Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:33:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52075 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 20, 2021, 13:55:43 »

еха Свекс, колко интересни неща разказваш, каква воля и мобилизация имат вашингтонците!
ами ние простосмъртните, така или иначе имаме време да видим как ще се развият нещата и по-специалните случаи също. днес четох за детския казус в ковид драмата. в БГ официално са преболедували около 5000 деца. sad
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #271 -: януари 20, 2021, 14:44:23 »

Свекс, сега всички оферти ще получат... Много ми е нередно това, все нещо се гледа да е на далавера, да има врътка, имам чувството че не им е интересен живота ако не е така.

За САЩ зависи много щата, има щатове като Калифорния, Ню Йорк, Вашингтон да, но във Флорида и останалите червени е нещо страшно, никакви рестрикции няма...

Ох една приятелка вчера положителна, излизала е до Дм и Лидл само, никъде ни деца на градина ни нищо... Пак се почва май.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #272 -: януари 20, 2021, 14:57:13 »

 Ооох, от смешната страна погледнато българинът единствено може да го мотивира предреждането. Сега няма 5G, чип и Бил Гейтс... и по 5 ще си нахакат щом е да прецакат някого... Току-виж сме преизпълнили Националния план от зор да сме на кяр... Говоря абсолютно в кръга на тъжния смях.. Радвам се, че познавам честни хора, но какъв процент от непознатите, та и от познатите ще откажат?!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #273 -: януари 20, 2021, 15:02:04 »

О, аз това за децата го знаех, а от брат ми научих и за българския феномен за предаване по вертикален ред на заразата и повредена плацента още през декември, преди да бъде публично обсъждано в последната седмица по радио и телевизия. Страшно много случаи имат за спряло развитие на плода /както беше и при бебе З/ от започването на пандемията и винаги са имали опасения за нещо подобно, ама като казва СЗО "не", приема се за "не". Това води до съмнения какво би могло да се случи при бременна с ваксина, а не от ваксина, което макар и непряко също ме касае.
Та да си продължа... blush
Починали след ваксинация с ваксина, а не от ваксина, при хора над 80 г. с придружаващи заболявания в извадката, ваксинирани с плацебо и ваксина, няма обстойни изследвания и посочени разлики поради липса на достатъчно време. Последното ясно лъсна като проблем при ваксинираните в Дания възрастни хора от старчески дом - няма категоричен отговор, казват, че са си били болни и сигурно е щяло така или иначе да починат вероятно Нашият щаб днес също замота отговора, били незначителен процент от ежедневно умиращите по непредвиденост. Ами като са ваксинирани малко, малък е и процентът, ама хайде...
Друго, което ме притеснява като евентуално следствие с ваксина, а не от ваксина, е самата същност на ваксината, тоест, тя или предпазва от разболяване, или помага да се прекара заболяването съвсем леко, дори безсимптомно. Това ще рече, че първо аз лично бих могла да заразя някого без да зная и второ, уж под прикрита сигурност мерките може да се разхлабят така, че окончателно да се изпусне края на разпространението.
Та така, не ме е страх от ваксина и с ваксина какво ще ми се случи, но не бих агитирала никого да си я сложи, защото има доста въпроси без отговори.
Да, Булка, всеки щат е сам за себе си, със собствени правила.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 20, 2021, 15:18:52 »

Божа работа е засега С ваксина какво може да ни се случи. Аз затва миналата година ви казах още март- април, че светът никога няма да е същият. Тогава майка ми се изсмя в лицето....
В кр сметка най доброто наистина е да продължат мерките, ние да се пазим, а ваксината- когато и както му дойде редът, ама с едно наум и със следене на медицински рапорти по въпроса, а не на Фб статии ( визирам онази аудитория от хора, които явно всички тук имаме в средата си ) ...
Наскоро питах един приятел, който знаеше още февруари какво се случва. Той каза че няма да се ваксинира, защото така или иначе няма да спре да се пази, да носи маска и да пази дистанция, независимо дали е с или без ваксина
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 20, 2021, 15:46:34 »

Еха, Свекърва, колко си мислила по въпроса. Аз въобще не мисля, защото ММ ми досажда вече.

Еми, и аз хич не те вземах насериозно, ама права беше.

Аз също ще си продължа с маските и дистанцията, с или без ваксина. Тук твърдят, че няма инфлуеца тази година, заради мерките. Ама искам най-после да се. Видя с роднините си.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 20, 2021, 15:57:20 »

И аз не го мисля съзнателно, ама май имам горния план в главата си и това ме кара да не го мисля повече.
Мен вкъщи също взеха много да ми досаждат по темата като черна станция всяка сутрин и забраних да е навик това. Хубаво че две приятелки вече са с антитела. Жалко че тази която можеше да се ваксинира, медицинско лице е, казва че щяла да изчака и вярва в клюките за репродуктивни проблеми след ваксина. А това че ходи цяла зима с гол кръст и без каквото и да било бельо под пуловера, не я притеснява. Нейсе...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 21, 2021, 10:53:04 »

Добър ден, как сте?Аз се събудих с ужасно главоболие, оправих близначките и ги връчих на мъжката половина и легнах да спя пак.Сега пак съм с главоболие ама не чак такова.

Днес времето е обещаващо и мисля да се разходиммалко, че взех да откачам от това сеене в къщи.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #278 -: януари 21, 2021, 11:23:06 »

Добро утро!

Ох май и ние се заседяваме много вкъщи, ама то не ми се ходи никъде, целия фокус ми е да ходи на градина и да не седи вкъщи, та даже до магазина не ми се ходи, от страх.. А се изпразни хладилника.

Гледах вчера цял ден встъпването на длъжност на Байдън, новите укази подписани са много добър ход за мен. Много надежда, много чудо, макар че американците да се шегуват че очакванията са им много ниски.

Хареса ми тоалета на Лейди Гага smile

Лек деен!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #279 -: януари 21, 2021, 12:01:11 »

Аз пък тези дни съм все навън и нещо имам нужда да се заседя един ден вкъщи. Ама един, не повече  smile
Даже вчера заведох Кокона на тренировка, прибрах се и едно ми се додрема, като се стоплих и беше тихо около мен.
Днес съм на фризьор. Моята приятелка е още в майчинство и покрай карантините и веещите се маски изключително рядко ходя. Намерих едно място, което изглежда добре. Дано да слуша и какво й се приказва.  pardon

Ваксината не я виждам за мен в близко време. Когато наближи, вече ще се информирам и подробно, защото сега ми се струват много празни приказки изприказвани без да са на база медицина. Надявам се и дотогава личните лекари да са по-запознати, да има повече яснота.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 21, 2021, 12:32:06 »

Добър ден!
Маги, как изкарахте празника?
Ние скромно, но весело изпразнувахме на баба рдтою тя е доволна. Аз съм бясна, защото тъпите книги така и не дойдоха (и днес ги няма, а 5 дни им беше срока), писах им да кажат къде са и ако не са пратени ги отказвам. Ще купя нещо друго явно.
Тия дни усещам разни придърпвания, стягания и подобни, та главно ми се лежи, ам а пък гледам да не се залежавам съвсем.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #281 -: януари 21, 2021, 12:34:01 »

Привет!
И аз гледах церемонията, доста тъжно изглеждаше с тези маски, разстояния, празни места и триене на катедрата със спирт... Лейди Гага беше много премерена в тоалета си, без да съм американка ми въздейства пеенето и. Изобщо бях впечатлена, докато не взеха да разясняват кое какво символизира по дрехи, хора, последователност и думи и взе да ми изглежда прекалено нагласено. Дженифър Лопес също пя прекрасно. По едно време Клинтън май заспа, даже се заклати. То вярно духаше вятър и не можеха да гледат с отворени очи, но видът му беше на крайно отегчен.
Днес ми е смотано, не зная защо...
При НИ2 за седмица идва да живее приятел от Нидерландия. Дошъл си за Коледа, ама е от малко населено място и съвсем му доскучало там, та ще постои в Пловдив и София докато реши да си замине в Хага обратно. Има и нещо хубаво във възможността за дистанционна работа, получава си заплата в евро по тамошни стандарти, живее тук по наши. Хехе, дошъл си с бюрото, стола, два монитора, завивките, приборите за хранене и едно мини хладилниче, че се храни по Кето диета, всичко натоварено в пикапче под наем. Видях го на снимка и веднага ми заприлича на костенурка, сигурно защото си пътува с къщичката Wink
По- спокойно ми е, че все пак са двама и има с кого да обменя по някоя дума през деня. През уикенда се канят да ходят на басейн в Стрелча и там да се съберат с останалите "чужденци" от компанията. Един от Берлин стои в България от лятото, двама в Прага хич и не искат да се връщат там скоро, май и от Англия има един, дето си е хванал гадже и е голяма трагедия как ще се разделят сега.
Хайде, хубав и успешен ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #282 -: януари 21, 2021, 13:42:54 »

Маги, съвсем се отнесох!  girl_impossible Да си много здрава и винаги напред и нагоре!

Свекърва, женският вариант е "тетрис" в дамската чанта. Този младеж явно е професионалист да събере къща в пикап lol

Гледам снимките на Лейди Гага. Защо са сложили тези грозни плексигласи отпред?! Това парапет ли трябва да играе? Много е грозно, наистина!
« Последна редакция: януари 21, 2021, 13:46:49 от Alichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #283 -: януари 21, 2021, 14:48:02 »

Параванът май е бронирано стъкло, мерки за сигурност, предполагам.
Да, попитах НИ1, и на предишните церемонии го е имало. Те ходиха там при встъпването в длъжност на Обама, много бяха щастливи и още имат едни специални шапки.
Махали преградите, но не са вдигнати още всички ограждевия и коли, вероятно чак утре ще може да излизат и ще отворят магазините.
« Последна редакция: януари 21, 2021, 15:09:33 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #284 -: януари 21, 2021, 15:11:47 »

И аз в първия момент така реших, ама на някои снимки много ниско изглежда  huhhuh.gif

До нас са поредните луди квартиранти. И поредните бъдещи изгонени. Изобщо толерантността във входа стана много ниска. Хубавото е, че такива неща по странен начин обединяват постоянно живеещите ни.  crazy
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines