Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:07:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 40616 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #180 -: февруари 10, 2021, 12:34:21 »

Добър ден и от мен!

Антигенните тестове не са  ли кръвни? Или аз се бъркам, нали PCR  се взимат от носа и/или гърлото, какви тестове искат да правят? За да не бъде неприятен теста трябва да се стои абсолютно неподвижно и тогава няма проблеми. Голямото дете от 3 годишно го водя да му почистват ушите, което представлява бъркане с иглоподобен инструмент дълбоко в ухото, като се обясни на детето да стои мирно, повечето изпълняват , на тест също съм го водила, от гърлото му го взеха, стоя мирно.
Тука периодично ни изпращат покани за тестване на всички над 4 години, доброволно е, с ПСР се правят тестовете и резултатите излизат същия ден, имаме такива станции за тестване и е безплатно, може да се поиска и преди пътуване, на летището също тестват кацащите. Вече ако имаш симптоми и лекар те прати на тест се ходи или в лаборатория или в други станции специално за тези цел. Тогава е платено, но касата възстановява разходите.

За снимките би трябвало да са подписали споразумение за неразпространение може би.
В момента пак се учат от къщи и май ще го удължат и след ваканцията... имам чувството, че карам двойна смяна blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #181 -: февруари 10, 2021, 12:45:22 »

Днес съм като от щаба хахаха. Алексия Антиген е тест с който се взима секрет от носа и е бръз тест, за антитела е с кръвен от пръстчето.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #182 -: февруари 10, 2021, 12:46:25 »

Аа ясно, значи горе-долу като пср ама по-бърз smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 10, 2021, 12:46:51 »

Ами за снимките, всеки има време да си помисли. Аз в началото като ни питаха също не бях много съгласна да го снимат, после като опознах госпожите и се навих.
За тестовете, на мен Р ми взе и пак не ми беше готино (а той уж леко го направи), насълзиха ми с еопите и ме дразнеше носа после. Ако се прави както трябва изобщо не е готино, а на някои и кръв им тече и т. Н. Тази жена дето наскоро питаше къде да иде, че да ѝ вземат по-леко секрет, бая ядове беше брала след като я бяха тествали.
Лабораториите имат варианти-домашно посещение, да идеш когато можеш и така.
Айде нашите деца повето са свикнали вече с детска градина, ама за деца които са в ясла или тепърва с а тръгнали, тоя стрес не ми се струва ок. После ходи му обясни на това дете, че детската е хубаво място.

П. П. Допълвам Булчето-антигенния ти е за активно заболяване, антителата за вече прекарано.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: февруари 10, 2021, 12:55:40 »

За антигенните тестове - в училище никой не ме е питал, в детската градина - питаха дали съм съгласна или не - конкретно за моето дете. И аз казах не. Защото просто няма смисъл - всички го изкарахме вече ноември месец. Ако бяха задали въпроса дали съм съгласна да има такова тестване по принцип за всички деца - можеше и различно да отговоря.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #185 -: февруари 10, 2021, 12:56:49 »

Да, аз това го знам, не знаех този антигенен какъв е, при нас прилагат само пср и кръвен. Може би в спешното правят антигенен, но слава Богу скоро не ни се е налагало да ходим и се надявам и така да си остане smile
Да, щом стенго изкарали няма смисъл.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: февруари 10, 2021, 13:19:38 »

Здравейте!

Значи в понеделник ни правиха PCR тестове, защото снощи спахме в болницата за дълго ЕЕГ. Това ние за 4-5 път някъде. Ми нищо особено не е. Бъркане в носа. Бамбук докато се намръщи и е готово. На хората, които работят в болницата им правят всяка седмица. За учениците тук също има антиген тест, ако иска да ходят. Ако кажат и за градината, за мен е ок. Ама тук в градината няма медицински лица и ще трябва да са външни лица, та сигурно за това няма за сега.
Съгласна съм със Свекърва - има неща, за които най-добре здравните власти да вземат решение.

Психолог има в градината, всеки вторник е в групата на Бамбук.

За снимки тук има една декларация в началото на годината дали разрешаваш снимки. Аз съм разрешила. Учителките ги снимат често за разни подаръци за родителите или за портфолиото с постижения. Бамбук много се кефи. По принцип веднъж в годината имат официална фотосесия, ама миналата година нямаше, сигурно и тази няма да има.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #187 -: февруари 10, 2021, 13:28:14 »

За снимки тук има една декларация в началото на годината дали разрешаваш снимки. Аз съм разрешила. Учителките ги снимат често за разни подаръци за родителите или за портфолиото с постижения. Бамбук много се кефи. По принцип веднъж в годината имат официална фотосесия, ама миналата година нямаше, сигурно и тази няма да има.

По същия начин. Тази година снимките в училище си бяха както всяка, но заради това, че са с маски, които са махнали само за индивидуалните снимки, нямат обща снимка на класа направена с учителката, а имат само на една отделна страница снимките на всички деца...
от градината дребни ги снимат,  но ако са снимали цялата група, ни пишат мейл за съгласие да пратят снимката на всички родители, ако всички са съгласни, ни я пращат. Иначе и за там всяка година при презаписване искат съгласие/отказ за правене на снимки.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 10, 2021, 13:34:18 »

абсолютно съм съгласна със  Свекс, за някои неща държавата и здравните власти да вземат официално решение, който не ще - да не си дава детето на градина/училище.
може би здравното обслужване си зависи от самата градина или училище с какво качество ще е, в моето ни следяха редовно здравни параметри и за ваксини някви ходехме, и за хапчетата за гуша и  принципно два. пъти в годината ни викаха за оглед / преглед lol
тия деца нашите така или инак трябва да свикват с новата ера. няма връщане назад, това няма да изчезне за месеци, дори да ни ваксинират всичките, което виждаме че няма как да стане, а у нас ще е особено бавно заради липсата на организация и здравна култура, както и вярата във врачки, баячки и платени партийни доктори, които твърдяха че това е грипче. pardon
Булката ми направи деня с фургоните и ние наредени на оградите на детските градини lol , с това мое знойно въображение, едвам не си изплюх обедната дажба храна lol
а пропо, днес измислих нова манджа- ориз с царевица, сладки стафиди и чия и се получи разкош. good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #189 -: февруари 10, 2021, 13:46:11 »

     а пропо, днес измислих нова манджа- ориз с царевица, сладки стафиди и чия и се получи разкош. good
Малиии, ако не ни изплюят манджите, та на. Аз днес готвих също импровизиран буламач - праз, кисело зеле, сварено пилешко, булгур /от едрия, турския, дето е по специална технология приготвен/и бурканче сварен фасул, с подправка чимен. Много е вкусно, наподобява колективни сърми.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 10, 2021, 13:57:25 »

Малиии, ако не ни изплюят манджите, та на. Аз днес готвих също импровизиран буламач - праз, кисело зеле, сварено пилешко, булгур /от едрия, турския, дето е по специална технология приготвен/и бурканче сварен фасул, с подправка чимен. Много е вкусно, наподобява колективни сърми.
аз сега го ядох сама и още съм жива, довечера ще дам отзиви за половинката lol
малкият че няма да го пипне, няма. ма той яде само картофи сега lol
чимен за какво още го ползваш? на тази манджа, както ми я описваш и кимион и индийско орехче щяха да отиват.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #191 -: февруари 10, 2021, 14:34:40 »

Еми, чимен задължително слагам на  ястия със съставка праз- леща, сарми, кисело зеле с фасул или с ориз, пълнени чушки с праз и булгур и задължително на сланина. Кимион и индийско орехче по някякви стари готварски правила от баба ми ползвам когато месото е агнешко или овнешко, не съм се сетила да пробвам как ще се разберат с натрапчивата воня, пардон, аромат на кисело зеле Wink.
Родният яде с удоволствие, спокойна съм, че няма да се наложи да се мъча сама. Просто събрах всички останали продукти, докато съм без дете, да не ми се мотат в такива малки количества из хладилника.  blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #192 -: февруари 10, 2021, 14:47:09 »

Малее днес да не обидя някой само, ама май съм много ретроградна, пак не сте ме разбрали, ама и аз не съм била много ясна хахах. И тук се подписва информирано съгласие за снимките, но то важи само за любителските, от госпожите. Тези които се снимат от външна фирма, тип коледни, 8ми март са в сивия сектор.

Ох стига за манджииии! На протеинови филийки съм, Омиргвам от глад!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #193 -: февруари 10, 2021, 15:47:32 »

Аз тръгнах сутринта да пиша, ама съкратих, но гледам едни българки-влогърки в Корея. Ами единият ден ги накараха да си правят цялата сграда тест. На един площад надалеч от сградата ги наредиха и ги тестваха.Но държавата си е изградила доверието. Според мен по график, ако се направи с групите или когато децата се оставят в двора в присъствието на родител все пак ще утихнат част от страстите. Има как да се измисли и точно това бързане и неуредица нагнетяват и без това обърканите хора.

 Аз вчера правих овчарски пай преди да си вземем детето да си хапнем, че нали госпоицата не го обича. smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #194 -: февруари 10, 2021, 15:54:01 »

Тези които се снимат от външна фирма, тип коледни, 8ми март са в сивия
Е точно те пък би трябвало с училището да са подписани поне декларация за неразпространение, аз в тях притеснение нямам.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines