Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:40:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 40610 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #30 -: февруари 02, 2021, 10:00:47 »

Привет!

 На мен вчера много добре ми се отрази 10 км ходене по слънце. Днес имам да пробвам да изчистя една дамаска, че много си обичаме тапицираната част на таблата на старата спалня и я запазихме. Дано успеем да я монтираме на новата и преди това да я освежа. Пратих за принт 100 снимки на Ж. от изминалата година и трябва да ида да ги взема.Ще трябва и нов албум, че бебешкият вече свърши... Еми, лошото е, че и онлайн боклук произвеждаме.Сега покрай принтирането осъзнах как имам сумати файлове дето ги пазя за всеки случай. На Ж. почти снимки също не трия, а има такива дето са нищо особено. Мечтая си за ден, в който ще имам 5 файла на компа и 5 качествени и красиви дрехи в гардероба... не мисля, че ще го достигна blum

 За шампоаните редувам безсулфатни с дълбоко почистващи и добре се балансира май. Иска ми се още за дълбокото почистване да проуча и пробвам.Миналата година поисках на ММ и сешоар с накрайник кръгла четка и ако се издухам така хем имам обем, хем косата застава добре и не я пипам/ омазнявам толкова бързо. smile

 От българските мебели вкъщи само дивана на Виденов не е преправян май. Много е стабилен и ме кефи, че може да стане на спалня или 2 отделни еднакви легла. На гардеробa и портмантото им добавяхме допълнителни рафтове, защото иначе са едни кутии празни само с място за закачалки. Сега като търсехме нова спалня почти нямаше такива с ракла отдолу. Модата е да са чекмеджета, но в новите "дизайнерски" кутийки (апартаменти) често няма място да отваряш чекмедже, та големи проектантски решения... а тепърва наново всичко ще се купува. Подготвям се психически...smile

Едит, че забравих:...Бубе, много ще ми е интересен сватбения дебют. Сега в тия условия на малки сватби тъкмо няма да се гмуркаш в дълбокото от веднъж. Иначе за колата... направо не сме мръднали от 90те със заплахите.
« Последна редакция: февруари 02, 2021, 10:04:25 от addicted_to_u » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 02, 2021, 10:12:27 »

Адиктед, млади сме още за 5 дрехи в гардероба, това е за бабичка Шанелка lol с минимални промени в облеклото и стила. аз лично през година си променям стила и психическата настройка, та не мога да се жертвам lol . Но наистина намалих така чантите- всичко друго подарих и продадох. Обувките не мога да намаля, защото трябва да имам такива за квартала, за море, за планина, с ток, с платформа, кецове и маратонки. Но и там изхвърлям каквото ми е неудобно, преди пазех от жал.
Всичко надърпано или с топчета също изхвърлих. Али ми беше обърнала внимание преди години колко е грозно това за дреха, аз не се бях заглеждала някак.  pardon
Онлайн също затрупвам малко, там съм маниак. На малкия пазя по снимка на седмица, макс. Но ме подсещаш че трябва да пусна на хартия каквото е на компа.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 02, 2021, 10:15:39 »

И родителите ми ще си ремонтират спалнята. Ама изцяло - всичко ще сменят. Майстор съм им намерила. От леглата на Yatas съм много доволна - продават ги в Ралица - моето и на децата са такива, тапицирани с ракла. Матраци също си взех от тях - така излиза по-изгодно, дават по-голяма отстъпка. Та, ако майка ми реши, че иска тапицирана спалня, най-вероятно ще е такава. Ако не иска тапицирана - може да е от фирмата, която ще прави останалите мебели - тя ще е същата, която ги прави и при мен - от тях също съм много доволна - Диболис се казват. Тя пък си харесва някакви пастелни цветове - комбинации от горчица със зелено... Може би ще е нещо такова - гледаме с нея в Пинтерест за идеи.  pardon

Шампоани смених много, засега съм най-доволна от зеления Nature Box.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 02, 2021, 10:20:14 »

Привет, аз не мога да се докопам до тук.Малките се усетиха днес, че излизам и ревнаха в един глас, ама какво да се прави, ще свикнат.
Алексия е много права за градините.Аз на каката, не съм и правила и за ден реверанс, направя ли край, качва ми се на главата.Е баща и понякога оцапва ситуацията, ама какво да се прави, мъже!Като беше отпуска една седмица я взима на обяд и тя тогава реши, че всеки ден може да я взимаме на обед и беше голяма драма после.Тя няма пропуск, корона, не корона, просто не мога да си представя да съм и с нея и с близначките нон стоп и четирите ще луднем накрая и ще е рев и сълзи и крясъци целодневно.Тоя филм го играх миналата пролет, надявам се да не се повтаря.

Аз се оказах като за начало на нов месец, с много задачи.Имам да оправям много документи, трябва да приведем във вид бая собствености, да свърша много работа, та дано успея тоя месец да свърша всичко това.Ако хартиса и някой лев съм си обещала награда за душата(една картина).Имам една рисувана от прадядо ми и хем трябва да намеря начин да я освежа, че е потъмняла боята, хем искам още картини в апартамента.Намирам си дертове, общо взето, че да не мисля за глупости.

Ох не ми се говори за ремонти. Нашата спалня скърца бая, матрака е за смяна, ама чакам да му доразкажат играта и взимаме нов и хубав, че тоя беше някакъв евтин.Предстои да мисля стая на три момичета, бюра, легла, гардероби.Оммммм.Я едно по едно.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 02, 2021, 10:30:55 »

Добро утро!
За ремонти и на мен не ми се говори, чакаме да се освободи майстора и ще почва банята (че вече почти година мина, свалих е част от плочките, за да се оправи водопровода). А трябва да стане преди май месец, ама да видим. Нещо не ми е супер на дневен ред. Кухнята така и не я боядисах е след ремонта. Абе много съм му от пуснала края, ама кво да се прави  pardon
А за детската градина, освен в началото никога не е имало драма. Той иска да ходи. Сега му е обяснено, че заради вирусите не може да ходи. Само ставането му е трудно, иначе не е имал проблеми да отиде. Реално за тях 4дневната седмица също е подходящ вариант, даже в началото приятелката ми психолог ме съветва ше да почне с 3 дни, после да са 4 и така, докато свикне.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 02, 2021, 10:43:42 »

За детската градина - по едно време дори се чудих дали да не търся вариант да я сменям, ама то е почти невъзможно да се намерят места впоследствие. Слава богу, още малко остава до септември - тогава ще тръгне на училище. В групата му има една госпожа, която е не просто строга - тя се кара на всички - даже и на родителите. И си мисли, че така е правилно и го прави за "доброто" на децата, ама нейното е направо прекалено. В началото - първата година, като бяха още 3-годишни, той се връщаше прежаднял вкъщи, защото не смееше да си поиска вода, за да не му се скара - нормално ли е това?? Обяснила съм му, че тя си е такава и да не ѝ се връзва много-много, но го натоварва доста. Даже го е страх дали и в училище ще му се карат толкова много - обясних му, че хората са различни и че може да попадне на по-добра учителка, която да не се кара толкова, но е въпрос на късмет.  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 02, 2021, 10:52:19 »

М да, каката рева онзи ден, защото не искала на училище, искала си в градината.Тя много си обича едната госпожа, макар да е строга, едновременно с това, тя е много добра, знае как да ги накара да работят заедно, да играят, да слушат.Та обяснявах, че с баща и търсим добра госпожа и в училище, но всяка госпожа е различна и тя ще свикне с нея.Абе септември ще е голяма драма.Като помня как рева един месец като смени яслата с градината, сега пак нещо такова ме очаква.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 03, 2021, 09:02:46 »

Добрютро, къде се покрихте всичите?Аз чаках много писане, да чета, то никой, ама никой да не пише.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 03, 2021, 10:08:55 »

Здравейте smile

Аз чета Бриджъртън. Малко не ми достига автентичност като е на български, но и аз съм станала стисната след толкова години с Девата.
Аз харесвам този жанр, пък за половината книга са доста сдържани - само два пъти и целуна ръка и то по ръкавицата. Аз на по-развратни съм попадала - най-малкото се налага главния герой да целуне главната героиня, за да я накара да млъкне lol lol

Тук за сега е мрачно, но по обед се очаква да се проясни и ще изведа Бамбук на разходка. На една от гарите в нашия град правят ремонт и на Бамбук разбира се му е много интересно. След това си пресъздава вкъщи lol lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 03, 2021, 10:28:00 »

Той пак пресъздава, ми моята нищо не прави.Получи за имения си ден полицейски комплект, това искаше.Сега обикаля с каска и белезници и арестува всички в къщи  pardon Близначките переодично наддават вой като започне тях да арестува.Хич не са съгласни със ситуацията значи, не и помагат в играта.

Панде, прати ми някоя книга.Аз вече прочетох една на Пратчет и чета сега на Джон Гришам една.Тази на Пратчет ми беше изключително странна, аз дето съм му фен не можах да я сдъвча, на Гришам ми е тъкмо на време книгата да си размърдам клетките мозъчни малко.Имам нужда и от нещо любовно, че да заспивам по-лесно, че снощи я мислих тая книга и се чудя кой ще е лошия.

Апропо гледам и моя мъж прихванал от моята стиснатост.Преди отиваше в един магазин и пазаруваше каквото му видят очите.Сега сравнява цени, прави план как със служебната кола да мине през далечни магазини, че да купи единично нещо.ВИкам си бре...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #40 -: февруари 03, 2021, 10:45:24 »

Аз вчера имах доста работа, като всеки вторник, ама и останах допълнително,  че правих оферти. Докато минах после да пазарувам, да платя това и онова и стана 100 часа.
Свекър ми дойде вечерта, за да обсъдим кое къде ще е в банята. 42 квадрата плочки да ги сметнем и разкроим... tease В крайна сметка към 10:30 тепърва вечеряхме.
И дата горе-долу имаме. Най-трудно по ремонта ще е живеенето при нашите. 2-3 седмици ще трябва да съм на мента, глог и валериан (поне!) nea

Тук от два дни е мъгла. Има разни камикадзета без фарове и супер много се напрягам до работа и обратно.

Дребният вчера падна и устата му е като кокошо дупе без нуждата от филър. В същото време ни ядосва с някакви неща и да се чуди човек да му се кара, или да го съжалява.

О, моят мъж в магазин е много разпилян. Купува много и половината са лиготии. На всичкото отгоре трябва да се похвали, вадейки нещата от торбите като зайци от шапка, а ние да викаме Браво. Няма как да стане!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #41 -: февруари 03, 2021, 11:33:03 »

Привет

Вчера, много колове много чудо, не смогнах до тук. Днес съм в офиса, ох колко е хубаво човек да се облече, да се гримира.

Ооо Панде, Бриджъртана върви така, нищо, нищо и после секс, секс секс  laugh

Хайде качвам се на колове пак smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #42 -: февруари 03, 2021, 11:37:17 »

Привет!

 Ох, Али, банята ще е последна, защото е огромна с изградена (грам понятие нямам това ли е термина) вана и ще пада яко къртене, та лято 2022 се пада да е... Ние няма как да идем да живеем другаде и сигурно ще ходим да се къпем у комшиите/ брата на ММ. От сега се потрисам от ужас, амаа... бая вода ще изтече, де.

 Аз вчера си наредих снимките на Ж. в новия албум. Взех един най-обикновен, но си имаше поленца за записване. Надписах й някои неща на кой празник е или къде е снимана, с кого като не сме ние, де...На пролетния период записах защо сме си били толкова дълго вкъщи. Записах също кога е бил първият сняг в тази година.Любопитно ми е след време като гледаме тия снимки как ще са се променили нещата, дали ще има сняг по нашите ширини и т.н...

 Ох, попаднах на тия форуми, дето обсъждат влогърки/блогърки и се чудя аз ли съм прекален лапнишаран или другите гледащи са прекалено и под вола теле и злоба... Нищо, де, интересно е да се види и друга гледна точка. Търсех една локация, дето се показва често, че ме изяждаше, че я знам не за друго... установих я сама и ми е мирна главата. blum

 И аз имам изтеглена Бриджертън. Интересно ми е с класиките в тоя жанр как се позиционира. То си е извращение де, дето вика ММ не мога да разбера кому е нужно да се правят 5 филма Гордост и предразсъдъци и твърди, че имало "Гордост, предразсъдъци и зомбита". Не съм убедена, че не ме бъзика. blush

 Ние сега като сме "по без дете" не готвим почти и не кеся над котлони, но пък не е бюджетно. Чудя се даже какво да сготвя бързо и нескъпо, а и по-различно от манджуриите за Ж.
 
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 03, 2021, 13:22:01 »

Привет!

Сватбата вчера мина супер! Доста се бях притеснила докато пътувахме нататък, но после влязох в ритъм. Единственото е, че продължи 3 часа повече от предвидения ангажимент и доста се уморих, защото не бях хапвала цял ден (имаше какво, младоженците бяха много мили и ми бяха приготвили порция, дори на милото също, но аз не мога да ям, когато съм под напрежение). Иначе съм много доволна като цяло  heart Вчера докъсно обработвах снимки и направих малка селекция, може да им хвърлите един поглед, да ми кажете какво мислите Wink https://www.withlove.bg/Svatba/

Изгледах и аз Бриджертън, не мисля обаче да го чета или да гледам втори сезон. За мен главната героиня беше много тъпа  pardon аз някак си очаквам по Джейн-остиновски да са. Иначе, Адиктед, не те е излъгал мъжът ти, има Гордост и предразсъдъци и зомбита  tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: февруари 03, 2021, 13:26:18 »

Ох, като последен глупак обнових страницата и изтрих всичко написано funnytooth Не че беше особено важно и стойностно, в общи линии се чудех как ви се занимава с ремонти и преобзавеждания, защото и в нашата кооперация нещо ги е обхванала същата болест и по стълбището сноват външни хора, разнасящи торби цемент, дъски, греди и съответно строителни отпадъци. Превърнах се в щатен отваряч на входната врата, май само аз се оказвам на разположение. smile
НИ2 си е поръчал сума електроника и от два дни съм и щатен получател на доставки. Спиди и разните други отново си върнаха старите навици да изпращат съобщения и да спазват часове на доставка, та не е непрекъснато дебнене и чакане. Падна ми един дерт поне, изтече му изпитателният срок и е в София да си подпише новия договор с нова заплата. Да видим до кога, че нещо фирмата се разраства, както казва той, нездравословно и има дублиране на дейности и позиции в европейските клонове... Остава надеждата, че сме най- евтини и ще падат глави от по- добре платените западняци на най- високи позиции. На моменти го съжалявам, такова 24- часово натоварване не му се е случвало заради различните часови пояси и разнопосочни стилове на управление на бизнеса, включително и почивен ден в петък, а работен в неделя в офисите от арабския свят. pardon Само да е жив и здрав, че нещо пак взеха да свирят линейките покрай нас и София пак влиза в червената зона, а още не са тръгнали големите ученици на училище cray
Точно като подхванахте темата за косопада и във ФБ излезе публикация на Бубулинка Кейк, семейството с трите момчета с имена с буква Д и малко момиченце Белла /говорих за тяхна снимка, на която бащата е неузнаваемо състарен/, че имат огромен проблем с падане на кичури коси, след изкаран Ковид. В коментарите споделяха, че при почти всички минали през болестта се получава, нищо не помага и трае дълго време. Вероятно това е и причината за вида на таткото. Самата Белла получила усложнения, дълго време лекували цистит и за капак и се появило огромно плешиво петно, за което се съмняват да не е някакво отключено сега автоимунно заболяване. Вярно, че вече всичко приписваме на вируса, ама нищо чудно да е наистина толкова многолик, щом и пътека за долекуване гласят nea
Панди, Хаха, значи не сме изключение, че не ни харесват интериора Wink. НИ2 поне живее сега там и донякъде има право, защото не е пригодено за неговия ръст и ежедневие. Дразнят го многото шкафове във всекидневната, ама за готвещо ежедневно семейство е нужна голяма кухня с доста инвентар. Преди изобщо не се задържаше вкъщи и му беше все тая, но обстоятелствата се промениха. Ние смятахме, че няма да се събираме по къщите много хора, да идват гости, или да се завираме по цял ден в една стая, за сметка на ходене навън по ресторанти за тържества и затова концепцията ни беше такава. pardon. Той иска хем да му е широко и просторно, хем удобно, хем и уютно, че и лесно за чистене, ама то това само по списанията го има Wink. Аз вече съм се примирила, че никога няма да се получи точно това, което искам или си представям, щом съм зависима от майстори и не купувам всичко по еталон от мострена витрина. Стигнах до положение да се радвам, че водата се отича в правилната посока /или дори, че просто не се събира в локва/ в банята, вместо да се вманиячвам във фуги и плочки blum
Уредих си снахата с букет за РД, да живее форумът и личните контакти Wink Иначе е супер разправия и скъпотия и пак не се знае какво ще се получи в крайна сметка. Ама колко съм добричка, включих и сватята, да не страда и тя, и дъщеря и, че съм по- оправна funnytooth
Хубав ден, времето се оправя  Sunshine
П.П. Във връзка с влогъри и блогъри: От немай къде гледам Черешката на тортата и там влогърка с кулинарен блог просто прави основни грешки, да се чудиш кой и се връзва на акъла и я следва в готвенето.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines