Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:54:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52076 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #255 -: януари 19, 2021, 18:17:32 »

Ами на мен никой не ми е предлагал ваксина, по всички медии тръбят, че изоставаме от Европата, точно защото има проблеми с доставките и се налага реорганизация. Лекарите, които познавам и са в списъците, също си чакат чинно реда. С противогрипните ваксини беше нещо подобно в Пловдив - на три места бяхме записани с Родния да чакаме, щяхме да си ги купим, защото не искахме да лишаваме от безплатни хора, които нямат възможност. От две аптеки не стана работата, накрая с хиляди зорове намерихме в едно село изостанали. Сватята в София каза, че не е имала никакъв проблем да си купи, но изчакала за да си ползва безплатната.  pardon
Преди малко говорих с една гимназиална учителка, връщаше се от антигенен тест. За чий ми кажете правят  по никакво време? Ако ще се връщат, то ще е след две седмици и дотогава я камилата, я камиларя... Имали тестове за усвояване и дайте да е сега, че да правим нещо. Ей затова ме е яд и не вярвам, че се прави от грижа към човека или се следва някаква логика, а от чисти бизнес подбуди.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: януари 19, 2021, 18:51:55 »

Булче, те точно това днес коментираха лекарите, че вероятността от усложнение с ковид е по голяма от усложнение след ваксината. така или иначе, докато стигнат до нас,ще се види какво и що.
и на мен никой не ми е предлагал ваксина lol
Свекс, аз като съдя по сф, просто са адски неорганизирани и никой не знае какво прави. отчита се дейност просто. дори не е бизнес толкова, колкото глупост. angry
ресторантите уж щели да ги отварят февруари, ще излезе че те са най големите мрънкачи след бакшишите, принципно в класацията lol . иначе няма лошо, като се стопли- маса на открито и това е. пак си е социализация. pardon
дребният се прибра от градина гладясал и жаден, не си яде кремчетата на закуска следобяд, а явно за вода не се сеща. поне е в настроение за разлика от вчера, ма ние нещо предобрихме с работата днес и сега сме каталясали...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #257 -: януари 19, 2021, 19:50:59 »

Ох, нашите чакат с нетърпение ваксините. При първа възможност ще ходят най-вече, че татко, че е с хронично заболяване.
Аз постоях по детската площадка, докато Дребният стоеше на пързалката и гледаше света отвисоко. Стана ми хладно в един момент. Измих си косата по-късно и така ми се приспа... То и днес ми е най-натоварен ден на работа.
Вчера пък имах "посещение". Една мижава полска мишка се беше шмугнала в офиса. Вместо да пищя срещу нея, я затворих в стаята и изхвърчах навън. Прививайки се от смях казах на всички, а шефът влезе вътре, яхнал една метла. Така и не я открихме повече, ама все имам едно наум.  tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 19, 2021, 22:01:01 »

Ох, Свекърва сега като каза, че са ме гледали заедно и сетих за една командировка на майка. Над седмица май я нямаше, отядох си на кюфтета и картофи (тате не можеше да готви особено).
Бубе, супер за сватбата! Знам, че е яко уморително самото снимане, но пък ще ти е голям кеф сигурна съм. Всичко ли ще има (граждански, цуюърковен, после ресторант)?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 19, 2021, 23:38:20 »

И на мен не са ми предлагали, ама и тук все скандали с ваксините. Тук днес пуснаха сайтовете за регистрация и ММ вече ни е регистрирал. То не е от значение кой първи, ама той за всеки случай.

Аз имам приятел ортопед в Пловдив и вече е ваксинирам.

Абе знаех си, че ще се разпишете на тая тема lol lol lol

Булче, така както си го написала изглежда, че няма да се ваксинираш, ама май друго имаш предвид.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 20, 2021, 08:19:29 »

И аз не я разбрах Булката, ама май я разбрах ( да кажа нещо в стил Божинката lol  )
Какви са тия списъци за регистрация, Панди?

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 20, 2021, 08:27:36 »

Добро ви утро.Едното око гледа, другото спи, така съм аз днес.

За ваксините тук не познавамнякой ваксиниран.Аз съм с автоимунно и за сега ще се чака докато има повече информация.Еми, ти и ти си като мен, нямаш право за сега на ваксина.

Свекс, ще се отпуснат ли мерките във Вашингтон след днес?Мен ми писна да гледам за Байдън и Тръмп по телевизията.А дано с встъпването му на власт спрат да ни занимават така подробно със всичко.

Хайде хубав ви ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #262 -: януари 20, 2021, 08:52:58 »

Хахах не знам какво ме разбрахте smile. Аз съм за ваксините, ще се ваксинирам щом веднага отворят за простолюдието, но не искам да се ваксинирам на "черно", защото недай боже ще направя някоя реакция и ще ме влачат по новини и навсякъде... Иначе да, напълно съм съгласна и подкрепям че реакцията от ваксините е по малка от последствията от короната. Шефката го изкара, сравнително ок, с нормалните симптоми, температура, кашлица и пр. В момента влачи последствия, кръвното една минута и е супер ниско в следващата се вдига рязко и става много високо, каза че все едно и препуска сърцето, задъхва се, а не е на възраст.Мъжа и е в същото състояние.

За сега познавам с по една доза, снаха ми не си е сложила че и тя е с Хашимото та изчаква. Иначе и майка ми говори глупости... жена про ваксини, ние сме с всичко ваксинирани и винаги е казвала как това е отговорността и тя като на Панда свека същите ги говори... Казах и или се ваксинирате или не идваме,ама там ваксини не са стигнали още, скандално е.

Опс Магиии честит рожден ден, да си жива и здрава и много щастлива!

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #263 -: януари 20, 2021, 08:55:39 »

Честит рожден ден Маги. smile Да си много здрава и да сте много щастливи с голямото прекрасно семейство. smile Малките фурии и голямата кака да те слушат и радват много. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 20, 2021, 09:12:48 »

Виви, да си жива и здрава и ти.Много обичана и да те слушат в къщи!

Нашите, слава богу са За ваксините.Свекърва ми малко напред назад приказва, ама там всяко нещо е предпоследно.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #265 -: януари 20, 2021, 09:31:47 »

 Добро утро!

 Тая нощ детето се мята като риба на сухо и от 6 съм будна, че и някакви котлони мърмореше и ме събуди...

 Нашите като цяло нямат мнение, майка има мераци да пътува, та ще си сложат сигурно. Свекърва ми понеже не е открила дебрите на фейса, а и има медицинско полувисше и още си чете учебниците, е за...Тя си слага ваксина всяка година, защото е преборила онкозаболяване и си следи всички неща. Свекър ми от страх за нея и понеже работи с много хора също ще си я бие. Етървата малко преди пандемията започна да бачка в болнична администрация много се е наплашила, та и те са за... Странното е, че братът на ММ, който работи в държавна структура са ги питали и записали...Не знам кога ще им е ред, та от сега да се записват, нали не следя телевизията. Докато стигне до нас всички наоколо ще са си я били, но и ние ще.На свекърите кумът беше интубиран в Пирогов доста време, сега са го преместили от интензивното, но има много време докато го изпишат.Жена му питала да му занесе ли самобръсначка и разни такива, казали й донесете памперси, та едва ли ще е това, което е бил няколко дни преди да стигне до болница:(
 Днес дано малко пекне да излезем да се завъртим... smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 20, 2021, 10:18:33 »

хашисмотките ще чакаме, да lol  , квото такова. pardon
този вирус удря всеки на различно място, с хиляди лица е ... diablo
Виви, добре дошла smile
Маги, честит празник! smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 20, 2021, 11:30:58 »

Маги, да си жива и здрава! Много поводи за радост и усмивки, повечко да се наспива, за да си във форма!
Мен ме е яд, че не дойде на време подаръкът на баба, ама дано поне утре да дойде.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 20, 2021, 11:53:57 »



Бъди здрава и щастлива, Маги smile



Еми, тук за всяка провинция има сайт, където можеш да заявиш желанието си да бъдеш ваксиниран, ако не си в някоя от приоритетните групи. (за ваксиниране след юни месец става дума).
Аз също съм с автоимунно, но гледах, че английската асоциация препоръчват ваксина. Разбира се няма да се зле да се изследвам и да говоря и с лекар различен от личния.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #269 -: януари 20, 2021, 13:45:51 »

Маги, честита да си, жива и здрава, спокойна и щастлива! heart heart heart
Да, тези строги мерки са само за смяната на президентите. Не са в целия Вашингтон, само в центъра, където е Белият Дом. В тези места ставаха протестите и контрапротестите, изобщо всички важни събития и реално винаги има жандармерия, ако се очаква нещо. От първите размирици във връзка с расовата дискриминация ми е свито сърцето, защото освен че рушаха и трошаха, много случайно минаващи пострадаха и най- вече, защото моите са социално активни и винаги излизат в подкрепа или срещу. Уж взимат мерки, слагат хубави маски и се опитват да пазят дистанция, но от всички репортажи се вижда, че просто няма как да стане това и рискът от заразяване си е значителен. Иначе във Вашингтон мерките за вируса винаги са били затегнати и се спазват - от началото на пандемията всичко възможно работи дистанционно, планираните прегледи се преразглеждат и се ходи след тест или декларация, че си самоизолиран, като преценката е пак на лекаря дали да те приеме или да те консултира дистанционно. Заради участие в събитие снахата оложи ходене при стоматолог и си трая болката 14 дни. pardon Ресторанти, молове, спортни зали, фризьорски салони изобщо не са
отваряли от септември, училища и детски градини също. Никой не мрънка, справят се хората. Има много бедни, безработни и скитащи, има и гета, но и много доброволчески организации, които помагат финансово и физически. Всяко дарение или безплатна работа се отчита и съответно се приспада от данъците им. През лятото, когато можеше да се ходи по заведения,ставаше само с предварителна резервация и задължително обявяване на имена и телефон и се проследяваше дали има заболявания. Там е много страшно, защото дори да си здравно осигурен, при постъпване в болница може да прескочиш финансови прагове и да влезеш в такива разходи, че после да плащаш цял живот.
Булка, аз точно така те разбрах, както поясняваш.  good Тъкмо и да кажа, че ми идва да си бях прехапала езика, че не са ми предлагали ваксина blush - преди малко ни предложи човек, който е в официално регистрирания бизнес с тестове и лаборатории. Като нищо след време да започне успоредно платено ваксиниране, официално признато и приравнено към това на държавата, както стана с тестовете. Ама и ние не искаме да се замесваме в скандали като манекенки, роднини и партийни съратници, дето от седмица ги дъвчат по радиото и телевизията.
По моите опасения вече има публични коментари и мога да ги споделя. Първо, все още не е ясно, какво ще се случи, ако се разболееш / бил си заразен в дните веднага след ваксинирането. Не от ваксината, а с ваксината, както подчерта и Кунчев от щаба днес. Няма достатъчен опит дали ще прекараш по- тежко, отколкото ти е "писано", няма и практика да се прави PCR тест и самоизолация преди и след ваксинацията, между двете дози, няма и надеждни тестове за качествен и количествен анализ на изградени антитела. Хайде, да кажем лично аз ще се самоизолирам, ама Родният няма да спре да ходи на работа, защото смята, че е достатъчно защитен с носене на маска.
Ще продължа после, налага се да прекъсна заради доставка от Кауфланд
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines