше да спим, ама ей го и това мина, сега го намирам всяка сутрин седнал до краката ми и чака ме без да ме закача.

Свекс, лека и пръст на шефката! Няма все така да е, ще мине, няколко седмици стискаме зъби. Това каза и астроложката, много още народ ще умира, но нещата ще се подобрят значително от пролет 2021
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 25, 2021, 11:38:39 »

Честит празник на умното и добро дете Зверо!
Не мисля оптимистично, след умния ход със спирането на ваксинацията, скоро хората няма да се юрнат пак, като се съсетят за Гърция и моренца- тогава. Елементарен народ и това. crazy
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines