Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:06:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re:2021ва дойде, здраве да ни донесе!  (Прочетена 52062 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #240 -: януари 19, 2021, 11:06:03 »

Еми, съгласна съм, че натоварването на жената е много по- голямо, ама точно това пък може и да е причина да има по- дълъг /статистически/ живот от мъжа, та дай да гледаме и тази страна  Wink.
Като отворихме темата за семействата, да питам някой познава ли от по- близко онова с четирите момчета, чиито имена започват все с буквата Д и едно момиченце Белла? Майката е Бубулина Кейк във ФБ- страницата си, май от БГ- мамите, една от титулярките е. На последната им семейна снимка бащата Пламен е много променен, дано всичко е наред здравословно и финансово.
Булка, помагаха мъжете, но успоредно с нас, не самостоятелно, това е разликата. Родният също е сменял гащи и ги е хранел, готви и пазарува, чисти и си глади сам ризите, пере, само не иска да простира. Законово не бяха уредени нещата да остават в болнични заради децата, вероятно и това е оказало влияние, не им се е давала възможност Wink Иначе и двамата ревяха за баща си като малки и трябваше да им отвличам вниманието когато тръгваше или се връщаше от работа, ама като по- големи, че и сега, за добро и лошо първо съм аз на топа. Wink
Ох, нещо много ми е мътна работата около ваксини и вируси и губя надежда, че нещата наистина вървят към добре. Бройките уж са в плато, уж се канят да разхлабват мерки, а по Европа затягат наново. crazy Сега и в Германия /Бавария/ открили нов щам...
НИ1 са абсолютно затворени пък заради президентската смяна. Снощи показаха тяхната улица, близко са до Белия Дом и всичко е с телени огради и пълно с гвардейци. От събота могат да излизат само със специално
разрешение и то по спешност, магазините в квартала са затворени, не могат да поръчват доставки на храна, не могат и да вадят коли от гаражи. Хубаво, че имат покрив с покрита и открита обща част, че да глътнат малко чист въздух по време на почивките.
Хайде, идвало затопляне, та хубав ден на всички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 19, 2021, 11:08:48 »

Привет.Ние от сутринта интересни неща.Първо да вземем стерилна урина на едната госпожица, че утре е на нефролог, после се борих със социалните.Важното е, че вече всичко може да се подава на мейл. голямо облекчение!

Аз разгледах Абаут ю, ама айде да почна на работа, да видя какво ми трябва, че сега нося 2 броя дънки и 3-4 блузи.

Но си поръчах онзи ден едни летни обувки на ток, да имам за офиса ей така smile

Аз съм ходила на конференции по света и моя мъж е бил сам с каката, за капак и се разболя тогава детето.Гледа я и се оправи.Много ходи с нея сам той, де на риба, де на нещо друго.Разбират се и тя го прави на маймуна де smile Много и угажда.Сега с дребните е по-различно, много му е трудно да се раздвои, но взе да свиква.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #242 -: януари 19, 2021, 11:48:42 »

И ММ много обича да се прави на луд и принципът е АМН (ако мине номерът). Вчера не мина. Имаше избор да вземе двете деца или да не готвя. Познайте кое избра lol
Татко много ми е помагал навремето. Там нещата са комплексни - майка градеше кариера и беше с редовни командировки по седмица - две; тя си е и емоционално спъната и това с децата не е било никога на преден план; татко работеше години наред на смени и се засичахме през деня вкъщи къде за уроци, къде за нещо друго.
Свекър ми деца никога не е гледал. Намирал си е оправдание, че той работи много и съответно той вади парите. Когато обаче няма адекватна помощ от баби (обратно казано) или детегледачка, такова оправдание ми е безпочвено.

Абау ю съм изпуснала, че имат промоция. Ама аз по празниците купувах какво ли не, откъде ли не.
Да се стопля! Имам два чифта нови сандали, на които само визуално сега се радвам. Бяла чанта ще търся, когато се запролети.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #243 -: януари 19, 2021, 11:50:32 »

Свекс, много си права, че трябва да е самостоятелно а не успоредно. Не че МГ е някакъв идеален, ама комунизма който владее вкъщи е разпоредил че и двамата сме равни (понякога прекаляваме, ама то е от мързел). И се усеща когато е самостоятелно, открадваме свободно време за филми, разходки, излизания

Ох мисля ги твоите от няколко седмици, не смея да питам как са , че то това там е ужас, дано се кротнат в следващите седмици. За ваксините, ми не знам, всички на там проглеждат, около мен са на двата полюса, или са супер за (като мен) или крайно против, тук таме някой чудещ се все още. Губят много доверие особено при нас заради всичките врътки, ама тях не можем да променим. Тази Бубулина не следя  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 19, 2021, 12:53:23 »

Здравейте!

ММ стоя 4 дни с Бамбук миналият януари. Бамбук имаше неблагоразумието да се разболее от грип точно тогава, та вкъщи беше доста непоносимо като се върнах. Ако Бамбук е здрав могат много да си се гледат, но ако Бамбук е болен ММ много се скапва и е много неадекватен. Един такъв сърдит на целия свят. Те и нашите бяха така и все се чувствах виновна, че съм болна. Пила му на главата, ама не знам колко приема.
Аз съм сигурна, че според мм на мен целият преди обед ми е свободен. А това, че или има пералня за пускане, или дрехи за прибиране или за готвене или трябва да се ходи до аптеката, или да се бърше прах. Сега като пуска той робота наистина имам повече време. А колко е зациклящо да правиш само това, идея си няма.
Днес трябваше да ида за едно направление. Кабинетът на нашия личен лекар е на последния етаж в мола. Много гадно ми се видя в мола, всичко без дрогерии и хранителни затворено и част от мола е преградена, защото там правят тестове. Подтискащо някво.

Бамбук е от бутащите се деца. Той си мисли, че и на другите им е забавно (защото той си има приятели, с които си се бутат). Аз уж все съм нащрек, обаче трябва и другите да си гледат децата. Буквално се е случвало да погледна към небето дали ще завали скоро и нещо да се случи. Е, а другата майка като и е кротко дето, къде блее и тя. Така че Адиктед, всичко е точно, ти нали си била там и си следяла неща. Даже според мен твоят пръст в свършил по-добра работа от много приказки на майката. Wink

Свекс, аз си мислех, че твоите са в Лос Анджелис. 

Миналата седмица като имаше затишие мислех да пусна някоя дума за ваксините. Викам 100% ще има раздвижване.
Ще ви кажа какъв феномен в свекърва ми - има всички ваксини, ваксинирала си е децата, всяка есен си слага противогрипна ваксина. Сега не иска, а е учителка и е с предимство. Причините - 1. нали и беше счупена ръката, 2. хората казват, че тия ваксини не са хубави като едно време и хората говорели, че са умирало от ваксините, ама го криели. От къде хората имат тая информация и кои са тия хора не е ясно. ММ дето всеки ден следи кога ще може да се дореди беше в потрес. Та сега нов феномен - звъни доброволно на майка си и говорят по час.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 19, 2021, 13:03:44 »

Добро утро!
Тая нощ пак нямаше спане, тъпото куче в 4 часа като се разлая... Обичам животни, ама това ми иде да го застрелям (почти всяка нощ лае безпричинно). Сутринта пък рано-рано събудих Ники, уж отидохме в Банкя, за да не трябва да става с нас в 7, ама като усети че се измъкваме....
Свекърва, че какво са правели тия мъже тогава? Хубаво работели са, ама като се при ерат и събота и неделя?
Явно аз имам много изкривена представа за фигурата на бащата. Моя беше точно обратното, като бебе ме е носил по цели нощи, за да посочи майка ми, това не го помня, ма ащом и майка го казва. После като пораснах (5-8год) всяка събота или неделя ме хваща ше и ме водеше някъде, обикновено исках в гората. Обикаля хме часове и след обяд се връщаме, а майка не знма какво е правила (но винаги имаше сладкиш като се прибираме). С него помня да съм ходила по площадки, да карам колело, на малко по-късен етап ходех е на риба. Помня, че много ме забавляваш и на вън, и в къщи.
Сега Р доста повече се доближава до това, няма проблеми да върши както домакинска работа (аз чинии не мия, откакто има миялна, ама той си мие като има  crazy), пералнята се научи бързо да пуска и т.н. С Ники си имат игри, които само те си ги знаят и си ги играят, последната седмица само те излизаха да ритат, Ники е научил нови финтофе и си умира да ходят сами, 1 ден отидох с тях и на вратата ме пита "ти къде отиваш? Не искам д а идваш с нас!". Имаше дни, в които аз трябваше д а ходя на работа и се гледаха само 2мата, после Ники питаше кога пак ще са сами.
Тия пост го почнах в 8.30, ама пак сега успях д аго довърша.
Панде, я 2 дена не прави нишо до обяд, а стой на дивана и девата рязко ще усети разликата Wink.
Е сега и аз ще огледам абаут ю ако още има намаление, миже и да си харесам нещо.
« Последна редакция: януари 19, 2021, 13:21:25 от ratatui » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 19, 2021, 13:18:44 »

панди, по повод свекърва ти- интернет не е за всички и не трябва да имат достъп куцо кьораво и сакато .. това са последствията. една патка седи чете сайтове като блиц, или разни платени подстрекатели и после виждаш какво става... предава на друга патица, после на трета... е това са "хората".
а за стресираните бащи при болести- то това не е толко стрес, колкото лигня. щото хем са притеснени хем им се развалят навиците и рахатлъка. те нямат такива емоции като жените, не е и нужно от еволюционна гледна точка. затова трябва да бъдат възпитавани овреме, ама не се справяме с това, поне аз не се справях допреди година. дa е сърдит на света, защото има проблеми, е типично за емоционално незрелия индивид, който си мисли че всички са му длъжни да му греят като слънцето. pardon баща ми е същият. beating
аз лично ако ендото ме одобри като параметри, ще си сложа ваксина. половинката също.
рат, хич не ти завиждам, с тия съседи, то и аз не спах нощес... малкият в шест стана- явно от превъзбуда. crazy
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #247 -: януари 19, 2021, 14:07:45 »

Ох, все повече се убеждавам в на Еми позицията относно интернета. Виждам колко хора не са прочели повече от последната страница на "7 дни спорт" в живота си, но сега разбират от РНК макар че ако ги питаш няма и да знаят какво стои зад тази абривиатура.Камо ми пък значението му, камо ли пък другите ваксини как са направени... Нямам против, но ми дават акъл на мен и да ме обвиняват, че съм "стадо", щото слушам "световните господари" макар че нито исторически, нито научно, нито както и да било не знаят кои са тези господари просто ми идва в повече. Преди поне имаше респект към хора, които четат, сега всички четат Фейсбук и той е всьо и вся и всички са умници големи... Разпалих се, лошото е, че хора 3то поколение художници дето са ме посрещали в дома си със златни супници от прабаби и съм ги давала за пример за българска аристокрация също леят подобни глупости, нищо че рисуват невероятно...Въобще кръгът от приятели е крайно стеснен и след като/ ако оцелеем някои хора никога няма да си върнат предишното ми уважение.  NO

Панди, и преди казах, деца различни, нямам против тях. Ти си пример, че има осъзнати родители на по-буйни деца...Сигурна съм, че познавайки своето дете обаче има ситуации, за които внимаваш в голяма част от времето. Моето е кротко и също си имам неща, за които гледам, но в България дори и професионално мога да кажа, че масово родителите се страхуват от буйните си деца и за да не се "изложат" просто ги оставят да правят каквото си искат.Ако някой посмее да им сложи граници, то това да не са те, защото биха били "лоши" за детето. Не става въпрос за това, че някъде си се отнесъл моментно, на всеки се случва... Става въпрос за пълна капитулация от възпитание... Ок, дошъл си и си платил детето да не те занимава, но 30 минути да си се скатал все едно нямаш дете и да оставяш да блъска в главата с остри предмети друго...извинявам се, ама не го приемам, нито мисля, че ти би го приела и оставила Томи да го прави. Не става въпрос за игра, може и да става, възможно е това дете да е искало да привлече Ж. да играе с него, но нали родителят е този, който да посочи социалноприемлива алтернатива на поведението и да каже стоп, когато е нужно. И тук се разпалих... в две думи не съм против буйните деца, против капитулиралите от отговорност родители съм. Wink

 Свекс, Буболинката май и преди съм казвала, че живеят някъде около нас... Засичала съм ги, но скоро не. Третото момче идва да кара скейт в парка с едни комшийчета. Видях снимките, но освен че се е подстригал и е баш под лампата, та да изглежда блед не виждам промяна. Дано наистина е игра на камерата Wink

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 19, 2021, 14:39:24 »

Определено изтрих едно 20 човека от ФБ, много от тях хора на изкуството, наистина. Срамота е. Имам чувството че страхът ги кара да отъпяват и да повтарят като папагали.
Има хора с които ми е отвратно да общувам след изказванията им във фб.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #249 -: януари 19, 2021, 14:50:46 »

НИ1 стискат зъби, не се очертава ходене в офис в близко време, не пътуват извън щата и като всички по света се изнервят от ограниченията. Пак добре, че не ходят по контрапротести и тържества в подкрепа на Б., защото самият той моли поддръжниците си да си останат по домовете и да не предизвикват напрежение. Въпреки всичко ми е притеснено, то край няма...
За ваксините и аз, и хората около мен са твърдо за, просто не гледам оптимистично, че тази година ще е по- добра от миналата и че разпространението на вируса ще спадне и ще се върнем дори и отчасти към предишния живот.  nea Ей на, преди малко съобщиха, че в Испания официално вече тече трета вълна и затягат още повече, в Германия и Австрия ги задължават в магазини и обществени места да са с маски N95, тук пък всяка 5- та проба от новозаразените били с британския щам sad.
По нашите социални мрежи в последно време има доста здрава цензура, рядко се пуска нещо антиваксърско, не мисля, че е само от интернет причината. Според мен е избиване на страхове и натрупано напрежение, подобно на отричането на съществуването на вируса в началото. Пак казвам, стига да мога, още сега ще се ваксинирам, но чета и слушам на руски и немски и между редовете и имам моите съмнения, че на много въпроси все още не може да се отговори еднозначно. За съжаление нямам нужното доверие и на личната си лекарка, усещам, че и тя се води предимно от финансови съображения.
Рат, ти сама казваш, че докато си била с баща си, майка ти е готвила в къщи,  гледали са те заедно, не е трябвало да мисли за всичко само той. Ти сега пак имаш подкрепата на баща си и майка си, ако бащата на Ники е съвсем сам, не мисля, че му е много лесно да се справя с планиране на всичко.
Рони, да той беше леко оплешивяващ, но за съвсем кратко, от началото на учебната година, когато едното дете тръгна в първи клас и показаха снимки е станал гола глава и изглежда отслабнал. Зная, че даваха скутери под наем, това им беше бизнесът, та си мисля там нещо да не се е скапало, че са доста гърла.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 19, 2021, 14:53:47 »

Свекс, явно е до аудиторията ти във Фб. Моята е плачевна. Понеже често оправям някви неща по фб на майка ми и до него имам достъп- там е пълна трагедия. Лелките тръбят за Бил Гейтс, чипове и пчели.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 19, 2021, 15:17:42 »

Привет! Наминавам да ви попрочета всеки ден, ама нещо не ми остава време да се наканя да пиша.

Аз съм "за" ваксините, вече се записах в списъка в университета и се надявам скоро да имам възможност да се ваксинирам. Не че нямам притеснения, по-скоро имам прекалено много други и искам поне да спра да мисля, че всеки може да ни зарази, цялото пазене, вкъщистоене и мислене... Не съм се виждала с близки и приятели цяла година, с малки изключения. И не че чак толкова са ми залипсвали (макар и вече да чувствам, че имам нужда от общуване), но и не мога повече да се изивинявам пред тях, скоро всички ще спрат окончателно да искат да общуват с мен. Отделно тази година трябва да пътувам поне два пъти до Германия за проектите, които сме сключили, че накрая ще ни накарат да върнем финансирането.

Интернет не е за всеки, определено си мисля, че дори аз не го ползвам само за полезни неща, много време губя просто в нищото. Около мен обаче хората продължават да ме изненадват, хора, които съм мислила за много образовани, начетени, с богата култура, сега са се поддали на теории на конспирацията, страх и суеверия. Не мога напълно да ги виня, че не вярват на държавата, другите държави и като цяло здравеопазването, но няма и да решим проблема, ако просто чакаме "всички други да се ваксинират".

Да ви се похваля нещо, май ще снимам първата си сватба, много се вълнувам!

Вярно, къде е Мимето, не се е разписвала скоро?

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: януари 19, 2021, 15:27:22 »

Бубе, дати за ваксинация казаха ли във вашия факултет ?
Сватбата е много яко за снимане, приятна емоция, нали имах приятел фотограф.  heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: януари 19, 2021, 16:07:58 »

За дати за ваксината не се знае още (има някакви слухове, че през пролетта, ама кога точно...), уж сме след хората на първа линия. Ваксините засега не стигат, което обаче ме учудва при положение, че ако се вярва на статистиката само 30% от хората искат да се ваксинират.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #254 -: януари 19, 2021, 16:52:09 »

Ох как не стигат... стигат и още как... много се дразня, вече втора доза ни предлагат, аз чинно отказвам ( сигурно съм глупава), ама недай боже ще съм в 0,00000001% шансовете за някоя странична реакция и ще ме влачат по всички новинарски сайтове а и не е това начина. Не им били дали указания как да разпределят дозите ( то нужно ли е за всичко да има наредба, а не логика?)

Честито Бубе! heart много яко, кога е сватбата?

ако пролет/лято е като миналогодишното поне, ще го преживея, не беше толкова зле, смисъл живееше се, излизахме, имаше живот, сега ми е мега депресиращо.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines