Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 13:43:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52562 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 18, 2021, 12:43:16 »

Ами последния път, в който го взе с преспиване (защото Ники настояваше) ме вдигна по тревога да го взимам в 23.30, та към 00.20 успяхме да го приберем. Чист късмет, че не си бях легнала, щото точно вече си бях с пижама и мислех да до гледаме там квото гледахме и да лягаме.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #226 -: януари 18, 2021, 12:45:45 »

Ами последния път, в който го взе с преспиване (защото Ники настояваше) ме вдигна по тревога да го взимам в 23.30, та към 00.20 успяхме да го приберем. Чист късмет, че не си бях легнала, щото точно вече си бях с пижама и мислех да до гледаме там квото гледахме и да лягаме.

за какво го връща? shok
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 18, 2021, 12:51:47 »

ми той не си познава детето, затова го връща, и колкото повече се отдалечава от навиците и потребностите му, толкова по- малко ще знае как ше се справя с малкия. съответно все повече ще отказва да го вижда.много ми е интересно едно, такива хора наясно ли са че няма да има кой да ги погледне, като станат възрастни и немощни?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 18, 2021, 12:53:56 »

Защото "детето иска при тебе да си спи, ела го вземи".
Ами той Ники още му се кефи, ама гледам че за повече от няколко часа не успява да го гледа. То не става само с телефон да го забавляваш... И да го хваниш с бонбони.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: януари 18, 2021, 12:58:48 »

ма и ти си за бой, казваш не мога и точка. кво се връзваш на емоционални манипулатори? и ти имаш нужда от почивка. да, така си забавляват отрочетата мъжете- с телефон и щърволинки. като цяло са по пътя на най-малкото съпротивление цял живот, на 50 са още млади и читави нервно, именно заради горното, пък жените разсипани и за ботокс. днес съм черногледа, сори за което. sad
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 18, 2021, 14:52:34 »

Еми, напълно си права! Ама още не мога да се пречупя явно, както 15год бях на разположение, сега още продължавам (уж заради детето). Ама вчера Ники беше толкова разочарован, че баща му го е излъгал как ще си прекарат деня, че по-скоро ми беше сърдит, че го прибрахме. А за нуждата от почивка си е така, най-много ме дразни, че никога не се казва в колко часа ще го вземе и кога ще върне, все едно трябва да съм нон-стоп на повикване. Не може нищо да планираш.
Стига съм мрънкала, голямо оплакване падна, отегчих аудиторията.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: януари 18, 2021, 15:13:29 »

а въобще не мисля че отегчаваш, в крайна сметка тук си споделяме и си даваме искани и непоискани съвети, за щастие или съжаление, винаги сте прави за повечето неща.
абсолютно ти е навик да му угаждаш на големия, то си е стокхолмски синдром малко, преживяла съм същото с мъж, та те разбирам, ама трябва да му отрежеш пъпната връв. то и детето е хубаво да си общува с баща си, независимо от вашите различия, важно е да има father figure. heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: януари 18, 2021, 15:28:19 »

Аз се чудя ние ли ги ралигавяме така мъжете или те са си такива по принцип (някой де)? Аз в неговата ситуация нямаше да рева веднага за помощ. Отивам купувам топка, или правя там каквото съм обещала, после си оправям другите неща. Ама явно за майките е по-лесно да мислят първо за детето, после за останалото.
В колко часа трябва да вземеш малкия градинар?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 18, 2021, 15:34:47 »

Аз се чудя ние ли ги ралигавяме така мъжете или те са си такива по принцип (някой де)? Аз в неговата ситуация нямаше да рева веднага за помощ. Отивам купувам топка, или правя там каквото съм обещала, после си оправям другите неща. Ама явно за майките е по-лесно да мислят първо за детето, после за останалото.
В колко часа трябва да вземеш малкия градинар?
мисля в 5 че да е светло. обадиха се сами да кажат че е ял и е легнал, та ми поолекна.
друг път въобще не му вдигай или му кажи че не си в града, да се оправя.
ние ги правим такива, но си зависи и тестото какво е... лоши гени и характер също са си от значение. в нашия случай, семейството на бащата на дребния е.... angry crazy
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: януари 18, 2021, 15:38:33 »

Еее те рано са ти дали обратна връзка, браво! А колко деца са?
Оо той пише във вайбър, под достойнството му е да разговаря с мен. Последния път беше звънял на наще къде съм, че бил пред нас, да доведе Ники, а аз не съм излизала веднага (ми в банята бях и не бях чула телефона). Та баща ми звънна на пожар на Р, да пита къде съм, не съм била вдигал, а той ме чакал пред вратата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #235 -: януари 18, 2021, 21:05:31 »

Привет в поредния слънчев и мразовит ден! smile
Ами не зная как е при разделени родители, ама и при живеещи заедно, или поне при нас с Родния не се е случвало дете да остане само с баща си за цял ден и цяла нощ pardon. За половин ден, при сготвено, изпрано, да поритат топка или да отидат на разходка, един път в седмицата ставаше докато бяха малки и не ходеха на училище, не повече. Реално останаха сами за един уикенд и петъка, когато големият беше в гимназията, а малкия - в прогимназията. Хаха, бяха се справили, ама хич не бяха доволни, че баща им непрекъснато им висял на главите и ги карал за учат и не ги пускал да излизат навън. funnytooth Пък и двамата бяха достатъчно съвестни да не кръшкат с училището, ама той баща им откъде да знае.  nea
Според мен, ако бабите не са на място, мъжкото гледане е малко под въпрос за деца под 10 години crazy. Да не забравяме и понякога гадните номерца, които самите деца прилагат за да се върнат на познато и по- приятно сигурно място при мама.
Бе, ще пораснат, ще се променят нещата. good Тогава за всичко ще са виновни снахите blum Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: януари 18, 2021, 21:22:26 »

Свекс, след първото им ходене на море сами, баща му ми го върна със страшен запек и хрема. предишните им  пъти в които са били сами , без баби  и мама  pleasantry визирам, се беше справил в пъти по добре, ама явно накрая му беше отпуснал края. накарах му се и вече уважава аптечката ми. nea според мен и те като децата, се правят на малоумни, за да седят на топло и сухо , преносно и буквално ) , да не си мърдат пръста за нищо и за всичко да се грижат жените им, а те да се водят отговорни родители, ама на хартия и за пред гости. така бяха бащите по мое време, поне тези около мен и моя собствен. сега има бая бащи, които си гледат децата не само уикендите а и през седмицата. пример са ми три семейства около мен, които се ротират буквално родител 1 и родител 2, при отглеждането, за да почиват и двамата възрастни нормално. възхищавам се на това поколение родители и се надявам нещата трайно да останат такива. pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #237 -: януари 19, 2021, 09:05:26 »

Добро утро!

Днес май е по-добре от вчера, поне не духа.

Свекс, еманципирахме се вече и не сме патриархални хахха. ММ е оставял сам безброй пъти, за по няколко дни, даже и с болно дете. Е, естествено се е случвало и да го метне при свека, ама само ако е уикенд, ама се оправя и сам и то със сложната задача да се изкъпе сутрин да го оправи и за градина. Виж, интересен феномен са дядовците,от минимални грижи за своите деца, се научиха и памперси да сменят и уста да отварят и да хранят и да пълзят по пода и игри да играят. И двете баби при нас потвърждават че и наполовина не са помагали със собствените.

Вчера голямо вълнения с абаут ю, големи поръчки направихме, аз съм доволна и от отстъпките, ама мм направи голям удар, ски яке и ски панталон, намалени с 30% +50% и излезнаха на цените на Лидлски... Дано не трябва само да връщаме, аз взех лятно пролетни неща, с надеждата за присъствен офис smile


Хайде, лек и не мразовит ден!
« Последна редакция: януари 19, 2021, 09:32:47 от bulche91 » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #238 -: януари 19, 2021, 09:38:20 »

Добро утро!

 ММ е много разсеян и хаотичен, та не го виждам с Ж. да остане цяло денонощие. Ще се е увъртял и изнервил иначе детето ще оцелее. Баща ми много е помагал, но там го има и факторът женени на зряла възраст... Майка се е върнала от майчинство рано, че 91 кризата е оставила татко без работа, та той ме е гледал след годинката. После работеше на смени и пак той с мен е учил. Сега с Ж. играе даже първата карантина много играеше, но само да й види гърба и се е скатал. Свекърът е точно както Свекърва описва и като баща е бил, и сега като дядо. Кефи се да щъкат около него, ама да не го занимават, ако може. Ма родната свекърва си е виновна, тя обича всичко тя да направи, че другите не могат.Децата си до не знам каква възраст ги е хранила в устата тя. Като гледа Ж. как се оправя и вика аз така не съм ги оставяла и само съм си усложнила живота good

 Аз бях скромна в Абаутю. Гледах и за Ж. нещо, ама не ми хвана окото нищо. Да видим тоя път дънките дали ще си нацеля и както обикновено си купих нещо, дето съм имала подобно и съм го спукала от носене...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #239 -: януари 19, 2021, 10:53:01 »

Адиктед, ще оцелее и още как, просто е по-лесно да кажат не знам и не мога smile а и ти сигурно просто нямаш търпение да го издържиш театъра, аз съм дебилна и го издържам хахах
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines