Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:00:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52585 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #360 -: януари 27, 2021, 14:10:56 »

 Аз мисля и друг път съм разказвала, че съм кръстена уж и на двете баби, но преобладаващо според всички съм към свекървата. Е, така и си отиде баба ми и си беше казала на майка "Ти си много 'итра оти си кръсти детето на майка ти".crazy За справка майката на майка е Велика, свекървата е Верка, мен ме знаете... Баба Верка има и двама внуци, родени от дъщеря й, но и двамата са кръстени на другите баба и дядо, та вместо да се замисли и да се радва, тя се сетила, че и другата баба била с В....Като реши човек да се муси ще си намери за какво... Майка също е играла номер на татко 2 дни не е знаел как ме е кръстила, замъкнал един приятел да пита и майка казала "Ми както съм решила така съм я кръстила". То с руското й име явно и руски нрав има, та и малко на рускиня винаги е приличала, де. biggrin  
Ж. въпреки че и на двамата дядовци те рядко го приемат така. Аз в операционната малко се чудех дали това име да кажа, не ми идваше някак отвътре, ама бяхме го решили с ММ и сега се радвам, че се съгласих. Братът на ММ кръсти племенницата на починалата си баба. Аз не съм много за тая идея, ама... Яд ме е, че свекърва ми много заслужава да й се кръсти и навивах ММ, хем и неговата буква е като на майка му.... не искал на него да си мислели хората, че сам си е кръстил детето.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: януари 27, 2021, 14:35:47 »

Много сте ми актуал и с темата за имената. Ние сме на нея, ама аз не бързам, има страшно много време още. Реално моя списък е горе долу от 3 имена, 2те започват. С първите букви на 2те баби, 3тото е неутрално и двамата много го харесваме. Гадното е че няма голям имен ден, а искам да има. Решили сме да не е на никой по принцип, ако съвпадне някоя букв аще е късмет, а не цел.
На мен не искам да кръщават, тов аиме трябва да си умре с мен.
Баща ми е супер щастлив, че Ники е кръстен на него. Всеки никулден като почне да звъни телефона и казва, че празнува с внука му Николай. Буквално се разтапя от кеф.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #362 -: януари 27, 2021, 15:00:27 »

ай menyanthe адашке, какво не му харесваш на нашето  DANCE, точно вчера се смяхме с една колежка от Ирландия че съм я улеснила с универсалното си име и че не се притеснява сега как да ме поздрави. Няма сбъркване с нашето, цял свят го знае, има празник. Е произволните умалителни са много, ама ще преживеем.

Рат аз ти казах още като се чудеше че голям кеф ще му е да е на него  heart
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: януари 27, 2021, 15:14:09 »

Хич не ме кефи, че е под път и над път. А и сбъркване има - особено като решат да му сложат едно Y.  beating Eдно време мислех, че няма голямо значение - като бях малка. Отидох в чужбина и като почнаха да го четат Марая или Марижа и припадах. Сега много държа да се изписва без Y - то дори според правилата на българската транслитерация, така е правилно. Ама има толкова много системи, в които е заложено автоматично да се преобразува с Y. Подивявам като го видя това Y. Че на места казват, че не могат и да го оправят.  angry А и като звучене хич не ми харесва също... За умалителните - все ми е тая, честно казано. Преживях и доста обиди в първите класове - с какво ли не го римуваха това име, ама то за всяко име могат да измислят обиди, ако решат.  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #364 -: януари 27, 2021, 15:40:37 »

ооо е не си била Мара Попара (това е от едно детско)

Аз с произнасянето съм имала само един път проблем и то в Американското посолство, Марижа, ама не разбрах че мен вика и си чакам и си чакам. Но иначе с гордост си го нося smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: януари 27, 2021, 15:43:58 »

уф децата са много жестоки...
и аз съм на мнението на менианте, пълно е с Жорковци да речем. Това е наказание в БГ, имаме от фирмите 15 човека Георги, е за кво им е това име, като им викат на фамилия че да ги различават.. crazy Другите са ни Никита и Ивановци.
« Последна редакция: януари 27, 2021, 15:49:33 от emmmmmy » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #366 -: януари 27, 2021, 16:36:28 »

При нас е голям майтап с Димитър, имаме двама: Митака, Митачето и Митето. И колегата англичанин имаше много трудности да различи кой Митака, кой Митачето и кой Митето (Митака и Митачето са един и същ) хахаха
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: януари 27, 2021, 16:46:14 »

Оо, Менианте понеже и аз съм страдала от много епитети пасващи си с името. Сега първо като чуя някое име и се сещам с каква глупост се римува  crazy. В на Ники групата има една Ния, Р като чу за нея и веднага "Ния-чиния", веднага беше чуто и записано за повторение в някой подходящ момент, като една сутрин когато се засякохме в двора и Ники веднага го изтърси, добре че майка ѝ не чу или се направи на глуха не знам.
Булче, така е! Права беше тогава и се радвам че все пак това име избрахме. А и му лепна де. Малко са откачени всички които го носят, ама да са здрави Wink
При нас на работа всеки 3ти е Ивайло, та добре че са фамилиите, иначе иди разбери за кой става дума.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: януари 27, 2021, 16:49:30 »

аз всички Нии които познавам, са к&рвета lol  , Николаевците са готини откачалки, особено един приятел- страшна перка,ама е мега умен. pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: януари 27, 2021, 16:51:03 »

О имена, говорете ми!Моето име не е често срещано, и понеже е дълго и трудно за помнене всеки си го измисля и украсява.Сега последно на работа ново име ми измислиха, как им дойде не знам.А и новата фамилия е изчанчена, та съвсем ги затруднявам.
За децата гледах да са лесни за произнасяне и разпространение навсякъде и не чисто български.Все пак консенсус трябва, виж едната близначка, аз друго име и бях излислила исках Албена, ама айде, някоя внучка ще е така.

На сестра ми момичето е кръстено така както майка е искала да кръсти сестра ми.Просто тогава не я е кръстила така от разни съображения, но сестра ми много харесва това име и така кръсти племенницата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: януари 27, 2021, 17:00:11 »

Албена е разкошно име и постановка любима имам такава, по разказа. heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: януари 27, 2021, 17:03:50 »

А Еми, обясни му на тоя моя мъж какво красиво име е!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: януари 27, 2021, 17:05:31 »

А Еми, обясни му на тоя моя мъж какво красиво име е!
прати го на постановката, разказА чел ли е?
« Последна редакция: януари 27, 2021, 17:08:08 от emmmmmy » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #373 -: януари 27, 2021, 17:08:54 »

Мен Албена ми е малко ретро, може би защото всички Албени които познавам са 40+ годишни, иначе си е хубаво име.За мен ням а грозни имена, а просто на такива които им е минала модата или са прекалено модерни в момента. Иначе, един човек и Дупе да се казва, ако е добър човек и Дупенце ще почнеш да му казваш и ще ти стане мило името.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: януари 27, 2021, 17:12:35 »

Аааа Булче, нали ми знаеш името. Е кажи, че не е гадно и не е наказание. Единствено ми харесва, че е рядко и лесно го запомнят (за до ро или лошо).
Маги, при вас съм на мнението на мъжа ти за името. Това, което сте избрали е по-звучно, а и галено то му е много хубаво.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines