Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:04:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 40596 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 19, 2021, 09:55:47 »

адиктед, горкото мъниче! много мразя да повръщам или някой друг да му се случва...
какво беше хапвала малката?
маги, стискай зъби, още малко и ще се разнообразиш с работа.
аз слава Богу, откакто дифузерът работи нощем, спя и не се чуват спорадични кашлици. само сутрин събира секрет и се оплаква че има храчки, но май няма сми да го мъкна на лекар, предполагам ще си отшуми самО.
това парно ни разкатава фамилията, баща ми твърди като ерген че като е живял в малък град и е спял на печка на дърва, се е будил на 8 градуса макс в стаята и никога не е имал запушен нос и не е боледувал. като е дошъл в града и е почнал с проблемите. аз също на село нямам такива грижи нито с детето, нито със себе си, ама ето- съдба.
днес ще се коконтя на фризьор и нямам търпение. blum
имаме да сипваме вода уикенда, да изпратя някоя и друга пратка по приятели и мисля да сменим контактите с двойни, че така не се живее. с хоум офис и дете, контактите не стигат! nea

взех си от промоцията на  издателство жанет, нови книжки за мен и малкия, много съм доволна, имат 15 процента отстъпка и подаряват безплатна книга с поезия за поръчки над 40 лв, както и безплатна доставка. така се привличат клиенти обратно в пандемия, а не да надуват цените.. good
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #346 -: февруари 19, 2021, 10:30:52 »

 Тя си хапва доста по принцип, но вчера направо прекали. Почти не й давам салами и разни такива, но снощи се докопа сама и яде набързо, та може и да не е дъвкала както трябва. Бях готвила леща, но явно нещо не беше ок и ММ се оплаква от болки и направо ще хвърля и манджата и оставащата в пакета. Хубаво мислех да си направя червена, ама Ж. не обича и тая обикновена ни разката фамилията буквално.

 Какво си замислила да правиш на фризьора?

 Жанет и аз ги харесвам. Кръстницата ми е приятелка с някои от авторите и редакторите там и им помага по разни книжни събития. Тя ме ориентира и кои от детските стават. Аз взех Уоли на изд. Миранда последно, че помня че на мен ми беше голям мерак като дете, а и тя пък обича такива игри с търсене, та се хареса.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: февруари 19, 2021, 10:35:18 »

мразя и аз леща обикновена, не ми действа добре. саламите не могат да ги дъвчат, да, този се дави с тях буквално, бързат като пърле пред магаре.. angry
балеаж искам както преди, но ми се ще по-смел да е, в смисъл по светли да са оттенъците:

https://photo.rozali.com/21-pricheski-za-tumna-kosa-sus-svetli-akcenti.html

моят фризьор сега не работи и сменям студиото и малко ми е криво, не знам какво да очаквам, макар че имат разкошни отзиви и красиви снимки във фб, ама де да знам, мразя да ми пипа кой да е косата, малко ми е като да смениш гинеколог или зъбар..  huhhuh.gif
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: февруари 19, 2021, 10:56:54 »

Горката Ж! Много е гадно като им се случат такива неща. На Ники в съзнателния му живот 2 пъти му се случва да повръща от храна след като е заспал и много се плаши. Но след последния път си взе урок, че се вечеря когато съм сервира ла, а не като си легне и да се сети.
Еми, късмет! Дано да се харесаш много!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 19, 2021, 11:08:17 »

Здравейте!

Миличката Ж, дано днес е добре.

Еми, много се кефя на такива прически. Дано се харесаш. Аз се другата седмица се глася да си спретна домашен фризьор.

Вчера беше много хубаво времето и излизах с Бамбук следобед. Срещнах една жена, която е първият човек, с който се сприятелих тук. Но тя се прибираше от работа и не беше с детето, и в крайна сметка Бамбук не ни остави да говорим много. Тя каза, че и нейната се същата. Вашите как са? Нямаше познати деца по площада и той искаше да съм с него, а не да си говоря. След нея пък имах много изненадваща среща - лекторът ми от курса лятото. Той знам, че живее в едно село на 2-3 спирки от нас, ама все пак беше изненадващо. Ама с него въобще не можах да говоря.
А преди малко говорих по зуум с първият ми учител по немски тук, либер Дарио ако се сещате. Трябват му хора учили немски като чужд език за интервюта за дипломната му работа. Темата е мястото на хумора в преподаването на немски като чужд език. Много е подходяща за него и си припомнихме разни забавни случки от курса по немски.

Имате ли планове за уикенда? Тук се очаква хубаво време и ММ планира с Бамбук да им окапят краката от ходене. Може и аз да се включа (само дето съм голяма пикла (буквално) и техните преходи по 3-4 часа не са много лесни).
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 19, 2021, 11:19:31 »

панди, ти много пъстър ден си имала!
моят ме оставя да говоря с хора, ако е в градинка. иначе е сега седнах да се лакирам,е, не ме остави на мира- както си играеше кротко, сякаш усети, стана и подлудяващо почна да изисква едно след друго, да дава играчки и прочие. накрая за капак се и изака. diablo
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #351 -: февруари 19, 2021, 11:32:17 »

Добро утро!

Адиктед много неприятна вечер сте имали,  дано вече всичко е наред.
Еми, така е, аз същи съм израстнала на печка с дърва и съм спала с юрга, който тежи колкото мен на студено, много калена израстнах и започнах да боледувам в София. Сега също сме на парно, но имаме и вентилация и е съвсем различно. Печките на дърва  топлят хубаво, ама до там. Първо са опасни, второ замърсяват страшно много.

Панда, интересен ден си имала. Моите деца ме оставят да говоря, когато сме навън,  но вкъщи като говоря по телефона, ако говоря с някой близък направо ми взимат телефона или правят страшна гюролтия ако говоря по работа се въздържат повече.

При нас е скапано и мъгливо, а на мен ми се излиза...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: февруари 19, 2021, 11:47:04 »

Панде, вчера ти е било ден за срещи явно.
Ники на вън повече ме оставя да говоря, стига да не реши, че му е скучно и сока да си говори с някой. Ама вкъщи и по телефона е голяма лепка. Сега се е научил да пита "за какво си говорите?" и така влиза в разговора.
И моите боледувания започнаха, като с епреместих в София. 0т1 до 4ти клас нямах 1 ден отсъствие от училище. Тука почнах леко леко, после като отключи Хашимотото и стана съвсем тъпо. Аз и сега си обичам на по-студено и в спалнята рядко минава 18градуса,та ни е добре.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #353 -: февруари 19, 2021, 12:10:58 »

А, помним го либе/р/ Дарио Wink Много хубава тема на дипломна работа има good. Какво включва - забавни ситуации, създадени по време на преподаване, или преподаване по забавен начин?
Еми, вода за пиене ли ще наливате? Ние купуваме разни видове и сменяме, ама в последно време пием билкови чайове с лимон и джинджифил, та малко намалихме тубите, шишетата и вечното преливане и наливане. Хаха, като си изпия чая, после механично си сипвам вода от чешмата в чашата и ако не се замисля специално, продължавам така през деня. През топлите дни вечно имах едно стъклено шише около мен, неудобно за пълнене от крана и затова го карах сигурно на купешка повече. Какво ли не прави мързелът crazy
Времето е много сиво и нещо ми скапва настроението.
Ето пунктовете за ваксинираве
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/02/15/izm_zapoved_im_campaign_10_02_2021-final-1.pdf?fbclid=IwAR11p3zo4WGaTKD9bvgyRPRaUM2Mx0XG_tLRW5aVS0VgZUHiqtv9UGyxCO4
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 19, 2021, 12:21:05 »

вода за пиене, че мен ме стяга щитовидната от чешмяната, от бритата също ме стяга жестоко.
редуваме горна баня с рударската минерална вода. втората е добра  за бъбреците, първата не помня за какво е. нося шише заради половинката, като сме по задачи, аз се сещам да пия напоследък и сама. заради малкият също нося, но лятото купувам и хвърлям еднократни малки за дребния. в щерев ми казаха че категорично чайовете и соковете не заместват нужното количество чиста вода на ден и ми се скараха. pardon та оттогава гледам да следвам нещата, вече 4 години се напъвам да пия чиста вода. малкият пие насила всичко, сам по себе си , едва ли ще изпие повече от половин чаша сок на ден, не знам защо е такъв смотляк,но го насилваме , няма как.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: февруари 19, 2021, 12:32:49 »

Еми, тъкмо щях да питам за кана, що не пробваш, ама явно синопитала вече. Аз от години карам само на Брита, научих и наще, пе това мъкнене и съхранение на туби  nea. Аз си се налива с вода, рядко падам под 2,5л на ден. Ама и Ники не ще да пие, много ме изнервя това при него, че миже и да не се сети цял ден да пие вода. Опитвам се да го науча, ама...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #356 -: февруари 19, 2021, 12:34:33 »

И ние много дълго време пълним туби с води. Последните месеци обаче на ММ не му се занимава и караме на кана. При нас е отвратителна водата. В банята ще слагаме филтър и ще видим разликата, евентуално оттам да наливаме. Нашите продължават да пълнят туби и татко ми качва.
Децата пият доста вода. Не знам дали е до възпитание. Имаше период, в който им натяквах, ама сега сами се сещат и не ги и следя вече.
За говорене с хората са в крайностите. Много пъти сме коментирали. Вече само да им направя забележка и се сещат. Ама с онлайн работа, обучение свикнаха, че трябва и да се слуша, не само нон стоп говори. Е, например още правя забележки на Кокона - на влизане и излизане от вкъщи може да надуе главата на някого и после: Забравих това... Взе ли ми онова... Ами да си се съсредоточила, когато е трябвало!

Утре Кокона ще има открита тренировка пред родители, приятели... Покани някои деца и дано да дойдат, за да се радва. Най-вече дано е прилично времето!
И евентуално трябва да ходим до някой мол (хич не обичам в почивни дни, ама през седмицата ще ми е трудно). Трябва да й намеря маратонки за тренировките или поне в номерацията да се ориентираме.

Адиктед, изключително неприятно sad Дано бързо се отърси от случката!

Едит!
Щях да казвам за културата на говорене... Никога не е късно да се (излага) научиш нещо ново. Понеже си имаме вайбър баба, откакто свекърва ми има модерен телефон с вайбър, общува така с внуците. Привечер се звъни, когато е в рекламите на нейните предавания и се пита: Как са моите внуци? в очакване как и двамата ще скачат около камерата в трепетно очакване да видят баба си. Истината е следната: по това време децата играят и не искат някой да ги прекъсва или е станало време за къпане, съответно няма радост около камерата. В момента на отговор на позвъняването се чува безобразен шум като микрофония. Сигурно и съседите го чуват. ММ започва с все сила да крещи на майка си, белким го чуе: Спри телевизора!!! Тя се нацупва, че той е намален. Аре, върви обясни кой какво чува и как се говори по вайбър  star
« Последна редакция: февруари 19, 2021, 13:19:30 от Alichka » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #357 -: февруари 19, 2021, 13:54:14 »

Добър ден стана...

Днес уж лежерно, ама подопѐчения замина на Доминикана и сега наблюдавам и неговите задачки. Така му завиждам, ама той е свободна душа, него нищо не го държи тук.

Адиктед, ужасче, много е гадно, обикновена леща и на Звяр разбива корема често. Дано не се повтаря!

За спане на топло и ние с брат ми от малки спахме на студено (без печка, без нищо), дали сме боледували много/малко не знам, боледували сме със сигурност не е било без хич. Според мен то е хубаво чисто от към комфорт, аз не мога да спя на жега, изсушава ми се гърлото. Вече за болестите е средата, в големия град сблъсъка е голям с бацилите, ние по откритите офиси години ни отнема да изградим имунитет. Преди няколко години като смених офиса също се сблъсках с много боледуване.

Леле ние само чешмяна вода пием... Софийската вода е супер и за мен е грехота да се пие друго. С Кана пробвах, не е за мен това, искам си източена вода от чешмата, ни прекалено студено, ни застояла. Звяр пие много вода, не се случва да се налага да го подсещаме.

Открих нов десерт, мисля сега да си го забъркам, маскарпоне с Протинела ( за който не е на диета и Нутела ) , направо разкош!

Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: февруари 19, 2021, 14:26:15 »

Аз пък никога не съм можела да вирея и да спя на студено. Развих синузит даже заради студеното и постоянно течащия ми нос. И съвсем стана невъзможно това - ако ще с 5 юргана да се завия, носът ми като се подава извън юргана, веднага тръгва да тече от студа. "Спала" съм с пакети кърпички до главата, завивала съм се през глава, чудейки се как да мога да дишам изобщо - защото нито можеш да дишаш завит през глава, нито пък като ти текат реки от носа. Абсурд е да спя в стая, в която е под 23 градуса.  crazy
И дори, когато успявах да намеря някакъв начин, трябваше да си издухам носа под юргана, да метна кърпичката отвън някъде без да излизам от юргана, защото ако стана да я изхвърля, реките тръгват наново.  Ад беше и не искам да си го спомням даже.
И не е като да не се е налагало да съм на студено - така и не свикнах никога с това.  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: февруари 19, 2021, 16:02:56 »

Еми, много ти е хубава косата! Супер е станало!

Ние в София ползвахме кана, ама не Брита. Не мога да се сетя за името. Тук имаме по принцип много хубава вода, ама от ноември има ремонт на водопровод и е ужасно варовита. Март трябва да приключи.

На ММ в коледния подарък от работата са все био неща. Та сега имаме био Нутела, 14 евро 300 гр. Кой ги купува тия неща.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines