Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:37:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 41259 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #195 -: февруари 10, 2021, 17:04:59 »

Е точно те пък би трябвало с училището да са подписани поне декларация за неразпространение, аз в тях притеснение нямам.

ами уви не, и никой няма проблем с това, виж клечка в носа е голяма драма. Ей това са двойни стандарти  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: февруари 10, 2021, 17:13:49 »

ами уви не, и никой няма проблем с това, виж клечка в носа е голяма драма. Ей това са двойни стандарти  pardon
мда и аз се наслаждавам на коментарите във фб  pleasantry и се чудя и мая.

Четох днес  интервюто на Анджелина Братпитова lol  за Воуг и честно казано съвсем  като ПР акция в нейна полза ми прозвуча, въздух под налягане и хвалби... изкара се света вода...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: февруари 10, 2021, 17:21:56 »

Добре де при нас всички тия снимки са по желание и се записваш предварително, дали искаш или не. Има дата, даже май 2 дати и е само с предварително записване. Миналата година трябваше да ги снимат и да имат снимки на шкафчета та и на кърпите- въпроса бешв искате ли в детската фотограф или всеки да си заведе детето да го снимат и да занесе снимка, там с определения формат.
Е в едната градина в квартала, изобщо нямат такива снимки. Родителите не са съгласни и дори не им се предлага вече коледни и осмомартенски снимки.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #198 -: февруари 10, 2021, 17:30:13 »

ама Рат и тестването е по желание  angry, но за снимките не ме разбра (боже колко пъти го написах) че масово се прави без да се слага под съмнение, не говорим за изключенията.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 10, 2021, 17:37:49 »

Е разбрахме се де. Тестването никой не е казал, че не е по желание. Снимките всеки си поставя под съмнение за негонсининсинотказва ако реши, просто не му се дава такава гласност.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #200 -: февруари 10, 2021, 18:27:36 »

Привет, лейдис  Sunshine

Ехааа, каква интересна дискусия, замислихте ме. Аз нямам дете и не смея да се изказвам как бих реагирала и по двата казуса, че току виж ме изпере хормона и запея други песни след време lol  crazy

Това със скритата тромбофилия не е опасно само за бременни, даже е по-малко опасно за тях. Моя позната изкара супер лека бременност и секцио без да знае че има. Наложи се камъни от жлъчката да и махат и откачи тромб след операцията, едвам я спасиха и като я тестваха се оказа 5G май. Пу пу да не плашим, живее се с това, аз слава богу само това нямам, имам MTHR само ( така ли се казваше?)

Опасно е по-време на бременност, иначе не вярвам да ти пречи на начина на живот, но при бременност, зависи от мутацията, се започва назначения препарат и се ходи на консултации.

Девойки, тромбофилиите са много опасни при най-различни ситуации, медицината още не ги е изучила достатъчно. Просто на млада здрава жена се проявява при бременност. Но те влияят в още по-голяма степен в други ситуации, но докторите те първа почват да търсят тяхното участие в уравнението. От стрес кръвта се сгъстява, от там тромби или други куп глупости и Чао! Имам един приятел доктор по клинична медицина, той работи в изследователска лаборатория, в която определят протоколи и стандарти как се визмат проби и правят тестове в нормални лаборатории. Има неща като "оксидативен шок" (най-лайшки казано, че забравих медицинския термин blush ), което е свързано с оксидирането на кръвта при стрес, свободни радикали има намесени и разни други сложни неща. С няколко думи тези мутации отговорят за това в какво общо здраве си и какви болести можеш да развиеш. Нещо като бомби със закъснители, спящи в нас, които могат да бъдат задействани или пък не. Друго, което ми обясниха, че се изследва относно тях. Примерно в моя род си умират от днес за вчера (ако помните за леля ми преди сватбата), баба ми и тя така си отиде на 67 в съня си. Пръскат ни се кръвоносните съдове, масирани кръвоизливи и Чао! И това са доста случаи в рода назад, че и не сме с дълголетен ген. Общо взето в момента изучават и това, доколко тези мутации, които се предават с ДНК-то влияят. Защото това са едни и същи проблеми поколения наред. Медицината още не го е изучила камо ли аз. Но ако примерно при стрес ми се оксидира кръвта или се сгъсти, тялото не може да я разреди, от там ако имаш стеснение в кръвоносен съд или изтънен, можеш да получиш исхимичен инсулт, съответно разслояване на кръвоносен съд/инфаркт. Баща ми и двете му сестри са с проблемни кръвоносни съдове и сърдечни проблеми, което, да, проявява се с напредване на годините, но всички го имат и се брой за наследствено. Тези сърдечни проблеми се изучават от наукута доколко се дължат на тези мутации в кръвта. Да не говорим, че една от мутациите е за усвояването на фолиева киселина (В9), а фолиевата киселина не е важна само за бременните. Тя държи веригата на ДНК-то да не се разпада, т.е. да остарява (бавно умира) организма.

Така че отбор тромбофилки не искам да ви плаша, свиркайте си, но тези мутации без да знаете ще ви влияят и в бъдеще Girl_hide

Говорете ми за ретроГАДен Меркурий, тъкмо офис техниката се е кротнала и е под контрол пу-пу-пу

Лека вечер и както ми казаха вече двама доктори червено вино му е майката. Не случайно римляните са го казали: "Във виното е истината." Виното е здраве girl_wink

ЕДИТ: Изчетох си поста и се смях с глас така съм бързала и съм писала с краката, скачам в два проблема, които освен като самостоятелни, се търси влияят ли си. lol lol Не мога да го обясня хубаво, защото мозакът ми още е на моно от липсата на кислород lol lol
« Последна редакция: февруари 10, 2021, 18:58:59 от marry_me » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 11, 2021, 08:42:50 »

Доброви утро, как сте?Аз вчера пак голямо обикаляне, направо едното коляно ме заоля накрая.но вечерта излязох малко по магазините с приятелка.Имаше нужда да пазарувам, нямаше хора, приказвах си и се почувствах човек!

Аз днес трябва да готвя и мисля да направя блатовете за тортата на каката.Иска торта Лего Нинджаго, моето дете, ама двете да сме я украсявали.И сега ще е три дни правили торта  huhhuh.gif При друго положение щях да се радвам, но в момента съм труп физически и дано намеря сили за това.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #202 -: февруари 11, 2021, 09:12:47 »

Добро утро!

Аз казвам днес "Сбогом слабо тяло". Премерих се на кантара, виждам отслабнала съм. От три дни се събуждам тук с мисълта че ми се яде Софийска баница с бекон и реших че днес си черпя душата. Сега мога само да изгрухтя, амааа си струваше. Пухиндрела нещо се е побъркал, буди ме в 6 всяка сутрин, идва и ми говори, мърка, закача ме... направо ме влудява.

МериМи бая си изписала, аз успях да ти проследя мисълта. ФК не знаех че трябва да се пие, ама моята мутацийка е на 35%, не е от най-фаталните.

Маги не знам от къде намираш сили за торти, па и Нинджаго хахах. Звяр ми даде ясни инструкции за неговата, с планети които се ядът! Единствено се надявам да не са затворили пак до тогава, много иска и той да раздава кутийки в градината а вкъщи да е с крем тортата.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #203 -: февруари 11, 2021, 10:38:16 »

Привет!
Вчера ние двете с Еми с манджи, днес рано- рано Маги и Булката с торти.... chee Така де, "рънъта прави борбътъ" Wink
Мери Ми, че са сериозни нещата, сериозни са, но като си ги знае човек и си ги следи, свиква да живее с тях. Дано имаш късмет да попаднеш и на добър доктор, да погледне цялостно на проблема и на когото да имаш доверие.  good heart
Ох, снощи пак включих на Черешката и попаднах на Персиан Петков. Що за личност е това, изпуснала съм го и него явно. На мен ми харесва, не само защото е от моята овнешка порода, интересно ми е да науча повече къде какво прави. Прилича ми на подобрен вариант на Евгени Минчев. На първо четене нищо не намирам из мрежата. Той какво общо има с Нова, та е включен в предаването?
Хубав и ползотворен последен за седмицата топъл ден! heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 11, 2021, 11:12:11 »

ние вчера бяхме при едните роднини, та моето ядене не беше опитано lol , но аз още съм жива. blum
естествено моят син на чужди места не хапва, това ми е наказанието - правех същото като дете. crazy
Маги душо, що не я поръча готова тази лего торта бре? lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #205 -: февруари 11, 2021, 11:19:15 »

Здравейте!
Вчера изненадващо успяхме да походим по центъра, поръчахме си огледалото и някак се оформят нещата  smile Моите измишльотини се материализират lol
Неочаквано и маса си харесахме за хола, ама търсим вариант за доставка от София или Стара Загора (с познати). Оказа се, че Айко нямат транспорт до нас, а с куриер. Абсурд!!! Най-хубаво би било да успеем лично, ама пак зависим от свободно време.
В събота се каня да правя бананов хляб, че този епизод на Масленка е много любим на Кокона и отдавна мисля да пробвам какво точно ще се получи.
Предстои рождения ден на татко и днес ще съм за подаръци. chee
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #206 -: февруари 11, 2021, 12:10:09 »

Слушах брифинга, та да кажа, ако не сте чули - тестването ще е само за училищата, объркали като питали за детски градини и ясли и ще е доброволно, със съгласието на родителите, като ще се извършва от квалифициран медицински персонал. Както и се очакваше - много шум за нищо. 50:50 били отговорите на родителите, тестването е с цел разбиране на моментното състояние, както това, което правиха при учителите.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #207 -: февруари 11, 2021, 12:49:56 »

Привет!

 Именно от това тука има, тука нема се внася целият смут, ама то така е изгодно да бъде явно щом си е вече системно.
Свекс, баш си нацелила с този Пресиян, че е новият Минчев. Не съм сигурна в Огледала ли му почна кариерата или в Мармалад. Аз го знам от сторита и влогове на една от репортерките на Гала, че са си най-добри приятели с нея и се появява често. Само непрекъснатият напън за хумор ми идваше в повече. ММ се впечатли от готвенето му, аз четях и не се задълбочих.
 Али, за мен банановият хляб си е жив кекс, ама гледах една американка го препичаше и мажеше с масло... То верно, че техният хляб е сладък колкото наш неособено сладък кекс, ама знам ли.
Булка, гледах една фотографка как стяга декор с планети и беше адски красиво. Сега нали има и една майка-илюстраторка-инстаграмърка, дето направи някакъв сет за игра/обучение с планети и също ми изглеждат доста пипнати, та е много красива тема. Маги успех с Лего-тортата. good Аз тия дни намерих заготовките за миналогодишната тема за РД, като гледам и тая няма да има къде да се ползват, ама дано е за последно smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #208 -: февруари 11, 2021, 13:21:51 »

Свекс още вчера гръмна това, ама мен мнението ми остава непроменено по въпроса Wink Тоз и аз се чудех какъв е, само началото изгледах и не ме впечатли.

Адиктет, мамин златен ще те продаде на тема астрономия, направо след някоя година го пращам при Бубето. Сутринта в колата ми казва, мамо, вселената е много опасно място, има астероиди, горещо слънце, абсолютно не можем да стъпваме на Венера много е горещо, на Марс няма атмосфера, а ако някоя Черна дупка те глътне и ще те изстиска като червей. Знае всички планети ( + джуджетата) и всичките им сателити и всички размери и от какво са създадени. Много му е объркващо кой е създал вселената и трудно го свързва с дедо Боже. Имаме всичко възможно за планетите + всички документални е изгледал... Мания му е. За това ходи и в Музейко, да се докосне до репликата на Нийл Армстронг.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: февруари 11, 2021, 14:49:10 »

Здравейте!

Маги, успех с тортата. Звучи като предизвикателство!

Булче, браво на Звяр! Племеникът ми и той е луд по планети космос. Беше си измислил песен за джуджетата. Ама тя сестра много се интересува от такива неща. Тя искаше да учи Астрономия и метеорология, ама баща ми се беше изказал, че ми стига една дето учи за безработна (мале, как ме е проклел). За мое щастие Бамбук се в ограничил до луната.
А миналата седмица му показах една  реставрирана карета и той пита: "Това от хиляда осемстотин и коя година е?" Горкото дете, явно го засипвам с дати (от 1848г е lol lol )
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines