Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:24:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари дойде, айде на кафе :)  (Прочетена 41287 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 18, 2021, 12:08:04 »

Ох, преди да работи от вкъщи беше празник. И сега си има бонуси, така да се каже. Ама той от март е бил 5-6 пъти в офиса. По принцип има много работа и все едно е в офиса така или иначе. Ама ако няма, му е скучно и само идва да си говорим. Не че не обичам да си говорим, ама и вечер си говорим и наистина какво толкова има да си кажем. По 5 пъти да обсъдим списъка за пазар. То нито планове могат да се правят, нито нищо. Той на обяд ще се прибере, няма да ми залипсва. Отиде да си вземе ваучерите за храна и коледния подарък, че заради локдауна не можа по-рано. Ама сега аз съм окупирала бюрото и двата монитора.

Бамбук от март миналата година е спал 1-2 пъти в стаята си. 4 години спа сам и след това реши, че го е страх и не иска да спи там. Та спим тримата.

Рат, само на 12та книга от началото на годината съм  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 18, 2021, 12:18:02 »

мда, същото беше с онази дева. звънеше по 40 пъти по телефона на ден да си говорим. аз съм много широкоскроена на темата и не ми е пречило че има нужда да споделя, но също като теб се чудех какво имаме да си говорим толкова... то нищо не се случваше... аз ходя на работа, той ходи на работа... познатите ни бяха разхвърляни по цял свят, та и с тях не излизахме, такава беше ситуацията в тези години.
откакто сме локдаун, почвам да се сещам за тези времена и си завиждам в минало време. имала съм възможност да разноообразя връзката, но то пък само от един човек ли се прави една двойка? crazy
той някак не полагаше усилия, а се втренчваше в битовизмите. дето викаш ти списък за хранене, списък за дейности уикенда. а то уикендът идваше и хоп- я някой болен, я нещо ни възпрепятства.. та оттогава и списъци не харесвам... pardon
в тази връзка, майка нали си прави стаята в другия край на апартамента, само и само да няма контакт с баща ми. и ми става доста тъмно на душата- не за друго, ами.... толкова не можаха да се разберат, тоест той де. тя е разбрана последните 20 години, някак израстна в това отношение, а той си остана на ниво гневен тийн. crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #332 -: февруари 18, 2021, 12:38:03 »

Изчетох ви до края, че вчера пак бях с полувинчат интернет и беше гадно  beating
Следобед обикаляхме за кошчета, четки за тоалетните, закачалки за кърпи, душ... Общо взето обзавеждаме на спокойствие по малко. Другата седмица и ние стартираме  tease Ще съм в нашите и аз се подготвям като Рат. Ние ще се местим на 20 метра, ама пак си е багаж като за катун. Вкъщи, каквото може, ще се пакетира. Декстър гледали ли сте? lol
За панталоните щях да казвам - в повечето градини явно е проблем настилката. Всички майки масово се оплакват. На Кокона клинонете, ако се късат, са на коленете от падане с тротинетка, колело, при лудо бягане с различно от маратонки... Вече съм спец! Всички тънки и средно дебели долнища ги режа на 3/4 или къси. Дебелите ги лепвам с точно такива пачове, за които Булка каза. Когато окъсеят - ги подарявам. Ама моите имат доста дрехи и като цяло се запазват без петна. Аз още им пера дрехите отделно от нашите.
Обсъждането на списъка за пазаруване в детайли е нещото, което ужасно ме изнервя pardon Аз съм водолей и какво ще ям изобщо не е приоритет, а е битовизъм, в който не обичам да се вглеждам. Пазарувам за разходката и дали ще видя някой познат да си кажем по няколко думи. Обаче в къщата на свекърва ми винаги храната е на първо място. Затова и празниците не са ми празнични pardon Значи елхата се украсява в последния момент от немай къде, ама манджите се захващат от преди 5 дни. И после е великото пръхтене кой колко изял...  pardon За Великден даже и украса няма. Яйцата се клепат набързо. За статистиката - 3 кори поне!!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #333 -: февруари 18, 2021, 12:52:26 »

Привет!
Явно нашите яко са скастрени за лошата организация по ваксинирането, та сега сменят приоритети и групи. И на нас вчера ни се обади личната, да кажем веднага дали искаме да ни ваксинират с Астра Зенека от утре нататък. НИ2 е при същата лекарка, имала възможност и него да боцне. Не виждам обаче как като на час могат да минат в най- добрия случай 4 души, а тя в същото време има редовни пациенти, административна работа и телефонни обаждания на Ковид- болни crazy.  Голяма каша стана и с ваксинирането на членовете на избирателните комисии, няма как да се хване кой кога и къде ще участва crazy. По сигурни източници, наистина до 3-то и 4- то тримесечие не се очакват други ваксини "Фазер - Бионсе" и вероятно няма да имаме право на избор, ако искаме да не чакаме. crazy
Аз пък съм по- спокойна когато Родният е вкъщи, да го държа под око Wink. Мога да изключвам и да не слушам какво ми намила, мога и да го спра да не действа със светкавична бързина при отмятането на задачи /покупката на микровълнова/, както и да не се муши и вре сред хора, когато може да си свърши работата от дистанция. Ама той пусто все ми бяга, като не може по друг начин, гледа да се изкара болен и да духне по доктори Wink.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 18, 2021, 13:16:00 »

 то нали излезнаха и списъци с другата опция по ваксиниране - при нас еди коя си поликлиника и еди коя си болница в близост, също могат да бъдат използвани, вместо при личния лекар.
той затова ти бяга, щото е схванал че при теб няма лабаво  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #335 -: февруари 18, 2021, 14:01:07 »

то нали излезнаха и списъци с другата опция по ваксиниране - при нас еди коя си поликлиника и еди коя си болница в близост, също могат да бъдат използвани, вместо при личния лекар.
той затова ти бяга, щото е схванал че при теб няма лабаво  good
Да, излезнаха и при нас такива списъци, но тя да не е луда да се откаже от парите, които ще вземе на глава ваксиниран Wink.
Родният обича много да прави списъци за пазаруване, пише ги на листче, даже предполагаема цена има встрани. Е да, ама аз обикновено пазарувам, особено сега, когато е един път седмично и без да обсъждам, добавям или махам неща.  pardon. За да не се чувства съвсем изолиран /глава семейство е все пак/, делегирала съм му в екселска таблица наличностите и местоположението на основните храни и той следи кога какво свършва, предупреждава, заявява и попълва рафтове, чекмеджета и мазето. funnytooth От Баш Шеф съм го понижила в позиция стоковед, но май няма нищо против Wink Сума време отделих да картотекирам домакинството, на вътрешната страна на шкафовете има залепени листове кое къде е, но пък ми е нагледно и мога да казвам "дай това" без да ми се пени устата от обяснения. funnytooth
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #336 -: февруари 18, 2021, 14:01:37 »

Еми, аз за тия списъци сефте чувам. По-удобно ще е, моята лична например ми е само за да имам. На кумата майката беше мед. сестра при нея, но с епидемията кумата я убеди да си остане вкъщи. Сега юни искам да я сменя, защото вече хич няма да ми е удобна, та почти не ми е опция да се бода там. Все ми се иска да не е Астра, ама да видим.  nea

 Почти няма случай да няма какво да си кажем с ММ. Дали ще е кой какво е прочел, някоя идея, планове за нещо, та ми е по-добре като си е вкъщи.
По повод брачните отношения, а и вчера Джейн Фонда ние загледахме сериал с нея и бащата на Чарли Шийн.  Странен е, все едно майките на Дарма и Грег да заживеят заедно, защото мъжете им колеги от 40 години са влюбени един в друг и решават да се разкрият и омъжат. Е, Фонда как се опъва какво прави, ама си държи на положението.good  Търсим си комедиен сериал с кратки епизоди, този не ни е топ, ама нещо отговарящите на тия критерии или сме ги гледали, или са ни тъпи, та го пускаме за фон.

Ох, Али, абсолютно те разбирам. Свекърва ми има 2 мании- всички да са натъпкани и никой да не е потен на течение. Всяко събиране се върти около това и тя не сяда, за да тъпче чинии, да затваря врати и гони внуци с лъжици или да се тръшка, че аз не съм изяла колкото ММ и двамата общо не сме изяли 1 тава... Много се напрягам и вместо празник ми е някакво пришпорване и надпиране да не ми се сипва допълнително. Не го прави с лошо, но ме товари. NO
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #337 -: февруари 18, 2021, 14:20:57 »

Аз Пандата напълно я разбирам. И МГ днес е в офиса и съм сама вкъщи и ми е идеално, тази седмица за втори път ми се случва, ще взема да се разглезя. Това човек да е с друг човек затворен и да се върти все с едни теми е натоварващо. Пандата нямат с кого да разнообразят там, а ние работим в една фирма и все за едно и също говорим...

Адиктед аз съм в Поликлиника България, ако не ти пречи 30лв такса, за мен са супер. Всичко е онлайн , няма чакане с часове, даже сега списъците за ваксините ги събираха онлайн. Аз си изчаквам чинно и търпеливо реда, с каквото ми е писано с това.

Не знам дали ви разправях,но сърбите са най-добре уредени. Взели са всички налични ваксини: Файзър, Модерна, руска и китайска. Отиваш, нареждаш се, избираш си, боцкат те и си тръгват. Като не са в ЕС, могат каквото си искат да си правят, трето място са в света по брой ваксинирани, всичко си работи, живот си живеят.

Ах сетих се за сериалите. И аз го загледах този Грейс и Франки, май по-натам става интересен. Ние сега си доглеждаме Brooklyn 99, много е забавен ако не сте
« Последна редакция: февруари 18, 2021, 14:55:46 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 18, 2021, 14:44:59 »

И аз искам един ден сама.Ама някой да вземе близначките!Не с тях!Искам тишина и спокойствие, няма да включа телевизора, ще се изкъпя дълго и с гореща вода, ще си направя маска на косата и лицето, ще се мотая по хавлия и .н. и т.н.Боже какви неща искам!

Адиктет, беше писала за програмата за детегледачки.При нас проблема е, че сме регионални с Ловеч, там ни е централата.Всичко се изпраща там, те изпращат в София и така до края на света...Просто думи нямам какво обикаляне на документи из страната е!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 18, 2021, 15:16:01 »

нашият личен лекар не само не е звънял, и не само че не го интригуват парите, ами е станал и адски груб, според нашите. то нормално, след пандемията изкукаха всичките доктори, та не разчитам някой да ми звъни и да ме вика, при 3500 човека на главата му.  pardon
ще ви търся статията със списъка с обекти  за ваксиниране довечера.
преди имах списък за пазаруване, сега ходя и си взимам каквото ми се яде. задължителното е месо и замразени зеленчуци, сирена и кашкавали. за малкия да има с какво да го лъжа за да обядва- киндери и мечета.  pardon
маги, напълно те разбирам. утре съм на балеаж и смятам да се отпусна малко.
това за сърбите ме изуми, имам ги за изостанали, ама явно бъркам. shok
адиктед, това за свекърва ти и аз го преживявам при другата рода. уви, покривам си чинията и слушам едно и също...
вкъщи нонстоп дрънкаме, но това не знам доколко е добре, защото изпадаме често в ненужни километрични философски спорове и накрая има все някой нацупен. pardon че и време губим lol
аз сготвих, изгледах две серии от различни сериали и ще ходя да върша работа, че денят преваля, а днес се подмотвам.
 сополивецът му се изчисти секретът но му седи полузапушен носът, та не знам реално вършим ли работа с тия аб капки или не.. pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #340 -: февруари 18, 2021, 15:17:47 »

Относно маниите се сетих едно време баба и дядо... На гости в тях съм. До преди 30 секунди съм тичала, скачала и джаскала и чувам реплика, все едно ме няма: Виж я за температурка. Червеничка ми се вижда! pardon А не е като да не ходех в тях и да не ме познаваха. Това го чувах и на 18, когато след тренировки отивах в тях да се къпя, че ми беше на една крачка.

Ами, Булче, те май само гърците са с възможност в ЕС да си правят каквото си искат. Wink Ние умишлено затрихме утвърдени международни пазари. Сега за нещо ново как да ходим да се молим?! Няма как да стане!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #341 -: февруари 18, 2021, 15:39:05 »

Али, унгарци, чехи, поляци, словаци също са така.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: февруари 19, 2021, 09:22:26 »

Добро утро!Днес уж пак щеше да бъде топло, за сега не е.Духа и е студено.Ще видя как ще изведа близначките днес, че вече им е време, а и на мен.Нещ взех тотално да изтрещявам от седене с тях в къщи.

Имам да готвя, да пускам перални...Ба си не се свършва тоя слугинаж.Не съм на кеф днес личи си.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 19, 2021, 09:33:45 »

Добро утро!
Тук изглежда обещаващо времето, опитва се слънце да пробие. Ще видим после как ще е.вчера почти 2 часа ме държа на вън, днес му обещах пак да играе колкото иска.
На нас от работата вече ни предлагат и правят списъци за ваксиниране. Ма другата седмица ще почнат да ги бодът.
Оф, днеска имам задачи, ама не знам дали ще ги свърша и дали изобщо ще свърша нещо, че ме приболява корема.а и не се наспах и ми е смотано.
Притяен ви петък!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #344 -: февруари 19, 2021, 09:35:13 »

Добро утро!
Имахме кошмарна вечер снощи. Ж се пренатъпка с храна и тъкмо си сипахме вино, че много бързо заспа и бях доволна. ММ вика май кашля, тя повръщала... Всичко се смени, изкъпах я, айде пак... и така няколко пъти. За пръв път осъзнато й се случва, само с АМ като бебе да е връщала, та беше уплашена, погнусена и много жална. ММ търча за свещички, тя през това време се позакрепи и след свещичката приключиха нещата.

 Днес сме на енергоспестяващ режим. Аз цяла нощ не спах да я следя, поне сега си е жизнена. А аз съм гроги, та съм пуснала филмче и събирам сили smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines