Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:21:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 40581 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #390 -: февруари 22, 2021, 16:29:36 »

Да, няма ваксини, взели са ги личните лекари. Изплашиха се, че няма да могат да си вземат парите на глава ваксиниран.
Съгласна съм с Булката - повечето са млади и високообразовани хора. При Родния дават безвъзмездно 3 дни отпуска за всички, които се ваксинират. И при тази екстра, само двете юристки отиват, те са млади и вече имали час. Другите 200 души категорично отказват.
Всичките познати на НИ2, които работят из чужбината, ама си натискат тук парцалите все още, отишли и те в почивните дни, но понеже не са здравно осигурени в България, ги върнали. Там ще си чакат чинно реда, няма такова нещо като зелени коридори, затова се разбързали.
И моите членки на пенсионерския клуб отказват, главно че ги е шубе как ще издържат страничните ефекти.
Няколко близки приятелки лекарки чакат руската ваксина.
Мисля, че не е до народопсихология, а до лоша организация това юркане.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 22, 2021, 17:34:18 »

щом имам приятелка с медицинско образование, която каза че няма да се ваксинира, защото майка й й казала че казали  pleasantry че за нераждали жени не се препоръчва ваксиниране, защото после ставали безплодни Oh my ... beating , нямам какво да добавя за 200те неваксинирали се човека от фирмата на родния..
а за страничните ефекти- както казаха лекарите, по -лошите са страничните ефекти като умре някой.. ма нямат мозък да мислят хората. nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #392 -: февруари 22, 2021, 20:35:53 »

щом имам приятелка с медицинско образование, която каза че няма да се ваксинира, защото майка й й казала че казали  pleasantry че за нераждали жени не се препоръчва ваксиниране, защото после ставали безплодни Oh my ... beating ,
Сега, аз това се опитах да го обясня, когато казах, че не се наемам да агитирам никого да се ваксинира: Предполагаше се, че заразена с Ковид бременна не може да предаде заразата на плода. През декември в България извадиха бебе на болна майка, защото имаше повредена плацента и беше спряло да се развива. Бебето се оказа с антитела, което ще рече, че заразата се предава /не се знае с каква честота/, но е възможна и по вертикала майка- плод. Ваксината, поради същността си, може да предизвика разболяване и оттам да навреди на плода на бременна жена в момента на поставяне. Може, не е сигурно, затова има и въпрос в листовката за бременност. Няма правени опити, няма история, тепърва търсят доброволци. Лично аз чух изказване на специалисти по репродуктивно здраве да препоръчват въздържане от ваксиниране, ако се планира скорошна процедура за забременяване заради опасност от отхвърляне на плода. Не е казано, че по принцип някога някой няма да може да забременее, но се допуска, че всеки ваксиниран може да се разболее безсимптомно, тоест изравнява се опасността от лош изход за бременността като на неваксиниран. Нещо е чуто- недочуто. В такива случаи вероятно е добре да се изчака, докато има по- голяма яснота и натрупан опит.
О, Булка, любов без маска скоро няма да се прави с неваксиниран, може да го заразя, ако карам безсимптомно.  Wink И по тази тема тепърва почват изследвания в Израел и Америка, та ще се въздържа  funnytooth
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #393 -: февруари 22, 2021, 23:05:42 »

Аз ви чета по диагонал само и нямам време за писане, но само искам да кажа, че много ме кефите по повод ваксините и евала като цяло. Направо сте ми свеж въздух на база разни неща дето чета по групите във фейса.

И да ... братчетка ми и тя нямало да се ваксинира, щото още нямала деца ... майка й е медицинско лице.

И наистина ваксинираните могат да носят зарзата, така че пазенето продължава. При нас в Англия сме вече 30ина процента от населението, но има приоритетни групи и ние си чакаме реда след някой или друг месец. По повод Зенека или Бионтек ... нямам мнение крайно, но мисля че Зенека по политически причини основно я плюят и не мисля, че е лоша.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: февруари 23, 2021, 08:50:11 »

Добро утро и от мен.Не е добро, две хремави беебта, почти не съм спала.Едната сега си доспива,другата си играе в кошарата след като порева малко.Главата ми е на мармалад, ама ще се оправя.

Ние с моя мъж точно това си говорихме сутринта за Астра Зенека, че май я плюят по политически причини.Аз четох за кърмачки как е и поради липса на изследвания не се препоръчва нито една ваксина, та сега чакам и мисля.Точно това което писа и свекърва за бременни го имат в предвид и за кърмачки, но тук не говорят за загуба на плод, а евентуално предаване на зараза на бебета?Как става това не разбрах, но щом няма още мнение на самите производители ще изчакам.Тамън се навих да пренебрегна Хашимотото, че вече събраха достатъчно данни там.
Но моя мъж го пращам да се вкасинира, нашите също са се записали и другата седмица ще ги бодат, имат час при личния и така.Покрай мен само сестра ми отказва, не знам защо като според мен тя трябва да е първа.Надявам се до началото на лятото да се е ваксинирала и тя.
Репродуктивните лекари излизат със становища, че е хубаво след ваксината да има поне 4-5 месеца почивка преди опит със собствен материал, още не се знае кое как влияе при стимулация.То самия Ковид влияе ужасно на организма.Турските клиники например, а и тук в БГ правят опити два месеца след прекаран ковид най-рано.Защото целия организъм се е побъркал от болестта.
Да им се не знаят и китайците и змиите и прилепите, каква глупост доживяхме.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #395 -: февруари 23, 2021, 09:10:14 »

Привет!

 Аз говоря от личен опит предполагам има и други като мен. Не чета и не гледам нищо, което не е официално и съм си запомнила разни опорки, които не са казани от кого да е, но информацията е динамична и се променя. Лятото, когато ваксината беше много хипопотетична, извинете ме, че не помня кой от двамата Кантарджийски или Кунчев каза, че няма да е препоръчителна за млади хора във фертилна възраст. Сега е различно мнението, но ако човек както и аз в началото е приел това за 100% истина и не се е поинтересувал повече е нормално да има резерви. Аз вчера четох също становището на Болница Надежда. Те също препоръчват ваксинация и процедури 2 месеца след ваксината. За мен въпросът е решен, ако до събота има ваксини сигурно ще идем да се боцнем и да се приключва.smile

 По същата логика и в началото Подкрепа за кърмене казваха, че няма проблем да се кърми дори при болна кърмачка, но дали още е актуално не знам. Със сигурност има и новородени болни, защото на Токуда например клипа за новото отделение показваха стаи за изолиране на болни бебета.Нещо, което преди нямаше, а е хубаво да има дори и без пандемия, но според мен е произтекло от нужда.

 Маги, сила!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 23, 2021, 09:24:37 »

Последната статия на Надежда по темата
https://www.m.nadezhda.bg/novini/stanovishte-na-mbal-nadejda-za-vaksiniraneto-na-patzienti-planirashti-bremennost-807/?fbclid=IwAR0krX6qRdM5u8OtShRzKYwd-Wj-ZYe5wnWr3B5nAWyo97GTjEZiy3gMrF0

Естествено и аз бих изчакала дори с естествено зАбременяване два месеца ако си слагам ваксината преди това, но никога не бих отказала ваксина, щото ще ме направи безплодна, това визирах.
Майка е с немската ваксина за цистит, препоръчва се но дори не е задължително от месец до три месеца почивка до Ковид ваксината.
Така че да, срамота е медицински лица да следят нещата... и да се плашат.
Виви добре дошла!
След малко ще дописвам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #397 -: февруари 23, 2021, 09:43:01 »

Добро утро!

Благодаря на всички които ми писаха вчера и днес. Днес съм по-добре, снощи беше зле, ама не е болка за умиране. Към 20:00 почна силно главоболие и гадене, към 21:30 втрисане, пих един Хюмекс грип и ме трупяса, днес се събудих свежа, сега имам около 37.2, малко ми е омаяно но се трае. От опит, ваксинирайте се сутрин, по един в семейството.

За репродуктивните, и Надежда и Щерев излязоха с препоръки за ваксиниране и че опити за АРТ и забременяване не бива да са спирка за ваксиниране, в крайна сметка заразяване с ковид по време на бременност е по-опасно. И на двете места се препоръчва един до два месеца почивка, като CDC официално обявява че няма повод за притеснение с РНК ваксини, от вчера почва и фазата на ваксиниране за бременни. С Астрата няма никакви притеснения, има и доста кърмачки вече ваксинирани, за Хашимото почват също да я препоръчват.

Мен не ме  свърташе с чакане  и заради периода между две ваксини, ако изчакаш до април с Астра примерно чак края на лятото е втората доза, това откарва чак до септември формиране на защита.

Та тъй, сега тръпна кога мм брат ми, снаха ми и свека ще се ваксинират. До края на седмицата се наядвам всички да сме боцнати и да си отдъхнем. Свекъра за момента отказва, нашите им казах че с бой ще ги закарам на ваксина  beating
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: февруари 23, 2021, 10:48:52 »

мани, после ако ги боли нещо или изкарат тежко двата първи дни, ще ти отнесат главата от мрънкане.. nea
майка уж обеща снощи, дано не се надява да забравя, защото няма! баща ми е бита карта, той логика няма, мисъл също, гледа като зомби някакви неща и търси врачки, ма реално да свърши работа да се защити- не му достига мозък.. angry
времето се стабилизира, извадих пролетните неща на мъжете, моите не смея, явно докарвам сняг lol
купих маратонки на мега промоция на малкия, сега дебна за летни комплектчета.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 23, 2021, 11:33:31 »

по темата с татковците, нещо забавно:

https://roditel.bg/skapi-zavedi-deteto-na-gradina/?fbclid=IwAR0m_RAthGCoisjsKMlS0FOSQ1YuIPiqzygcTXtvD3wgwcAI-JGYWo6WId4
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #400 -: февруари 23, 2021, 11:54:11 »

Булче  heart
Поне мина сутрин, че и в началото на седмицата  good

Наш близък го оперираха тези дни и май болнично е лепнал Ковид, та леко сме притеснени.
За ваксините е ясно, че тепърва в годините ще ги пречистят, проучат, изменят. Ама хората са в крайностите, което е кофти.  pardon Снощи си говорихме с много родители пред залата, че в един момент ще стане доброзорно ваксинирането. Като спрат неваксиниран на границата, като му ограничат работата в компании над Н на брой души и тн. Същото като с децата и детските градини.
Мен и друго ме изразни по темата. Казват, че за някои не е ок алкохол между дозите. Е, вече познавам ваксинирани с: Нищо няма да ни стане, ако си пием по едната ракийка вечер. Ами да сте живи и здрави, ама защо "хабят" ваксини за вас, вместо за малко по-отговорните хора, било то и не на първа линия...
И за майка са свършили, та няма май да е днес.

Вчера беше голяма глъчка и смях пред залата. Стопли се времето, хората стоят отпред и се шегуваме на килограм. Всички имат нужда от социална среда.

Дребният рева през нощта почти на сън, че иска да си играе.  pardon Освен аз да ревнех, че искам да спя... Щяхме да сме в тон!

Днес имам обиколка през центъра. Събирам слънце и енергия. Следобед ще опаковам всичко, което не е от първа необходимост и да не се праши. Много е кофти в променливо време да предвидя дрехи за две седмици за мен и за децата... После не е ясно колко време ще чистя и подреждам вкъщи  girl_impossible
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: февруари 23, 2021, 13:38:16 »

то е лошото че не е време за лаборатории и излишни прегледи, а аз искам точно на такъв да ида, и да си пусна и изследвания преди ваксината. nea в такива моменти напълно здравите хора не разбират колко са щастливи че просто могат да се наредят и да се боцнат, ама така е - всичко взимаме за даденост хората, нормално е.
с дрехите съм в голяма чуденка, защото са обемни палтата и якетата. айде половинката е лесна, има само едно зимно яке и 3-4 пролетни, та просто пера едното и вадя другите от плика на химическото. малкият и той е с 2 сезонни, ма аз... blush госпожа стоножка и сторъката шива с 15те връхни дрехи, ужаст. вчера изхвърлих едни десетгодишни сандали мои и едни петгодишни кецове пак мои, днес ще гледам какво ще прибирам на вилата и какво ще запазя. дано пак не завали сняг, че вече втори път въртя дрешаците от гардероба в коридора и по столовете...

п.с Сиела пускат книги по един лев, повечето си ги купих като бяха на 10 лв и са разкошни, препоръчвам

https://ciela.com/knigi/promotsii/promotsiya-knigi-na-riva?fbclid=IwAR3Gvco1Yp41x_NM-lFambTVbPx20J_xML7hOKLJF58xisidC3Hz5iZVSyY
« Последна редакция: февруари 23, 2021, 13:44:16 от emmmmmy » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #402 -: февруари 23, 2021, 15:59:25 »

Ох, ние направихме огромна разходка с едно комшийско дете, но нещо окъсняхме с лягането и емоциите дойдоха в повече...
Аз вчера изпрах зимното яке, че беше станало на нищо най-вече от дезинфектант. Дано не трябва пак да го ползвам. Апреските дойдоха тъкмо навреме за 20 градуса.  laugh

 Еми, аз нали доскоро обикалях по лекари и лаборатории. Хората дето са опрели до лекари в това време като че ли са по-съзнателни. Аз дебнех да мине 9-10 и ходех само където знам, че не вземат проби за Covid, то не че е гаранция, че няма да го лепнеш и без да се тестват за това, ама аз се успокоявах така. Не че и всяко изследване може да се направи по всяко време, ама все пак...

 Снощи щях да казвам и че ми е интересно за бременността на Милена в Швеция. Тя е бременна в 5 месец мисля, а беше болна януари. Косвено каза, че общо взето нищо специфично не са пили нито тя, нито мъжа й, та явно там не го правят толкова на голям въпрос. Аз сигурно щях да се побъркам от притеснение като се знам, но може би така е по-добре.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #403 -: февруари 23, 2021, 16:33:32 »

Те вече са посвършили, но наистина са хубави заглавия good
Алич, проф. Балтов каза на пресконференцията миналия четвъртък, че два- три дни около ваксината не бива да се пие повече от 1 бира или малка ракия, за два - три месеца между дозите не съм чула Wink. По- плашещо за мен е това, че някак не осъзнават, че точно сега трябва да положат усилия да не допуснат да се заразят, докато не са започнали да изграждат имунитет поне. Тогава вече е напразно отишла ваксината.
Днес е била втората игла Пфайзер на приятелите медици, да видим как ще са утре. На наша възраст са и много се надявам, да няма драстични реакции, че да не се страхуват толкова много наборите, пък и аз, де Wink
Хаха, пак ме налегна пролетна умора, такъв мързел ме гони, не е за разправяне. Избягвам да гледам навън, че прозорците са направо ужасни. Има време до Великден Wink
Рони, тук също има много бременни, които са карали болестта в това състояние. Наблюдават ги и това е. При брат ми има поне 5, които ще раждат всеки момент, нормално вървят нещата.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: февруари 24, 2021, 09:06:32 »

Добро утро!
Как сте в сряда?
На нас днес ни е последен ден в апартамента, последен ден на детска и ми е някво смотано. Тамън свикнах и взех да се наслаждавам на спокойствието и то  свърши.
Еми, за изследвания иди в малък филиал и по-към обяд. Стига да можеш да издържи гладна. Обикновено след 10.30-11 почти няма хора. Другия ти вариант, но сигурно ти е далече е в Щерев, към 10 е празно. Аз утре ще ходя, даже с Ники и се надявам да няма никой. Там до 9-9.30макс има народ.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines