Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:42:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52060 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: януари 13, 2021, 10:38:18 »

няма и една годинка второто дете. тя явно не иска да се разправя с тях, защото е много закъсала финансово.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #136 -: януари 13, 2021, 10:42:47 »

Добро утро!

Гледах сега какви наводнения има в България sad гадост, дано няма много щети.

Аз вчера хвърчах цял ден напред назад и накрая се размазах на дивана.

Явно всички чакат поръчка, аз чакам две рокли от Заландо и една държачка за капсули кафе (как го написах само). Бях си поръчала миналата седмица от намалението е Сефора няколко неща и ми объркаха поръчката и ми изпратиха тотално тазличен продукт, но съм доволна, защото хем ми върнаха парите, хем ми оставиха сгрешения продукт да си го ползвам със здраве, та сега си имам нова четка за коса blum

За връщането на работа, мисля, че смед много дълго майчинство отива кариерта в застой, отделно повечето майки минават на непълно работно време. Аз миналата година бях на 80% за 3 месеца, голям кеф беше, ама ми се намали отпуската значително и това не беше голям кеф  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 13, 2021, 10:47:54 »

Алексче, покажи роклите.
 При вас със сигурност е по-уредено отколкото в БГ, макар че при Булката явно си спазват всичко както си трябва, но на повечето места е ...  nea
Теди беър палтото се оказа абсолютен хит, много ми топли и ми е уникално комфортно с него. Никога не съм предполагала че ще сложа нещо дето ми покрива задника lol , ама на, явно остарявам. pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #138 -: януари 13, 2021, 10:51:05 »

няма и една годинка второто дете. тя явно не иска да се разправя с тях, защото е много закъсала финансово.

Ами това е един феномен. Трудовия кодекс е почти изцяло в полза на служителя, а в 99% от случаите служителите не си знаят правата и минават с номера "да не се заяждам". А то стигне ли се до съд почти винаги е в полза на служителя. Ние понеже много работим с адвокат за всеки случай който имаме и е ужас, толкова документи се изискват за да си подкрепиш случая не е истина. Любими са ми "съкратени" по взаимно съгласие... И в случая даже не е нужно да се разправя, трябва само с усмивка да каже аа така ли? Имали сме такива казуси много и си бяха в правото.

Алексиа какво си поръча и какво получи?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: януари 13, 2021, 10:54:48 »

Булката е абсолютно права.Длъжни са да я върнат на старата позиция, а при толкова малко дете и да и дадат намалено работно време.Сега вече зависи колко индианска е фирмата, че БГ работодателите са тарикати на дребно.

Аз вчера четох закона за държавния служител да видя мога ли да поискам да ми променят работното време с половин час.Пак ще работя 8 часа, но да започвам с 30 минути по-рано и да свършвам пак така, че иначе няма да мога да си обера домочадието от детските заведения ако ще и да се телепортирам. Ще говоря и с шефката и ще пусна запитване до София.

Аз вчера имах тотално объркан ден заради близначките, значи като решат нещо да е наопаки и край.Днес поне се надявам да поспя след обяд и викам да ми дойде цикъла вече, че ме мъчи от три дни и ще откача.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #140 -: януари 13, 2021, 10:57:50 »

Булка, серум за блясък след сешоар, пратиха ми четка от същата марка smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #141 -: януари 13, 2021, 11:22:19 »

Да се похваля с първия подарък за рождения ми ден. Имам нов телефон с цвят на опашка на русалка Wink Уча се да пиша още с него, че много различен е на чувствителност.
И при нас пекна слънце. Почти изсуши гьоловете. Обаче се завъртя студен вятър. Хич не обичам да нося шапки зимата и дано се размине.

За промяната на условията има много вратички. Булче, факт, че лесно се съди работодател. Да не дава Господ обаче да разбираш какво е! Баща ми преди няколко години го проходи този път. Искам да ти кажа, че това беше една година с много нерви и стрес. Ей, това си спестяват хората! Пък и чак толкова златни работодатели да са... По-лесно май е човек да тегли една майна, да се възползва от обезщетение за безработица и да намери ново място.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 13, 2021, 11:27:45 »

Булче, законово си права, че служителя има право на много, ама реално ако знаеш че като си отвориш устата и ще ти вгорчат живота после... Просто се съгласяваш и се примиряваш, или търсиш нешо друго.
Маги, дано да ти разрешат! При нас поне изобщо не дават и с 10мин да си промениш работното време.
Аз искам да излезна малко с Ники, ама той се дърпа. Тате е в нас че нещо бойлера се скача и днес ще го проверяват, съответно Ники е лепнат за тях и не дава да се чуе дума за излизане.
Поръчки и аз имам, ама много странно от Еконт ми звънаха в петък, но не бях в нас, трябваше в понеделник да се върнат, но не са се обаждали, нямам смс че ми е в офис пратката, та не знма и аз. В Спиди имам пратка също. Тоя ме издразни и той (викам след 2 часа ще съм на адреса, а той директно ми я оставил в офиса).
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #143 -: януари 13, 2021, 11:34:02 »

Привет!

 Ние от седмица не сме излизали и вече откачам. Чудим се за уикенда дали да не вземем билети за Музейко, че детето не се уморява и не спи добре. Много ще е студено за шейна май, та се чудим за варианти...  smile
 
 Вчера ми дойде блузата... дори и да ставаше ме кефи как е за панталони висока талия и материалът дето хартисва са го сложили на ръкавите... Деколтето беше интересно, материята добра, но до там. Начесах си крастата за експерименти. За първи път толкова злочеста поръчка, ама то се очакваше.

 Спиди нещо напоследък се правят на интересни и куриери, и служители в офис. Мен вчера ми се обадиха да ме питат за цялата ситуация, че им пуснах недоволно човече от обслужването. Изслуша ме човекът, каза, че съм права, ама да видим ще има ли подобрение...Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #144 -: януари 13, 2021, 12:01:59 »

Аличка стреса е и за двете страни, обикновено работодателя отстъпва защото не е документално подготвен да ходи по съдилища, е сега има и бабаити наглеци работодатели. Но повярвай ми, мм е седял на скамейката да дава показания и не беше никак приятно.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 13, 2021, 12:11:44 »

Здравейте smile

Каквото и да е времето, излизайте поне за половин час. Съвсем по друг начин, ще се усеща денят ви. Един ден да си останете вкъщи цял ден, ок. Но избягвайте повече. Когато си здрав и подходящо облечен студът не е проблем. Ние често излизаме уж само набързо, че е студено, но като повървим се стомплеме и по два часа сме откарвали. Разбира се не по дънки и боти. Имаме си термо панталони и блузи, апрески и зимни туристически обувки (никой не е казал, че са само за гората и планината). И не са някакви специални, от Лидл и Декатлон са. Децата сигурно си имат космонавти така или иначе.

Туй като съвет от мен.

Тук вчера следобед заваля много хубав сняг, децата наскачаха по терасите да му се радват. Валя 30 мин. Вечерта залаля дъжд и стопи всичко.  Във Враца видях, че има хубав сняг.

Предполагам, че на всякакви позиции има хора, които си превишават правата, както и такива, които не знаят как да си ги отстояват. Както и различни ситуации, които диктуват действията.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: януари 13, 2021, 12:18:14 »

Аз с каката съм излизала всеки ден.Студ, пек, пропусках само при гъста мъгла и силен вятър.Но сега ситуацията е друга.Двете сядат където им ахреса, кеф ти локви, кеф ти кал, обличаш 2, събличаш 2, влачиш две, носиш 2 и малко преди да излезем гледам дали си заслужава или ще ревем накрая и трите.

Адиктет, толкова зле ли беше блузата?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 13, 2021, 12:24:31 »

Панде, напълно подкрепям! Аз ако не излизаме и към 17.30 вече съм яхнала метлата. Е сега пак ръчкам Ники, ама има по-интересни неща за правене, та явно ще почакам още малко за излизане.
Маги, то в тоя период е доат гадно и с едно, а с 2 не искам и да знам какво е. Те стабилни ли са вече на вън или падат и сядат?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 13, 2021, 12:31:05 »

Ходят, ходят и падат, сядат, както им дойде.А като се изморят направо се пльосват някъде и не можеш да ги поместиш.Та хич не ми е оферта да излизам в какво да е време.Е сега взех само едната, другата оставих на съседката и ходих за кухнята.Ама в раничката е друго.Тя зяпа, аз си крача.Но не е истинско излизане.

Нас с каката ни познават в магазина до нас от както е бебе.Излизахме за хляб и обикаляхме половината квартал с нея, от няма на къде и какво да се прави.И с шейната сме ходили до магазина като имаше сняг.Само и само да е навън.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #149 -: януари 13, 2021, 12:42:07 »

Да, Булче, когато има от другата страна служител на ръководна позиция, а не собственик, със сигурност е различно.  good В много от случаите обаче говорим за евентуално връщане и насрещно лошо отношение. Много трудно се влиза в обувките на друг човек, когато става въпрос за работа, условия на труд, заплащане и тн.

Ние излизаме, защото децата спокойно играят почти сами по площадките. По Нова година децата бяха със свекърите на вилата и първоначално бях неприятно изненадана от тази планове. Замислих се колко дебели дрехи имат. Ами не много! При нас зима има на 5 години. И космонавти не купувам поради тази причина. Аз държа моите пуловери във вакуумни пликове и ако чак толкова много скове - вадя. Иначе ми писна всяка година да ми заемат голямо пространство в гардероба, да ги пера и прибирам после. И един-два чифта обувки, които са си за сняг и лед стоят в надстройката. Изобщо тук зимата наистина може да ни изненада!
Сигурно съм казвала - на нашата сватба в началото на октомври беше около 32 градуса на сянка. Два дни след това бяхме в Троян и гледахме хората как зареждат дърва и как караха със зимни гуми. Друга България направо smile

По повод излизането Дребният придоби триколка. Карал е тази на съседчето под нас. Сега му подариха да има собствена и нали трябва да се освежи, ММ я боядиса в сребристо. Миналата седмица свекърва ми намина и беше изненадана от автопарка lol Почти всеки ден Дребният си я търси и дзъгър-дзъгър върти педалите и обикаля по алеите. Много е смешен. Много се изморява и всички сме доволни! smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines