Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:25:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52591 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #210 -: януари 18, 2021, 09:51:25 »

Привет!
Еми, стискам палци! И ние виждаме какво правят отсреща, а в бъдещия апартамент даже сме още по-близо. Много е странно, че се разминаваме с тия хора и ги знам кои са и какви са им навиците, ама не се познаваме. Миналата година забелязах, че майката е бременна с 3то, та дебнех кога ще се роди... сега са сложили едни лампички, дето осветяват целия квартал, а те си пускат щорите плътно и се чудя докога ще ги държат и какъв е смисълът им?!

 Ние имахме интересен уикенд. В Музейко беше супер за Ж. Много се изкефи, но имахме 2 инцидента... Първо едно момиченце играеше на един от екраните и аз накарах Ж. да изчака. Видях, че няма никой и започнахме ние да играем момиченцето се върна взе да бута Ж., легна върху екрана. Обяснявах, че сме я изчакали и сега ще трябва тя да изчака, взе да дърпа стола под краката на Ж... Майките бяха довели две приятелки и си чукаха мухабет и изобщо не ги и поглеждаха... После на площадката Ж. се заигра с един конструктор. Двама братя близнаци нещо търчаха, но тя не обръщаше внимание. Единият дойде и бутна всичко от масата, на която тя редеше, като не остана нищо с една кутия взе да се опитва да бута и това, което тя си беше построила и си държеше в ръцете. Само наблюдавах, викам на ММ ще я оставя сама да се оправи. Тя беше шокирана, но си седеше и си личеше, че чака на тоя да му писне и да я остави. Тръгнаха пак да тичат и втория кръг момчето вдигна едно зарче и я замери в главата. Не издържах и я дръпнах да иде на друго място. Тя не разбра даже, че е имало нещо. На следващото тичане същото момче пак се засили към нея, но погледна към мен и само му размахах пръст. Родителите даже не ги и разбрах кои са. Не знам как съм го махнала тоя пръст, но това дете застана и седя с наведена глава докато бях там. Съжалявам, но не може да идеш някъде и да оставиш детето си да блъска и удря по-малки нарочно само за да си ровиш във фейса. beating Иначе всички бяха с маски, но само родителите. Ж. беше единствена с маска от децата. Обясних й, че иначе не пускат и тя сама поиска да я наместя хубаво и не я е пипнала и веднъж за 2 часа...

 Вчера останахме без спалня... funnytooth Тъкмно всичко си бях свършила още сутринта и изведнъж се чу трясък. Апартаментът е наводняван 2 пъти и това легло 2 пъти е разглобявано. Като бях бременна ММ и един колега му правиха укрепителни дейности, но талашитът си е талашит и вече е на трески. Чудехме се какво да правим, умувахме и изхвърлихме рамката, сега спим на подматрачни рамки и матрак върху земята. Поръчахме набързо ново легло да видим как ще е... good

 За Св. Валентин нещо ми беше хрумнало, но сега не мога да се сетя какво беше... crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 18, 2021, 10:00:01 »

Ох Адиктет, как ме подсети за вчера!

Снега беше малко в града и съответно целия квартал се изнесе на пързалката в парка.И ние, все пак е до нас.И се започна деца оставени без надзор, деца спускащи се много бързо, малки деца, мармалад!Родители на по бира или чай с коняк между дърветата нехаещи какво се случва с отрочетата им.Аз в един момент се скарах на няколко деца, не издържах просто.Каката ми е адски съвестна и следеше да не се блъсне в някой да не нарани някой ама другия народ, не му пука.Дано навали хубав сняг, че да се пързаля пак, ако не ще я водим на Беклемето.

За 14-ти нищо няма да взимам, ама ние сме ясни.Аз имам драма с тоя детски РД.Тя иска да поканим 2-3 деца, аз мисля да говоря с майките, те са две точно, дали са съгласни на такова събиране, да видим.Та ще го мислим и това как ще протече.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #212 -: януари 18, 2021, 10:09:51 »

Маги, направо ми иде да обърна палачинката и да я уча да е нагла и безцеремонна, че като гледам 80% от връстниците й са такива и не искам да страда от добротата и съвестта си....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 18, 2021, 10:13:01 »

Маги, не ти ли е по-облегчено като е вкъщи той? Още помня как твоят мъж люляше в количката щерка ви, на срещата на форума в онова село. Аз бих поканила децата, без родителите. В крайна сметка, близо година мина в пълно пазене от контакти за всички нас. Няма как, ваксина вече има, лека полека подаваме нос, защото децата си изпатиха много от тази изолация. При нас се очаква най шаващият навън да бъде ваксиниран на втора линия, защото е преподавател. Та разчитам и на това. За мен ще ходя да пусна изследвания на щитовидната, ако ендото разреши, и аз ще се ваксинирам тази година. Другото- Бог да ни пази. Продължавам да се виждам само с хора, които са го изкарали вируса. Има приятели с които не съм се виждала година!
Адиктед, сигурно помниш как бях разправяла че изгоних една майка от градинката. Наистина масово практиката е да си оставят децата на самовъзпитание. И аз не се бъркам във всичко, но ако има физ посегателство, се намесвам. Най малкото трябва да му обясня да си пази очите и да не играе с пръчки. Това ми беше и главен стимул да го запиша да ходи някъде. Не ме кефи да кеси само по градинките и да учи на местните гамени простотиите. В кр сметка, среден вариант е и да ходи на половин ден, ако не смогвам с парите или има друг проблем.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 18, 2021, 10:25:01 »

Абе помага, ама се нерви за глупости и изнервя всички.Да е жив и здрав за децата е винаги насреща.Няма само да го хваля, че а го похваля, а се скараме smile Та нервен е нещо и все крещи или съска в последно време по всички.

Ох, то и аз така мисля, само деца, без майки.Те са три деца, братче и сестриче и още едно момченце.Ще видим, ще мисля.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #215 -: януари 18, 2021, 10:25:48 »

Добро утро!

Адиктед, по-колко хора пускат на слот? Много хора ли имаше? Сложни са ситуациите в които попадате, те са обаче ежедневни, и в градината и на площадката и по-късно в училище. Лека полека почват да се научават да се самозащитават, къде сами къде с чужда помощ ( не наша)

Моето баймаче днес сутринта рева, защо съм плащала английски, той искал да ходи на плуване... 3 години го молех да ходи на плуване в градината, той сега се сети като е затворен басейна...Не се беше случвало от години също да реве сутрин,... Пубертета го удря явно хахах

Ние нищо не сме правили уикенда, хапване, Нетфликс, малко разходки навън мм с малкия и те така, аз прага на вратата не съм преминала...

Хайде, лека седмица!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 18, 2021, 10:31:50 »

Е то всичките са така, което не може и няма как- се реве за него. Затова е прав мой приятел, дето вика- не им угаждайте толкова, те грам не знаят какво искат и след две минути искат друго lol
Аз ще се въздържа от допълнителни занимания засега, че малко много ще му дойде. Доколкото знам предлагат театрални уроци. Аз вечер пускам за фон Потърси ме в Париж, за руската тийн балерина, с такъв интерес зяпа дребният когато дадат истински балетен откъс, че ме потриса. И като бебе обожаваше балет, спираше да реве и гледаше с отворена уста. Абе щастливци са нашите деца, че имат такива родители като нас, дето ги наблюдават и насочват lol  ( Да се самопохвалим сами тази сутрин )
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #217 -: януари 18, 2021, 10:40:44 »

Булка, не знам по колко хора пускат, но беше спокойно и съвсем възможно да се пази дистанция. Абсолютно навсякъде имаше дезинфектант. Горе-долу по 5 деца/ семейства бяха макс на етаж и всеки гледаше да е сам на "експонат".
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #218 -: януари 18, 2021, 10:44:41 »

Булка, не знам по колко хора пускат, но беше спокойно и съвсем възможно да се пази дистанция. Абсолютно навсякъде имаше дезинфектант. Горе-долу по 5 деца/ семейства бяха макс на етаж и всеки гледаше да е сам на "експонат".

в 10 ли ходихте?

Еми, дай му малко време да се адаптира и после го запиши. Повечето деца са записани и ще се чувства изолиран ако не ходи на нещо, пък и капка, по капка, вир. Покрай рисуването се отприщи да рисува, тази година имат младичка Мис по английски и много неща научи покрай нея,а пък танците му бяха много любими, само на балет не е ходил  pleasantry
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #219 -: януари 18, 2021, 10:52:08 »

Да, в 10, че ни е най в режима. То е ясно, че ще се научат да реагират, аз за това я оставих да видя какво ще направи. Четеше се недоумение и ми домъчня за нея. ММ пък после вика е какво, тя не му слезе на нивото, нито избяга от него да му отстъпи и може би е прав... Мъжете понякога по-стратегически ги виждат нещата.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 18, 2021, 11:15:56 »

в тази връзка, адиктед, за мъжете и тяхното обективно мнение- баща му го извеждал уикенди в парка, имало някви деца, бутали го , взимали му топката. викам е що не се намеси. и той: нека се учи, аз няма да съм цял живот до него уви, такъв е животът. nea pardon
стана ми бая тъпо, именно заради недоумението в погледа дето викаш, ама какво да се прави. наистина ще трябва да свикне да живее именно в този свят с именно тези индивиди. е, не е нужно да учи с маса такива, но ще ги среща... angry
булката, права си, по натам ще го запиша ако всички ходят. то нз сега въобще провеждат ли се такива занимания.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 18, 2021, 11:59:38 »

Добър ден!
Еми, стиснати палци на малкия да му хареса и бързо да свинете и ти, и той!
Адиктед, много тъпо са ви развалили разходката. Явно хората се чудят къде да си пуснат децата да се надивеят на топло в тия студени дни.
Маги, дано седмицата ви мине добре!
Ние изкарахме спокоен уикенд, само дето недоспиваето ми вече става хронично. Събота Ники и Р ходихапа да по ритат, Ники много се кефи понеже му показват разни шутове и финтове. Вчера Ники уж трябваше да ходи с баща си на имен ден, а ние излезнахме за малко, но както обикновено след малко се обади и ние се върнахме набързо. Но пък успяхме да излезе до площадката и да позъзнем.
Подаръци за 14.02 аз не правя, много ми е смотан тоя празник и не мисля да влагам нищо в него.
Спорна седмица на всички!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 18, 2021, 12:03:07 »

Рат, той няма ли според разводните документи, график който да спазва, баща му на малкия? shok
защо ти звъни? да се оправя и това е.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 18, 2021, 12:09:54 »

Има график, ама не иска да го спазва  pardon а и в режима, Ники трябва да остава там с преспиване, а "няма как да спи там". Вчера ме върна за топка уж, ама се оказа че колата му се развалила и направо ми взех Ники.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 18, 2021, 12:37:34 »

Има график, ама не иска да го спазва  pardon а и в режима, Ники трябва да остава там с преспиване, а "няма как да спи там". Вчера ме върна за топка уж, ама се оказа че колата му се развалила и направо ми взех Ники.
няма легло ли  shok , ми да легне на спалнята до него, къв е проблемът...
понякога си мисля че не разбирам този пол, а понякога - че го разбирам по добре от нашия собствен. ма ти ме хвърли в тъча днес.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines