Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:20:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52066 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 04, 2021, 14:25:52 »

Аз се чувствам като парцал днес. Крива съм, не си свършвам нещата по план. Яд ме е че разчитах че дъртите ще ми помагат за детето, а реално така го бяха разглезили предишната седмица, че ми развалиха настроението вчера и оняден,в опитите да оправям щетите.... Все едно го регресираха в състоянието му преди година, и съм бясна. Не мога да разчитам на никой. Не искам да го пускам на градина, с това автоимунно, да ми носи болести на мен, не ми е опция в момента. Кашлям по три месеца дори от обикновен грип, за друго не искам да си помислям.
Ще изчакам ден два и ще ида да говоря с хората в немската занималня, ако все още не е фалирала, поне на език да ходи. crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 04, 2021, 14:31:26 »

Ох, защо съм решила да правя нова тема не знам.

Аз бях на зъболекар, един кратер ми се отвори на върх коледа, сега ще го лекуваме.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: януари 04, 2021, 15:04:05 »

Привет!
Аз пък тръгнах да пиша точно във времето на смяната на двете теми и понеже никъде не можеше, реших, че форумът се е бъгнал пак.
Маги, ако може поправи го туй здраве във заглавието, да се знае ясно какво искаме от 2021- ва.
Алексия, силни прегръдки и много кураж! С времето болката и ужасът от загубата се заменят с тъга и друг вид обич, но сега хич няма да ти е лесно. heart heart heart
Цвете, радвам се за теб от женска солидарност good Много се надявам този път да си намерила точния човек и браво за смелостта. На мен никога не си ми звучала тъжно, даже препрочетох назад в годините твои постове, нормално женско мрънкане Wink. Не ми стана ясно кой е П /новата половинка ли?/, понеже смесваш хем неговото семейство, хем и майчиното сърце, та се обърках crazy. От сърце ти пожелавам да ти се случи това, което си си поискала, достатъчно си млада и за сватба, и за бебета. smile heart. Как понасят децата ти промяната, като са все пак достатъчно големи и напълно разбират какво значи това?
Ние посрещнахме подобаващо Нова Година, в смисъл, че леко кръстосахме шпаги и си казахме право в очите смотавани под килима неща в последните часове на 31- ви декември. Ама колкото да потвърдим известни и на двамата истини, които няма как да бъдат променени при сегашните обстоятелства, но пък реакциите ни има как да са малко по- щадящи другия.
Менюто от ресторанта беше много изискано, в малки количества, но с отлични качества, красиво опаковано, можеше и направо от кутиите да си го ядем и съвсем да се почувстваме като на друго място, ама бях заредила вече с официалния сервиз и кристалните чаши. Включихме почти за 2 часа видеовръзка с приятелите и с еднаквата храна имахме и тема за начален разговор. Видяхме се и с децата, чукнахме се виртуално за наздраве и това беше. Имаше страхотна пукотевица, котките пощуряха да тичат като обезумели в разни посоки. Телевизията беше повече от глупава по всички възможни канали, филми не ни се гледаха, та тихо и кротко си легнахме преди 2 часа.  nea
Храна за дояждане нямаме, малко прекалих с баниците, че НИ2 е именник и трябваше да носи да черпи на хората, с които празнуваше, та остана доста и за вкъщи. Сега има парчета в камерата, ще си чакат реда.
Али, това за 15- ти семтември се върти по стените на повечето майки във ФБ. Съседката ми хич не е ентусиазирана и казва, че отново почва да я стяга сърцето от притеснения някой да не се разболее или да им донесе вируса. pardon
При Родния има 3 върнали се преболедували, един, дето изобщо не се знае къде е и какво е, че не вдига телефон и един новозаразен точно от Коледа, но преди това е бил в отпуска 10 дни и не е контактувал с колеги.
Хубава седмица на всички ни, да сме здрави и дано ни са по- малко и по- незначителни тревогите smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 04, 2021, 15:12:24 »

Аз ясно усещах че е много нещастна Цветето и че я тормозят свекърва и мъж. Може би защото съм била в такива отношения неведнъж, но нейсе. Било какво било, за всички ни да дойде по-добро!
БАницата я додъвках днес с помощта на малкия. Капамата си седи, защото половинката установи че не може да си закопчава ризата.  beating  Изостава и половин кило домашна торта, като категорично казах на майка че вече не искам експериментални рецепти, ако аз ще ги ям. Да, аз купувам продуктите, ама това не значи че ми се яде уж различен а всъщност еднакъв състав на блатове и крем. Да им имам рецептите в нета, честно. crazy. Мразя кремове с много масло. Хиляда пъти деликатно също така я помолих, да спре да ме занимава по 50 реда във вайбър с подробности от това какво и колко е нарязала, кое и как се прави. Мислех че съм й намерила хоби, но тя не може да прави нищо сама, нито да взима сама решения за каквото и да било. ПОчвам  генерално да си променям концепцията за самостоятелността на децата от малки, като я гледам. pardon

ПС Да го сложа тук, че да се сбъдне. На пускащата телевизор в 11 вечерта съседка и на тази дето пуска прахосмукачка в 3 следобяд, им пожелавам тризнаци внучета, момчета, с приписано майчинство. diablo
« Последна редакция: януари 04, 2021, 15:14:56 от emmmmmy » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 04, 2021, 15:15:00 »

Ох, сменям го, не съм и видяла.Ние дояждае още новогодишното меню.Уж малко, уж ще го изядем и то хартиса.Ама то си пишеше че е за 4 човека.И аз исках нещо завъртяно, но хубавите ресторанти не бяха направили новогодишно меню, а да тръгна да звъня с три деца в къщи и да откривам елементарни неща, няма шанс.Има време ще поръчваме завъртени неща.

Правих аз баницата с късмети и ми се получи за първи път това чудо.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 04, 2021, 15:34:12 »

Привет в новата година smile Да е щастлива и здрава (и физически и психически)!

Алексия, съболезнования... Дано ти предстоят само хубави неща отсега!

Цвете, много смела стъпка, браво, само така, човек трябва да се бори за щастието си!

Аз се чувствам много продуктивна и заредена с ентусиазъм за нови начинания. Макар да не обичам новогодишните резолюции, все пак новото начало ми влияе подсъзнателно, та съм започнала няколко проекта и организационни неща, да видим как ще е. В професионално отношение ми предстои един труден избор за постоянна длъжност, та стискайте палци нещата да се наредят както е най-добре.


Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 04, 2021, 15:44:51 »

Здравейте smile

Нали всеки си е във негов филм - аз се вълнувам, че прочетох книга дето ми беше интересна. На български е "Далече на север" от Нора Робъртс. Аз я четох на английски - Northern Lights. Беше ми интересна, защото е тип "кой е убиецът", не толкова любовна. Видях, че има и филм (тип Hallmark lol lol ) та мисля да го гледам някой път. С Eddie Cumbrian e. Някой гледал ли е на времето Сънсет Бийч? Със сестра ми го гледахме заради Еди lol lol

Аз единственото, което реших за новата година е да се движа повече - повече каране на колело, повече разходки в гората и повече йога.

Иначе годината ми е бяло платно - никакви планове, нищо не чакам или очаквам. Предните години поне имах планиран курс по немски. Та трябва да измисля нещо, че чак толкова без план не върви.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 04, 2021, 15:49:07 »

Здравейте!
Честита Нова година! Дано сме здрави, по-спокойни и щастливи!
Сутринта тръгнах да пиша в темата, но беше заключена и се отказах.

Ние си бяхме тримата вкъщи. Всичко си правих сама, храна имахме за още ден, два. Понеже правих баница за Коледа и преди това, за Нова година се отказах.
Майка ми не успя да скрие от мен, че баща ми не е добре и е в болница, но я хванах и за няколко часа, докато не разбера, че уж е добре и са го изписали, ми се беше свило сърцето.
Вечерта мина като един миг, както и цялата година. Играхме настолни игри, пихме вино и си говорихме. В 12ч играхме хора из стаите и детето заспа след това.
Годината ми беше някаква спряла. Не успях да постигна някои от целите, които си бях поставила, но е заради Ковид. Колкото и да си мотивиран, често има пречки. Пожелавам си здраве, пък другото ще се нареди.
Много хубаво ни беше да сме си 10 дни тримата вкъщи.


Алексия, моите съболезнования!

Цвете, дано новата година ти донесе повече щастие и усмивки!

Хайде дано годината да е хубава!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #23 -: януари 04, 2021, 15:57:37 »

Свекърва, Кокона се радва. Съучениците й също са доволни, че няма да са онлайн. Дребният леко мрънкаше на излизане, по пътя го и поносих малко. Вътре обаче влезе смело, с желание, сам се преобу.
За нас родителите е малко хаос. Тепърва малките свикват обратно към режима. Хората с едно малко и едно голямо дете пък се лутат хем до училище, хем и онлайн. Тепърва ще видим и какви занимания ще имат физически и какви онлайн. Аз лично съм много далеч от мисълта, че ги затварят за последно. Очаквам февруари-март пак всички да са вкъщи. Глупаво е точно след Коледните празници да пуснат децата пак в пряк контакт. Можеха да изчакат още една седмица, но това си е мое мнение.

Ние нищо не дояждаме. Даже вчера правих и мусака за ядящите я. Мразя затрупването с храна по празници и винаги смалявам всичко готвено до абсолютната необходимост.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #24 -: януари 04, 2021, 16:29:25 »

Привет!

 Писах, изтрих го, ама гледам всички сме на една вълна, та пак ще пиша. Алексия, съболезнования, не знам дали някога човек може да преживее такава загуба напълно, но и е извън човешките възможности...
Цвете, дано новостите в живота са това, което си искала и ти е липсвало good

 Аз гледах за целеполагания, визуализации и т.н. не са моя тип неща, но пък много взеха да се кълнат ютубъри в тях. И моите планове са празни. Миналата година си купих 2 планера и седят празни, та тая година ще съм каквото дойде без очаквания.

 Аз се израдвах най-вече на това, че мога да си направя количествата и експериментите както на нас си ни харесва. Съумях и всичко това да е без излишни цапаници и мацания, получи се вкусно и се изяде бързо. Общо взето вкусна НГ не сме имали скоро, та поне това беше позитивно,  нали така се почвала годината Wink Баница не правих, направих памук погача, че имах жива мая и разпечатах готови късмети.. най-важното беше учението да е на Ж. (да я приемат на ДГ), изтегли го от раз без режисура. Wink И аз вчера заредих мусаката и боба съвсем да си влезем в рутина.

 Ние подкарахме Money heist както винаги сме след модата, но си заслужава. Аз изчетох Пътят на Силка за 2 дни. Слушам и Коледна тайна, но нещо тази актриса като цяло не я харесвам и начинът на четене не ми допада, ще я помъча още малко. smile

 И аз се ослушвам да не се върнат офиса ММ, че само там ни е рисково и то доста с тези огромни споделени пространства... Разбрах от 2 източника, че в Пампорово е било фраш и са си седели до колкото са си искали в новогодишната нощ, та... ще видим ефектите сигурно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 04, 2021, 19:53:58 »

Аз използвам до пръсване превъртането на филми с Вивакома. Така изгледах маса неща, които през деня нямам как през седмицата. ДЖулия Робъртс ми е много по празнична от Сам вкъщи, да речем.
Днес в училището отсреща влизаха още в 7.30 на редици учениците lol, личи си че сме затворени с децата си нонстоп и бягаме от семейно щастие сутринта на 4 ти януари lol . Много се смях защото имаше родители, които буквално не можеха да изчакат да слезнат децата от колите и даваха газ lol
Де да имаше и аз къде да го сложа да се обучава без риск за мен самата..  pardon Мисля че за 4 години доста сме си омръзнали и не съм му много полезна.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #26 -: януари 04, 2021, 19:59:53 »

Алексия съжалявам да го чуя, сърцето и гърлото ме стегнаха... Дано с всеки изминал ден болката става по-малка и да останат само топлите спомени!  heart

Цвете успех в новото начало!

Явно правим разбор на празниците. Ние още сме в режим отпуска, чак ми е гузно че не навлизаме ударно, ама те тъй, какво да се прави, трябва още да се празнува. Сега мъдря поредната търпеза, баклавата брат ми ще прави, много е сложна и мен не ми се занимава, той пък има мераци. За мен остават лесните неща. Трябва и подарък да взема.
Менюто от Виктория беше разкошно, първо като пристигна малко се смутих, видя ми се малко, но като го сложих по чиниите беше предостатъчно. Ние много спонтанно се събрахме, с брат ми и братовчед ми, страхотно си изкарахме, смях, музика, парти за децата, те са ни на една възраст и много си играят заедно. Откарахме до 2 часа, че децата започнаха по диваните да заспиват.

Следващите дни ги откарах в гледане на сериали, първо Virgin River, става ама е много сладникав. После гледах Bridgeton, ей разби ме този сериал, не бях отдавна гледала нещо толкова добро, сега даже книгата почнах да чета, препоръчвам с две ръце, на Нетфликс е, но го има и в замундата.

Адиктед аз пробвах това нещо с визуализацията и какво ли не, не работи при мен, за сега астрологията е единствената на която обръщам внимание извън логически следваните неща. Видя ли че Ивана е бременна? Поревах си на видеото.

Еми, аз и преди ти го казах, отлагаш боледуването във времето и твоето и неговото, престраши се на пролет да го пускаш да минава едно по едно, че после в предучилищна ако се налага да ги кара или първи клас ще има много пропуски.

Не само Пампорово, навсякъде фраш, певци, певици, след 22:00 навън бяха изкарали масите, е за туй баба Гло с ковид в болница... Как ми се ходи и мен на спа,ама няма.

От 11ти почвам диета че бая трупнах килца, присъединявам се към на Пандата резолюциите, колело, спорт и движение.

Лека на всички и до скоро!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 04, 2021, 20:12:58 »

emmmmy, аз другата седмица ще съм подобно - но без кола. Първо ще трябва да заведа щерката до училище, после дребния на градина. А градината - ако ходиш пеша, е на около половин час от училището. Та, тя ще бъде заведена още в 7.30, а ние с него ще бързаме за градина. Хахаха. Понякога се бърза и по причини, различни от "искам да се отърва от детето"  pardon

Аз пък от Виваком хич не съм доволна и искам да го сменям и още преди празниците направих заявка към друг доставчик, а още нямам отговор. Първоначално направих към друг - но те си казаха, че са натоварени (квартален доставчик са, но с много добри отзиви), и няма да могат в близките месеци. А тези, явно ще ги тормозя пак утре. Сега, слава богу, го ползвам само аз нета, децата са при баща си тази седмица, и горе-долу става така - но пак пада до 1-2 мегабита в секунда от време на време.  diablo Което е безобразно просто и ми пречи на работата.

Харесала съм си маса за новия апартамент - установих, че освен в разни чужди сайтове, се намира и тук - ама цената е  Oh my ...! Май скоро няма да я купя.  blush

А през 2020 успях да постигна доста от нещата, които исках - въпреки и напук на Ковид и всички ограничения. А тези, които не успях да постигна, ще ги гоня през 2021.  girl_wink

Храна вкъщи няма, ама то нямаше и откъде да дойде.  pardon На Нова година бях при нашите, на първи - при баба ми...

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 04, 2021, 20:13:49 »

И аз спирам да ям след като доядем всичко. Срамота е кви шкембета отпрахме!
Булче, пусто бъзе! Много тежко карам гриповете.
Ивана ??? Леле!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 04, 2021, 20:16:21 »

Менианте, нали сме се разбрали че тук сме идеални и че говорим само за родители извън форума? lol
Тук си се знаем че ставаме.
Вивакома им ползваме само тв. Иначе сме на друг нетаджия. Аз лично никога не бих си ги причинила ама не зависеше от мен .
Покажи тази маса де
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines