Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:20:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 41252 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: февруари 09, 2021, 15:14:34 »

виж с портокал не ми е хрумвало.. ще пробвам.
аз понеже обичам токчета, но с малкия - само с платформи се движа лятото или сникърси с висока подметка.
като съм по без дете- си ги нося високите токчета без проблем, ама мама ми купи първите на 14 години lol ии бях много щастлива, свикнах за едно лято.
Мери ми, защо не искат? shok shok shok
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #151 -: февруари 09, 2021, 15:21:25 »

Мери ми, защо не искат? shok shok shok
Те го били карали още ноември-декември 2019  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif По съм склонна да мисля, че се притесняват да не ги чипират  angry
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 09, 2021, 15:22:48 »

Мери ми, това ми напомни за едно злополучно детско пиано като бях на 5-6 години. Бях дребна на тези години, и с една приятелка - същия ръст, решихме, че ще свалим пианото, качено на гардероба.  pardon Качва се тя на стол, аз върху нея, на раменете ѝ - пак не го стигам. Намерихме някакви големи декоративни възглавници. Накачулихме и тях върху стола, пак същото упражнение. Взех пианото, обаче явно ѝ натежах, тя се олюля, паднахме, пианото се счупи на парчета.  girl_impossible Как не се убихме, не знам - ама си имам едно на ум, да не качвам нищо на високо, което децата могат да решат, че искат. Независимо колко невъзможно изглежда стигането му.  girl_wink

Високи токчета никога не съм можела да нося, но пък обичам обувки с ток.  В неделя си купих нови боти с токче и грайфери, лъскавки, удобни - много им се радвам.  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 09, 2021, 15:33:17 »

Те го били карали още ноември-декември 2019  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif По съм склонна да мисля, че се притесняват да не ги чипират  angry
Не знаех че са на такова интелектуално ниво shok
Менианте покажи дее
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #154 -: февруари 09, 2021, 15:41:56 »

Не знаех че са на такова интелектуално ниво shok
Фабриката в дълбокия прованс, де да беше френския, ама българския pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: февруари 09, 2021, 15:53:58 »

emmmmmy:




Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #156 -: февруари 09, 2021, 16:00:29 »

Ooo menyanthe e много яки, аз имам подобни лачени

МериМи не ти завиждам, ей сега се забавлявах на истерията за антигените тестове... просто без думи. Паскалева е в 5 3та градска ако не се лъжа? Тя е светилото на всички мутации

« Последна редакция: февруари 09, 2021, 16:15:33 от bulche91 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 09, 2021, 16:49:29 »

Българското невежество е достойно за книга.
Ама за Гърция ще си направят тестове на същите тези деца..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 09, 2021, 18:25:10 »

Мери ми, булката ти е отговорила.Паскалева е светило точно за тромбофилиите, Русев е имунолог, от тромбофилия не разбира.Аз също съм с тромбофилия както писах.Не я бях отключила с каката, но преди близначките от стрес ли от какво се отключи и имах две загуби.Опасно е по-време на бременност, иначе не вярвам да ти пречи на начина на живот, но при бременност, зависи от мутацията, се започва назначения препарат и се ходи на консултации.
В БГ много се злоупотребява в последните години с тромбофилия, отделно че се изписват неадекватно като редуване на аспирин и фраксипарин, което е безумно, тъй като фркасипарина например действа 24 часа, а не всеки има нужда от аспирин.Въобще научен труд може да се напише в БГ как не трябва да се прави.

Манианте, супер яки са!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 09, 2021, 21:20:54 »

Здравейте

Мери ми, по твойте докторски въпроси. Била съм с желязо 1.7 и хемоглобин 70.  При мен беше вторична анемия, заради язвите по червата. След като се оправих се изненадвах от разни разстояния, които ми се бяха стрували огромни. Точно сюрреалистично е. Та покрай улцерозния колит и опасност от фосфолипиден синдром (не помня какво беше това) по време на бременност, ме пратиха при Паскалева в 3та градска, тя пък ме прати в имунологията на Александровска (с три епроветки  с кръв в метрото lol lol) и в крайна сметка и аз имам мутации и склонност към тромбофилии. Та през бременността на 3 месеца ходех да давам кръв при Паскалева и тя ми определяше дозата на фраксипарина. При нея май не се записваше час сякаш и не се чакаше много.

И аз се катерех на секцията, но само едно ниво. Сега нямаме. Но пък не знам кога ще се покатери на скрин примерно или друго изобретение ще измисли.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 09, 2021, 21:33:03 »

Що се чудите, че отказват масово тестването в градината, аз също отказах. Без мен не желая да му се правят интервции, ако искат - направление от лл, от там в лабораторията, с мен и така. Без мен не!
Наскоро познати пак търсеха някой дето да вземе секрет от носа, ама по-леко че като правило ПСР (бяха изкарали вече, но им трябваха за път нови) на жената ѝ бяха взели толкова добре, че 3 седмици имала проблеми с носа после. Та Р точно тва си говорехме, ако искат тестове, само при познат, дето не мрази хората.
Менианте, вашето е било епично!
Мери ми, кога каза че си при Русев? После да разкажеш.
Иначе точно той ми беше назначил фракси през ден, АП през другия и до към 20г.с май. Ама то след първата загуба, когато още не знаех за тромбофилията и рязко се отказах да го слушам. Иначе и вливки на кво ли не правехме.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 10, 2021, 08:31:30 »

Добро ви утро, как сте?

Точно тия екстри през ден са абсурдни, отделно, че АП може да доведе до кървене ако не е правилно назначен.Абе....лекари.И аз много четох след загубите, въобще реших да не си давам парите за него.Говорих с няколко доктора следели бременни с моите мутации и ето имаме близначки.Не съм била чак толкова сложен случай, че да ходя при Паскалева, а и пътуването в един момент ми беше невъзможно.

Аз вчера се разчекнах честно.Толкова много ходене, днес ме болят колената и стъпалата.Заседяла съм се, личи си.Не можах да си свърша работата вчера и днес ще тичам пак по задачи.Ей значи, няма почивка.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #162 -: февруари 10, 2021, 09:01:39 »

Що се чудите, че отказват масово тестването в градината, аз също отказах. Без мен не желая да му се правят интервции, ако искат - направление от лл, от там в лабораторията, с мен и така. Без мен не!
Наскоро познати пак търсеха някой дето да вземе секрет от носа, ама по-леко че като правило ПСР (бяха изкарали вече, но им трябваха за път нови) на жената ѝ бяха взели толкова добре, че 3 седмици имала проблеми с носа после. Та Р точно тва си говорехме, ако искат тестове, само при познат, дето не мрази хората.


Рат не знам до колко си наясно, но в градината редовно им взимат секрети и правят им тестове за паразити. Когато има скарлатина се прави, прегирава се с взимането на секрета за антигенен тест, то не е ПСР, всеки в домашни условия може да си го направи и да се види че е просто бъркане с клечка за уши, сигурна съм че всички сме го правили на децата безброй пъти. Отделно  хората масово не правят разлика между антиген/антитела.... Не знам до колко си запозната, но масово хората се изпоразиха есента точно от децата, защото госпожите казваха ооо не ги тествайте, само вие се тествайте, децата го караха безсимптомно, а родителите беряха душа със седмици, това ти го казвам от първа ръка, една от моя екип точно това изживя, майка от градината също, като изрично им се упоменяваше децата да не ги тестват. Така че, манипулацията я има, но идва главно от учителите. В нашата градина слава богу само една майка отказа, ама нейното дете даже не посещава.

Това със скритата тромбофилия не е опасно само за бременни, даже е по-малко опасно за тях. Моя позната изкара супер лека бременност и секцио без да знае че има. Наложи се камъни от жлъчката да и махат и откачи тромб след операцията, едвам я спасиха и като я тестваха се оказа 5G май. Пу пу да не плашим, живее се с това, аз слава богу само това нямам, имам MTHR само ( така ли се казваше?)

Мале ретроградния ме застигна. Цяла седмица беше спокойно и снощи всичко избухна... Направо ушите ми пламнаха като видях какво става...Таа залавям се.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: февруари 10, 2021, 09:43:08 »

ПОнеже сте ги захапали, в нашата група от 35 деца, само 3 ма родители са съгласни.Аз правех антигенен и за мен не е нещо по-различно от взимането на секрет за бактерии.Не е приятно, но не е болка за умиране, а на каката сме и взимали секрет няколко пъти.И сега се оказва, че е започнала заразата от болно дете на градина и дори с бележка от ЛЛ, че е здраво!!!Нямам думи!После се оказва, че е болно и изпозаразило всичко живо.Та и още няколко деца и целите им семейства.За мен е ужасно безотговорно отношението на радителите.Да децата са безценни за своите родители, но ти имаш отговорност и към тях и към обществото.А не само като се пише във ФБ да ти е безценно, а на площадката да го зарежеш да се оправя само с живота и ти да люпиш семки и да плюеш на земята.Рат, не визирам теб!

Булка, в последно време практикуват след всякакъв вид интервенции седмица поне да се бие фраксипарин/клексан.На мен при първото ми секцио беше така, без да зная за тая гадост, после още месец бих с близначките ама там вече си беше по предписание.

То за бременни не е опасно, но има голяма вероятност от аборти и в ранни и в късни седмици.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 10, 2021, 09:46:18 »

Рат, права е Булката. В крайна сметка по цял ден децата са ни в градините и не виждаме в кои дупки им бъркат за редови секрети lol .
Аз така или инак му бъркам всеки ден с клечка за уши напоена с масло от кимион, че се оказа вълшебно действащо при него, особено превантивно. good
Аз този път настроих и себе си и половинката по-правилно психически, вместо да псуваме ретроградния, както правехме предишните пъти и ни се разгонваше фамилията, сега сме се хванали сговорчиво да довършваме стари дейности и стискаме зъби да не влизаме в конфликти с ненормални клиенти. вчера една почти успя да ме ядоса, но гледам да съм над нещата в този период. diablo
имам ужасно много работа днес и служебна, и домашна. искам да ида и до ДМ че да взема за близки подаръци за св Валентин, то друго не ни остана освен да обръщаме всеки празник в сватба, за да има радост и разнообразие поне малко от малко.
За хемоглобина- мен ме плашеше сестрата че няма да ме срежат с хемоглобин под 100, та ме тъпчеха с добавки последните месеци, ядях червени боровинки, кедрови ядки и много дивечов купешки суджук. pardon
Маги, сега те прочитам, точно обществената безотговорност визирах и аз- взимане на бележки и водене на болни деца, които заразяват и деца и родители, а родителите не го карат ковида със сополки. колега на половинката, вече два месеца се мъчи вкъщи с дробовете... такива неща бих наказвала много сериозно, но ние държава нямаме, организираност- също. pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines