Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 12:54:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52823 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 29, 2021, 14:10:39 »

Али, замисляш ме за нас едно време. може би е и до това дали детето учи в квартално училище и е голямо и има ключ, че да се преоблече. едно време никой не си караше детето в другия край на СФ от амбиции. сега вече нз как е, ама всички идват с коли, сякаш ги водят от люлин. може и аз да не разбирам, пък да има причина. ние се прибирахме да се преобличаме и да обядваме ( ако не сме записани на стол ) .но и времената бяха други, нямаше толкова коли.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 29, 2021, 14:20:38 »

Ох, едно време ключа висеше на врата, нямаше почти коли и всеки тичаше навсякъде пеша.Не ходехме на 100 неща допълнително, защото правехме почти всичко в училище.Зад блока се събираше голяма тайфа и вечер играехме до късно, мятахме се нашейните и правехме влакче, после ни болеше всичко де smile Пързаляхме се по улиците около блока, сега това е немислимо.То еднов реме имаше и сняг.Какво е това да завали два пъти през зимата.

Аз пък съм яхнала метлата, ама да ме пита човек що се впечатлявам на хорската глупост.Много ме ядоса тая бременната от ДОбрич дето заседнала в снега и дето всички са и виновни.Точно в онзи район от както се помня има ли буря е АД и нищо не може да ги спаси, ама сега на тях всичко им е виновно.Та тъй казах си smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #422 -: януари 29, 2021, 14:47:15 »

Пандич, скоро се чудех къде е оня файл с имената кой, кой е от форума. Търсих уж, ама нещо не се справих crazy
Казвала съм, че съм кръстена на чичо ми, защото баба ми му била измислила името. Роден е точно по време на разните войни, а тя, като всяка жена и майка искала да има световен мир. Много се чудила, защото като филоложка е видяла равнозначието на свят и мир, ама пък нейният баща бил Стоян, та да ползва първата буква. На майка ми много и се харесало, че и нейната майка е със С /Стефка/ и хоп, вместо Катерина. Сега и внукът на чичо ми е с мъжкия вариант, та сме двама. На баба Катя К- то отиде на брат ми, ама се сука, въртя се, той се ожени след два развалени годежа за Екатерина - къщата си е чакала името blush
Иначе, както казва Панда, хиляди варианти са ми измисляли и бъркали името. Най- потресаващо ми беше, когато една учителка ме беше писала Спанимира - чак да спъвам мира nea.
Вчера слушах презконференцията на Щаба - Кунчев каза, че може да се обаждаме на личните лекари, те да ни записват и да ни ориентират във ваксините. Май и в някоя притурка на вестник за Пловдив писали, че до средата на февруари трябва да се свържем с л.л., да ни имат предвид, колко ваксини по принцип да заявят.
Ох, аз нали имам една позната на предна линия и висока позиция в РЗИ, тя е в списъците, но ще изчака втората половина на годината за ваксина, още не е убедена в ефективността на предлаганите...
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 29, 2021, 15:06:32 »

Еми, проблемът с колите по-скоро идва от следното:
едното дете в училище по район - уж на 5  минути от вкъщи,
другото дете в детска градина по район - ама на 20 минути пеша поне в обратна посока,
работно място - на 1 час път с градски транспорт - отново в друга посока.

И ако трябва да организираш това без кола, си е зор - особено през зимата в поледиците. Говоря от личен опит. Забелязвам как масово намалява трафика, когато децата са във ваканция. Имах идея едно време, че ако се въведат училищни/градински автобуси, трафикът ще намалее значително. Предложих го на общината - не било тяхна работа, училищата самостоятелно, ако решат, можело да го направят.  beating crazy А реално страдат всички от това нещо и ползите биха били за всички - като намалеят задръстванията.  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 29, 2021, 15:07:09 »

Свекс, майка ме издразни по темата на обяд днес, викам й запиши се за ваксина, и почна да ми цитира ФБ откъси diablo , когато казах че не отива на химик- биолог да преповтаря конспирации от социалните мрежи и че ще й изтрия приложението от телефона, рече че скоро си била слагала ваксина за цистит ( с което доказа че чете само глупости, защото двете ваксини нямат общо като тип ) beating
Каза че ше помисли само защото я подсетих че ходи 4 км пеша до работата от началото на пандемията и че докога смята че ще издържи да не ходи на танци и пеене. beating beating
то искаме, не искаме- ние ще сме последни, ни сме преподаватели, ни медици.. ни сме в старчески дом. та ще видим какво що и как...
пс- Менианте, грам не им пречат задръстванията- или ходят от обяд на работа, ако въобще ходят. това са хора, които си мислят че управляват и имат право на всичко.
« Последна редакция: януари 29, 2021, 15:09:03 от emmmmmy » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #425 -: януари 29, 2021, 15:23:08 »

Еми, много разлика има от нашите първи класове.  good Не е само колите. Аз къде 3 часа се прибирах сама вкъщи, след занималня. Била съм на 6 години и половина. Тогава занималнята беше само в първи клас. От втори бяхме на смени. Кой ял - ял. Имахме джобни за сухи закуски, в стола манджи, за който ги яде  pardon
Наскоро се сетих как втори - трети клас стоях вкъщи, пишех предиобед домашните и аха да стане време за училище, се сетих, че същия ден трябваше класът ми да ходи някъде си на посещение. В библиотеката, в музей - някъде си за няколко часа. Съответно нямаше училище за нашия клас същия ден. Тогава майка много ме овика как съм забравила diablo Все едно нормално да разчиташ на дете да помни дати и часове.

При нас я имаше тая мода да се мъкнат деца с колите сутрин по различни квартали. Обаче се пресече практиката. Промениха правилата за прием - най-много точки носи училището по предварително определен район на улиците. Този и този номер от улица Х е в това училище. Има точки за съседно училище или за по-големи братя и сестри в друго. Обаче хората взеха да мислят по-практично. Никой не те спира да кандидатстваш, където си искаш. Ама като врякнат децата, че си искат приятелите от градината...  pardon
Имаше училища пред закриване - едва смогваха да съберат един първи клас. Сега пак има такива училища, но са по-скоро в застаряващи квартали и трябва време, за да се подмени поколението.

Менианте, това с училищните автобуси имаме много хляб да изядем, докато стигнем до подобни въведения. Баща ми например и друго казва - не може сутрин в автобуса да пътуват работещи, ученици и пенсионери, последните с безплатна карта. Щом си работещ пенсионер, сутрин плащаш билет. Щом си гледаш пенсията, няма как да пътуваш безплатно в час-пик. С конкретен автобус до гимназията ми пътувахме ученици до 5 училища! Като сложим и работещите - едва ни извозваха... На връщане имахме уговорка с много съученици да се прибираме пеш или поне донякъде, където имаше повече варианти за транспорт.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #426 -: януари 29, 2021, 15:27:37 »

 Привет!

 Относно трафика и аз мисля като Еми. Есента минавахме покрай елитното училище до нас... Ами, извинявам се, но половината коли, дето чакаха децата бяха с несофийски регистрации. Тоест плащаме си данъци по родните места, но ползваме облаги на друго място.На едни познати децата им са в Лозенец ученици, а те са в Орландовци жители и смятам, че масово се фаворитизират училища и се мъкнат деца от единия до другия край на града..Ще кажеш пък че всички деца са гениални и дори и да са и в обикновено училище смятам, че ще си проличи. Вчера като видях, че право ще приемат с матура и общ успех, не знам какви са тия сцени на елити дето се разиграват. Сега има организация за училищни автобуси точно за училищата до нас. Автобусите ще обикалят само района... много интересно тия дето са се набутали без да са от този район как ще ги съберат... Общо взето за всичко сме с големи претенции, но все към околните.

 Родните свекъри май и те са се ориентирали към 2рата половина на годината да се ваксинират. Ние може би в началото на лятото бихме... но аз искам да си сменям ЛЛ, че е само формално и много далеч, та ще видим...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 29, 2021, 15:35:57 »

е то стана като онази история за италианския колеж... там нали са голямото добро утро. една позната напъваше за там децата си, сега не може да им смогне на претенциите и сравняванията с другите деца, които имат наистина пари  ( Рoдителите им де ) . Всичко трябвало да е марково, айфони последен модел, събират се на частни партита по скъпите вили на семействата си... хвана се за косата тя- ама късно. pardon не стига това, ами с училищния автобус висеше да ги посреща/изпраща в определена минута на часа. няма как да закъснееш след работа и да ги вземеш с десет минути разлика от училище да речем.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 29, 2021, 15:46:03 »

Свекърва, няма такъв файл, ти нали беше против Wink има пост Кой кой е?

Те като станат нашите ученици, не знае ние какво ще измислим. Тук до 4 клас няма избор особено - или което ти е местно или частно. След това има разни схеми, които още не съм разучила. Ама аз с многото учене съм безработна, та вече не ми пука толкова за такива неща.

На тези от елитните училища в София, СУ не им е цел. Аз карах прака в СМГ. Добрите ученици отидоха в чужбина, в България само тези, които учиха медицина. 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 29, 2021, 15:58:24 »

Ами мен в 5ти клас ме записаха да уча в сградата на Първа английска (много били до долни приятели на нашите от подготовката, реално беше гадно наркоман ско сборище с ужасна база и тук-там останал читав учител) . Квартал нито училище се славече с циганите и умишлено не ме записали на 5мин пеша. Спукваха ме от бъзици, че ме водят и ме връщат с кола, а училището е на 7 спирки с тролея от нас.
Сега гледам, че години преди да е 1вибклас детето се почва едно мислене как да се запишат на определен адрес, че да иде в еди кое си училище. От 1до 4ти клас пък особено ми е малко безсмислено. Вече за елитните гимназии разбирам налива, ама там наистина (поне на теория) зависи какво покажеш като знания и къде те класират.
Сутрин пред детската е мазало, няма къде да се паркира, маа и аз го водя шефа с кола, едно че така му давам още 30мин сън, второ че принцесата държи да го возят с кола на детска, иначе не иска да ходи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 29, 2021, 16:00:53 »

за съжаление Панди, тъй като около мен масово са с много по големи деца, елитните училища вече не са това което бяха, та наистина като станат нашите ученици, наново ще се разузнават нещата. за ученето съм на същото мнение, освен ако не учат за програмисти lol . грам нямам амбиции за малкия, искам да е здрав и в хубава среда, да не са кретенчета масово. ако иска спорт като допълнение, ще съм щастлива.  pardon
Рат, лошо го учиш, после ще кара така и жена си да го вози lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: януари 29, 2021, 16:13:45 »

А при мен е лесно, училища малко, елитни още по-малко.

Еми, беше ме питала защо са снобари тук.Значи има лаф от Студ умри гъзар бъди, та и тук са така.Амо излезеш на разходка ще останеш с впечатление, че печелят от 2000 на горе, истината е, че масово работят за без пари, пазаруват на кредити, живеят с родителите си и завиждат на всеки по-различен.(Голяма реклама направих на града)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 29, 2021, 16:17:53 »

Маги, това ми звучи като Студентски град smile , явно после го пренасят там това качество.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: януари 29, 2021, 16:19:31 »

Рат, лошо го учиш, после ще кара така и жена си да го вози lol
Ако може по-бързичко да я намира, евентуално... blush
В днеска беше готов май да иде на детска, докато беше на вън го видя госпожата му по музика, после и другата му учителка мина и го заприказва. На едната обясни, че аз не го пуска да ходи, на другата че утре ще иде  crazy. Сега води преговори да ходи и ако се накланя да му пусна изследвания може и да почне д а ходи за по някой ден.
Училище май съм харесала, то е моята гимназия. По-далече е малко от нас, ама това близкото не мога да го харесам и това си е. Единствено ми се искаше да има басейн и възможност за плуване в училището, ама това в което има се води в друг район  pardon а не мисля да си сменям адресна та, по-добре да го водя отделно, ако още иска тогава.
Маги, дано не ми се обидиш, ама наскоро си говорехме с Р и не знам защо стана въпрос за твоя град, горе долу същото ми описа, малконпо-цветушто за жените 20-25год.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 29, 2021, 16:23:24 »

и аз това се моля, да си намери жена дето да ме смени  lol и да се оправя.  pardon
аз от понеделник ще направя втори опит за занималнята , да видим.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines