Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 10:52:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52584 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: януари 26, 2021, 09:49:58 »

Добро утро!
Маги, сили и кураж да минат бързо 10те дни!
Иначе на мен майка някъде към 8-9 май ми проведе тоя разговор и я гледах като теле и се чудех тая жена са що ми ги говори тия неща като не съм я питала нищо. Добре беше, че ми ги каза, ама пак мисля че трябваше да изчака още с тоя разговор.
Ники се събуди с мисълта, че иска снежен човек  crazy сигурно е сънувал нещо. Аз още не съм станала, ама май се опитва наистина да вали сняг.
Лек ден на всички!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 26, 2021, 10:01:50 »

Маги, ако каката има антитела от предишния случай в който ти беше болна, няма ли да ви спестят карантината? що не си пуснете един тест?
мен майка ми даде да чета една стара книжка за секса и бебетата-не помня в кой клас. също така като тийн, много подробно ми обясни плюсовете и минусите от секса lol . въобще в това отношение я биваше. good
вали си тук сняг, за мое съжаление. малкия ще го задържа и днес и го пускам утре, дай Боже. дано изкара повече този път. sad
вчера си дочетох книгата успешно и почвам Келман- Аз и Камински. danceg
Гледахме и бразилския филм TRASH , на мен ми е за трети път, учудващо на половинката му допадна. Горките деца на тази страна, в какъв кошмар и корупция растат... sad
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #332 -: януари 26, 2021, 10:13:25 »

аз се опитвам да се сетя и не се сещам майка ми да е провеждала разговор за цикъла.Спомням си че знаех какво е преди да ми дойде, спомням си деня в който ми дойде, спах цял ден и се чувствах много странно, но бях подготвена за това. Май баба ми ми е разказвала за това като се замисля. Тя разправяше че на нея и е дошло на 18г на сестра и на 17г... смятайте че тогава е било нормално да е на тези години.

Ох аз съм смазана, не съм спала цяла вечер, от метформина ми се разби корема, та  bad. Горкия писанчо стоеше кротко до мен и сновеше до тоалетната и обратно, явно усещаше горкото животно че не ми беше добре, само ме гледаше тъжно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: януари 26, 2021, 10:19:28 »

Булче, те котките много усещат и всъщност са емпати, но някак само енергийни, не като проява толкова.
Не ти ли помага някъв синбиотик да взимаш или биогая?
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #334 -: януари 26, 2021, 10:19:52 »

Добро утро!
 
 Да, нормално е било да е по-късно и майка за това се е стреснала, защото на едно момиче, с което си играех й беше дошло в 2ри клас. Та е решила набързо да обясни, не много сполучливо, ама пак е нещо. Въпреки че бях подготвена пак изпитвах срам и не исках да ми се случва, помня че плаках...представям си на момичетата дето нищо не са им говорили какво е било...
 Ние вчера гледахме The social dilemma... Ами... много неща дето и тук си говорим и вкъщи обсъждаме там са обяснени от хората, които са ги създали и те признават, че вече над много от нещата нямат контрол... застъпват и деизнформацията, и че Ковид всъщност е спомогнал да се видят точно тези непредвидени ефекти на системата. Много плашещо беше, предполагам сте го гледали, но цикълът ще е малък проблем за обяснение май... sad

 Аз днес ще разчистя и ще гледам нещо... Взехме италианско брашно да видим ся ще има ли разлика в пиците. Хвана ме яд, че заваля сняг, а детето е на юг, ама мал шанс. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: януари 26, 2021, 10:50:14 »

Здравейте!

Маги, успех с карантината и честит Киндъл! Ако искаш ще те добава във фб групи с книги.

Когато бях на 10 години майка ми ми даде книгата Да си поговорим девойчета. Прочетох първата част за малкото момиче и реших, че следващите част не са ми интересни. Но след половин година сигурно ми стана интересно и я дочетох. Мисля, че на 12 или 13 ми дойде и тогава майка ми даде друга книга, беше с въпроси и отговори за жената. Но не съм обсъждала конкретно с нея. За мен това беше добър вариант. Когато ми дойде за пътви път си изхвърлих гащите и не казах на никой. След няколко месец като ми дойде пак вече спокойно казах на майка ми.

Служените деца си имаха sex education 3-4 някъде (8-9 годишни) и да же имаха контролни. Момичето много я беше срам от тези часове, а момчето много се забавляваше.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: януари 26, 2021, 10:56:40 »

може би си е и до дете, освен до родител и подход. защото мен тези теми ми бяха любопитни още в първи клас, но нямаше как да попитам lol
никога не съм се срамувала, звучеше ми прекалено хубаво това че има момчета и някакви неща, които мога да се правят с тях lol , въобще майка ми ако ме беше чула как разсъждавам, сигурно доста щеше да се притесни, но пък бях послушка и се съобразявах с мнението й, каквото и да си мисля тайно наум. pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #337 -: януари 26, 2021, 11:08:45 »

Булче, те котките много усещат и всъщност са емпати, но някак само енергийни, не като проява толкова.
Не ти ли помага някъв синбиотик да взимаш или биогая?

мне, ще стане по-зле, нали си имам гастроентеролог в семейството и според нея не е панацея и има случаи както в този в които ще стане по-зле.

Мале аз ако ви кажа че мислех че и момчетата имат цикъл и се сетете кое мислех че е техния цикъл  blush badgirl
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: януари 26, 2021, 11:21:26 »

да, аз лично от пробиотици получавам  зверски киселини. ма това откакто забременях и се бъгнах .
техният цикъл е много по приятен от нашия lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #339 -: януари 26, 2021, 12:46:29 »

Ние наскоро с госпожата в градината коментирахме сексуалните познания на тригодишните. Тя беше леко изненадана от една ситуация. Оказа се, че лелките в яслата си ги приказват и наричат нещата, как им дойде. Децата, които говорят повече, имаха вече готови епетети и ходи ги спри...
Кокона съм ви казвала - няма изненада как изглежда мъжко и женско тяло. Един път нещо реагира с насмешка и pleasantry пикантен въпрос. С абсолютно равен тон, без епитети, защото не работя в ясла, й казах. И подметнах, че тя си го знае това. Познайте реакцията: А, добре! - и се фръцна с друга тема в главата lol Та така - чисто медицинските неща без емоции и като факт се поднасят при нас.

Тези дни съм на цветна вълна. В търсене съм на рокля в тъмно тревистозелено. С цикламената чанта на фламинги ще ми е свежо петно в ежедневието.

Адиктед, тук се смачка времето и нищо чудно да видим сняг и ние.

Трябваше да съм на козметик днес, ама ми отмениха часа. Сега мисля с какво да уплътня прибирането след работа.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: януари 26, 2021, 13:14:30 »

За цикъла - и на двамата съм им обяснила. Нищо, че едното е момче, и няма 7 години още. А като знам, че може и на 9 да дойде първия път - никак не е рано на 9 години да знае какво я очаква и да не се стресне и паникьоса като се случи. Но "болест" никога не бих го нарекла - защото не е.  pardon Аз май бях на 11, когато ми дойде за първи път.

 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #341 -: януари 26, 2021, 15:10:55 »

Мен майка ми започна да ме "обработва" някъде към първи клас, защото по наследство цикъл ни идва към 11- 12 годишни и съответно свършва към 51- 52.
Почна от промяната на гърдите и как се готвят за кърмене след раждане, каза ми къде се развива бебето и как подобно на гърдите мястото трябва да е подготвено и някак логично го свърза какво се случва, ако няма бебе, тоест ежемесечно се изхвърля ненужното във вид на кървава материя. По онова време дамските превръзки се шиеха от плат, закрепваха се с копчета на колани, подобни на тези за чорапи но без жартиери да не стърчат, та бях светната и за превързочните материали. Бях ги виждала на простора, но си мислех че парчетата от плат са за бърсане на прах, пък за коланите хич не ми дойде на ума да питам защо ги носят и през лятото, когато ходят боси. crazy
Следващият етап беше обяснението как стават бебетата, съвсем по агрономски, с рисунки от томовете на Мичурин за оплождането при растенията. Сигурно не съм задавала точно тогава въпроси, защото доста по- късно ми обясни за мъжката сперма, къде се образува и как подобно на мензиса се изхвърля, ако не е употребена за оплождане на женската яйцеклетка. Останах с впечатлението, че между жената и мъжа трябва да има споразумение той да даде сперма /в ръка или на парцал/, а жената да си я сложи в гащите и вятърът да я постави на точното място, щото нали при растенията освен с насекоми и животни /за дърветата/ става и с вятър. nea Даже си представях как си вдигам роклята да ме духа вятъра. Хаха, щом ми дойде мензис, понеже бях по- висока и изглеждах по- голяма за възрастта си, майка ми побърза да ме стресне, че не е нужен вятър, а оплождане може да се получи и без мое съгласие, ако някой мъж се натисне плътно в мен. В тази връзка след едно пътуване в рейс до Хасково, казах на баба ми, че може да съм бременна, защото при качването беше голяма блъсканица и не съм сигурна дали не е имало и мъже около мен. Баба ми каза, че по погледа ми познава, че не съм бременна и се успокоих. Хасковските комшийки, по- големи и по- отворени от мен обаче ми обясниха точно и съвсем ненаучно кое как става и с това завърши сексуалното ми образование.
Единственият съществен пропуск на майка ми беше, че не ми каза какъв точно е цветът на кръвта и изобщо не разбрах кога ми е дошло, защото помислих, че не съм си избърсала добре дупето и смених на бърза ръка два чифта гащи, докато пловдивската баба не ме загледа подозрително като станах от кревата, постлан с нещо светло.
На синовете обясних за мензиса и за полюциите едновременно, да не се чудят какво им се случва. Тогава имаше вече хубави книжки за бебето и детето, от френска авторка, още ги пазя някъде из кашоните до "Мъжът и жената интимно". smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 26, 2021, 16:00:03 »

май на същата френска авторка имахме и ние.
то кръвта зависи, на някои жени е все светла, чак към края на периода- тъмна.
и при мен обясненията бяха точно професионално изкривени и агрономски, но се и посмяхме, та мисля че мина добре, от позицията на вашите разкази lol . Помня че имаше много лигнин вкъщи, после почнахме да купуваме превръзки РозИ от пазара кирков, все още смятам че са доста по добри от прехвалените марки, ама нейсе. pardon
баба при мен беше по четенето на морали, ама тя прекаляваше, та аз слушах майка. но все пак е било добре, че е имало доброто ченге и лошото ченге, за равновесие. pardon не ми даваше баба да влизам в палатка с момче, или в стаята на момче, докато бях всяко лято на село. обясняваше че само развалените жени се търкалят по горите и колите с мъже, че не е морално това и че се прави само ако имаш сериозна връзка. lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #343 -: януари 26, 2021, 18:00:18 »

Ох свекс, вече няма да казвам забременяла е еди коя си, а ще казвам "духна я вятъра"  Aviator  lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: януари 27, 2021, 10:44:02 »

аз седя и се чудя нещо. гледам снимките на пепето и на оная гущерова, след трето и съответно след второ раждане. аз съм слаб, кльощав човек и въпреки това не съм имала такъв корем след раждането. crazy
според вас прибират ли им кожите след като родят?
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines