Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:41:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52072 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 13, 2021, 12:52:57 »

Аз днес се възползвах от услугите на майка, че е заета чак от три часа с работата. Предварително ми каза че повече от час едва ли ще успее да издържи на този студ, вчера са издържали час и половина. Успях да попълня  документите, да пооправя вкъщи и да си ползвам правото на обяд lol
Изключено е дете да е адекватно за нормален хубав сън, ако не е излизало, те просто имат други енергийни нужди от нашите. И в занималнята казаха че няма да ги извеждат само при силен дъжд и силен вятър. Примерно аз мога да не излизам и два дни. Ама няма как sad
От другата седмица ще го видим как ще спи с новата си програма, дано се уморява емоционално от децата и от играта с тях. Малко ми е притеснено, като всяко старо забравено нещо или ново... nea
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #151 -: януари 13, 2021, 14:01:37 »

 Ясно ми е за излизането и за съня, но аз имам разни притеснения и към момента няма как(не съм бременна, нито коронясана). Като сме двамата с ММ е по-възможно. Предни зими излизах, но това е първа такава, в която е абсолютно активна и за нея вън=площадка, а последните дни площадките са подводни. Тя има космонавт, но майката няма толкова дебели дрехи. Wink

 Да, зле беше блузата, че и едни дънки не нацелих. Голяма греда. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #152 -: януари 13, 2021, 14:04:25 »

Мен зимата много ме мързи да излизам, направо да не кажа ако може хич няма да излизам и ми е екстра. Излизаме сега или с колелото или да отидем до пазарчето, до някой магазин. Звяр спря да спи сега по време на локдауна та и това вече не ми е драма. Виж от пролет до късна есен бяхме нон стоп навън, ама сега с пистолет на челото ще ме изкарате.

Ех Адиктет, жалко че е несполучлива. Хинт ( очаквайте след 18ти големи намаления)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: януари 13, 2021, 14:11:23 »

мен много ме отчая една покупка на обувки, за пореден път се доказва че не мога да нося стилето, заради гадното кокалче, съчетано с твърде тънък глезен. обувката хем винаги ми убива отпред, хем винаги ми хлопа отзад cray
като тийн можех, толкова хубаво ми стояха.  nea другата лоша покупка ми бяха две евтини жилетки за пред блока, ама отидоха при майка ми и тя е много щастлива. за обувките обаче май няма какво да направя.
пс
Булка, оттам съм си харесала една жълта рокля на Ралф ЛОрън и едни ботуши, ама са ми скъпи, та ще чакам значи
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #154 -: януари 13, 2021, 14:57:35 »

Имах работа сутринта и не съм отваряла тук. За майката, дето при връщане на работа я слагат на друга, по- ниска позиция, трябва да се знаят много неща. Вярно, КТ защитава работника, обаче работодателят може да си нареди нещата в негова полза, ако добре познава законите. Wink
1. Не може да се съкрати майка /освен при специални условия/, докато детето и не навърши 3 години, като работодателят е длъжен да и предложи друга позиция при същите условия /заплата и часове/, ако това е възможно. Винаги може да се докаже, че това е невъзможно, ако има съкращения в щата на нейната позиция. Има там подбор и разни процедури по промяна на щатното разписание, които ако пипнеш както трябва, няма проблем.
2. Ако  майката желае да работи на съкратено работно време, а позицията не го позволява /това също зависи от щатното разписание и може да се променя/,  даже трябва да подаде молба за допълнително споразумение и могат да я работят както си искат, защото е по нейно желание. Тук е моментът да кажа, че трябва да посочи в молбата си, че след определен срок иска отново да бъде върната на старата позиция при пълно работно време и да следи дали това е записано като клауза в допълнителното споразумение.
В случая не знаем как точно стоят нещата и доколко я прецакват, но истината е, че колкото повече рита, толкова повече си го вкарва, защото рано или късно ако са и вдигнали мерника, ще го сторят.
Времената сега са такива, че всяка фирма свива разходите си. Може това да е единственият изход просто да остане на работа, в крайна сметка и работодателят трябва да оцелее. pardon Вероятно на всички други са намалили заплатите и работното време, ако трябва да осигурят 50% максимум присъствие заради епидемиологични мерки. Всеки медал има две страни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #155 -: януари 13, 2021, 15:45:18 »

Тъй, тъй Свекс, не е лесно и да пазиш позиция незнайно колко дълго време, хората предпочитат да ги назначаваш не по заместване...

Аз нищо няма да поръчвам различно от пижами и анцузи хахах, ей днес си изрових едни дънкови легинси да съм по официална в хоум офиса ххаха
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 14, 2021, 08:34:21 »

Добро ви утро, как сте?Тая нощ нещо не можах да спя, голямо въртене.Не е да ми се спи сега обаче.Тук пекна слънце, ама е стуууд, няма и една прашинка сняг, за мой ужас.Днес трябва да ходя до офиса, че имам документи да оправям и ще мина през службата и от там да си взема документа за доходите, че да подавам за детски.Доживях и аз да вземам детски, ама то щото сме 5 човека smile

Айде хубав ви ден от мен!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #157 -: януари 14, 2021, 10:34:05 »

Мани Маги и аз така, направо голямо въртене беше цяла нощ и други хора ми се оплакаха, някакви магнитни бури сигурно има, че е новолуние... ама направо съм смазана
« Последна редакция: януари 14, 2021, 11:07:23 от bulche91 » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #158 -: януари 14, 2021, 10:52:40 »

Добро утро!

При нас падна снвг тая сутрин и продължава да вали, та аз се донесох на място в офиса след като закарах детето на градина, не ми се караше пейна наобратно към къщи, поне да си спестя едно връщане.
Честно да ви кажа искам пролет вече, много обичам сняг, но като се сетя за едночасовите и нагоре висенета в трафика, бързо ми  минава. Искам и да е по-светло, да можем да поизлизаме след работа в парка, сега в 5 часа вече тъмно sad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #159 -: януари 14, 2021, 10:58:32 »

Привет! И тук е студенко, но пък със слънце все още. Сутринта за първи път се зарадвах, че не ми се налага да излизам, като чух съседката да вика по стълбището по децата, да не се мотат и да хленчат, че ще закъснеят за училище и градина. smile
Тези дни съм се захванала да чистя и подреждам снимки от телефона към разните папки и галерии в Гугъл. Родният си изпусна телефона и екранът се напука, та се наложи да го сменя и сега реве голям рев, че му се губят снимки и контакти от приложенията. Лаптопите ни и те взимат- дават, трябва и там да прегледам важни работи и файлове. Имам и доста дискове със запазена на тях информация, ама като гледам, че новите устройства няма как да ги разчитат, направо се чудя дали ще ми стигне и месец да се занимавам с това по цял ден. Мамка му, викам си това кога ли ще ми потрябва и тъкмо реша да го трия - хоп, реша да го оставя "за всеки случай". Така преди време изхвърлях разпечатки на лекции, обучения, проекти и подобни "ценности" на три пъти- първо в папки из чекмеджета, после в кашони в избата и накрая в кофата за смет. Не мога от раз и това е... pardon
Хайде хубав ден на всички ни, отивам да готвя гръцка мусака по заявка на НИ2.
П.П. Снощи спах 6 часа непробудно, но предната вечер едва ли ми се събират и 2 часа общо.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #160 -: януари 14, 2021, 11:11:49 »

Привет!

 Аз не, ама малкото ги усети тия безсъния.... Снощи едвам заспа и сутринта супер рано била си починала... ами накарах я да ме изчака да се разсъня малко.

Булка, да ти кажа много съм доволна от обслужването клиенти на Абаутю. Много ведро и любезно момиче... Аз нещо имах драма, че 2 от 3 артикула искам да върна и от приложението ми направиха нова товарителница, но еконтомата не я разчиташе, та с нейна помощ ( и добре че оригиналния етикет го бях сложила обратно в плика) се оправих.  smile

 Вчера получихме играта с ябълките и щипките. Ж. е много доволна и снощи и днес само на това се играе. Излизат и казуси с хитруване, загуба и победа, та съм доволна, освен че е разнообразие от лягания и падания.  good

 Айде навличаме се и изчезваме, че дано се умори. Аз днес съм в една идея по-търпимо състояние. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 14, 2021, 11:33:41 »

Свекс, разбирам те напълно lol , направо се почувствах облекчена вместо теб, че няма да водиш двама на градина. Точно днес и разпределях някои дрешки, продадох в олкса някои стари неща и ненужни подаръци- чувствам се доволна и облекчена когато освободя пространство у нас.
Родният защо не ползва протектор за телефон? Осъзнавам че откакто имаме смартфони, никакви снимки не вадим. Промени ни се перспективата някак, а и не го чувствам нужно както преди. Понякога ми е виновно че не вадя снимки на детето на хартия, ама кой знае какво ще бъде след години, сигурно ще му е все тая .
Аз имам доста служебна работа днес и тр да излезна да я свърша  angry , не мога да повярвам че ми е толкова студено.
Ние спахме добре, но пак ми се спи. Зобнах 1 грам витамин Ц, да видим..
Малкият е на вълна- добри срещу лоши, чрез легото от вуйчо му с полицейска кола и престъпническа кола lol, та има мир от вчера.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 14, 2021, 12:06:54 »

Здрасти!
Присъединявам се в клуба на недоспалите, направо вчера ми се разгони фамилията-спах 2 часа, айде събудих се, после докато се унеса наново Ники искаше вода, та докато събудя Р да му даде.... После комшийте отгоре се разтропаха (тия вече не знма какво правят - вечер до 12 хвърлят топка на кучето и то търпи като лудо, сутрин от 6 все едно тичат горе), чудя се дали като ги видя да не им понамектна малко, че  ние спим в тая стая и се чува доста. Та днес съм като бита.
Свекърва, и аз така не мога да изхвърля някой неща от раз, а се закрива с боклуци.
Снимки напоследък вадя повече на хартия, отколкото преди. Някак уют ми създават и ми харесва да ги редя по секцията, само дето ме мързи д а купувам рамки и ги редя ей така без нищо.
Баба ми има рожден в сряда, а както винаги не знам каво да ѝ подарим.
Хайде лек и спорен четвъртък!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: януари 14, 2021, 14:34:21 »

Рат, що така бре, бабите са най лесни, имат всякакви нужди. Бельо, корсажи, чорапи, шампоан, ако все още вижда добре- хубава книга.
Днес е една идея по меко времето, та успях да откарам всички задачи. Остава да се погрижа и за себе си че на човек не приличам днес.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #164 -: януари 14, 2021, 15:43:45 »

Тъкмо сега има разни промоции на електрически одеала, топматраци, столове и изобщо неща за битови удобства за по- възрастни хора. smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines