Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:20:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52881 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 08, 2021, 10:55:48 »

Панди, интересното че точно това обсъждахме вкъщи. Всеки от нас който е с дете, преди детето е правил един милион неща за себе си. Сега ако събера сили за едно ( Примерно чаша вино с книга, филм, или лакиране, фитнес, йога ), се чувствам успял човек lol . Като изръсих тия заключения вкъщи, ми се каза без капка злоба, чисто аналитично, че вероятно не съм за родител lol . Може и да е прав smile . Но ме подсещаш и реших да споделя.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #91 -: януари 08, 2021, 11:22:10 »

Привет!

Благодаря за пожеланията. Хайде приключихме празнуванията, елхата ще прибираме утре.

Мале точно в целта сте ми, упражнения и хобита. 2019та прочетох една книга, 2020та 0, 2021 до тук 1 книга и една преполовена. С мм обсъждахме че как да ти се чете като цял ден си чел мейли. Тук две седмици отпуска и преоткрих любимото ми занимание ПД (преди детето), снощи до 1 четох. Имам киндъл от 4 години не беше използван 1 път! Срамота е просто.

За упражненията, аз най-много бях последователна след раждането, с на Синди упражненията, сега наскоро пак ги открих и от другата седмица може пак по редовно да ги почна че съм много, много надебеляла...

Вчера ходихме за паспорт за Звяр, ми отказхме се 15 човека опашка, заваля леден дъжд, обиколихме с колата 1 час, върнахме се и опашката си се виеше още, жената пред нас тъкмо беше стигнала вратата. Няма да е скоро явно. Много е трудно да уцелим и двамата свободни и детето не на градина, ама ако сме много на зор просто ще отидем на Мария Луиза и за един ден ще го вземем.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 08, 2021, 11:30:32 »

Аз оня ден цели три разказа прочетох lol , не че толкова нямам време, ами нямам мерак, като съм изморена психически... sad
На Мария Луиза колкото и пъти да минавам, опашката последния месец е зверска.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 08, 2021, 12:15:29 »

Аз миналата година съм почела 53 книги  tease малко се изнемадах, знаех, че са повече от 30, ама чак толкова. Всъщност мисля,че трябва да чета по-малко, че сигурно изпускам, като носът ми е все забит в книга. Отделно четох и за възпитание и аз курса други разни. Една позната ме пита тези дни как така имам време за книги, а нямам за сериали и като се замислих, открих, че всъщност на мен ми се четат книги повече отлколкото ми се гледат сериали, та затова имам време.
Аз снощи четох до 2:30, а даже книгата не ме кефи особено. Нещо ми беше топло и чак като се наканих да стана да намаля парното успях да заспя.

Моят мъж казва,че не страда, че вече ги няма тези занимания. Той по-скоро смята, че са на пауза, докато Бамбук порасне. Пък и тук откри карането на колело.

А и още нещо се сетих - аз съм много ленива и никога не съм достигала това състояние да нямам търние за тренировка. С радост пропускам. Да, хубаво е чувството като се раздвижиш, ама и лежането (с цел мързел) не е зле.

Благодаря ви за вниманието и  коментарите към сестра ми.

Не знам дали защото е роден на пролет, ама на Бамбук за сега му купуваме дълги дрехи на есен и къси на пролет и си изкарва с тях.

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #94 -: януари 08, 2021, 12:33:39 »

Добро утро, момичета!

Мда, на никой не му оставя време с работа и малки деца. Честно казано откакто работим от къщи имам много повече възможност да обърна внимание на децата и на себе си., имам чувството, че преди пандемията живеех на работа и в колата, с вясване вкъщи колкото за вечеря и сън. Сега имам повече време, започнах дори маски за лице да си правя! С четенето съм назад, точно защото работата ми е да чета по цял ден и вечер са ми доста изморени очите, но напоследък успявам. Наложих си просто да си обръщам повече внимание на себе си, бавно става, но виждам прогрес. Според мен е нормално с появата на децата да останем временно на заден план, но е важно да намерим пътя към себе си. Мен много ме мъчи в момента ограничената възможност за спорт - студено е за разходки, фитнесите не работят, а и да работеха, сега не бих посмяла да ходя. Правя вкъщи каквото мога, имам апп-а на Джилиан Майкълс и оттам правя програмите.
 

Уау, Панда, 53 книги! Ти си новият ми идол!
Явно всички са на вълна подреждане, аз също преподреждам къщата, понеже нали се нанесохме малко преди пандемията и макар че живеем от 1 година в това жилище, имаме какво да довършваме.
Тия дни нещо ме удари музата за онлайн шопинг и чакам няколко поръчки малко за къщата и малко за мен, да не съм капо girl_wink

Ако не са ви спешни паспортите, защо не изчакате, да не им върви годността smile ние трябва да сменяме на малкия лятото, като си представя рпу-то в  бургас, лошо ми става smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 08, 2021, 12:48:34 »

Аз нещо нямам нерви да чета, някак не мога да си задържа вниманието, не е само до децата.Прочетох няколко книги миналата година, но са малко.

Преди близначките ходех на народни танци.Аз обичам груповите неща, някак по-ме надъхват и е по-весело, в къщи все намирам какво друго да правя.И йога правех сутрин, ама сега нямам шанс и поне още 3-4 години ще е така.Всичко е до лична мотивация и желание.Аз никога не съм била вманиачена по тялото си, не съм такъв човек просто.Имам корем, по-ме притеснява диастазата, не самия корем, та само заради нея ще се мъча да правя упражнения, ама кога не знам.

Еми, всички много хвалят кожените палта на Манго.Ще чакам отзив.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 08, 2021, 13:38:26 »

Панда ме замисли, мен ми се пада средно по 2 книги на месец за миналата година. Сериали съм изгледала доста също.
Диастазата си е за притеснение, другото самО си отминава ако ядем умерено и се движим. Горе долу на третата година на детето си върнах стария вид. Кожата на корема обаче си седи и като преям или пия чаша вода, съм с коремче.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 08, 2021, 13:59:20 »

Здравейте!

Навън вали и е само за спане. Снощи и аз четох до 3ч, имах да дочитам една книга и исках да я приключа. Съответно сега ми се спи. Седим си в нас, няма къде да се ходи в това време.
Вчера ММ се сети, че му се яде сач, малкият мъж пък си поръча палачинки и половин ден се въртях около котлона. Днес ще правя пица и трябва да меся.
На детето почти всичко му умаля. Нашия Пепко не работи, защото е в търговски център, а за вкъщи и градина ми вършеше работа. Протри си долнищата от лазене, други път са му къси. Чудя се откъде да поръчвам, като не знам дали ще оцелим размера.
Преди детето гледах сериали, от както родих предпочитам да чета. Имам си книжни предизвикателства всяка година. Тази мисля да ги разширя.
ММ не се в отказал от футбола и не мисля, че някога ще стане. Нямам против.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #98 -: януари 08, 2021, 14:06:59 »

Привет!

 Аз тая година поне с четенето се завърнах от части към себе си.  Прочела съм над 10 книги мисля, не са много, но сравнено с предни години дето имам 1-2 сега е добре. Тъпото е, че чета предимно художествена литература за другото вече имам чувство, че мозъкът ми е изфирясал... С детето пък сега сякаш имам по-малко време от бебешкия период. Ляга по-късно, става веднага щом аз си сменя ритъма на дишане, та не знам и кога ще намирам време... smile

 За спорт съм гола вода, нямам ни умения, ни желание, нито пък ми носи мотивация или енергия. Подскачах и правех едни упражнения с голяма топка лятото 2019, че бяхме купили за рехабилитация на Ж. не видях никакъв ефект и пак съм си същия мързел. Аз след раждането бях адски слаба, понеже и детето не беше голямо и до последно едва изглеждах 7ми месец, без нищо да правя все едно не бях раждала някъде 15 дни след раждането. Сега над белега се трупа и си виждам корема, че не е както преди, но някак и не целя да съм с тяло на 20-годишна, та не ми е драма. Wink

 Пепко нещо и аз вече не ги харесвам. Имаше един екип купен, облече го и докато беше навън с него стана целият на топчета все едно е 5та употреба. Сега съм много доволна от нещата от аутлета на Уайкики. Добре, че Булката го подсказа. good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: януари 08, 2021, 14:24:28 »

Аз Пепкото го взимам за в градината, че и да скъса нещи не ми е драма.Смениха им настилката на двора и унищожи няколко хубави клина и дънки на нея, та от тогава с Пепко, поне не ме е яд.А за дребните, те докато ги облекат и ще им умалеят.За това от там.ПОсле си пазарувам от Манго, Уайкики и Н§М, те са ми ОК за детски.Е обичах и от Джордж и Маталан да поръчвам, ама с тия брекзити сега, не знам какво ще става и се въздържам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #100 -: януари 08, 2021, 14:39:17 »

От Пепко всички същото казват, че на второто пране се съсипва. Не съм претенциозна за дрехи на детето, но тези и на допир са ужасни. Аз 99% го обличам в Лидл фешън, но пък за панталони за слаби деца във Уайкики нямат равни, много им е хубав колана и застават на моя клечо буболечо.

Оле за нещо различно от художествена не съм и мислила да чета, сега да не мислите че седнах да чета защото съм духовно израснала? Хахах! Не разбира се, типично по Овнешко имам проблем с нетърпението, и нали луднах по Бриджертон и нали е по книги и всички казват че книгите са страхотни а аз нямам търпение да разбера какво ще стане във втория сезон и за това чета книгите. Лошо е че зарибих и снаха ми и тя вместо да учи за специализацията чете и тя за Мистър Бриджертон  Eeager
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 08, 2021, 15:16:22 »

За диастазата си има специални упражнения, които помагат за прибирането ѝ. И има упражнения, които вредят - например, не трябва да се правят планк и коремни преси. Но страничните планкове са ок.

Относно упражненията - аз искам да почна редовно да правя - преди вируса бях почнала, сега уж също, ама реално не съм си изградила режим още. И отделно мисля да почна и "йога" за лицето и врата - да позагладя малко кожата и предотвратя по-нататъшното образуване и задълбочаване на вече образуваните бръчки. Има доста видеа в youtube, та смятам да си отделям по едни 5-10 минутки на ден и за това.

Относно плочките - аз съм върл противник на всякакви фуги и не сложих никъде плочки. Не съжалявам за това си решение, въпреки че банята ми не я направиха като хората и ще трябва да я преправям - ама няма да е скоро, може би другото лято, че ми писна от ремонти. И така може да се ползва, макар че не е идеална. Надявам се следващият опит да е по-успешен при правенето ѝ. И коридора ще го преправям - там уж изглежда супер, ама не е толкова супер - като се намокри, става пързалка. А и на места си има поражения от самото начало, а аз съм перфекционист и ги виждам постоянно и ме дразнят. На други хора, по- не им правят впечатление.

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #102 -: януари 08, 2021, 16:36:10 »

Сега ще ми се смеете, обаче аз доскоро си мислех, че Пепко е магазин за коледни неща Girl_hide понеже имаме бг телевизия и около празниците доста погледахме  и се въртеше една реклама на този магазин

Менианте, интересно ми е какво е покритието в банята ти? Ние в малката баня сложихме на пода едни плочки, които имитират камък, реално са 2 големи плочки, които запълват пода на нишата на душа. Чистят се лесно с твърда четка. Избрахме такива, защото не се хлъзгат чак толкова.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: януари 08, 2021, 16:57:06 »

Булче, духовно израстване вика lol Този сериал и тук много е нашумял. И библиотекарката от нашия град решила да види книгите в библиотеката. Имало една, ама то се оказало, че са любовни романи, едва ли не от тези дето са подарък към някое женско списание lol Та беше питала в групата на жените от нашия район, дали са много зле. Ама и бяха отговорили, че въпреки покъртителните корици са ок. Та мисля и аз да ги издиря, ама предпочитам на английски (или немски хаха)
И аз съм от духовно израстналите, нали знаеш lol lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: януари 08, 2021, 18:42:15 »

Ние взехме, че си харесахме плочки. Готовите конфигурации така или иначе не ме грабнаха. В крайна сметка заедно измислихме от нищо - нещо, както ММ го каза. Днес и друг лаф каза - пресъздавала съм била Италия, ама през 17-ти век lol Вече и той взе да възприема дърво, камък и мотиви като мозайка, а онзи ден изобщо не знаеше какво "животно" ще да е това. Горе-долу вече имаме визия за всичко и поетапно набелязваме още неща.

Алексия, Пепко са основно дрехи, ама и доста домашни потреби имат. За мен е умалена версия на Джъмбо.
Аз от Уайкики аутлет много неща купувам за децата. За Кокона избор има огромен навсякъде. За Дребния е по-така, защото не искам да е само в сиво и синьо облечен, а в Уайкики са всякакви цветове и хубави десени.

Преди време страшно много се бях надъхала за четец. Обаче нещо се отложи във времето. Хубаво би било... Още го имам като идея. За НЕхудожествена литература изобщо нямам нагласа последните (поне) 10 години. Много рядко чета нещо различно и со от конкретни автори.
Напоследък мозъкът ми спринтира по много теми и вниманието съответно трудно се задържа. Затова и минах на класики. Малкото, което успявам да прочета, да бъде наистина стойностно. Скоро така или иначе не се очертава да чета книга да ден или два, да ме грабне и да имам времето само за това.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines