Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:38:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52575 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: януари 29, 2021, 09:33:36 »

Звезделина много харесвах като тийн, исках дъщеря ми да се казва така, едно от имената де.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 29, 2021, 09:38:39 »

Еми, говоря за имена преди 80+ години, иначе моето е хубаво, красиво име е.Чак като пораснах осъзнах колко е хубаво, обаче що изменения съм чувала.То не бях Магдалина(най-лекия вариант и най-неразбираем за мен), Маргарита са ми казвали, Магда(отвратително ми звучи), Миглена и т.н.Упражнения.Виж Моя мъж няма проблем, той е свикнал хората да го питат по 5 пъти за името му и не му прави никак впечатление.

Булка моя баща е Стоян, майка му вика Сте Wink баба му викаше Стели smile Дядо беше Крум, за селско чадо името му е хубаво, че брат му беше със звучното Цеко!Тия три имена са се повтаряли в рода при мъжките рожби и са вървели през поколенията.Ние като сме две момичета и ни Крум, ни Цеко  blum Не че майка ми щеше да се съгласи някой да се казва Цеко!

Ох, аз успях, нахраних и трите деца и сега пия кафе.Чакам да приспя близначките и да правя пак йога.Коремните мускули ме болят от три дни упражнения, голяма нужда съм имала значи.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 29, 2021, 09:43:26 »

Тук често ми бъркат фамилията, най лесен е баща ми - с име и фамилия еднакви lol
Майка е искала да се казвам Милена, свекърът й е настоял да ме кръсти на него, хубаво че го е направила,че той скоро след това е починал...
Но съдбата пък ми е все с Милени, та ми е компенсация, че като малка много мрънках че не се казвам така или Емануела.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 29, 2021, 11:00:54 »

Добро утро/ден!
Пак се будих 1000 пъти, накрая Ники ме изкомандва, че е време да ставаме и сега така ме мързи, искам да се размажа на дивана и никой да не ме закача цял ден. Ама няма! Сами сме с чудовището и след малко трябва да се оправим да излезем, да поиграе, аз да купя някой неща (евентуално).
Имате ли планове за уикенда?
Мимето някъде тотално изчезна, дано да са добре.
А Булче, те като гледам повечето детски градини тия дни изведох децата на вън. В нашата също ги бяха извели. Може би като са по-големи ги извеждат по-често, а не веднъж на зима и не го обявяват като някакво не земно събитие.
« Последна редакция: януари 29, 2021, 11:10:25 от ratatui » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 29, 2021, 11:08:15 »

аз съм на прощъпулник в събота, в мини състав, няма да водя и детето, за всеки случай. мисля да взема дървена играчка за бутане, от големите, моят син с две такива изкара, въпреки ударите по асфалта и калта, които им нанасяше. пазарували сме вчера, вода има, така че ще си спестя битовизмите. pardon
Рат, що не го прехвърлиш малкия уикенда на вашите ?
понеделник отварят моловете и си мисля че ще е лудница, ма ще изчакам две седмици макс и ще ида и аз на социална разходка там. pardon иска ми се да направя последен опит да си купя официални обувки без каишки, ама надеждата ми е минимална, а и къде ще ги нося- ако не сме ваксинирани не ми е ясно как ще е с пътуванията в чужбина по работа....
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 29, 2021, 11:15:32 »

Щото никой не го иска  pardon нещо не им се разваля комфорта на наще. Може да го гледат, ама и ние да сме там. Вчера баща ми мина, едвам Ники го накара да поритат 1 час, ама аз не съм си почивала, а седях в колата просто. Пък и това моето така се е замайчило, че вечер не ще да си ляга с някой друг и след като държа баща ми буден по цяла нощ, той вече изобщо не иска да го вземат с приспиване.
Пак съм пропуснала, че отварят молове те. Мислех, че и те като заведенията ще си останат затворени до март.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 29, 2021, 11:24:42 »

тамън ги похвалих вашите наум, че толкова ти помагат и те така да правят... ама то затворен кръг, седят само с нас децата, после с другите- нямат напасване а и имат много претенции, както децата, така и дъртите... beating
а то сега би трябвало най много да ти помагат..
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 29, 2021, 11:33:45 »

Здравейте smile

Тук съм се запознавала с четири полякини, които се казват Магдалена и все се представят Магда. Явно при тях така им казват.

Говорете ми за сбъркано име lol -лина, -ина, -слава, -мила, -зара всички възмозно окончания, моето е рядко срещано. Аз затова като малко се чудех защо не съм просто Цвета примерно. Ама ето и Бамбук е Бамбукслав lol lol lol Свекърва сигурно има същия проблем.
Аз съм кръстенана баба ми, която много си мислех, че се казва Цецка, но свъщност е Цветана или Цветанка,не съм сигурна, защото тя си се представя и пише Цецка.

А сестра ми е Милена, която все се представя Мими и хората си мислят, че е Мария lol lol lol

Булче, Звезда е много яко име, много щеше да ти отива kiss2

Р, може и да значи бяла и чиста, ама си родена през 80те, та първата ми асоциация винаги ще е соц пропаганда. За салата нямаше да ми хрумне

Бамбук всеки ден са навън, ама в момента е много силен дъжт и за първи път ще пропуснат. Иначе се редуват на двора или на разходка. Като ги водят на разходка Бамбук е много уморен след това.


Alleksia , помня, че сме си писали във ФБ групата и се изненадах как се казваш (защото не беше Александра lol ), но не мога да се сетя  huhhuh.gif
Едит: Намерих го smile
« Последна редакция: януари 29, 2021, 11:38:17 от pandapanda » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #413 -: януари 29, 2021, 11:47:12 »

Еми, Емануела е била героиня от 80-тарски филм за възрастни, много популярен  Wink Теб не, ама майка ти много щеше да го отнесе навремето.
Звезда/ Звезделина е много красиво! При мен Дребният щеше да е евентуално Славея, ако беше женско. Славки в рода нямаме, ама с това латинско име на баща ми зор щях да видя да е съвсем на него lol

Имаше някакъв фейлетон за българи на бригада в Англия и как според хазяйна явно имали по няколко имена, защото Стефан бил Чефо, Георги - Жоро и прочие. Чак и котката им била с две имена по същата логика. Ако го намеря, ще пусна линк...

Намерих го!
https://m.facebook.com/KrumovNikola/posts/769367346451409?locale2=bg_BG

О, адско ще е с моловете! Гледам, че се готвят и промоции...

Пиша сигурно от половин час и 3 пъти поне прекъснах.


И друго щях да пиша - хубаво се пънем да кръщаваме модерно, ама зависи после приятелите как ще кръстят детето ни. Братовчед ми има приятел Сопола. Що така му казват - идея нямам. Как се казва реално - никаква идея нямам! Никога не съм чула. А изречението "Сополът ще се жени" беше потрес за мен една вечер lol
« Последна редакция: януари 29, 2021, 11:59:48 от Alichka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 29, 2021, 12:19:17 »

Ох, прякорите са друга бира.Аз не съм имала никога.

Ох, днес ще ми е супер натоварен ден.Голямата не слуша, малките не спират да се катерят по дивана..Ще оцелея, ще оцелея.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 29, 2021, 12:20:44 »

знам я емануела,от филма де lol , мен тогава ми се видеше звезда  pardon pleasantry
и не схващах нюансите на думата актриса  Wink)
името на панда и на свекърва, за съжаление не са ми по възможностите, често се замислям кое как се пише, красиви но сложни, с три думи казано.  heart
на моята съученичка детето, зодия везна и мъжко ( Ужас с две думи ), му викахме Лайното. lol така си му и остана до ден днешен. не пречи да го обича много де  lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 29, 2021, 12:21:57 »

излезе по бнр новина, че вече може да се записваме и по телефона и на живо при ОПЛ, за простолюдните дози ваксини.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #417 -: януари 29, 2021, 12:26:52 »

Панда, хаха, да нямам съвпадение,  но Алексия си ми е още от ученическите години, когато много се ползваше irc. Има хора, които и в реалния живот ме наричат така lol

Булка, дано ги гледат и обличат добре като са навън. Моят малък синковец понеже  е много хитър, сега е вкъщи с гърло и сополи, защото като госпожата не видяла “мама, аз ядАх сняг” lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #418 -: януари 29, 2021, 13:12:42 »

Ааа немаше как да сме Александър и Звезда ние, братовчед ми и братовчедка ми са кърстени на тях.

Иначе много страдат и Марин и Валери с чужденците



Булка, дано ги гледат и обличат добре като са навън. Моят малък синковец понеже  е много хитър, сега е вкъщи с гърло и сополи, защото като госпожата не видяла “мама, аз ядАх сняг” lol

Оооо да, даже някаква песничка има за снега и зайчето, още миналата седмица я повтаряше, а за навън поискаха да ги екипираме добре. Днес обаче ръкавици забравихме, та дано не замръзне.

излезе по бнр новина, че вече може да се записваме и по телефона и на живо при ОПЛ, за простолюдните дози ваксини.

чакам да пишат къде са тея списъци хахах
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #419 -: януари 29, 2021, 13:39:31 »

Булче, много готина идея на госпожите Bravo
При нас радостта на децата беше един ден. Вече сняг на практика няма. Иначе в деня точно мислих как цял ден в училище ще са мокри. За градината е ясно, вадят ги и ги връщат на топло, че и резервни дрехи имат. Ама в училище...
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines